מחשב למדמח 5K - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב למדמח 5K

Pr0Xy

Recommended Posts

שלום לכם. אני מחפש מחשב טוב שיהיה לי קל להתנייד איתו באונ' ומחוצה לה, ושישמש כמחשב ראשי עבורי.

אשמח אם תמצאו עבורי את הדיל המשתלם ביותר בBF. אין לי בעיה לרכוש מחו"ל, אך אם כן צריכה להיות אחריות בינלאומית.

תקציב: 5K ללא (ועוד 500 לSSD).

* מטרות המחשב? תכנות בסיסי (של תואר ראשון במדמח), מחשב ראשי (גלישה באינטרנט). בנוסף, יכול להיות שאכתוב איתו בLyX בהרצאות.

* גודל המסך? האם חשוב מסך מבריק או מאט? 13.3-14, מט.

* רזולוציית המסך? FHD ומעלה

* דרישות מיוחדות לאמצעי הקלט? מקלדת נוחה ומוארת אם ניתן.

* משקל רצוי? לכל היותר 2 ק"ג.

* האם נדרש זמן ארוך? 5-6 שעות של שימוש סביר

* האם יש צורך ביציאות מיוחדות? לא.

* Bluetooth? כן.

* גודל מינימלי וסוג של כונן קשיח? HDD של 750GB מינימום. אקנה כנראה במבצע כלשהו ואשים במקום הצורב.

* כונן אופטי? כן, כדי שיהיה איפה לשים את הSSD.

* האם דרושה תמיכה בתחנת עגינה ייעודית? לא.

* האם נדרשת אחריות בינלאומית ? כן, אם הקנייה מחו"ל.

* האם בתקציב צריך להיכנס רישיון למערכת הפעלה? כן.

* האם יש לכם העדפה לחברה כלשהי? לא. ראש פתוח.

* כל דרישה מיוחדת שחשובה לכם: שיראה טוב.

אז שיהיה חג שמח:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.speed4u.co.il/Product.asp?aff_a=1&Pid=Z30-A-1E8&Cat2Cat1ID=65&Cat2ID=72&aff=Zap〈=he

+

תקנה לעצמך כונן חיצוני גדול נייד לאכסון נוסף.

מחשב במשקל מאד נמוך 1.2 ק"ג, זמן סוללה מתאים למה שרשמת, מסך נהדר מט FHD IPS, מקלדת מוארת, זיכרון 8GB (ניתן להרחבה עד 16! נדיר במחשבים כאלה), שלל יציאות וחיבורים.

אין בדיוק מה שאתה מחפש, כי 14"-13" לא יגיעו עם צורב לצורב העניין ולא יהיה הכי קל.

אפשרות נוספת:

http://ksp.co.il/?uin=24604

+

הרחבת אחריות

+

כונן SSD של 256GB בחיבור M2 NGFF שתזמין דרך אמזון שיהיה בנוסף ל-500GB במחשב

http://www.amazon.com/Transcend-MTS400-Solid-State-TS256GMTS400/dp/B00KLTPUG4/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1417171467&sr=8-1&keywords=M2+NGFF+256GB

או

http://www.amazon.com/MyDigitalSSD-256GB-Super-Boot-Drive/dp/B00NY4VIPA/ref=sr_1_fkmr0_1?ie=UTF8&qid=1417171467&sr=8-1-fkmr0&keywords=M2+NGFF+256GB

המסך פה פחות טוב מבחינת איכות ורזולוציה אבל הוא מט, משקל 1.7 ק"ג, מקלדת מוארת ונראה סבבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הטושיבה די יקר בהתחשב בכך שאנו בBF, לא? גם נשמע די מעצבן להיסחב עם כונן חיצוני כל הזמן.

את הלנובו הנ"ל אני פוסל על הסף מבחינת המסך.

אתגמש טיפה בדרישותיי: נראות טובה בגדר העדפה, ורזולוציה מינימלית 900*1600 (עד כמה זה משמעותי למען האמת?).

מה דעתך על לנובו T440S מלנובו כולל משלוח ומיסים ב4300 ש"ח? עדיף על הטושיבה? (מדובר על תצורת i5 4200u, מסך FHD ו-1TB כונן קשיח). הקאצ' בו הוא שלהבנתי אין עליו אחריות בארץ, צריך לעשות חריטת לייזר על המקשים והוא לא כולל , ולכן יש הוצאות נוספות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למרבית השימושים ה-256GB שבטושיבה צריך להספיק, בכל מקרה הוא במשקל נוצה. כך שאם ופעם בשבוע תצטרך לקחת איתך חומר בכונן חיצוני ששוקל 300 גרם זה לא ממש "יזיז" למשקל הכולל. לעומת דגמים אחרים שנושקים ל-2 ק"ג.

בלנובו T440S יש הוצאות נלוות, ניתן להרחיב בזמן ההזמנה באתר שלהם את האחריות ל-3 שנים וזה דגם עסקי שתוסף בארץ מבחינת אחריות.

