מפרט לגיימינג ועריכת PS כבדה - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט לגיימינג ועריכת PS כבדה

nadavy

Recommended Posts

1. מה התקציב המקסימאלי? 8000

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? לנצל הכל

ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? בכ 500 שח

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? משחקים ועריכת תמונות

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה). עריכה בפוטושופ כבדה

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין: יאפ

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב. AC - Unity, 3, Dragon Age

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך). נכון לעכשיו 1900-1200 (עם פתח לשדרוג עתידי)

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)? גבוהות (ומתפשר)

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים. לא

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט? כונן דיסקים

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)? 8

6. האם מתוכנן (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? בינוני

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? לא

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. אזור מרכז

9. מתי מתוכננת קניית המחשב? בחודש הקרוב

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה). מפורט בהמשך

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? מתוכנן שדרוג למערך שני לעתיד ו/או שדרוג מסך למתקדם יותר

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

אני מעדיף לקנות ולהשקיע קצת יותר עכשיו על מנת שבעתיד יהיה לי החופש להוסיף כרטיס מסך נוסף למשחקים חדשים

חשוב לי ה 16GB ראמ בגלל הפוטושופ,

אני לא סגור ב 100% על ספק ומארז - מעדיף מארז שקט ונוח לשינויים וסידור כבלים - בגלל אפשרות לאוברקלוק קטן עתידי

יש לי גם כרטיס קול וכרטיס רשת אל-חוטי שמתחברים ל , כך שחשוב לי שהכרטיס מסך לא ייפגע בכרטיסים (בעיה עם הכרטיסים העבים)

הכנתי רשימה חלקית שהגיעה לכ 6000 ש"ח, ללא ספק ומארז, אשמח לשמוע את דעתכם :)

דגם מחשב: הרכבה עצמית של מחשב נייח

מעבד אינטל: מעבד אינטל Intel Core i7 4790K 4.0Ghz 8MB L3 Cache s1150 - Tray 1

מאוורר למעבד: קירור למעבד Arctic Freezer 7 Pro Rev.2 1

לוחות אם למעבדי אינטל: לוח אם Gigabyte GA-Z97-D3H LGA1150, Intel Z97, DDR3 1600, 2xPCI-E, VGA, DVI, HDMI 1

זכרונות: זיכרון למחשב G.Skill Aegis 2x8GB DDR3 1600Mhz PC3-12800 Kit CL11-11-11-28 1

כרטיסי מסך: כרטיס מסך EVGA GTX970 Superclocked ACX 2.0 4GB GDDR5 2xDVI HDMI DP PCI-E 1

דיסקים קשיחים: כונן קשיח Western Digital Caviar Green WD20EZRX 2TB Sata III 1

כונני SSD: כונן קשיח Samsung 840 EVO Series MZ-7TE120BW 120GB SSD SATA III 1

הרכבה: הרכבת חבילה מחלקים שבמבצע

מחיר החבילה: 6044 שקל

עמוד מוצר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מפרט מצוין. לגבי ספק - אני אומר בכל הזדמנות: לא לחסוך! ספקי seasonic הם מעולים, ממליץ על סדרת platinum או gold שיתנו לך שקט נפשי ל-5 עד 7 שנים, והם גם מודולריים עם כל היתרון שבכך. אם אתה רוצה להיערך ל-sli , ספק של 760w יספיק, בסביבות 750 שח.

לגבי מארז - אני יכול להמליץ רק על define r4 . הוא שקט ומודולרי. תוכל לפרק את כלובי הדיסקים כדי לתת מרווח לכרטיסי המסך. המחיר לא זול : כ-600 שח.

אחרים אולי ימליצו על שונים. אני קצת מוטה :-)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנוסף למה שליאור אמר:

הקירור לא הכי מתאים לOC בינוני ומעלה (אולי בינוני יחזיק, אך גבולי לדעתי). תראה אם יש להם Scythe Kotetsu או NH-U14S או Scythe Mugen 3 או 4.

