בקשה ויעוץ לגבי מפרט מחשב לגיימינג סביבות ה 3.5K - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בקשה ויעוץ לגבי מפרט מחשב לגיימינג סביבות ה 3.5K

yamdan

Recommended Posts

1. מה התקציב המקסימאלי? 3300

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? לנצל הכל אם זה יהיה שווה את זה מבחינת רמת הביצועים.

ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? אפשרות לחריגה בסיבות 500 שקל +/-

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? משחקים, עריכת ודיאו/גראפית קלה

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה). מזדמן sony vegas,photoshop,

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין:

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב. skyrim, v,day z וכו...

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך). 1400x1050 אני חושב

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)? ההיתי רוצה בין בינוני לגבוהה עד כמה שניתן

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים. לא יודע אם יש צורך, יש לי ציוד הקיפי שנותר לי מהמחשב הישן שעוד עושה את העבודה

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט? יש לי הארד דיסק של 1 טרה בן שנתיים בערך מהמחשב הישן, לא זכור לי דגם וסוג, sata 2 יכול להיות ?

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)? 5

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? כנראה שלא

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? windows 7 64 bit הרכבה בחנות

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. אין העדפה, אזור מגורים: אשדוד

9. מתי מתוכננת קניית המחשב? בחודש הקרוב

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה). לא ידוע לי על משהו קריטי שאני חייב, יש לכם המלצות?

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? יכול להיות

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

היה לי מחשב ישן בן שבע שנים בערך שאיך שהוא עוד הריץ את ולאחרונה הלך לעולמו (הלך הלוח אם), ולפני כן לא תכננתי לקנות מחשב חדש כיוון שאני בצבא וחשבתי שאני אצליח לסחוב איתו עד השחרור, מסתבר שטעיתי...

חשוב לי להדגיש שאני לא בקיא הרבה בתחום החומרה גם היות ואני בצבא וגם עוד מלפני כן לא ההיתי מבין גדול בתחום, ולכן אני לא יודע מה החידושים בתחום.

האם התקציב שלי תואם לדרישות שלי והאם המחשב ועדיין יריץ "בכבוד" משחקים חדשים בעוד שנתיים ?

האם כדאי לי להחליף מסך כדי למצות את המקסימום מהחמשב ? יש לי מסך ישן של VIEWSONIC

(vs11643 viewsonic) אני חושב 1400x1050,

תודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הדיסק הקשיח תבדוק מה הדגם? והאם הוא בכלל תקין כי זה לא ברור? כי אם כן אולי אין צורך ואז אפשר לעשות עם הכסף משהו אחר לשיפור ביצועים כמו הוספה של למשל שעליו תתקין את מערכת ההפעלה וכמה תוכנות בשביל עבודה ללא עיכובים ומשחקים מועדפים שבמשחקים זמני הטעינה ייתקצרו באופן משמעותי, תציץ בסרטונים בסוף התגובה כדי לקבל יותר מושג על הSSD .

לגבי מערכת ההפעלה אם אתה קונה חדשה אז מיותר לקנות את 7 מאחר ושנה הבאה תצא 10 ולפי הTechnical Preview התאריך סיום הוא ה15 לאפריל 2015 אז אפשר להתחיל לצפות לה אחרי התאריך הזה בנוסף לא בדיוק ברור לי ב100% אבל יכול להיות שמשתמשי 8 יקבלו את 10 מתנה והיה על זה כתבה באתר קצת לפני ההשקה של כשעוד כולם חשבו שהמערכת הבאה תיקרא חלונות 9

הדלפה: משתמשי ווינדוס 8 יוכלו לשדרג לווינדוס 9 בחינם

לגבי עניין ההתחל בחלונות 8.1 אפשר פשוט להתקין את התוכנה החינמית Classic Shell ובכך תקבל את ממשק ההתחל הישן והטוב ועדיין תוכל להנות משאר הייתרונות של כמו ניהול משאבים טוב יותר.

לגבי עניין החלפת המסך אין בעיה שתחליף כל עוד זה לא בא על חשבון תקציב המפרט מאחר ולא נשאר יותר מידי P: ואתה תמיד יכול להחליף כשנוח לך ולא חייב עכשיו.

בכל מקרה המפרט הבא מTMS שהם חנות מומלצת פה בפורום בנוסף המשלוח אצלהם הוא חינם ויש להם גם שירות משלוחים במקרה של תקלה לאורך כל תקופת האחריות.

המעבד בין ההכי משתלמים אאל"ט מבחינת יחס עלות/תועלת.

