איטיות נוראית בהעברת קבצים דרך USB (לסירוגין) - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איטיות נוראית בהעברת קבצים דרך USB (לסירוגין)

lharpaz

Recommended Posts

יש לי בעיה של איטיות נוראית בהעברת קבצים דרך חיבור USB - מהמחשב להתקן חיצוני.

הבעיה מתרחשת מידי פעם, לא תמיד (אבל מספיק בשביל להיות מאוד מטרידה).

זה קורה גם בהעברה אל הארד דיסק חיצוני וגם לכונני Disk On Key, ולכן אני חושב שלא מדובר בהתקן עצמו.

ניסיתי גם כבל אחר, ועם/בלי מאריך, ונראה שהבעיה מתרחשת ללא קשר לכבל.

עד כמה איטי? מדובר ב-USB2 אז מראש אני לא מצפה לקצבים מאוד גבוהים.

לכמה אני אמור לצפות בהעברה אל כונן חיצוני Samsung M2 Portable 3 דרך חיבור של מחשב שהוא USB2?

בכל מקרה, הרבה פעמים אני רואה שזה כמה עשרות MB/s (ואפילו מתקרב ל-100). פעמים אחרות זה מתייצב על איזור ה-30. עכשיו, לדוגמה, זה על 1.88, שזו איטיות שממש אי אפשר לעבוד איתה.

למען הסר ספק, הדיסק החיצוני הוא גם NTFS, והרצתי CHKDSK והוא לא מצא כלום.

דרך ה-properties של הכונן שיניתי את הגדרות ה-policies ל-Optimize for performance, והאיטיות ממשיכה.

איך ניתן לאבחן את הבעיה?

יש משהו שאני אהיה יכול לבדוק בעצמי?

קצת על המחשב:

מעבד i5. מערכת ההפעלה Windows 7 יושבת על דיסק קשיח F3 של סמסונג (יש עוד אחד של סיגייט לאחסון מדיה). 4 ג'יגה זיכרון. כרטיס מסך 9600GT.

לוח אם GA-P55M-UD2

ספק כח Seasonic S12II 520W bronze

אם יש צורך לקנות רכיב כלשהו כדי לפתור את הבעיה, למשל כרטיס או משהו שיתן לי יציאת USB3 - זו גם אפשרות (אם זה הפתרון, אשמח להצעה על דרך יעילה, פשוטה וזולה להוסיף יכולת USB3 למחשב, ועל הדרך "ארוויח" מהירות העתקה מהירה יותר).

תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

100MB לשנייה זה לא משהו שאפשרי בUSB2. זה כנראה חיווי מזויף שנובע מcaching שמבצעת מערכת ההפעלה. בד"כ כשאתה מתחיל להעתיק קובץ גדול, המהירות קופצת למשהו מאוד גבוה, ואח"כ יורדת בהדרגה למהירות האמיתית. 30MB לשנייה זה בערך הקצב שאפשר לקבל בUSB2 (לפעמים קצת יותר).

1.88 זה איטי מאוד, אבל אם מדובר בהמון קבצים קטנים - זה הגיוני.

מציע שתבטל את הOptimize for performance. זה מאפשר write caching ועשוי לגרום לאובדן נתונים אם אתה מנתק את הכונן בלי safely remove. בהתקני תמיד עדיף שזה יהיה Optimize for quick removal. מה גם שראית בעצמך שזה לא באמת משנה דבר.

אפשר לשפר מהירות עם כרטיס USB3, אבל צריך שגם ההתקנים יהיו USB3. נראה שהדיסק הקשיח שלך הוא כזה, לפחות.

עם זאת, הדבר הראשון הוא להבין היא האם באמת יש כאן בעיה. כאמור, כשמעתיקים המון קבצים קטנים, אין מה לצפות למהירות גבוהה. השאלה היא האם 1.88 זה בקבצים קטנים או גדולים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^ בהמשך למה שכתב ידידי המלומד:להיכן אתה מחבר את ההתקן? האם ישירות למחשב או שהוא עובר דרך מרכזת (חיצוני או במסך)תנסה לחבר את את ההתקן ישירות וללא כבלים מאריכים\מפצלים וכיוב ישירות ליציאה שנמצא על לוח האם (בד"כ מאחור ליד הכניסה של הרשת למעלה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובות.

