האם שנאי יכול לשמש כמטען - עמוד 2 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם שנאי יכול לשמש כמטען

T-boon

Recommended Posts

נראה ש 2 הנגדים הכחולים הם מחלק המתח של המשוב, וספציפית, שהגדלת R56 (הקרוב יותר לחוט) אמורה לעלות את המתח.... ניתן לנסות ממשהוא כמו הוספת 22 ohm בטור אליו ולראות מה קורה

או פשוט יותר, אבל לא בטוח שייתן תוצאה, להוסיף נגדים - נניח בתור התחלה 22 ohm - בטור לחוט הכתום עצמו. אני הייתי מוסיף בטור לנגד ב PCB ולא לחוט

אל תפעיל את הספק כשהחוט מנותק או מחובר מייד דרך נגד גדול מידי כי הוא יכול להיות באמת גדול מידי. תמדוד את המתח על היציאה של מסילת ה 3.3, אתה לא רוצה שהוא יעלה מעל 4 וקצת....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי,

עדין לא יצא לי לבדוק איך מזהים נגדים אז בינתיים לא ניסיתי להעלות מתח ב-3.3V

מה שכן, פירקתי כמה דיודות מספק כח וחיברתי 2 בטור על השנאי, שמסתבר שהוא מטען של פלאפון ישן בעל שתי מצבי טעינה,

מצב הטעינה המהירה (לד אדום על המטען) נכנס לפעולה כאשר רק דיודה אחת מחוברת אבל הוולט מעט גבוה, לכן הוספתי דיודה נוספת.

כאשר שתי דיודות מחוברות, אני מקבל 4V אבל הטעינה המהירה לא נכנסת לעבודה.

ואת הזרם היה לי קצת קשה לפרש, 0.04A, אז צילמתי תמונה...

jpg.gif

jpg.gif

המדידות הללו הם במצב טעינה כמובן, לקח לי קצת זמן להבין שכאשר מוסיפים דיודה על המעגל, אז המעגל צריך להיות סגור לפני שמודדים,

כאשר מדדתי בלי שהסוללות נטענו אז הוולטים ברב מודד השתוללו...

לפני הדיודה זה הראה 5V יציב, אבל אחרי הדיודה זה השתולל באזור ה-14V

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסוללות לא מתחממות בכלל ואחרי כ-3 שעות זה עלה מ-3.99V ל- 4.07V

נראה שזה קורה ממש לאט.

על הסוללה כתוב standard charge 16hrs at 80 mA

ואני מנסה להבין איפה אני עומד מבחינת הזרם שלי,

המודד מכוון על 10Aומראה 0.04, אבל אני לא מצליח להבין איך לתרגם את זה ל-mA...

בנוסף אני מטעין 3 בטור, איך זה משפיע, לא שזה קריטי, לא ממש משנה לי אם הם יעמדו רק ב-200 מחזורי טעינה במקום 350 , סתם לצורך למידה.

איך מחשבים את זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

40mA זה חצי ממה שתוכנן, זה אומר שתוך 32 שעות היא תתמלא, מעולה, אני פשוט הולך להשאיר את הפנס בטעינה כל הזמן...

הרי הוא בשימוש כל יום לפחות פעם אחת, לכמה דקות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...