הוספת 2GB ראם - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הוספת 2GB ראם

raul53

Recommended Posts

אני רוצה להוסיף 2GB ראם, זה המפרט שלי

amd phenom 2 x4 965

mugen 3 cpu cooler

gigabyte ga-m68mt s2p

seasonic psu 430w active pfc 80

ddr 3 4g/1333 micron rendition

seagate 1tb

ati 6850

חשבתי להזמין את זה 2GB DDR3-1066 PC3-8500 DIMM 1066MHz 240pin :

http://www.ebay.com/itm/2GB-DDR3-106...item43d296b3bc

1. זה משנה 1066MHz? לזיכרון שיש לי במחשב יש 1333

2. יש לי קירור למעבד, מאוד גדול וזיכרונות גדולים לא יכנסו. חשוב לי שהזיכרון שאני מזמין יהיה באותו גודל כמו הזיכרון שיש לי עכשיו במחשב (http://www.tekheads.co.uk/product/Mi...nty_41170.html).

איך אוכל לוודא את זה?

3. מה הבדל בין pc3 8500 לבין pc3 10600, זה גם קשור לגודל של הזיכרון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1

כל ה במחשב יעבוד במהירות של הנמוך מביניהם, או אם הלוח מגביל למהירות נמוכה יותר, אז זאת שניתנת על ידי הלוח

אם אתה עובד היום ב 1066 MHZ או פחות, אתה יכול להוסיף 1066 MHZ. אם אתה עובד ב 1333, אתה תיפול ל 1066 ברגע שתוסיף שעובד ב 1066. (ביצועי המחשב כנראה בכל זאת יעלו פשוט בגלל הגדלת נפח ה , אבל כנראה שלא באותה מידה כמו אם היית מוסיף שעובד ב 1333)

2

אם אתה רוצה RAM מדגם ספציפי, בדוק מה המידות שלו באתר היצרן

3

זהו נתון ה bandwidth, שמבטא גם הוא את מהירות ה RAM

1066MHZ * 8 = 8528 (8500)

1333MHZ * 8 = 10664 (10600)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1

כל ה במחשב יעבוד במהירות של הנמוך מביניהם, או אם הלוח מגביל למהירות נמוכה יותר, אז זאת שניתנת על ידי הלוח

אם אתה עובד היום ב 1066 MHZ או פחות, אתה יכול להוסיף 1066 MHZ. אם אתה עובד ב 1333, אתה תיפול ל 1066 ברגע שתוסיף שעובד ב 1066. (ביצועי המחשב כנראה בכל זאת יעלו פשוט בגלל הגדלת נפח ה , אבל כנראה שלא באותה מידה כמו אם היית מוסיף שעובד ב 1333)

2

אם אתה רוצה RAM מדגם ספציפי, בדוק מה המידות שלו באתר היצרן

3

זהו נתון ה bandwidth, שמבטא גם הוא את מהירות ה RAM

1066MHZ * 8 = 8528 (8500)

1333MHZ * 8 = 10664 (10600)

תודה רבה. האמת היא שניסתי לחפש מידות אבל לא מצאתי... אלו הפרטים בין שתי הזיכרונות, השאלה איך אדע אם הזיכרון שאני רוצה להזמין באותו גודל?

מה שיש לי במחשב:

PC3-10600

1333 MHz

CL9

240-pin

1.5V

מה שאני רוצה להזמין:

PC3-8500

1066 MHz

DIMM 240-pol

יש לך מושג אם הזיכרון שהבאתי מEBAY, מתאים בכלל ללוח אם שלי?

אם יש להם אותו מספר פינים, זה אומר שהם באותו גודל, לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש טכנולוגיות - DDR1, DDR2, DDR3 וכו. אתה צריך לבחור את זה שמתאים ללוח

בתוך כל טכנולוגיה יש בגדול 2 גדלים של סטיקים : DIMM (ארוך) לחמשבי דסקטופ, ו SODIMM (קטן וקומפקטי) למחשבים ניידים. האורך ומספר הפינים (כלומר הצד שאיתו הוא מתחבר ללוח) הוא סטנדרטי, אבל הגובה אליו הוא עומד על פני הלוח לא, את זה עליך לבדוק מהנתונים של היצרן

