עזרה עם חישוב של צריכת חשמל - עמוד 2 - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה עם חישוב של צריכת חשמל

Omri Bazelet

Recommended Posts

כ מסך -- אתה יכול לחשב יותר במדוייק לפי הנוסחה לחישוב צריכת חשמל ב OC. רוב הכ מסך באוברקלוק מהמפעל שיש היום הם ב OC דיי קטן, לא נראה לי שכ מסך שלוקח 150W בסטוק יגיע ל 200W ב OC כזה

כשאתה עושה OC משלך, גם אותו תוכל לחשב לפי הנוסחה. כמו כן, אם נניח שתרצה לשדרג את הכ מסך בעתיד, אם יש כבר היום דגם חדש שנראה לך ויש לו צריכת חשמל גבוהה יותר, אתה יכול להחשיב אותו בתור הכ מסך שלך בשביל שתהיה מוכן לשדרוג כזה

ההיח שאכן יוצא 200W

130 + 200 + 90 = 420

420 * 1.4 = 588

420 * 1.5 = 630

לפי החישובים האלה יתאים לך ספק באיזור של 588-630. ברוב החברות הספק שקיים הוא 600 או 620 וזה עדיין אם מקדם ביטחון ענקי, לא צריך 660. אם הכ מסך יוצא קטן יותר, יתכן שתוכל להיכנס גם ב 550-560 (גם אם תרד קצת מ 1.4 - כאמור, אלה לא מספרים מדויקים או משהוא, אם יוצא לך קצת פחות מ 1.4 זה לא כזה קריטי

היעילות של הספק אינה נחשבת כאן. אם מהחישוב שלנו יצא 600W, הספק המתאים הוא 600W

המשמעות של היעילות היא כמה הספק הנתון יקח מהשקע במאמץ המקס' שלו. ספק 80+ רגיל ביעילות 80%, יקח 600/0.80 = 750W. ספק 80+ bronze יקח 600/0.82 = 731W. ספק 80+ gold יקח 600/0.87 = 690W. מציאותית מכיוון שאנחנו לא מאמצים את הספק עד המקס' הוא יעבוד בצורה יותר יעילה מהנתונים הכתובים עליו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כ מסך -- אתה יכול לחשב יותר במדוייק לפי הנוסחה לחישוב צריכת חשמל ב OC. רוב הכ מסך באוברקלוק מהמפעל שיש היום הם ב OC דיי קטן, לא נראה לי שכ מסך שלוקח 150W בסטוק יגיע ל 200W ב OC כזה

כשאתה עושה OC משלך, גם אותו תוכל לחשב לפי הנוסחה. כמו כן, אם נניח שתרצה לשדרג את הכ מסך בעתיד, אם יש כבר היום דגם חדש שנראה לך ויש לו צריכת חשמל גבוהה יותר, אתה יכול להחשיב אותו בתור הכ מסך שלך בשביל שתהיה מוכן לשדרוג כזה

ההיח שאכן יוצא 200W

130 + 200 + 90 = 420

420 * 1.4 = 588

420 * 1.5 = 630

לפי החישובים האלה יתאים לך ספק באיזור של 588-630. ברוב החברות הספק שקיים הוא 600 או 620 וזה עדיין אם מקדם ביטחון ענקי, לא צריך 660. אם הכ מסך יוצא קטן יותר, יתכן שתוכל להיכנס גם ב 550-560 (גם אם תרד קצת מ 1.4 - כאמור, אלה לא מספרים מדויקים או משהוא, אם יוצא לך קצת פחות מ 1.4 זה לא כזה קריטי

היעילות של הספק אינה נחשבת כאן. אם מהחישוב שלנו יצא 600W, הספק המתאים הוא 600W

המשמעות של היעילות היא כמה הספק הנתון יקח מהשקע במאמץ המקס' שלו. ספק 80+ רגיל ביעילות 80%, יקח 600/0.80 = 750W. ספק 80+ bronze יקח 600/0.82 = 731W. ספק 80+ gold יקח 600/0.87 = 690W. מציאותית מכיוון שאנחנו לא מאמצים את הספק עד המקס' הוא יעבוד בצורה יותר יעילה מהנתונים הכתובים עליו

אוקיי די איבדת אותי...

