האם ספק כוח לא תקין של מחשב נייד יכול להרוס אותו? - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם ספק כוח לא תקין של מחשב נייד יכול להרוס אותו?

gifnooky

Recommended Posts

יש לי ספק כוח שהכבל המחבר בין הספק למחשב נחשף וכנראה שני החוטים שבתוכו נגעו אחד בשני.

אני מנסה להדליק את המחשב עם ספק אחר אבל הוא לא נדלק.

ייתכן שהספק הרס את המחשב נייד?

אני לא מבין גדול בחשמל, אבל נגיד ושני החוטים של הכבל נוגעים אחד בשני ואז אני מחבר למחשב , אז זה מקצר? מה בדיוק זה עושה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בספק נורמלי זה יביא פשוט לכיבוי של הספק

אם נניח שהספק עדיין מחובר לחשמל, ואתה מזיז את החוטים כך שהם מפסיקים לקצר לרגע, יש ספקים שיידלקו ויתנו שוב מתח יציאה מלא ויש כאלה שיישארו כבויים עד שלא תנתק ותחבר מחדש את ה 240V. עד כאן לא נראה לי כמו משהוא שיכול להרוס את המחשב בסבירות גבוהה, לפחות לא ממקרה חד פעמי או כמה מקרים בודדים

סביר יותר שיקרה נזק למחשב מגורמים כמו :

- ספק לא איכותי (כלומר ספק תחליפי זול כלשהוא ולא המקורי של המחשב) יכול להוציא מכה של מתח גבוה יותר ממה שצריך ברגע שהוא "משתחרר" מהקצר

- יש מחשבים שבהם תקע המתח מכיל פין אמצעי דק לתקשורת (לא ממש העברת מידע, פשוט מדידת ערך של נגד שנמצא בתוך התקע בשביל לזהות מה ההספק של הספק שמחובר). אם היה קצר מה + לנגד הזה, יכול להיות שהגיעו 19V לקו תקשורת שאמור להיות בו מתח נמוך בהרבה. יש סיכוי שדבר כזה יקרה רק במחשב שיש בו את פין התקשורת (ולא סתם תקע DC פשוט), וכמובן אם החוט שמחבר אותו בתוך הכבל קיצר (אם חוט התקשורת גם כן קרוע במקום שבו הכבל נקרע)

בדוק אפשרות אחרת : הספק קיצר והתנתק, והמחשב עבד על עד שהיא נגמרה סופית. עכשו, אתה מנסה להדליק אותו אם ספק שלא עובד וסוללה ריקה, אז הוא לא נדלק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובות.

אתן קצת יותר פרטים:

המחשב המדובר הוא HP G62 144DX

הספק שהשתמשתי בו הוא אמנם לא מקורי אבל של .

הבעיה שאין לי ספק מקורי תקין, יש לי רק עוד ספק של דל (19.5V במקום 19).

בכל מקרה, גם כשאני מחבר את הספק של CM אחרי שסידרתי את החוטים שלו וגם שאני מחבר את הספק של - יש כמה תרחישים:

1) הספק מחובר כשהבטריה במחשב: הנורה ליד השקע של החשמל דולקת באור לבן לשתי שניות ואז נהפכת לצבע כתום. כשאני מנסה להדליק אין שום שינוי.

2) כשאני מנסה להדליק את המחשב רק כשהבטריה מחוברת, הנורה ליד השקע של החשמל מהבהבת בצבע אדום שלוש פעמים. שום דבר אחר לא קורה.

3) כשאני מחבר את המטען למחשב ללא הבטרייה בפנים, הנורה דולקת תמיד בצבע לבן, וכשאני מנסה להדליק את המחשב היא מהבהבת בצבע אדום וחוזרת להיות לבנה.

אני מקווה שייצא לי לנסות להפעיל את המחשב עם בטרייה מקורית אחרת ועם מטען מקורי אחר בקרוב ולראות מה קורה.

נ.ב.

אני לא בטוח ב100% שהספק היה מקוצר, כי אני זוכר שהאור של הספק כן דלק (אולי היו כמה שניות שלא אני כבר לא זוכר) ועכשיו בדקתי כשהוא לא מחובר למחשב וכשהוא מקוצר האור של הספק עצמו לא דולק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במחשב נייד אחרי הכניסה של הספק יש ממירי מתח, מטען וכו' - הם לא יתנו לזרם לזרום אחורה והחוצה מהמחשב

אין לי שמץ מה הצבעים של הלד במחשב הזה אומרים

19V ו 195V זה ללא הבדל קריטי. אם התקע מתאים, תנסה לחבר אם הספק של ולהטעין את הסוללה כשהמחשב כבוי לזמן מה, ואז להדליק (אם המחשב כבוי הזרם יהיה רק של טעינת הסוללה, כך שגם ספק חלש יותר מהמקורי יתמודד איתו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחשבים ניידים עובדים גם ללא הסוללה.