לוח האם מגיע עם תמיכה בעד 32GB עם 4 חריצי ו6 חיבורי SATA ש4 מהם הם SATA3 ו2 הם SATA2 יש בלוח גם תמיכה בPCIe3.0 למרות שאין ממש הבדל ביחס ל2.0 אבל אני מניח שאולי בעתיד יהיה בכל מקרה זה עדיף.

ספק הכוח הוא עם 5 שנות אחריות והוא בתקן 80+ כסף והוא יותר ממספיק למפרט ולשדרוגים, והמארז יעמוד בדרישת רמת השקט שלך ואתה יכול לקבל עוד פרטים עליו באתר הבית של SilverStone

SilverStone Redline 04

לגבי כרטיס המסך הוא אמנם משומש אבל עם אחריות לשנתיים(חדש זה 3 שנים) מהחנות במחיר מאוד נמוך ומשתלם לקחת אותו ולא תיהיה בעיה להריץ משחקים על הגדרות גבוהות ברזולוציה שלך וגם על רזולוציה גבוהה יותר(FHD) .

שמתי במפרט של 120GB מאחר ואני מניח שהדיסק הקשיח שלך תקין.

מפרט זה הורכב ב - www.TMS.co.il - חנויות המחשבים האמינה והמקצועית בישראל

מעבד:

Intel Core i5-4590 3.3 GHz 3.7Ghz Turbo LGA1150 Tray

כמות: 1 - מחיר: ₪947

קירור למעבד:

Arctic Cooling Freezer i11

כמות: 1 - מחיר: ₪143

לוח אם:

Asus B85M-G for 1150

כמות: 1 - מחיר: ₪295

מארז:

בקניית מחשב חדש בלבד SilverStone Redline 04 Black USB3.0 + FSP 650W Raider

כמות: 1 - מחיר: ₪520

קירור למארז:

EVERCOOL Spider 120mm + FILTER

כמות: 1 - מחיר: ₪42

זיכרון:

Hynix Original 8GB DDR3 1600 בקניית מחשב חדש בלבד

כמות: 1 - מחיר: ₪349

כרטיס מסך:

משומש אחריות שנתיים - Sapphire 7950 3GB GDDR5 Retail BULK DUAL X

כמות: 1 - מחיר: ₪600

קשיח למחשב שולחני:

Samsung SSD 840 EVO 120GB SATA3 2.5 inch

כמות: 1 - מחיר: ₪406

כונן אופטי:

Lite-On Phillips DVD-RW X24 SATA

כמות: 1 - מחיר: ₪96

תוכנות:

Windows 8.1 Premium English 64bit - בקניית מחשב בלבד

כמות: 1 - מחיר: ₪361

הרכבה:

הרכבת מערכת מחשב כולל בדיקות מלאות וחיווט ברמה גבוהה לחברי הפורומים חינם או בהזמנה מעל 3500 ש"ח - זמן הספקה בחנות עד 7 ימי עבודה

כמות: 1 - מחיר: ₪0

סה"כ: ₪3759

המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית. ההרכבה, משלוח ואיסוף במקרה של תקלה חינם.

תשלום מזומן (תשלום מזומן לשליח, צ'ק מזומן, כסף שטרות, העברה בנקאית) מקנה 2% הנחה

מחיר אחרי הנחת מזומן הינו: 3684 ₪

http://www.tms.co.il/preview/spec/xw73ca6v

הינה כמה סרטונים שייתנו לך מושג על היכולות של הSSD

כל הבדיקות שהוא עשה הם בדיקות די לינאריות.

הם לא באמת מדגימים את היתרון החזק של הSSD, היכולת לבצע פעולות מקבילות ללא עיקובים הולכים וגדלים, או במילים אחרות: להחליק מצבים מורכבים כאילו הם כלום ולייצר תגובתיות מעולה בכל סיטואציה מורכבת ככל שתהיה.

https://www.youtube.com/watch?v=quZrknZZQVQ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על ההסבר המקיף והסבלנות...

ההארד דיסק אכן תקין, הוא נקנה לפני שנתיים בערך, לגבי הדגם המדוייק אני לא בטוח.

המחשב הישן פשוט עדיין אצל הטכנאי...

זוכר שהוא sata 2 לא בטוח...

לגבי הssd וואללה נשמע מעניין, אבל ממה שאתה אומר, אני מבין שהוא בעיקר משפיע על זמני טעינה, וmulti tasking

ומה לגבי ביצועים וfps במשחקים, האם הssd גם משחק תפקיד ?

