הוספת ראם למחשב - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הוספת ראם למחשב

Oray Lola

Recommended Posts

צריך להיות כתוב מהו מצב הזיכרון במסך האתחול של המחשב, אבל לא תמיד רואים אותו (לפעמים יש תמנה של דגם הלוח או שהאתחול פשוט מהיר), ולכן הכי פשוט יהיה לבדוק את המצב בעזרת CPU-Z (בתגית Memory כתוב לך בדיוק מה מצב הזיכרון שלך - כמה יש, באיזה סוג מדובר, מהם התיזמונים וגם מהו מצב העבודה של הזיכרון).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אל תקנה סטיק אחד של 4GB ובטח לא סטיק שהוא לא רב תאימות כמו למשל הKVR של קינגסטון.

1. המעבד שלך הוא Lynnfield , בתקופתו בקרי הזיכרון של המעבד היו הרבה פחות גמישים מהיום. נתקלתי בהמון לוחות P55 שלא היו מוכנים לעבוד עם 3 סטיקים של זכרון כאשר אחד מהסטיקים שונה בנפחו מהאחרים אז יש מצב שזה לא יעבוד.

2. תושבת 1156 באופן רשמי לא תומכת בסטיקים של 8GB אבל יש לעשות הבחנה בין ליבת Lynnfield לבין ליבת Clarkdale (מצויה בI3 ובI5 6XX לסוקט הזה) - הLynnfield כן מצליחה (מניסיון עם לוח זהה ומעבד I5 760) עם זכרונות של 8GB אך זה לא מובטח לכל .

האופציה הכי טובה לטעמי היא קניה של 2 סטיקים של 4GB ואז מכירת שני הסטיקים הישנים. עוד אופציה היא לקנות שני סטיקים של 4GB ולהוסיף אותם לסטיקים הקיימים מה שיש סיכוי שלא יעבוד בכלל או ידרוש עדכון ביוס (מניסיון עם לוחות GB בעלי צ'יפסט P55)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תקנה סטיק אחד של 4GB ובטח לא סטיק שהוא לא רב תאימות כמו למשל הKVR של קינגסטון.

1. המעבד שלך הוא Lynnfield , בתקופתו בקרי הזיכרון של המעבד היו הרבה פחות גמישים מהיום. נתקלתי בהמון לוחות P55 שלא היו מוכנים לעבוד עם 3 סטיקים של זכרון כאשר אחד מהסטיקים שונה בנפחו מהאחרים אז יש מצב שזה לא יעבוד.

2. תושבת 1156 באופן רשמי לא תומכת בסטיקים של 8GB אבל יש לעשות הבחנה בין ליבת Lynnfield לבין ליבת Clarkdale (מצויה בI3 ובI5 6XX לסוקט הזה) - הLynnfield כן מצליחה (מניסיון עם לוח זהה ומעבד I5 760) עם זכרונות של 8GB אך זה לא מובטח לכל .

האופציה הכי טובה לטעמי היא קניה של 2 סטיקים של 4GB ואז מכירת שני הסטיקים הישנים. עוד אופציה היא לקנות שני סטיקים של 4GB ולהוסיף אותם לסטיקים הקיימים מה שיש סיכוי שלא יעבוד בכלל או ידרוש עדכון ביוס (מניסיון עם לוחות GB בעלי צ'יפסט P55)

מה עם האופציה לקנות 2X2GB ? , זה יעבוד בצורה טובה יותר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמור לעבוד בצורה טובה רק הבעיה שזה לא כל כך משתלם כלכלית.

באופן כללי כל עניין הזכרונות בלוחות ישנים זה סיפור , בעבר היו הרבה בעיות של תאימות בין ללוחות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@Oray Lola

למרות שעל הנייר לא צריכה להיות בעיה להתקין מודול זיכרון בעל נפח של 4GB במקביל ל-2 בנפח של 2GB כל אחד, giloman אולי צודק - מכיוון שיש לו ניסיון עם הלוחות האלו אז אני מניח שהסיכוי לבעיית אי-תאימות בין הזכרונות גדל. הפתרון האידיאלי יהיה לנסות את מודול הזיכרון שבו אתה מעוניין במחשב לפני הקנייה, אך סביר להניח שרוב החנויות לא יאפשרו לך לעשות זאת. במקרה כזה הייתי מציע לך לקנות מודול אחד של 4GB ולראות האם המחשב מקבל אותו ביחד עם שני המודולים האחרים. אם כן - סיימת. אם לא - תבדוק האם המחשב מקבל אותו כשהוא מותקן לבד (בלי שני המודולים האחרים), ואם כן - פשוט תקנה עוד מודול זהה של 4GB ותמכור את 2 המודולים של 2GB שיש לך כרגע. אם לא - תחזיר אותו לחנות ותיקח מודול של חברה אחרת.

בכל מקרה לפני הוספת הזיכרון תעדכן את הביוס שלך לגירסה האחרונה, שכן עדכוני הביוס לעיתים מוסיפים תאימות טובה יותר לזיכרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבדוק מודול זיכרון הכי פשוט שיש - GBNT של gskill או value של או kvr של קינגסטון או זיכרון פשוט של transcend סמסונג או

המודולים הכי פשוטים בדרך כלל הם הכי חסרי בעיות תאימות.

לא הייתי הולך על הfury של קינגסטון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבדוק מודול זיכרון הכי פשוט שיש - GBNT של gskill או value של או kvr של קינגסטון או זיכרון פשוט של transcend סמסונג או

המודולים הכי פשוטים בדרך כלל הם הכי חסרי בעיות תאימות.

