רוסית שפה רישמית? (כך לפחות חושבים במועצה לצרכנות) - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רוסית שפה רישמית? (כך לפחות חושבים במועצה לצרכנות)

maverick

Recommended Posts

המועצה פנתה למבקר המדינה בעניין לאחר שהפיקוח על הבנקים סירב לבקשתה. טוענת: דוברי רוסית וערבית אולצו לחתום על מסמכים שלא הבינו את תוכנם ואת המשמעות המשפטית שלהם.
(ynet)

המועצה לצרכנות היא גוף, שאמור להגן על האזרחים בבעיות של יחסי מוכר-קונה. בעיקרון זהו גוף חסר שיניים שלא מצליח לעיתים קרובות להטיל את מרותו (כביכול) או את כובד משקלו על המשק והתעשיה. מדי פעם אנו שומעים תביעה של ראש המועצה לצרכנות גלית אבישי בפניה כזו או אחרת לתקן עיוות מסויים. אף פעם לא ראיתי תוצאות של ממש. אפשר להשוות אותם לאו"ם. מחליטים החלטות שונות ורבות אך לא ממש דואגים לכפות את אותם ההחלטות.

במקרה שלעיל פונה המועצה לצרכנות בפניה למבקר המדינה בבקשה שידרוש מהבנקים לתרגם מסמכים בנקאיים לערבית ורוסית. אני יכול להבין שעברית וערבית הן שפות רשמיות של מדינת ישראל אך למה לעזאזל לרוסית??? לא ידוע לי שרוסית (פופולארית ככל שתהיה) היא שפה רישמית של המדינה. הבנקים, אולי, נוהגים שלא בצדק עם לקוחותיהם אך אינם מחוייבים לעשות כן. מה עם שאר הציבור, אשר אינו דובר עיברית שוטפת (כגון אתיופיים)??? למה לא להגן גם עליהם??? אם כבר צדק חברתי אז לכולם!!!

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2892011,00.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 151
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

יש מיליון רוסיים בארץ? פלוס מינוס..

איפה כאן הבעיה? מה רע לך? מה פוגע לך? שיתנו להם הזדמנות להתקדם קצת בארץ הזאת?

שידעו על מה הם חותמים? כמט שאמרת, זה לא שפה רשמית.. אבל בכל זאת נראה לי צודק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש חלק מציבור האוכלוסיה, שגם לו יש חשבונות בבנק שלא דובר עברית/אנגלית/ערבית ודובר רק רוסית- וכן, אני מדבר

על אוכלוסיה של קשישים שלא יכולים ללמוד שפה חדשה באותה קלות שאנשים צעירים יכולים. לכן הצעד הוא בעיקר בשבילם

ואני לא רואה כל בעיה בו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש מיליון רוסיים בארץ? פלוס מינוס..

איפה כאן הבעיה? מה רע לך? מה פוגע לך? שיתנו להם הזדמנות להתקדם קצת בארץ הזאת?

שידעו על מה הם חותמים? כמט שאמרת, זה לא שפה רשמית.. אבל בכל זאת נראה לי צודק.

א. למה לא לדרוש גם אמהרית???

ב. אני לא מכיר עוד מדינה שדואגת לציבור כל כך גדול בקטעים כאלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מדבר כאן כאילו מדובר במיעוט של מספר מינורי של אנשים.

לא מדובר במספר מינורי של אנשים, מדובר במספר שמהווה אחוז נכבד

מכלל אזרחי המדינה. כמו שכבר אמרת, לדעתי זה לא צריך להיות חובה.. אבל

להיות זה בהחלט יותר מעשה חיובי ושלב אחד לקראת שוויון כלשהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

maverick, מה הבעיה שלך?

זה שיתרגמו מסמכים לרוסית מפריע לך? זה עולה לך כסף? לא נעים לך לעין?

עיברית היא שפה קשה שמאוד שונה מרוסית(עיברית יותר דומה לגרוזינית :P).

מה לעשות, לאנשים מבוגרים(לא רק זקנים) קשה לילמוד לדבר בשפה שונה לגמרי ממה שהם מכירים, לילמוד לקרוא קריאה שוטפת, ולהבין את העיברית במסמכים "רישמיים"(שאפילו אני לפעמים מתקשה להבין).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באר"הב ישנו מספר בלתי מבוטל של מקסיקנים וספרדית זאת שפה שניה שם, ועדיין יש אנשים שמתנגדים שתווית על כופסאת שעוית תודפס ב-2 שפות. מה לעשות? יש שם הרבה מווריקים.

נכון שזה לא בסדר שאין מסמכים גם באמהארית למשל, אבל רע דיו שעד עכשיו לא היו מסמכים ברוסית עד עכשיו ויש כאן אוכלוסיה של כמליון וחצי דוברי רוסית. "אז שילמדו", אז יופי, אבל הם צריכים חשבון בנק ברגע שהם עולים ארצה, ולא אחרי מאה שיעורים באולפן, כך שאין להם זמן ללמוד עברית בשביל לפתוח חשבון בנק. ההחלטה להדפיס מסמכים ברוסית וערבית היא נכונה. סוף סיפור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני שמח שאת מחליטה שזהו סוף הסיפור, אני אקח את זה בחשבון. אין שום הצדקה לכך שיעדיפו סוג אוכלוסיה מסויים (עולים רוסיים) ולא סוג אחר. אם כבר נלחמים אז בשביל כולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצידי שידפיסו את המסמכים בבנק בפורטוגזית, תאילנדית, סינית, ספרדית, איטלקית צרפתית שוודית, דנית, אמהרית,

אוקראינית מיקרונזית, יפנית ועוד אלפי שפות שונות. העיקר שכולם יבינו על מה הם חותמים, כי חשבון בנק זה לא ללכת לסופר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

maverick, לא מדובר כאן על שפה רשמית.

לא הולכים להוציא דוחות של משרדים ממשלתיים מתורגמים לרוסית.

הרעיון הוא נכון.

והוא בא מהמועצה לצרכנות שתפקידה הוא להגן על הצרכן, ובצעד הזה היא הוכיחה שהיא אכן מנסה להגן עליו.

ככה דוברי הרוסית לא יחתמו על חתול בשק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום בעיה..

תביא עוד אוכלסיה שמונה למעלה ממיליון אזרחים, נדאג לכך..

תיהיה ריאליסטי? עדיף שהרוסים והערבים יקבלו מאשר כלום..

הטענות שלך טפשיות כשל ילד קטן "כולם או כלום" בעולם מושלם אולי,

עד אז אני מעדיף שחלק יקבלו במקום אף אחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...