עוד דבר שמעניין אותי לגבי הssd הוא אם למשל אני מתקין סוני וגאס על הssd אבל החומרים שאני יעבוד איתם יהיו על ההארד דיסק הישן.

יהיה לזה תועלת בכלל ?

לגבי הווינדוס 7, פשוט חבר המליץ לי להתרחק מווינדוס8 ,

וגם מנסיון אישי ממחשב .

הוא ממש לא נוח ומלא כל מיני אפלקציות ( למינהם media player הdefult של הווינדוס וכו׳ )

שמסרבלות את המחשב, ולא

עובדות אפילו , מבלי להתקין איזה עידכון שאני אף פעם לא מוריד.

מה גם שחשבתי שעם וינדוס 7 אני יוכל לחסוך ולהפנות יותר מהתקציב לחומרה של המחשב, אתה חושב שוינדוס 10 יהיה שווה את זה ?

לא יהיה לי עדיף אולי לוותר על הssd, ולהתפשר על מארז יותר זול ?

ואולי אפילו על כרטיס מסך יותר זול (אם ממש זה יהיה שווה את זה) ,

ככה שאני יוכל להשקיע במעבד חזק יותר ?

הרעיון מאחורי זה הוא, שאני יוכל להשתדרג בעתיד בכרטיס מסך חזק יותר כשאני יוכל להרשות לעצמי.

ושאני לא אגלה שבעוד שלוש שנים שהמחשב שלי יהיה שווה שום דבר ושלא שווה לשדרג אותו.

לגבי המסך של המחשב, תקן אותי אם הבנתי נכון...

אם ארצה להחליף את המסך מחשב הישן שלי, אני מבין שאצטרך לבדוק לפני האם הכרטיס מסך שלי יכול להתמודד עם הרזולוציה של המסך החדש, הבנתי נכון ?

עוד דבר, לא הבנתי בדיוק איך עובד ה hd בהקשר של מחשבים,

מה משחק פה בעצם תפקיד, המסך או הכרטיס מסך ? hd זה פשוט רזולוציה גבוהה או שזה גם האיכות ?

תודה על העזרה וסליחה על הבורות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול לשאול את הטכנאי מה הדגם של הדיסק הקשיח שלך?

ביצועים אתה מרוויח מהSSD אבל לא FPS.

לגבי Sony Vegas רק מה שמותקן על הSSD מרוויח מהביצועים כנראה שתטען אליה את החומר אז זה ייקח יותר זמן מאחר והוא נטען מהדיסק הקשיח.

מיותר לקנות חלונות 7 אלא אם כבר היה לך אבל מאחר ואתה קונה חדש לך על 8 והתוסף שאמרתי, לא חסר אנשים פה בפורום עם 8 אתה סתם ניזון משמועות לדעתי.

עם חלונות 7 אתה לא ממש תחסוך ההבדל בינהם לא משמעותי כנס לTMS ותראה, ואם יצא שמקבלים בחינם את 10 אז בכלל ייצא בזבוז ובכלל אמרתי לך כבר 8 עדיף על 7 מכל בחינה חוץ מהממשק שאת זה פותר לך הClassic Shell החינמי עד שחלונות 10 ייצא סופית.

חלונות 10 יהיה שווה את זה כי הוא בעצם יותר כמו עדכון גדול מבחינתי ש8.1 זקוק לו, אתה גם יכול לראות בYouTube את כל ההשקה ולהתרשם בנוסף תיהיה תמיכה בDX12

מיקרוסופט: עם ווינדוס 10 תקבלו גם DirectX 12

בכל מקרה אל תפחד מהקידמה ואתה מוזמן לפתוח דיון בפורום Windows אם אתה כל כך חושש מ8 ולשאול משתמשים נוספים למרות שזה כבר נשאל.

לגבי ההחלפה של הכרטיס מסך והמסך גם אם היית משחק על FHD אז בשלב מסוים גם אם הכרטיס מספק ביצועים טובים על הגדרות גבוהות משחקים עם הזמן ידרשו יותר כנראה ואז תתפשר בהגדרות או תשדרג.

HD = 720p

FHD = 1080p

^סך הכל קיצורים במילים לרזולוציה בכל מקרה התמונה הבאה מהויקיפדיה יכולה לעזור

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/0/0c/Vector_Video_Standards8.svg

בכל מקרה ככל שהרזולוציה גבוהה יותר המשחק יראה טוב יותר ובשביל זה צריך גם כרטיס מסך חזק יותר.