יש RAM פשוט - שהוא unbuffered, לא ECC, ויש סוגים מיוחדים כמו buffered, ECC וכו' לשרתים ולתחנות עבודה (שיש לו 9 ציפים במקום 8, ולפעמים אפילו כמה ציפים נוספים שנמצאים על הסטיק שלא נראים כמו RAM רגיל). למחשב ביתי אתה צריך RAM פשוט

על התמונה ב ebay ניתן לראות שכתוב הדגם של הסטיק :

EBJ21UE8BDF0-AE-F

חיפוש בגוגל מביא בין התוצאות הראשונות את זה :

http://www.alldatasheet.com/datasheet-pdf/pdf/308480/ELPIDA/EBJ21UE8BDF0-AE-F.html

בעמודי מפרט של רכיבים אלקטרוניים בדרך כלל יש שרטוטים בעמודים האחרונים של הקובץ. בקובץ הזה למשל הם בעמוד 19 - הגובה של הסטיק הוא 30mm. תביא בחשבון שהסלוט מרים אותו ב 4mm..5mm מעל הלוח כך שמציאותית הוא יעמוד לגובה של 35mm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. הלוח GA-M68MT-S2P (קישור) הוא בעל 2 חריצי הרחבה לזיכרון מסוג DDR3, כאשר הנפח המקסימלי הנתמך הוא 8GB, כלומר הלוח מסוגל לעבוד עם מודולים מסוג DDR3 בנפח 4GB, אך כנראה לא עם מודולים בנפח 8GB. בנוסף הלוח תומך בתדר של עד 1066MHz ללא המהרה (בסוגריים מצויין שתדר 1333MHz נתמך בהמהרה).

2. המעבד Athlon Phenom II X4 965 (קישור) כולל בקר לזיכרון מסוג DDR2 ו DDR3, כאשר עבור זיכרון מסוג DDR3 הוא תומך בתדר מקסימלי של 1333MHz.

3. הזיכרון הנוכחי שלך מסוגל לעבוד בתדר של 1333MHz.

אני הייתי מציע לך לבדוק בעזרת CPU-Z באיזה תדר הזיכרון שלך עובד כרגע - אם הוא עובד בתדר של 1066MHz אתה כנראה יכול לגרום לו לעבוד בתדר של 1333MHz ע"י שינוי פרמטרים בביוס.

בקשר להוספת עוד זיכרון:

א. הייתי מציע לך להוסיף כבר מודול של 4GB ולא של 2GB, כך שסה"כ יהיה לך 8GB ולא 6GB.

ב. כתבת שהזיכרון שלך עובד במתח של 1.5V, שזה הסטנדרט היום, אך לגבי הזיכרון בו אתה מעוניין לא מצויין מתח העבודה, ואם הוא עובד במתח של 1.65V יכול להיות שלא תוכל להשתמש בו ביחד עם הזיכרון הקיים.

הערה - לפי דף המידע ש 11010010110 קישר אליו, הזיכרון הזה עובד במתח של 1.5V.

ג. תמיד יש אפשרות שתהיה בעיית תאימות בין הזיכרון החדש והזיכרון הישן או בין הזיכרון החדש והלוח. אף אחד לא יכול להבטיח לך ב 100% שהזיכרון שתקנה יעבוד עם הזיכרון הקיים.

אגב, אני רואה שמחיר הזיכרון שבו אתה מעוניין הוא כ-70 ש"ח (כולל משלוח). שים לב שמדובר בזיכרון משומש ולא בזיכרון חדש. ב-110 ש"ח אני רואה שיש ב KSP זיכרון DDR3 חדש בנפח 2GB שעובד בתדר של 1333MHz עם אחריות לכל החיים (קישור). יותר מזה - בפלומטר יש זיכרון DDR3 בנפח 2GB שעובד בתדר של 1600MHz עם אחריות לכל החיים (קישור). בכ-200 ש"ח אתה כבר יכול לקנות מודול חדש בנפח 4GB. ברור לי שזו תוספת של כ 60% למחיר הזיכרון שקישרת אליו (כ-40 ש"ח), אבל אם עניין האחריות חשוב לך, אולי כדאי לך לקנות מהארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. הלוח GA-M68MT-S2P (קישור) הוא בעל 2 חריצי הרחבה לזיכרון מסוג DDR3, כאשר הנפח המקסימלי הנתמך הוא 8GB, כלומר הלוח מסוגל לעבוד עם מודולים מסוג DDR3 בנפח 4GB, אך כנראה לא עם מודולים בנפח 8GB. בנוסף הלוח תומך בתדר של עד 1066MHz ללא המהרה (בסוגריים מצויין שתדר 1333MHz נתמך בהמהרה).