למחשבים ניידים אין מטען , יש שנאי. שנאי דפוק בהחלט יכול לעשות נזק ללוח , החל מזוג פטים בכניסה לקצר פשוט בשנאי וכלה בכל העולה על דעתך לשנאים מזוייפים מסריחים מאוד .

הדרך מהשנאי לסוללה עוברת דרך מעגל טעינה לא פשוט . בשביל להרוס סוללה ע"י שנאי לא מקוצר צריך לשרוף את הלוח למצב FUBAR רציני .

מחשבי HP ודל עובדים עם שנאי בעל 3 מגעים. הפין האמצעי מגדיר את עוצמת השנאי, הוא לא יעבוד עם שנאי והוא לא יעבוד כהלכה עם רוב השנאים החליפים\ אוניברסלים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה "מטען" הוא לא שנאי, הוא אלקטרוני (switch mode power supply), שמכיל כמה עשרות רכיבים ורק 1 מהם הוא שנאי

יש מצב שלא יעבוד אם ספק לא מתאים, יש מצב שכן יאפשר לפחות טעינה ממנו... תחבר ותראה אם הלד מראה משהוא שנראה כמו טעינה (לבן קבוע אוליי ?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה "מטען" הוא לא שנאי, הוא ספק כוח אלקטרוני (switch mode power supply), שמכיל כמה עשרות רכיבים ורק 1 מהם הוא שנאי

לא מתווכח על הסמנטיקה הטכנית . זה ממיר מתח . מקבל 110-240 ומוציא 19+- . בדרך מהווה הגנה איכותית יחסית אם מדובר בחלק מקורי , עושה קפה ושורק .

המינוח "מטען" הוא מינוח שמעבר לחוסר נכונותו הטכנית , הוא מטעה ומבלבל . ההבדל בין שנאי לממיר מתח לספק כח אינו מבלבל .

רוב האוכלוסיה טועה לחשוב שאם ה"מטען" תקין והסוללה לא נטענת אז כנראה שהסוללה דפוקה ואין שום כלום בדרך.

אז קודם כל זה לא מטען . אחרי זה תקרא לזה איך שבא לך .

יש מצב שכן יאפשר לפחות טעינה ממנו... תחבר ותראה אם הלד מראה משהוא שנראה כמו טעינה (לבן קבוע אוליי ?)

בין השאר , השנאי מכיל בתוכו רכיב אלקטרוני שאינו שנאי אשר מדווח למחשב מהי עוצמתו של השנאי ( מבחינת הספק ) .

רכיב זה מוציא אות ( שאיני יודע אם הוא פשוט או מורכב אבל אני יודע שהוא אינו שנאי ) שונה בין שנאים בעלי הספק שונה 65/90/120 והוא מוציא אות שונה בין לדל .

מחשב אשר יקבל שנאי או שנאי חליפי שאינו מוציא אות נכון יתעלם מקיומו של השנאי בכל רמה שהיא .

מחשב אשר יקבל שנאי או שנאי חליפי אשר אינו מוציא אות נכון , יעבוד, לא יטעין את הסוללה ,יודיע כבר בהדלקה שהשנאי אינו מזוהה ואינו מתאים ובחלק אם לא כל המחשבים

יכפה עבודה במהירות מעבד מינימאילית , כמו מצב חסכון חשמל מירבי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקופסה השחורה היא לא מטען (המטען נמצא בתוך המחשב) ולא שנאי. אם אתה באמת רוצה להגיע לרמה כזאת, תקרא לדברים בשמם ואלה 3 דברים שונים

הנגד יכול להימצא בתוך המטען או (ב lenovo) בתוך התקע. כמו שאמרת המחשב יכול לא לזהות את המטען בכלל. אבל אם במקרה הוא "יסכים" לעבוד בצורה מינימלית כלשהיא, יתכן שהוא "יסכים" גם להטעין את הסוללה כשהמחשב כבוי - זה אמור להספיק בשביל לבדוק אם המחשב נדלק מהסוללה לאחר מכן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...