הבאג בסמסונג EVO 840, אם ידוע לך על כך, אז בסדר. אם לא, יש על כך הרבה מידע ברשת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה חברים,

כתבתי את המפרט בתקווה שתתקנו אותי אם בחרתי בחלקים שאפשר למצוא יותר טובים/ מתאימים, כי לא התעניינתי הרבה זמן במה שקורה בשוק,

אז אם יש רכיב אחר שיותר משתלם - אשמח לשמוע, בחרתי באלה בכיוון כללי (לא מכיר לוחות אם אחרים ואשמח להמלצות, וכמו תמיד - יש יותר מדיי דגמים של חברות של כרטיסי מסך)

אשמח לקבל המלצות של ספקי כוח וכונן טוב, אני לא מכיר אחרים שיש היום בשוק

אם יש לכם המלצה לחנות מחשבים במרכז, גם אשמח לשמוע

עריכה:

שיקול אחר שחשבתי עליו - לא אתכנן OC למערכת הזו אשמח להמלצות על חלקים אחרים

המארז R4 נראה מאוד טוב, אפשר למצוא אותו בחנויות בארץ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה מפרט חדש שבניתי,

אני לא סגור על הדיסק הקשיח, בעקבות מה שנכתב שיש איתו באגים

חסר לי ספק טוב (קונה מ TMS ואני לא מכיר ספקים)

חסר לי קירור למעבד (הוא ייכנס במארז טוב? יש משהו זול יותר ושקט יותר?)

שאלה כללית - אם אני משתמש ב SLI עם כרטיס מסך עבה (כמו 970), הוא לא יתפוס את ה PCI-express הקטן?

מפרט זה הורכב ב - www.TMS.co.il - רשת חנויות המחשבים האמינה והמקצועית בישראל

מעבד:

Intel Core i7-4790 3.6Ghz 4.0 Ghz Turbo LGA1150 Tray

כמות: 1 - מחיר: ₪1588

קירור למעבד:

Scythe MUGEN 3 REV B

כמות: 1 - מחיר: ₪216

לוח אם:

Gigabyte GA-H97-HD3

כמות: 1 - מחיר: ₪495

מארז:

Fractal Design Define R4 Black Pearl

כמות: 1 - מחיר: ₪543

ספק כוח:

Seasonic G-750 750W Active PFC 80+ Gold

כמות: 1 - מחיר: ₪644

זיכרון:

Corsair 16Gb Kit (8G X2) CML16GX3M2A1600C9 CL9

כמות: 1 - מחיר: ₪947

כרטיס מסך:

בקניית מחשב חדש בלבד,מבצע חדש - Gigabyte GTX970 WF3 4GB Retail

כמות: 1 - מחיר: ₪1784

קשיח למחשב שולחני:

Seagate Barracuda 7200.14 2TB SATA3

כמות: 1 - מחיר: ₪443

קשיח למחשב שולחני:

Samsung SSD 840 EVO 120GB SATA3 2.5 inch

כמות: 1 - מחיר: ₪404

סה"כ: ₪7064

המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית. ההרכבה, משלוח ואיסוף במקרה של תקלה חינם.

תשלום מזומן (תשלום מזומן לשליח, צ'ק מזומן, כסף שטרות, העברה בנקאית) מקנה 2% הנחה

מחיר אחרי הנחת מזומן הינו: 6923 ₪

http://www.tms.co.il/preview/spec/xepq6w5c

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מפרט עם ההבדלים הבאים:

- טוב יותר ובמחיר משתלם (עולה כ-200 ש"ח פחות מבחנויות אחרות).

- זיכרון יותר משתלם, ההבדל בביצועים זניח. שים לב שהcorsair שבחרת הוא במהירות SPD 1333.

- ספק קצת יותר טוב ושקט, מודולרי בצורה מלאה. 650W יספיק גם לSLI.

- טוב ומומלץ, בנפח 256GB

- השארתי את הקירור שהוא טוב, אבל אפשר לרדת ל i11 שגם יספיק ויהיה שקט אם אתה רוצה לחסוך כ-50 ש"ח. אבל מצד שני המוגן מגיע עם 2 מאווררים ותוכל להשתמש באחד מהם כמאוורר מארז (למשל לחבר את המאוורר, במקום בצד שמושך אוויר, כמאוורר אחורי של המארז, ואת האחורי שמגיע עם המארז לחבר כנוסף מקדימה).

- כרטיס מסך השארתי כי המחיר משתלם ולא נראה לי שההפרש במחיר מצדיק את גירסת G1. אבל אם רוצים את הכרטיס הכי שקט שהוא מסדרת GAMING אז יש בפלונטר ועם מבצע של שכולל משחק חינם או משהו כזה.