הוא אפשרות טובה סה"כ אם להרכיב אותו כמו שצריך (מסך/סוללה גדולה יותר), יכול לצאת טוב.

מסך - זה לא עניין של רזולוציה דווקא, אלא האיכות שלו בפועל (מט /מבריק ופאנל TN פשוט או IPS)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהנחה שאם אקנה את הטושיבה אקנה אותו כמו שהוא ולא אשנה בו דבר (והוא יעלה כ5400 ש"ח), ואם אקנה את הלנובו אשפר לו רק את המסך לFHD , את כרטיס הWIFI ל7260AC, אחרוט מקלדת עברית ואקנה לו MX100 256GB (ואז הוא יעלה כ5000 ש"ח), אז:

מחד גיסא הטושיבה עדיף שכן הוא נראה טוב יותר (by far), יש לו אחריות בארץ, הוא קל כנוצה, בעל של 8GB לעומת 4GB, יש לו יותר חיבורים, הוא חדש יותר מהלנובו (ולנובו עומדים למצוא לו יורש בקרוב מאוד). מאידך גיסא הלנובו עדיף שכן המקלדת ומשטח המגע שלו טובים יותר, המסך שלו גדול יותר, הוא זול יותר, ובעל שאפשר להשאיר איתה את המטען בבית (בהנחה שאקח את הבטרייה המוגדלת).

מה דעתך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מלבד שבלנובו יש מספר אפשרויות שדרוג וזמן הסוללה בהתאם הרבה יותר טוב - אבל, ב"מחיר" של משקל גבוה יותר 1.7 ק"ג (11 שעות, 6 תאים, הסוללה הבסיסית ל-5.5 שעות, 1.56 ק"ג), מול ה-1.2 ק"ג של הטושיבה שעובד כ-7 שעות.

שאלה שרק אתה תוכל לדעת מה מתאים לך יותר.

לדגם של הטושיבה שנמכר בארץ אין Docking בתחתית אם זה חשוב לך.

ויש כמובן את הבדל המסך 13.3" מול 14", מה שנוח לך יותר לעבוד איתו.

-------------------------------------

תוסיף למפרט:

- סטיק של 8GB = כ-350 ש"ח בארץ, סה"כ יהיה לך 12GB . (בארה"ב סטיק יעלה פחות)

על הלוח אם מולחמים 4GB ויש תא פנוי ל-8GB נוספים שאתה קונה.

- כונן M2 NGFF בנפח של 128 או 256, מה שתבחר, בהזמנה מאמזון. (300-500 ש"ח בערך תלוי בנפח)

ה- יהיה בנוסף ל-500GB המכני שיש במחשב כך שאתה לא "תתפשר" על נפח כונן שקיים במחשב בסה"כ. (זה יתרון ללנובו מאשר רק בטושיבה)

- חריטת עברית = 150~

>> האחריות שבחרתי היא 3 שנים במעבדה, אפשר בתוספת של 125$ לשדרג לאחריות ל-3 שנים באתר הלקוח ON SITE.

ואם נשאר לך עוד קצת מזומנים, לשדרג מעבד ל-I7 :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

רק עכשיו ראיתי שערכת את ההודעה. אז לסופו של עניין, על מה אתה ממליץ? אתה אומר שהטושיבה עדיף אבל מביא לי מפרט ללנובו..

ד"א הבנתי שבדגם שנמכר בארץ (של הטושיבה) גם אין קורא טביעת אצבע ואין את הטראק-פוינט. זה לא קריטי, אבל טיפה מבאס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החלטה שלך, הבאתי את המפרט הרצוי של הלנובו מבחינת הרכבה נכונה ושדרוגים כדי להגיע למחשב המשתלם ביותר וכדי שלא תבזבז סתם כסף.

יש לך את הנתונים של שני המחשבים, תעשה לעצמך טבלה ותחליט מה חשוב לך יותר/פחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני הייתי הולך על הטושיבה (אין לי ניסיון עם הדגמים האלו, אבל לפי הנתונים של השרשור)

ה 1000$ של הלנובו לא כוללים מיסים ומשלוח, לא?

המשקל הקל של הטושיבה, המסך שנכתב שהוא באיכות יותר טובה, והמשטח עכבר עם כפתורים פיסיים, אלו דברים קטנים שעושים את כל ההבדל.

בנוסף בטושיבה אתה יכול להגיע ל 16 גיגה (בלנובו הבנתי שעד 12?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

תבדוק עם חברים/משפחה - אם מישהו מבקר באילת שיקנו עבורך את המחשב, תחסוך את המע"מ ותקבל את המחשב במפרט הטוב יותר עם I7. (ב-KSP)

מבחינת מעבד - צריך להספיק, אבל תמתין לתגובות נוספות למי שעשה את התואר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בין כה וכה אני מקזז את המע"מ (אני רושם את המחשב על שם עסק שברשותי, שכן אשתמש בו רבות גם לשם העסק) ככה שאין טעם לקנות באילת.

מחכה לתגובות נוספות(:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...