R9 290X ו-GTX 980 עם נפח זכרון כפול בדרכם אל השוק - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

R9 290X ו-GTX 980 עם נפח זכרון כפול בדרכם אל השוק

taltarablus

Recommended Posts

AMD ו-NVIDIA מתכננות לחשוף גרסאות עם זכרון GDDR5 בנפח 8GB לכרטיסי המסך החד ליבתיים המובילים שלהן, אשר יהיו זמינים לרכישה עוד לפני סוף השנה האזרחית

לכתבה: http://hwzone.co.il/%d7%9b%d7%a8%d7%98%d7%99%d7%a1%d7%99-r9-290x-%d7%a2%d7%9d-%d7%a9%d7%9e%d7%95%d7%a0%d7%94-%d7%92%d7%99%d7%92%d7%94-%d7%91%d7%99%d7%99%d7%98-%d7%96%d7%99%d7%9b%d7%a8%d7%95%d7%9f-%d7%91%d7%93%d7%a8%d7%9a/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נשמע הגיוני

זה לפחות יצור יותר פער בין 980 ל 970

אולי לא מספיק אנשים קנו 980 בגלל היחס בין תועלת לכסף

עכשיו הבדל בזכרון אולי אנשים שהתלבטו בין 970 ל 980 באמת ילכו על הגבוה והיקר יותר

השאלה האם תוספת זכרון באמת תשפיע ב FPS ובאיזה רזולוציות במיוחד

אולי זה חשוב רק ל ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

8GB יהיה חשוב אולי רק במקרים מסויימים של 3*4K, זו לא דרישה הכרחית בכלל ממערך מסכים כזה. מחסור בכוח חישוב יהיה יותר בעיה מנפח זיכרון.

בווידאו המוטמא הם מראים (דקה 3:10) שלושה מסכי שרצים ממערך של 980. שני כרטיסים עם 4GB לכרטיס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש להודעות כאלו מקום.

8GB יהיה חשוב אולי רק במקרים מסויימים של 3*4K, זו לא דרישה הכרחית בכלל ממערך מסכים כזה. מחסור בכוח חישוב יהיה יותר בעיה מנפח .

שאתה מדבר על מערך גדול של כרטיסים זה בהחלט משנה. בשימוש בשני כרטיסים הזיכרון יורד ל2 לכרטיס ובארבע ל1GB לכרטיס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש להודעות כאלו מקום.

שאתה מדבר על מערך גדול של כרטיסים זה בהחלט משנה. בשימוש בשני כרטיסים הזיכרון יורד ל2 לכרטיס ובארבע ל1GB לכרטיס

ממש לא.

המידע משוכפל על כל הכרטיסים.

בזכרון כל כרטיס וכרטיס עותק של כל המידע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בספק כמה עוד 4GB יעזור ל980 - כרטיס 256 ביט , התעבורה פשוט לא מספיק גדולה

מצד שני במשחקים רעבים לזיכרון ה290X אמור לקבל בוסט יפה מאוד.

מי שדיבר על SLI\CF

כאשר מריצים 2\3\4 כרטיסים במערך שמכילים 4GB אז זה בעצם כמו כרטיס חזק מאוד עם 4GB (אין הגדלה או הקטנה של זיכרון)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש לא.

המידע משוכפל על כל הכרטיסים.

בזכרון כל כרטיס וכרטיס עותק של כל המידע.

בדיוק. ולכן אם אני אתן לכרטיסים חישוב מסויים גדול לבצע, הם יוכלו להעתיק את אותו גודל קובץ ולא יותר ורק עליו לעבוד כלומר היעילות (בחישובים כבדים)תתחלק בארבע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק. ולכן אם אני אתן לכרטיסים חישוב מסויים גדול לבצע, הם יוכלו להעתיק את אותו גודל קובץ ולא יותר ורק עליו לעבוד כלומר היעילות (בחישובים כבדים)תתחלק בארבע

אהה...לא הבנתי אותך בהתחלה.

כי כל כרטיס עושה את העבודה בפני עצמו אבל מחלקים ביניהם את הפריים\פריימים.

אני בספק כמה עוד 4GB יעזור ל980 - כרטיס 256 ביט , התעבורה פשוט לא מספיק גדולה

מצד שני במשחקים רעבים לזיכרון ה290X אמור לקבל בוסט יפה מאוד.

אמנם רוחב הפס יותר נמוך אבל הוא מעביר את המידע יותר ביעילות בגלל דחיסה במקסוול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דחיסה זה טוב ויפה אבל לא מפצה על רוחב פס כמעט כפול ב290X .

יוסי , SLI\CF עובד ככה (בצורה פשטנית מאוד) , כל כרטיס מחשב frame אחר - כלומר אתה כרגע במשחק ויש לך נניח 100FPS - אתה רואה כל 0.01 שניות תמונה חדשה שחושבה זה הרגע. כאשר אתה במערך אתה רואה תמונה מכרטיס #1 כל 0.02 שניות וגם תומנה מכרטיס #2 כל 0.02 שניות - כלומר כל כרטיס מחשב בעצם 50FPS .

כל כרטיס צריך מידע ששמור על הVRAM כדי לחשב את ה50FPS בפני עצמו ולכן אתה נשאר בידיוק עם אותה כמות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העניין עם תעבורת זיכרון ורזולוציות הולך לפה ולשם. ההסטוריה מראה שכרטיסי בדרך כלל סוגרים פערים עם עליה ברזולוציה, וזה לא חדש.

זה ויכוח שנפתח בזמנו עם GTX 260 מול HD 4870.

האם מדובר באיזשהו צמצום ביצועים משמעותי? אני לא חושב

perfrel_3840.gif

פשוט כי נראה שאין תופעות מיוחדות אפילו כשעוברים לרזולוציית ובנינו, זאת לא רזולוציה לחומרה של היום, אולי לזאת שתגיע בעוד שנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...