א. מהי יעילות ואיך זה קשור?

אם יש ספק של 650w והוא בתקן לבן. הוא בעצם נותן 520w ולא 650w? כמו בהארדיסקים שלא נותנים בדיוק מה שכתוב אלא איזה 15 גיגה פחות?

ב. מהי הנוסחה לחישוב חשמל בoc . זה ה90w שבעצם אני מוסיף על מערכת מתקדמת ואוברקלוק?

ג. כשאני מחפש tdp בכרטיס גרפי. לקחת את הmax או את הIDLE שלו?

תודה על המאמץ להסביר למישהו נוב כמוני בספקים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א

תגובה מעלי

ב

יש להחשיב את האוברקלוק ב 2 מקומות שונים בחישוב :

צריכת החשמל של המעבד עצמו או ה GPU עצמו ב OC ניתנת לחישוב מתוך רמת ה OC וצריכת החשמל בסטוק, לפי הנוסחה :

P  = P stock * [F  / F stock] * [V  / V stock]^2

חוץ מהמעבד והכ מסך, באוברקלוק מעורבים רכיבי מערכת אחרים כמו ממירי מתח על הלוח או על הכ מסך, שמתאמצים יותר וצורכים יותר חשמל. צריכת החשמל לא עולה באותה מידה כמו זאת של המעבד אלא יותר, כי במאמץ כזה הממירים לא עובדים בצורה הכי יעילה

את זה הנוסחה לא מביאה בחשבון, לכן נוסיף אותם ידנית : בלי OC, הכנסנו את ממירי המתח אם צריכת החשמל היחסית קטנה שלהם (10-15W) ב 50-60W של "יתר המחשב", ואת אלה של הכ מסך כחלק מהכ מסך. כשיש ממירים שצורכים משמעותית יותר, "יתר המחשב" שלנו יכול לקחת לא 50-60W אלא יותר - יכול להיות 65 במקרה ששיחקת קצת אם הכ מסך, ויכול להגיע גם ל 90 במקרה שאתה מעלה את המעבד על המוקד על מים .....

ג

למטרות בחירת ספק, על הספק להתמודד אם צריכת החשמל המקס' האפשרית, לכן את נתון ה MAX

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז רגע אולי תוכל לעזור לי לבחור ספק.

Core I7 950

MSI GTX970 TWIN FROZR V

22GB של 1333mhz שזה 5 מודלים

2 הארדיסקים

SSD

4 מאווררים

סביר להניח שהארדיסק חיצוני יקח כוח.

אני מתכנן לעשות לכרטיס המסך עד למיץ. כלומר בערך להגיע ל10 אחוזים שמגיעים לי לgtx980 רפרנס.

עכשיו.

תוכל להראות לי את החישוב כאן.

ואז מכאן לעזור לי לבחור ספק מתאים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ידוע שהמעבד הזה במאמץ מקסימלי (שום דבר שקרוב למאמץ בעת משחק) יקח לך בסביבות 100 וואט.

GTX 970 TF לפי ביקורות צורך כ-180 וואט תחת מאמץ במשחק, במשחק הכי כבד כמובן שניתן לבחון עליו. אם אתה בוחן יציבות ועושה אוברקלוק (אין הרבה תוספת מתח אם בכלל, ואנוידיה מאוד מקפידה על תוספת קטנה) אתה יכול לעגל ל-220 וואט, באמת שהתוספת מאוד נמוכה.

כל השאר זה bit and pieces. צריכת חשמל של הארדיסק עומדת על וואטים בודדים במאמץ, ושל SSD על הרבה פחות מזה.

מאווררים, רובם מוגדרים לעבודה במקסימום של 2 וואט (0.16A) או 3.6 וואט (0.3A) אבל אני מניח שאצלך הם מווטסים. מאוורר איכותי מווסט יצרוך גם פחות.

קשיח חיצוני גם ישב על איזור ה-4-5 וואט במאמץ.