מדובר במעט קבצים, חלקם קטנים מאוד וחלקם גדולים. ספציפית, את הקצב של 1.88 קיבלתי עבור ריפ של , כך שהיו שם בערך 8 קבצים כש-3 מהם גדולים, סה"כ סביב 3 ג׳יגה.

לכן נראה לי שבאמת יש בעיה.

החיבור הוא ליציאת אחורית, ללא מפצלים. ניסיתי עם/בלי מאריך ולא ראיתי השפעה. ניסיתי גם עם כבל אחר וגם לא ראיתי השפעה.

אם סביר שמדובר בבעיה כלשהי בחיבורי ה-, אולי כרטיס , יפתור את הבעיה.

החשש שלי הוא שמדובר במשהו בעייתי יותר ואז הכרטיס לא יפתור כלום (לוח אם? ספק שלא מעביר מספיק זרם?)

אני רק רוצה להדגיש שהפניה לכרטיס היא רק כדי לפתור את הבעיה (ולא כדי להשיג מהירות גבוהה יותר מ-usb2). אני בהחלט מסתפק בקצב של usb2 תקין... (30 מגה לשניה עבור קבצים גדולים יספק אותי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני זוכר נכון, מ-USB2 קיבלתי 20 מגה לשניה.

ב-USB3 אני מקבל באיזור ה-60 בקבצים גדולים.

אם אתה מעתיק מ-USB ל-USB, זה יכול להיות מאד איטי.

ומהירות הקריאה מ- תלויה גם במצב הפיזי של הדיסק/כונן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עצה - לפני שאתה מתחיל לדחוף כרטסים למחשב - תנסה לבצע את אותן הפעולות במחשב אחר ותראה עם התופעה חוזרת על עצמה - לא מן הנמנע שהבעיה בכונן עצמו או בבקר שלו ולא בכלל במחשב שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההעתקה היא של קבצים מהארד דיסק פנימי להארד דיסק חיצוני (

Samsung M2 Portable 3

).

אני אנסה גם במחשב אחר, למרות שכבר ראיתי שהבעיה חוזרת על עצמה גם עם Disk On Key,. יש גם בעייתיות מסויימת כי הבעיה לא מתרחשת תמיד אלא רק לעיתים.

ניסיתי גם להחליף כניסת , אבל אני לא זוכר אם זו היתה הסמוכה או אחת רחוקה יותר - אני אנסה גם את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשיתי כמה בדיקות נוספות, ואלו התוצאות:

העתקה אל הארד דיסק חיצוני אחר (USB2) היא סביב 20 מגה לשניה.

העתקה אל Disk On Key (אמנם USB2, אבל היה אמור להיות מהיר) היא סביב 10 מגה לשניה (הגיוני ש-DOK יותר איטי מ-HD??).

העתקה אל ההארד דיסק המדובר, M2 Portable 3, מגיעה בסופו של דבר לסביבות 2.5 מגה לשניה. המצב נשאר כך גם בשימוש בכבל אחר, בלי מפצל/מאריך, וביציאת אחרת (לא צמודה לראשונה).

נראה שהבעיה היא בהארד דיסק עצמו.

אני מתכנן לנסות גם במחשב אחר, אך עדיין לא הספקתי לעשות את זה.

זה מפתיע אותי, כי בעבר היתה בעיה דומה גם בהעתקה ל-DOK, אבל הבדיקה הנ"ל מצביעה על בעיה בהארד דיסק.

- האם עדיין יש טעם לעדכן של הצ'יפסט?

- מה המשמעות של בעיה בבקר של הכונן? זה חלק מהכונן או משהו שיושב במחשב? זה משהו שניתן לתקן?

