הבאג בסדרת evo של סמסונג - עמוד 4 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הבאג בסדרת evo של סמסונג

cha_had

Recommended Posts

• תגובות 70
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לך על הפרו ותפסיק לחפש מעקפים כדי לחסוך עכשיו כמה שקלים.

לא מדובר על סכומים כאלו אסטרונומיים שיפילו אותך ותהיה עם ראש שקט הרבה זמן....דיסק לא מחליפים כל שנה ולא כל שנתיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי התוכנה זה נשמע לי חשוד וגם די מטומטם לשלם 100 ש"ח על תוכנה שגם ככה תהרוס לך ת'כונן לכאורה, ועוד תנצל משאבים אחרים מהמחשב, בשביל לחסון עוד 100 ש"ח ולחיות בלי דאגות.

תהרוס לך את הכונן?

ממש לא.

היא אפילו תאריך את חייו.

תנצל משאבים אחרים? רק את כמות הזיכרון שתרצה לתת לה.

במקום כונן מהיר יותר?

היא לא במקום כלום, היא פשוט נותנת BOOST לביצועים באופן שאפילו כונן מהיר יותר כמו ה850 PRO לא מסוגל לעשות.

אפשר להפעיל אותה על כל כונן, כולל הרדיסקים, ואפילו להשתמש בSSD בנוסף לזיכרון כדי להאיץ הרדיסקים.

תוכנה מעולה שטוב שיש במחשב למי שאוהב להאיץ ביצועי כוננים.

כמובן שאפשר להפעיל אותה גם על ה850 PRO ולקבל תוצאות אפילו טובות יותר.

במחיר שאתה קונה את ה850 256GB PRO , אתה יכול לקנות MX100 500GB(אני מציע שתחשוב על זה טוב, 850 PRO כונן מהיר יותר אבל הוא לא מצדיק את המחיר הכפול!!! שלוקחים עליו).

לדעתי זאת שטות ממדרגה ראשונה לקחת חצי נפח בשביל עוד קצת מהירות שאתה לא באמת תרגיש.

מה גם שביצועי כונן הם יחסיים לא רק לסדרה, אלה גם לנפח.

כך שלכונן 500GB MX100 אין אפילו את החסרון בכתיבה רציפה שיש לMX100 256GB מול ה256GB 850 PRO.

עם הכמות ההולכת וגודלת של משחקים שלוקחים 40-50GB(בהנחה שאתה הולך להתקין עליו משחקים) אתה תצטער מאוד שלקחת 256GB במחיר של 500GB.

בסוף עוד תתקין ותשחק אותם על ההרדיסק, ואז בשביל מה לעזאזל קנית "קצת מהיר יותר".

מעניין אותי לראות איך אנשים כאן יתמודדו עם הטענות החזקות לגבי הנפח.

אם אפילו אחד יתן תשובה מספיק מוצלחת אני צנצנת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא עצלנות, פשוט יש כמה חנויות, וממה שראיתי עד כה הכי זול שמצאתי היה ב-840 ש"ח כולל מס הכנסה (שאלוהים ישרוף אותם) . לגבי התוכנה, אין לי אמונה בניסים, וכמו שתוכנה משפרת כרטיס מסך (אוברקלוק) היא גם מסכנת אותו ומקצרת את חייו (ואני לא מתכוון לשלם על זה עוד 100 ש"ח בעבור רישיון).

ולכבוד מר צנצנת מלפפונים חמוצים וריבה, לגבי נפח 500GB, עם כל הכבוד לך, התקציב שלי מוגבל מאוד גם ל256GB, כי כונן 500GB זה כבר לקנות מחשב חדש, וזה שמשחק שוקל 40 גיגה, לא אומר שאני הולך להתקין את כל המשחקים עלי אדמות בו זמנית , אלא אם כן תצליח לגרום ליצרנים להוריד את המחירים של ה-SSDים לפחות ב-50 אחוז .

זאת לכך ובנוסף, שבאופן כללי בכדי לתת מענה לצרכים שלי ע"פ נפח אחסון, גם 4TB לא יספיקו.

כמובן שכחתי לציין ש-עוד לא החלטתי סופית לרכוש 850 PRO אז בוא לא נקפוץ למסקנות מהר מדי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת שאין לי רצון לבזבז זמן וכוח בלהסביר את יתרונותיה של התוכנה ואיך היא עובדת.