לא הייתי הולך על הfury של קינגסטון

הבנתי , עדיף לי לקנות אחד מאלה :

http://ksp.co.il/?uin=20145

http://ksp.co.il/?uin=17505

http://ksp.co.il/?uin=15467

וסתם ככה , לפני שאני ארכוש את אחד מאלה , האם הוספת 4 GB יעזור לביצועי המחשב שלי, בעיקר לגיימינג?

כאמור יש לי כרגע 4 GB .

המפרט שלי :

הכרטיס מסך הוחלף - ל HD7950 OC

myow15myyqyg.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכדי לבדוק האם אתה צריך עוד , תבצע את השלבים הבאים:

א. תפתח את מנהל המשימות (Task Manager) ותעבור לתגית ביצועים (Performance). שם יש חלק של פיזי (Physical Memory) שאומר כמה פנוי (Free) יש, וכמו כן יש חלק של מערכת (System) שבו ניתן לראות כמה הוא Commit (כמה מוקצה מתוך כל הזיכרון הוירטואלי שיש למחשב).

ב. תפעיל את המשחק.

ג. במהלך המשחק תעבור למנהל המשימות (בד"כ עם Alt+Tab) ותסתכל על הערכים האלו. אל תצא מהמשחק - המשחק צריך לעבוד ברקע.

אם אין זיכרון פיזי פנוי - הרי שאתה צריך להוסיף עוד זיכרון.

ערך ה Commit מציין כמה זיככרון היישומים שפועלים דורשים שיהיה זמין להם (זה לא אומר שכל זיכרון זה בשימוש, זה יותר כמו "בקשה לשמירת זיכרון" ורק כאשר יש צורך באמת בזיכרון זה אז הוא נלקח מהזיכרון האמיתי). רצוי מאד שערך ה Commit יהיה קטן יותר מהזיכרון הפיזי המותקן במחשב, שכן אחרת יתכנו מצבים בהם יעשה שימוש בקובץ ה swap, מה שאומר שימוש בדיסק הקשיח האיטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק כדי לסגור את הפינה למי ששאל על X58 (למרות שזה לא רלוונטי לפותח הדיון), בX58 אתה יכול לעבוד בSINGLE/DUAL וTRIPPLE, מותנה במספר הסלוטים בהם אתה משתמש.

זה אמור לעבוד אוטומטית על פי מה שיש.

אם יש לך 4 מקלות אז תוכל אולי לבחור לעבוד עם הכול בDUAL או עם 3 בTRIPPLE ואחד בSINGLE.

אאל"ט אם יש לך 2 מקלות בגודל 4GB כל אחד, ומקל אחד בגודל 8GB אז 12GB יעבדו בTRIPPLE, והכתובת של ה4 הנוספים שנמצאים עם מקל ה8GB יעבדו בSINGLE.

בקיצור תמיד יהיה עדיף עוד מבחינתך, ותמיד יהיה עדיף לעשות שימוש בכמה שיותר סלוטים אם הדבר אפשרי.

אך לצורך הוספת מעבר למה שכבר יש לך, זה לא כל כך משנה איך תעשה זאת.

הוינדוס יעשה שימוש קודם כל בכתובות הזיכרון אליהם יש יותר ערוצים במקביל, ורק כשאלו יתמלאו הוא יגש לזיכרון הנוסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

X58 זה לא P55

אאלט (אני כמעט בטוח שאני צודק) כאשר עובדים עם 2X2GB + 1X4GB כל הזכרונות עובדים בsingle

אני די בטוח שאתה טועה.

אם תסתכל בחוברת של הלוח, תראה שיש קונפיגורציות של DUAL/TRIPLE וכו... ולפי הטבלה אפשר להבין שכן אפשר לשים 4 מודולים ועדיין לקבל טריפל(אם התקנת אותם בסלוטים הנכונים).

יש מצב שזה תלוי בצ'יפסט והלוח, ולא בכל לוח זה אותו דבר.

לא כל קונפיגורציה תעבוד.

הנה דוגמה של חוברת של X58.

אולי אני טועה לגבי השימוש בזיכרון בנפח גדול יותר כחלק מDUAL/TRIPLE וצריך שכולם יהיו תואמים.

אולי זה אפשרי בלוחות מאוד מסויימים.

אם לא, אולי זה יהיה אפשרי בעתיד.

DDR3_GA.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העובדה שמשהו לא מצויין בחוברת לא בהכרח מעידה על כך שהוא לא עובד - כמעט באף חוברת של אף לוח בעל 4 חריצי הרחבה לזיכרון לא מצויין שהלוח מסוג לעבוד עם 3 מודולי בתצורה כלשהי, אבל מעשית הלוח יקבל ויעבוד עם 3 מודולי . יותר מזה - ברוב החוברות לא מוזכר בכלל ה Flex Mode (מצב המשלב בין ערוץ כפול לערוץ יחיד כאשר כמות הזיכרון בכל ערוץ לא שווה), אבל עובדה שהוא קיים. באופן כללי, אני חושב שיצרני הלוחות דיי מזניחים את החלק של התקנת בחוברות שלהם - לדעתי הם צריכים לציין בדיוק מה קורה בהתקנה של כל מספר מודולים אפשרי בכל אחת מהתצורות האפשריות (במקרה של 4 חריצי הרחבה לזיכרון יש 15 סידורים אפשריים) ומה קורה אם מדובר בזיכרונות בעלי נפח שונה בכל תצורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...