לוח האם עצמו לא נחשב ליעיל ביותר, שום לוח X58 כזה לצערי הוא לא. אבל, עם ערכת שבבים שצורכת קצת מעל ל-8 וואט, ושאר רכיבים שהצריכה שלהם נעה באופן כולל באיזור 25 וואט, זו לא בעיה.

אוברקלוק מכובד למעבד עלול להביא את הצריכה שלו לאיזור 160 וואט, ואת זאת של ערכת השבבים לאיזור 10 וואט.

לא צריך להיות בררן גדול, והיום אנחנו בעידן הזהב של ספקי הכח. אתה עושה כאן השקעה במערכת לא זולה, ושם לא מעט כסף. על אף שצריכת החשמל שלך בעת משחק תשהה באיזור 280-300 וואט, תרשה לעצמך לקחת למשל ספק כח 550 וואט איכותי.

כרגע, בגלל שהמחיר נמוך, אמליץ לכל אחד שרוצה כח את הספק הזה

http://plonter.co.il/detail.tmpl?sku=SS-750HT

שמבוסס על יחידה פנימית מאוד יעילה, חזקה ומקוררת היטב.

אם אתה רוצה בכל זאת משהו במידות, אפשר גם משהו כזה

http://plonter.co.il/detail.tmpl?sku=S12II-620-Bulk

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ידוע שהמעבד הזה במאמץ מקסימלי (שום דבר שקרוב למאמץ בעת משחק) יקח לך בסביבות 100 וואט.

GTX 970 TF לפי ביקורות צורך כ-180 וואט תחת מאמץ במשחק, במשחק הכי כבד כמובן שניתן לבחון עליו. אם אתה בוחן יציבות ועושה אוברקלוק (אין הרבה תוספת מתח אם בכלל, ואנוידיה מאוד מקפידה על תוספת קטנה) אתה יכול לעגל ל-220 וואט, באמת שהתוספת מאוד נמוכה.

כל השאר זה bit and pieces. צריכת חשמל של הארדיסק עומדת על וואטים בודדים במאמץ, ושל SSD על הרבה פחות מזה.

מאווררים, רובם מוגדרים לעבודה במקסימום של 2 וואט (0.16A) או 3.6 וואט (0.3A) אבל אני מניח שאצלך הם מווטסים. מאוורר איכותי מווסט יצרוך גם פחות.

קשיח חיצוני גם ישב על איזור ה-4-5 וואט במאמץ.

לוח האם עצמו לא נחשב ליעיל ביותר, שום לוח X58 כזה לצערי הוא לא. אבל, עם ערכת שבבים שצורכת קצת מעל ל-8 וואט, ושאר רכיבים שהצריכה שלהם נעה באופן כולל באיזור 25 וואט, זו לא בעיה.

אוברקלוק מכובד למעבד עלול להביא את הצריכה שלו לאיזור 160 וואט, ואת זאת של ערכת השבבים לאיזור 10 וואט.

לא צריך להיות בררן גדול, והיום אנחנו בעידן הזהב של ספקי הכח. אתה עושה כאן השקעה במערכת לא זולה, ושם לא מעט כסף. על אף שצריכת החשמל שלך בעת משחק תשהה באיזור 280-300 וואט, תרשה לעצמך לקחת למשל ספק כח 550 וואט איכותי.

כרגע, בגלל שהמחיר נמוך, אמליץ לכל אחד שרוצה כח את הספק הזה

http://plonter.co.il/detail.tmpl?sku=SS-750HT

שמבוסס על יחידה פנימית מאוד יעילה, חזקה ומקוררת היטב.

אם אתה רוצה בכל זאת משהו במידות, אפשר גם משהו כזה

http://plonter.co.il/detail.tmpl?sku=S12II-620-Bulk

אני לא מתכנן לעשות למעבד. אלא רק לכרטיס הגרפי.

אוקיי לגבי הנוסחה של

P overclock= P stock*{f overclock/ f stock} * {v overclock/ v stock} ^2

P= הבנתי שזה כוח

V= הבנתי שזה voltage

אבל מה זה f?