אין שום קשר לOC ולדברים שאולי נדמה לך שיש קשר.

הקונספט של MEMORY CACHING כל כך מוצלח, שסמסונג בעצמם!!!! בתוכנה שלהם הSAMSUNG MAGICIAN, קנו והטמיעו גרסה נחותה ומוגבלת של תוכנת CACHING בסגנון PRIMOCACHE, וקראו לפונקציה RAPID(שגם היא לוקחת זיכרון כדי להאיץ באופן דומה).

וזאת דרך אגב אחת הסיבות שהEVO הצליח כל כך.

הPRIMOCACHE הוא הפרארי של תוכנות הCACHING.

אתה לא רוצה תוכנה? לא צריך.

אני לא מנסה לשכנע אותך לקנות אותה.

להיפך, אני מנסה להניא אותך מלהשקיע כספים מיותרים על תוספות ביצועים שאתה לא צריך.

אין הגיון בלקנות את ה850 PRO במחיר כפול ממה שאפשר להשיג כונן טוב!

אין הגיון(לדעתי) בלהוסיף 200 שקל לM550.

אם באמת התקציב שלך מוגבל, אז וודאי שאתה לא צריך לקחת לא את זה ולא את זה.

אבל אם לרגע אתה שוקל לקנות את ה850 PRO 256GB מAMAZON אז תבין שאתה יכול לקנות באותו המחיר מAMAZON כונן 500GB MX100.

לא הצעתי שתקנה לא את זה ולא את זה, רק מראה לך כמה חסר הגיון לקנות 850 PRO אפילו בהזמנה מחו"ל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה הלינק ל850 פרו:

http://www.amazon.de/gp/product/B00LMXBOP4/ref=s9_psimh_gw_p147_d0_i1?pf_rd_m=A3JWKAKR8XB7XF&pf_rd_s=center-2&pf_rd_r=0ZRB107JE7ZJKHDBZX2Z&pf_rd_t=101&pf_rd_p=455353687&pf_rd_i=301128

ה- MX100 לא נמכר בארץ מגרמניה, מארה"ב עולה 1,000 ש"ח.

מעבר לכך, ה- Cache בכל אופן מוגבל. יש אנשים שחורגים מה-Cache בפעולות שעבורן הם רוצים לחסוך זמן. במקרים כאלה ה-850 יהיה הרבה יותר מהיר. בנוסף, קביעת Cache גדול מאוד גורמת לסיכון של השחתת נתונים מסיבית במקרה של נפילת מתח. עדיף להשתמש במחשב בעל UPS או במחשב . גם אז, סתם תקיעה של מערכת ההפעלה שהיתה גורמת לסתם אתחול יכולה לגרום להשמדה טוטאלית והתקנה מחדש.

למחשב ביתי בלי חומר חשוב, יכול להיות סבבה. אבל אז בכלל אפשר ללכת ל-HDD גדול + התוכנה, למה דווקא SSD? :)

בנייד הקודם שלי היה 840 Pro 256GB. לא הפעלתי RAPID מהסיבות האלו.

בנוכחי יש PM851 256GB שלא תומך ב-RAPID בכלל.

בבית יש 480GB, מספיק מהיר גם כך, לא רואה טעם להוסיף עוד Cache.

אבל לו הייתי קונה היום חדש לבית או למחשב הנייד, הייתי משקיע עוד קצת כסף וקונה את ה-850, המחיר שלו באמאזון גרמניה כבר גובל בשפוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז בקיצור יש סיכון די גבוה בשימוש בתוכנה כזו. מעבר לכך הדף באמזון זה מה שאני מצאתי ולפי החישוב שלי המחיר הוא 712 כולל משלוח ועוד מע"מ של 18 אחוז יוצא 840ש"ח!!! הפרש לא משמעותי של 100 ש"ח ועוד משלוח של לפחות שבועיים אם הדואר לא יהיה בשביתה עוד פעם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, אין סיכון בשימוש בתוכנה.

השתמשתי בה שנים רבות ללא תקלה אחת.

השתמשתי בה אפילו עם הרדיסק לפני שקניתי .

אלפי אנשים(מינימום) השתמשו בתוכנה הזאת במשך שנים רבות כשהיא היתה בבדיקות נרחבות ופיתוח.