2. המעבד Athlon Phenom II X4 965 (קישור) כולל בקר לזיכרון מסוג ו , כאשר עבור זיכרון מסוג הוא תומך בתדר מקסימלי של 1333MHz.

3. הזיכרון הנוכחי שלך מסוגל לעבוד בתדר של 1333MHz.

אני הייתי מציע לך לבדוק בעזרת CPU-Z באיזה תדר הזיכרון שלך עובד כרגע - אם הוא עובד בתדר של 1066MHz אתה כנראה יכול לגרום לו לעבוד בתדר של 1333MHz ע"י שינוי פרמטרים בביוס.

בקשר להוספת עוד זיכרון:

א. הייתי מציע לך להוסיף כבר מודול של 4GB ולא של 2GB, כך שסה"כ יהיה לך 8GB ולא 6GB.

ב. כתבת שהזיכרון שלך עובד במתח של 1.5V, שזה הסטנדרט היום, אך לגבי הזיכרון בו אתה מעוניין לא מצויין מתח העבודה, ואם הוא עובד במתח של 1.65V יכול להיות שלא תוכל להשתמש בו ביחד עם הזיכרון הקיים.

הערה - לפי דף המידע ש 11010010110 קישר אליו, הזיכרון הזה עובד במתח של 1.5V.

ג. תמיד יש אפשרות שתהיה בעיית תאימות בין הזיכרון החדש והזיכרון הישן או בין הזיכרון החדש והלוח. אף אחד לא יכול להבטיח לך ב 100% שהזיכרון שתקנה יעבוד עם הזיכרון הקיים.

אגב, אני רואה שמחיר הזיכרון שבו אתה מעוניין הוא כ-70 ש"ח (כולל משלוח). שים לב שמדובר בזיכרון משומש ולא בזיכרון חדש. ב-110 ש"ח אני רואה שיש ב KSP זיכרון DDR3 חדש בנפח 2GB שעובד בתדר של 1333MHz עם אחריות לכל החיים (קישור). יותר מזה - בפלומטר יש זיכרון DDR3 בנפח 2GB שעובד בתדר של 1600MHz עם אחריות לכל החיים (קישור). בכ-200 ש"ח אתה כבר יכול לקנות מודול חדש בנפח 4GB. ברור לי שזו תוספת של כ 60% למחיר הזיכרון שקישרת אליו (כ-40 ש"ח), אבל אם עניין האחריות חשוב לך, אולי כדאי לך לקנות מהארץ.

תודה רבה לכם!

05dulmkzjmmj.jpg

באיזה תדר הזיכרון שלי עובד כרגע? 1066 או 1333? משום מה רשום 700

מצאתי 1333 באותו מחיר בערך:

http://www.ebay.com/itm/Arbeitsspeicher-PC10600-Speicher-2GB-DDR3-RAM-1333-MHz-AMD-fur-Desktop-Computer-/221383090807?pt=DE_Technik_Computerzubeh%C3%B6r_Arbeitsspeicher&hash=item338b75e277

רק שהוא לא רושם מה הדגם של הסטיק, אז אני לא יכול לברר מה הגובה שלו, כמו שכמו 11010010110 הסביר לי. גם לא הבנתי מה החברה של הסטיק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. הזיכרון שלך עובד כרגע בתדר של 1333MHz, כך שלא הייתי קונה זיכרון שעובד בתדר של 1066MHz, למרות שהפרש הביצועים כנראה לא יהיה ממש מורגש.

2. אתה דיברת על "גודל" הזיכרון מבחינת התאימות שלו לתושבת שלך. 11010010110 דיבר "גודל" הזיכרון מבחינת הגובה שלו.

מבחינת התאימות - אתה צריך זיכרון DDR3 מסוג DIMM.