*TMS כבר לא מבצעים משלוחים חינם, כך שמהבחינה הזו כבר אין להם יתרון על פלונטר. אבל אני רואה שעדיין רשום בהצעת מחיר שהמשלוחים בחינם ולדעתי זה מחייב אותם משפטית אם אתה את ההזמנה לפי זה. אבל למי יש כוח לתביעות :)

מפרט זה הורכב ב - www.TMS.co.il - חנויות המחשבים האמינה והמקצועית בישראל

מעבד:

קירור למעבד:

Scythe MUGEN 3 REV B

לוח אם:

חדש במלאי - MSI H97 GAMING 3 LGA1150

כמות: 1 - מחיר: ₪544

מארז:

ספק כוח:

SeaSonic X-650 650W Active PFC (Modular) Retail

כמות: 1 - מחיר: ₪602

זיכרון:

Samsung 16gb 2X8GB DDR3 1600Mhz - בקניית מחשב חדש בלבד

כמות: 1 - מחיר: ₪699

כרטיס מסך:

קשיח למחשב שולחני:

קשיח למחשב שולחני:

Crucial SSD 256G MX100 MLC SATA3

כמות: 1 - מחיר: ₪565

הרכבה:

הרכבת מערכת מחשב כולל בדיקות מלאות וחיווט ברמה גבוהה לחברי הפורומים חינם או בהזמנה מעל 3500 ש"ח - זמן הספקה בחנות עד 7 ימי עבודה

כמות: 1 - מחיר: ₪0

סה"כ: ₪6984

המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית. ההרכבה, משלוח ואיסוף במקרה של תקלה חינם.

תשלום מזומן (תשלום מזומן לשליח, צ'ק מזומן, כסף שטרות, העברה בנקאית) מקנה 2% הנחה

מחיר אחרי הנחת מזומן הינו: 6845 ₪

http://www.tms.co.il/preview/spec/wrh3gkq9

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה :)

יש לי בעיה עם לוח האם שהצאת, אם אחבר כרטיס בגודל של 970 הוא יחסום את חריץ ה PCI הקטן שמתחתיו, שאני צריך לחיבור כרטיס קול וכרטיס רשת , מכיר אחר טוב שיוכל להתאים?

אני לא אתכנן OC אז אני חושב על למעבד יותר פשוט

הזיכרונות שהצאת טובים? אני התעסקתי עם G skill ו שהיו מאוד עמידים, לכן "חושש" מאלה, קצת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש בעולם 2 יצרניות רכיבי זיכרון: סמסונג והייניקס. כל שאר חברות הזיכרון הידועות משתמשות ברכיבים שלהם. לכן אין ממש חשיבות לשם החברה, רק חשוב שיהיה שם והעיקר לא גנרי ולא ידוע. במילים אחרות, הזיכרונות שיש לך ניסיון איתם, רכיביהם יוצרו ע"י סמסונג או הייניקס. אין מה לדאוג לגבי הזיכרונות של סמסונג, הם אמינים וטובים.

מבחינת קירור, מי שחשוב לו שקט ברמה הכי גבוהה לרוב מומלץ קירור (אוויר) שמתאים לOC, גם אם לא יבוצע OC. הסיבה היא שהקירורים האלו הם בעלי יעילות מאוד גבוהה ולכן המאוורר יעבוד במהירות נמוכה ושקטה. כדאי שתהיה לך קונפיגורציה של 2 מאווררים קדמיים להכנסת אוויר ואחד אחורי ליציאת אוויר (יעלה גם את יעילות הפילטרים בסינון אבק). ההצעה שלי ללכת בכל זאת על המיוגן 3 היא בגדר "2 ציפורים במכה אחת". גם תקבל מאוורר נוסף וגם הקירור הוא יעיל יותר בעיקר כי קוטר המאוורר שלו 120 ממ' לעומת 92 ממ'. אבל כפי שאמרתי, גם i11 עם המאוורר 92 ממ' שלו יספיק לקירור המעבד ועדיין יהיה שקט. לשיקולך.

הלוח אם במפרט שלך יהיה עם בעיה דומה כי גם שם יש רוחב פס משותף. אתה יכול לשאול בפורום "לוחות אם" על איזה לוח הם ממליצים כדי שתהיה יכולת לחבר 2 בSLI + שני כרטיסי PCIe נוספים.

