מסך גיימינג עד 2000 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מסך גיימינג עד 2000

itaylevi

Recommended Posts

היי.

משחק משחקי FPS כדוגמת CS:GO באופן תחרותי.

צריך מסך שייתן לי להוציא את המקסימום.

הבנתי שאני צריך מסך עם קצב hz גבוה ועם זמן תגובה מינימאלי.

אשמח להסבר קצר על מה כל דבר עושה בדיוק ואיך זה ישפיע על המשחק עצמו.

התקציב הוא עד 2000, אין בעיה להזמין מAMAZON לדוגמא אם זול יותר שם ואין בעיה עם האחריות בארץ.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוב מסכי הLCD בעולם הם 60HZ. רק בשנים האחרונות התחילו להיכנס מסכים עם קצב ריענון יותר גבוה.

אז מה - זה אומר שבעשור האחרון אף אחד לא שיחק משחקי FPS תחרותיים? או שכולם שיחקו על הCRT הישן שלהם? נו, באמת. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

QttP, אתה צודק (וזה היה משעשע) אבל לצורך הדיון, זה לא ישאיר את השחקן טיפה בנחיתות מול שחקנים אחרים שכבר קנו מסך עם קצב רענון גבוה?

זה כן, הביצועים בין מסך 60Hz מול 120Hz זה הבדלים בין שמיים לארץ, אני אומר את זה מניסיון, ואגב, הקבוצות של הPros משחקות עם מסכים 120Hz תמיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זמן התגובה חשוב מחוויית השימוש במקרה הזה. אם המסך שלך נותן לך 0.6 מילי-שניות של זמן תגובה (U2312HM) וכל מסך 120HZ סטנדרטי יתן לך 5-10 מילי-שניות, הרי שהיתרון הוא אצלך, וזה לא משנה כמה תמונות לשניה הם רואים וכמה אתה כל עוד התמונה חלקה מספיק. ו-60 זה חלק מספיק.

כמובן שיש מסכים עם זמן תגובה נמוך כמו הסוויפט 27" של , אם יש לך 3500 שקלים ספייר. אבל הנה סוד, אפילו לו אין זמן תגובה נמוך כמו ה-U2312HM, זה המסך עם זמן התגובה הכי נמוך בשוק ה-LCD.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדעות בנושא זה חלוקות מאז ומתמיד ולא נראה לי שיש קונסנזוס כלשהו.

יש כמה פרמטרים:

* קצב רענון (HZ שהוא קובע פריימים לשנייה)

* השהיית תמונה (שזה מה שdjelectric דיבר עליו) - קובע כמה זמן עובר בין הרגע שכרטיס המסך שולח תמונה למסך עד שהמסך מתחיל להציג אותה - לרוב מילישניות בודדות עד כמה עשרות

* זמן תגובה של הפיקסלים (קובע כמה מהר פיקסל מחליף צבע לאחר שהמסך התחיל להציג את התמונה) - לרוב מילישניות בודדות במסכים מודרניים

לגבי כל אחד מהפרמטרים האלה יהיו אנשים שיישבעו שהוא חשוב ביותר לשחקנים תחרותיים ומצד שני כאלה שיאמרו שזה הכל פסיכולוגי ושטויות.

הבעיה היא - זה כנראה לא נושא מספיק מעניין למדענים, אז לא ראיתי בינתיים מחקרים רציניים בעניין. מכאן, כל מה שיש הוא דיווחים סובייקטיביים של אנשים ומהם קשה להסיק.

מה שכן - אם יש אדם שטוען שהוא אישית משחק יותר טוב על מסך 120HZ וזה עקבי אצלו - אז כנראה לפחות עבורו זה באמת משמעותי. ולא משנה אם יש גורם אובייקטיבי אוניברסלי שגורם לזה או לא.

לתחושתי - השהיית התמונה היא כנראה פרמטר פחות חשוב ממה שנוטים לחשוב. כי הבדל של 10MS לפה או לשם (שזה בד"כ סדר הגודל) נמוך מההשהיית הרשת (אלא אם משחקים בLAN בלבד).

אבל אני לא שחקן תחרותי באף משחק, אז אני בטח לא מישהו שצריך לחוות דעה. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...