מבחינת הגובה - זה ישפריע רק אם גוף הקירור מפריע. כפי ש 11010010110 כתב בזמן שאני כותב את התגובה הזו - פשוט תפתח את המחשב ותראה אם זו בעיה או לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מופיע שם Technology, כלומר חברת Micron

ובגובה - היי, הוא מחובר אצלך עכשו ולא מתנגש אם הקירור של המעבד, אז מה הבעיה ? תפתח את המחשב ותראה

zjzmqj5znqkm.jpg

dizjomlvwwot.jpg

הקירור למעבד ממש מפלצתי, אבל היה לי חשוב בזמנו שיהיה לי שקט...

אז ללכת על זה וזהו?:

http://www.ebay.com/itm/Arbeitsspeicher-PC10600-Speicher-2GB-DDR3-RAM-1333-MHz-AMD-fur-Desktop-Computer-/221383090807?pt=DE_Technik_Computerzubeh%C3%B6r_Arbeitsspeicher&hash=item338b75e277

מצטער על החפירות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הזיכרון שבקישור שלך עולה כ-80 ש"ח כולל משלוח, אבל מצד שני מדובר בזיכרון משומש מחברה לא מוכרת וכנראה גם בלי אחריות. אני אישית הייתי מעדיף להוסיף עוד 30 ש"ח בשביל לקבל חדש עם אחריות לכל החיים מחברה מוכרת, אבל ברור לי שיש פה שיקול תקציבי.

בקשר לגובה הזיכרון - לפי התמונות נראה שהמאוורר לא יפריע לזיכרון שבקישור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמדוד מה הגובה הפנוי מהסלוט עד למאוורר ותבחר בהתאם (+ האם יש דרך לפרק את המאוורר ולא את כל המגדל בשביל להכניס את הזיכרון לסלוט ?)

ELPIDA הם חברה מוכרת ואחת מהמובילות בתחום. הם מייצרים בשביל הרבה חברות אחרות מוכרות יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הזיכרון שבקישור שלך עולה כ-80 ש"ח כולל משלוח, אבל מצד שני מדובר בזיכרון משומש מחברה לא מוכרת וכנראה גם בלי אחריות. אני אישית הייתי מעדיף להוסיף עוד 30 ש"ח בשביל לקבל חדש עם אחריות לכל החיים מחברה מוכרת, אבל ברור לי שיש פה שיקול תקציבי.

בקשר לגובה הזיכרון - לפי התמונות נראה שהמאוורר לא יפריע לזיכרון שבקישור.

תודה.

זה רק אני או שבתמונה:

$_57.JPG

זה נראה רחב יותר מהתושבת שיש לי?

יש גירסא רחבה יותר וגרסא קצרה יותר של 1333?

11010010110 - בשביל לפרק את המאוורר אני צריך להוציא את הלוח אם ואני מפחד להתעסק בזה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוחב זיכרון DDR3 הוא גודל קבוע - יש תקנים לעניין הזה, אז אין לך מה לדאוג בקשר לכך. אולי ראית תמונה של זיכרון SODIMM, שהוא אכן קצר יותר, אבל זיכרון כזה מיועד בד"כ למחשבים ניידים ולא למחשב נייח כמו שלך. בכל מקרה הלוח שלך תומך רק בזיכרון DIMM (למחשב נייח).

בקשר לקירור - אני רואה שמדובר בקירור של Scythe (לפי המדבקה על המאוורר), ולפי הצורה שלו נראה כי מדובר ב Katana 4 (קישור) או ב Mugen 3 Rev. B (קישור) (כנראה מדובר ב Mugen 3 בגלל צפיפות ה"עמודים" שבחלק העליון), ובכל מקרה שיטת התקנת המאוורר בשני הקירורים האלו נראית דיי דומה - המאוורר תפוס ע"י 2 "קליפסים" ממתכת, ונראה שדיי פשוט לפרק ולהרכיב אותם (אני לא מדבר מניסיון - אני מציע שתסתכל בחוברת שקיבלת עם הקירור או/ו בסירטונים באינטרנט, אך ברוב הסירטונים שבדקתי פשוט מדלקים על חלק הרכבת המאוורר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמורה להיות דרך לפרק את המאוורר בלבד מהצלע

הסטיק הזה הוא באותו אורך כמו סטיק רגיל, אבל הוא נמוך יותר. שים לב שהוא מסתיים בגובה של החור השני בקצוות, וסטיק רגיל גבוה יותר מעל החור השני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...