ודבר נוסף.

אז בעצם

ספק כוח אמין של 650w עם יעילות סילבר

יתן לי בעצם

650/0.88= 725.63~ מהשקע

כלומר בעצם. אני יכול להרכיב מפרט של עד 725 וואט בחישוב שלי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

F = הקלוק, ב MHz או GHz

היעילות של ספק היא כמה מהחשמל שמגיע מהשקע עובר לחומרה. חלק הופך לחום בספק עצמו. בדוגמה שלך, אם נניח תעמיס את הספק עד המקס' המותר, החומרה תיקח ממנו 650W, והוא יקח מהשקע 725W. ההפרש 75W הולך לאיבוד והופך לחום בספק עצמו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

F = הקלוק, ב MHz או GHz

היעילות של ספק היא כמה מהחשמל שמגיע מהשקע עובר לחומרה. חלק הופך לחום בספק עצמו. בדוגמה שלך, אם נניח תעמיס את הספק עד המקס' המותר, החומרה תיקח ממנו 650W, והוא יקח מהשקע 725W. ההפרש 75W הולך לאיבוד והופך לחום בספק עצמו

אז בעצם היעילות נועדה לכך שבעצם הספק כוח ייתן בדיוק מה שהוא נתן? בעצם ש650 ואט יהיו 650 ואט?

אז למה בעצם יש סוגים שונים של יעיליות אם ההפרש שלהם גם ככה הופך לחום....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדידת היעילות של ספקי כוח מיועדת לאפשר לך לבחור ספק חסכוני בחשמל שנצרך מהשקע

בשביל אותם 650W שהולכים לתוך המחשב, ספק silver יצרוך 725W, ספק 80+ פשוט יצרוך 813W. בחירה בספק ה silver תחסוך 88W חשמל - בחשבון החשמל שלך, ובזיהום לסביבה בתחנת הכוח

כמובן שאם הספק לא עובד במאמץ מקס' (ואצלנו הוא לא יתקרב למאמץ מקס' כי אנחנו מוסיפים גם מקדמי ביטחון), צריכת החשמל הכללית תהיה נמוכה יותר וגם כמות החשמל שהולך לאיבוד בספק נמוכה יותר בהתאמה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדידת היעילות של ספקי כוח מיועדת לאפשר לך לבחור ספק חסכוני בחשמל שנצרך מהשקע

בשביל אותם 650W שהולכים לתוך המחשב, ספק silver יצרוך 725W, ספק 80+ פשוט יצרוך 813W. בחירה בספק ה silver תחסוך 88W חשמל - בחשבון החשמל שלך, ובזיהום לסביבה בתחנת הכוח

כמובן שאם הספק לא עובד במאמץ מקס' (ואצלנו הוא לא יתקרב למאמץ מקס' כי אנחנו מוסיפים גם מקדמי ביטחון), צריכת החשמל הכללית תהיה נמוכה יותר וגם כמות החשמל שהולך לאיבוד בספק נמוכה יותר בהתאמה

אז כלומר אפילו הAntec earthwatts 650w שלי מלפני שלוש שנים. גם נותן 650 וואט אבל יותר מבוזבז חשמלית כי הרבה יותר חשמל הופך לחום?

דבר נוסף. הF בכרטיסי מסך לקלוק הליבה או לקלוק של הזיכרון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

3 שנים הם לא תקופה ארוכה שבה השתנו דברים בצורה משמעותית, הוא יכול להיות זהה בדיוק לספקים של היום

אם יש הבדל בדירוג - נניח bronze מול gold - הספקים הם 650W, פשוט ה bronze פחות חסכוני / "ירוק" והוא מבזבז יותר חשמל לחום. זה לא אומר שהוא יתחמם יותר, כי יכול להיות שיש לו מאוורר חזק יותר שמעיף את החום החוצה

צריכת החשמל העיקרית של הכ מסך היא הליבה. אם אתה מעלה את שתיהם בערך באותו מקדם, ניתן להניח שהנוסחה בערך תכסה גם את ההשפעה על הזיכרון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...