בודדים המשחקים שמנצלים את i7 ובכלל יש דיון על זה

i5 4690 vs i7 4790 - גיימינג

ובכלל בתקציב שלך רק בלי SSD ועלייה לi7 כל התקציב ינוצל אין ממש לאן לרדת במארז וספק שהם באנדל כבר זול ומעולה וגם עם הכרטיס מסך אתה יכול להשאר.

מפרט זה הורכב ב - www.TMS.co.il - רשת חנויות המחשבים האמינה והמקצועית בישראל

מעבד:

Intel Core i7 4770 3.4Ghz (3.9Ghz Turbo) LGA1150 Tray

כמות: 1 - מחיר: ₪1474

קירור למעבד:

Arctic Cooling Freezer i11

כמות: 1 - מחיר: ₪143

לוח אם:

Asus B85M-G for 1150

כמות: 1 - מחיר: ₪295

מארז:

בקניית מחשב חדש בלבד SilverStone Redline 04 Black USB3.0 + FSP 650W Raider

כמות: 1 - מחיר: ₪520

קירור למארז:

EVERCOOL Spider 120mm + FILTER

כמות: 1 - מחיר: ₪42

זיכרון:

Hynix Original 8GB DDR3 1600 בקניית מחשב חדש בלבד

כמות: 1 - מחיר: ₪349

כרטיס מסך:

משומש אחריות שנתיים - Sapphire 7950 3GB GDDR5 Retail BULK DUAL X

כמות: 1 - מחיר: ₪600

כונן אופטי:

Lite-On Phillips DVD-RW X24 SATA

כמות: 1 - מחיר: ₪96

תוכנות:

Windows 8.1 Premium English 64bit - בקניית מחשב בלבד

כמות: 1 - מחיר: ₪361

הרכבה:

הרכבת מערכת מחשב כולל בדיקות מלאות וחיווט ברמה גבוהה לחברי הפורומים חינם או בהזמנה מעל 3500 ש"ח - זמן הספקה בחנות עד 7 ימי עבודה

כמות: 1 - מחיר: ₪0

סה"כ: ₪3880

המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית. ההרכבה, משלוח ואיסוף במקרה של תקלה חינם.

תשלום מזומן (תשלום מזומן לשליח, צ'ק מזומן, כסף שטרות, העברה בנקאית) מקנה 2% הנחה

מחיר אחרי הנחת מזומן הינו: 3803 ₪

http://www.tms.co.il/preview/spec/xc64m7zh

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התשובה.

הדגם המדוייק של ההארד דיסק הוא

Hitachi 3.0 או 3.5 gb (לא סגור)

7200 1tb sata 2

Hds721010kla330

לא צריכות לצוץ בעיות כלשהן, נכון ?

לגבי המעבד i7,

תקן אותי אם אני טועה אבל ממה שאמרת ,שאין הרבה משחקים שממש מנצלים אותו עד הסוף, אני מבין שהוא בעצם high end.

הבנתי נכון ?

ואם הכרטיס מסך שלי מספיק חזק אני יצליח להריץ כל משחק חדש על איזור הultra high.

משהו פה לא מסתדר לי כי איך זה הגיוני שיש פה אנשים שמוכנים להשקיע במחשב 6-8+ אלף שקל עבור מחשב לגיימינג כבד high end ו future proof, ואילו אני מצליח בחצי עלות גם להגיע לרמה של high end או רמה שואפת אליה ?

אולי יש פה איזה משהו שאני מפספס וזה לא בדיוק ככה ?

בכל מקרה נראה לי שאחרי הכל אני אלך על המפרט השני עם 8 ובנוסף אני אנסה להגדיל את התקציב גם לssd, ככה שאני יהיה מבסוט ובאמת ירגיש שהמחשב חדש :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יהיו בעיות כי יש תאימות לאחור .

כן, הוא מעבד High End אבל להיום i5 מספיק ועם אותו כרטיס מסך הם יתנו תוצאות דומות כי בסופו של דבר מהרגע שיש מעבד טוב מספיק כל שאר העבודה תיהיה על כרטיס המסך, העניין הוא מתי ישפרו את זה לרמה שזה יהיה מורגש ועדיף בשביל משחקים חוץ מFuture-proofing כרגע.

הם לוקחים יקרים יותר, ומשחקים על רזולוציה גבוהה יותר, קונים מארז יקר יותר וחלק גם רוצים שקט ברמה גבוהה יותר וSSD של 250/256GB או יותר, וחלקם גם עושים OC מה שמצריך יקר יותר ומעבד יקר יותר מסדרת הK וקירור יקר יותר(לפעמים לא תמיד) אבל גם תלוי כמה גבוהה הOC המתוכנן.