בכל מקרה גם כרטיסי קול וגם wifi יש גם בUSB. יש לוחות עם wifi מובנה, מה שיחסוך ממך להוסיף כרטיס wifi.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אני סתם חושש מכרטיסי הזיכרון כי הם.. "עירומים"

לקחתי את ההצעה שלך לגבי המעבד, יש לי ניסיון עם גופי כאלה מהמחשב הנוכחי, ככה שאני מבין את זה לגמרי.

אגב, לא תהיה בעיה עם גודל גוף הקירור הזה עם המארז?

בשני הלוחות אם - מה שבמפרט שלי וזה שאתה הצעת אין wifi מובנה, אבל אני מנסה לחסוך כי לא מזמן קניתי כרטיסים למחשב הנוכחי (מסתבר שה wifi הוא לא PCI קטן, חצי נחמה)

אברר על העניין של לוח האם ואני סגור על זה.

אגב אני ממש אוהב את הספק, המודולריות הזו זה משהו שנראה מאוד שימושי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכון לגבי לוח האם, לפי בירור בפורום לוחות אם, מסתבר שלוח האם - MSI H97 GAMING 3 LGA1150 לא יעבוד עם שני לוחות של nvidia (שזה התכנון, כי אני קונה gtx970),

כתוב באתר שהוא תומך רק ב CF (שהבנתי שזה רק לכרטיסי AMD).

מהקצת שחקרתי מצאתי את שני לוחות האם הבאים, אבל אשמח לדעתכם בעניין הזה -

Gigabyte GA-Z97X-SLI / עולה 695

http://il.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4957#ov

Gigabyte GA-Z87MX-D3H for 1150 / עולה 632

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4518#ov

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Gigabyte GA-Z97X- הוא לוח בהחלט עדיף.

לגבי H97, טעות שלי ואכן אין אפשרות לSLI כי הצ'יפסט הזה כלל לא תומך בחריץ PCIe השני במהירות של X8 שדרושה לSLI, אלא רק בX4.

wifi מובנה יש בעיקר בלוחות מיני ITX, נדיר למצוא בATX ובכלל עם תמיכה בSLI.

לגבי מפזרי חום בזיכרונות גם אני חושב שזה יותר עניין שיווקי מאשר פרקטי. הדעות חלוקות בעניין ויש כאלו שאומרים שזה דרוש רק אם מבצעים לזיכרון ויש כאלו שאומרים שזה לא נחוץ בכלל ושההשפעה ממש זניחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התייעצתי קצת בפורום לוחות האם ושיניתי את העדפות שלי קצת,

ירדתי מנושא שני כרטיסי המסך, שזה יוריד מן הסתם את נפח ומחיר הספק

ובחרתי בלוח אם שיש הרבה אפשרויות הרחבה, שכנראה לא אשתמש בעוד שני כרטיסי מסך, אבל אני מוכן להשקיע עוד 100 שקל בגלל התכונות שלו

אז נשארתי עם זה שאני צריך ספק חדש (עדיפות למודולרי כמו הקודם)

ומתלבט אם כדאי לקחת כונן קשיח של sata express, אם ידוע עליו דברים טובים/ רעים

המפרט עד עכשיו -

מפרט זה הורכב ב - www.TMS.co.il - רשת חנויות המחשבים האמינה והמקצועית בישראל

מעבד:

קירור למעבד:

Scythe MUGEN 3 REV B

לוח אם:

חדש במלאי - MSI Z97-G55 SLI LGA1150

כמות: 1 - מחיר: ₪566

מארז:

זיכרון:

Samsung 16gb 2X8GB DDR3 1600Mhz - בקניית מחשב חדש בלבד

כמות: 1 - מחיר: ₪699

כרטיס מסך:

קשיח למחשב שולחני:

סה"כ: ₪5839

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש את הספק הזה שהוא חצי מודולרי:

http://www.tms.co.il/product/12131

או שתשאר כבר עם הספק X-650 שיש לו היברידי (המאוורר מופעל רק כשהמחשב במאמץ, שאר הזמן הקירור פסיבי והמאוורר לא עובד בכלל).

התכוונת לSSD עם חיבור M2? הם כרגע מאוד יקרים ולא משתלמים. ולדעתי לא תרגיש בהבדל משמעותי בשימושים שלך. הMX100 256GB מספיק טוב ומהיר. אם אתה רוצה לשדרג אני חושב שעדיף לסמסונג 840/850 PRO אבל זה יקר יותר משמעותית (כמעט כפול במחיר אם זכור לי נכון).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...