- האם זה סימן שהדיסק הולך למות בקרוב? בינתיים נראה שההעתקה אמנם איטית, אבל עובדת טוב, ושכל מה שנמצא עליו קריא בצורה תקינה.

- האם יש סיבה להאמין שפירמוט או פעולה דומה תפתור את הבעיה?

- בחלק גדול מהמקרים, כשאני מחבר את ההארד דיסק למחשב, הוא מציע לי להריץ chkdsk. האם זו אינדיקציה לבעיה כלשהי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העתקה אל Disk On Key (אמנם USB2, אבל היה אמור להיות מהיר) היא סביב 10 מגה לשניה (הגיוני ש-DOK יותר איטי מ-HD??).
כן. כמעט כל הDOKים מעידן USB2, וכל הDOKים הזולים איטית בהרבה מדיסק קשיח, במיוחד בכתיבה.
- האם עדיין יש טעם לעדכן של הצ'יפסט?
לא נראה לי.
- מה המשמעות של בעיה בבקר של הכונן? זה חלק מהכונן או משהו שיושב במחשב? זה משהו שניתן לתקן?
חלק מהכונן. אי-אפשר לתקן.
- האם זה סימן שהדיסק הולך למות בקרוב? בינתיים נראה שההעתקה אמנם איטית, אבל עובדת טוב, ושכל מה שנמצא עליו קריא בצורה תקינה.
אולי, לא וודאי.
- האם יש סיבה להאמין שפירמוט או פעולה דומה תפתור את הבעיה?
יש סיכוי (קטן) שכן.
- בחלק גדול מהמקרים, כשאני מחבר את ההארד דיסק למחשב, הוא מציע לי להריץ chkdsk. האם זו אינדיקציה לבעיה כלשהי?
לרוב זה אומר שלא ניתקת את זה בצורה בטוחה בפעם הקודמת. בד"כ זה לא מצביע על שום בעיה בהתקן עצמו. למרות שאם ניתקת לפני שהסתיימו כל הכתיבות, מן הסתם ייתכן שחלק מהתוכן לא נכתב / נפגם.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ניתקתי נכון והוא חצי מת תוך כדי פרמוט וגם אחריו ?

בזבזתי שעות על הכונן הזה. זה היה כונן גבוי שחובר לסאטא חיצוני. והוא נבדק לאחר הגבוי הקודם

היות והיה באחסון החשד היה בסאטא החיצוני שלרוב לא נמצא בשימוש אצלי.

האתחול הפך איטי מאד ואקרוניס שמח לבשר לי שרק 15 שעות והוא כבר מסיים, במקום כרבע שעה.

כל הטסטים עובדים עליו אבל הוא סופר איטי, פשוט נתקע עם נורת הפעילות דלוקה קבוע תוך כדי עבודה ומשתחרר

אחרי כמה דקות, עובד קצת ושוב נתקע. כשהוא כבר עובד מהירות העברת הנתונים בסדר גמור.

HDTUNE מציג את הבעיה יפה מאד.

אכן תקלה מוזרה. מאד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לכולם על התגובות.

לגבי הפירמוט -

לא ציינתי, אבל הרצת chkdsk אומרת שהכל תקין. האם עדיין יש סיכוי שהפירמוט יפתור את הבעיה? (אילו בעיות למעשה הוא יכול לפתור?)

מה כדאי לנסות? סתם פירמוט רגיל? מהיר? יש משהו נוסף?

(נראה לי ששווה לנסות, למרות שאם הבעיה לא תיפתר להעתיק אח"כ 600-700 ג'יגה יכול להיות מאוד מעיק...)

לגבי הניתוק בצורה לא בטוחה - האם יש סכנה לכונן עצמו? (תוכן פגום לא כל כך מטריד אותי כי אפשר בד"כ להעתיק שוב, כונן דפוק מצד שני...)

אני אנסה לחפש את החשבונית והאחריות של הכונן הזה (למרות שאני בספק אם הוא באחריות כי הוא נקנה לפני שנתיים וחצי). האם יש משהו שאני צריך להראות / בדיקה שכדאי לעשות כדי "להוכיח" את הבעיה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...