זאת לא תוכנה שאי אפשר לסמוך עליה.

חברות קונות את גרסת השרתים שלה להרצה על שרתים.

לך תקנה 256GB 850 PRO ב840 ש"ח כשבטיפה יותר אתה קונה 500GB MX100, וכשבכמעט חצי מחיר אתה קונה 256GB MX100.

ושנים אחר כך עוד תיזכר אחורה ותתבאס כי יכולת לקנות 500GB במקום, ומבחינת ביצועים לא היית מרגיש בהבדל אפילו קצת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז בקיצור יש סיכון די גבוה בשימוש בתוכנה כזו. מעבר לכך הדף באמזון זה מה שאני מצאתי ולפי החישוב שלי המחיר הוא 712 כולל משלוח ועוד מע"מ של 18 אחוז יוצא 840ש"ח!!! הפרש לא משמעותי של 100 ש"ח ועוד משלוח של לפחות שבועיים אם הדואר לא יהיה בשביתה עוד פעם...

אני לא יודע מה אתה מחשב, איך ולמה, אבל אתה עושה משהו לא נכון. אתה צריך להכנס, להוסיף את המוצר לסל הקניות, להמשיך לקופה ולבחור כתובת משלוח בישראל.

אז אתה מקבל סכום לתשלום שכולל הכל. הובלה עד הבית ומיסים. אתה לא משלם חוץ מזה כלום (מלבד עלויות המרת מט"ח בתלות בכרטיס אשראי שלך). סיכון מהותי כנראה שאין בתוכנה, כי המחשבים היום לא קורסים לעיתים קרובות. אבל אם כבר קורס, יש סיכוי להשחתת נתונים גדולה.

850p.jpg

לא, אין סיכון בשימוש בתוכנה.

השתמשתי בה שנים רבות ללא תקלה אחת.

השתמשתי בה אפילו עם הרדיסק לפני שקניתי .

אלפי אנשים(מינימום) השתמשו בתוכנה הזאת במשך שנים רבות כשהיא היתה בבדיקות נרחבות ופיתוח.

זאת לא תוכנה שאי אפשר לסמוך עליה.

חברות קונות את גרסת השרתים שלה להרצה על שרתים.

לך תקנה 256GB 850 PRO ב840 ש"ח כשבטיפה יותר אתה קונה 500GB MX100, וכשבכמעט חצי מחיר אתה קונה 256GB MX100.

ושנים אחר כך עוד תיזכר אחורה ותתבאס כי יכולת לקנות 500GB במקום, ומבחינת ביצועים לא היית מרגיש בהבדל אפילו קצת.

תחילה, מדובר ב- 785 ולא ב-840. ה- MX100 בנפח 512 עולה כ-200 ש"ח יותר.

יכול להיות ש- Primocache מצויינת ועובדת נהדר. אבל לא יעזור אם היא עובדת נהדר אם המחשב נכבה, או נתקע, ומידע חשוב היה ב- באותו רגע ולא על הדיסק הקשיח היכן שהיה אמור להיות המידע הלך, ולא חשוב כמה Primocache נהדרת.

לגבי השרתים, הרשה לי להיות ספקן. בשרתים שאינם קריטים, סבבה. אחת מהאקסיומות היא שכאשר תוכנה מבקשת פעולת Sync, מערכת ההפעלה חייבת לכתוב את המידע על הדיסק הקשיח.

כאשר מערכת ההפעלה מודיעה שהיא סיימה לבצע פעולת Sync התוכנה יודעת שהמידע הזה הוא קונסיסטנטי, ויכולות להיות קטסטרופות באפליקציות כמו בסיסי נתונים או מערכות קבצים למיניהן שמסתמכות ובונות על פעולות סנכרוניות.

מעבר לכך, אם Primocache כל כך מצויינת, למה לא נשארת עם דסיק קשיח גדול ו-Primocache? במילא אתה טוען שבעזרת התוכנה הבדלים בין כונני הם זניחים כיוון שב-Cache מספיק גדול כל הפעולות מתבצעות ב-Cache. אז למה באמת לא נשארת עם כונן קשיח? צריך להיות לזה אותו אפקט.

עריכה:

אגב, מי הגנב כאן שקנה את הכונן באמאזון עכשיו? חוצפה, עכשיו אין מלאי ויהיה רק בעוד יומיים :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...