הספק כוח מגיע עם המארז כי זה באנדל, תסתכל שוב :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי, זה שוב אני נאלץ להציף את הפורום בשאלות...

התחלתי השבוע לבצע השוואת מחירים עם עוד חנויות וצצו לי כמה נקודות ושאלות.

1. חבר שלי הביא העיר לי על זה שהלוח אם די זול, וכדאי לי לבדוק שוב אם זה מה שאני רוצה.

האם הלוח זול על חשבון features שיכולים להיות חשובים בשבילי ?

האם הוא יגביל אותי בעתיד ?

2. לגבי הכרטיס מסך, הבנתי שהוא נמכר בארץ בתור יד שנייה רק.

היות והוא לא זמין בכל חנות, כמה יעלה ואיזה כרטיסי מסך יד ראשונה יש היום בשוק שמקבילים ברמת ביצועיים לsapphire 7590 ?

אם ההפרש מחירים גבוהה אז יש לי פה עוד שיקול לקחת בחשבון כשאני בוחר מאיפה להזמין....

3. בנוגע לכרטיסי זיכרון האם יש חשיבות ועדיפות לחברה מסויימת ? Hynix

לא זמין בכל חנות.

והאם ל16gb יהיה יתרון מבחינת ביצועים ? הבנתי שאף משחק בינתיים לא מנצל 16gb , וזה יועיל לmulti tasking וכו׳. היות ואני קונה כונן יש בכלל טעם להשקיע בזה עכשיו ?

4. לגבי המעבד i7 למה 4770 אם ההפרש מחירים בינו ל4790 הוא מזערי ?

5. לגבי מארז, אני אודה לך מאוד, אם אתה יכול להמליץ לי על מארז באותו מחיר מקביל, אפילו שיתאים לי ומארז לחוד ? לא מצאתי את המארז הזה בהרבה מקומות.

6.לגבי המערכת למארז, הspider לא זמין יותר אפילו בtms , אפשר להמליץ לי בבקשה על משהו אחר ?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אני לא מכיר את חבר שלך אבל לא מסתכלים תמיד לפי המחיר בודקים באתר היצרן מה הן התכונות(features) ואיזה תכונות נוספות אתה צריך או רוצה שיהיו.

עכשיו לגבי הלוח של ASUS כבר כתבתי במה הוא תומך

לוח האם מגיע עם תמיכה בעד 32GB RAM עם 4 חריצי זיכרון ו6 חיבורי SATA ש4 מהם הם SATA3 ו2 הם SATA2 יש בלוח גם תמיכה בPCIe3.0 למרות שאין ממש הבדל ביחס ל2.0 אבל אני מניח שאולי בעתיד יהיה בכל מקרה זה עדיף.

בדרך כלל לוחות אם במחיר דומה יציעו תמיכה עד 16GB RAM, ו4 חיבורי SATA ש2 הם SATA3 ו2 הם SATA2 וPCIe2.0 .

בנוסף אתה רוצה i7 וגם לוח אם עם יותר תכונות כמו Gigabyte GA-H97-HD3 שסביר להניח ייתן לך 6 חיבורי SATA 3(במקום 6 חיבורי SATA ש4 הם SATA3 ו2 הם SATA2 כמו בASUS) וערכת שבבים חדשה שתתמוך במעבדים מהדור החמישי שאני בספק שתשדרג אם אתה רוצה i7 וגם זה יחרוג לך מהתקציב או שתרד במעבד ועוד תכונות שאתה יכול לקרוא עליהן באתר היצרן

http://il.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4954#ov

2. בקניית מחשב חדש אתה יכול לקנות אותו ככרטיס מסך חדש ב798ש"ח או 1206ש"ח מחיר רגיל שהוא לא בקניית מחשב חדש.

3. לא יהיה ייתרון לחברה אחרת זה סך הכל שם סדרך כלל הולכים על הזול ביותר אלא אם אתה מתכנן להמהיר או סתם מחפש זכרונות יפים יותר עם גופי קירור.

לא יהיה ייתרון מעל 8GB RAM במשחקים אבל 16GB RAM יעזור אם אתה באמת מנצל 8GB וממש לא סוגר דברים או שאתה מבצע עריכה גרפית בכל מקרה עדיף להוסיף SSD לדעתי לפני ואם באמת תזדקק תוסיף בעתיד עוד זיכרון.

4. צודק אפשר להעלות ותרוויח עוד 100Mhz אבל כרגע זה לא ברור למה אתה רוצה לוח אם עם יותר תכונות ואז זה לא יהיה מזערי אז אולי תאלץ לוותר על הi7 .

5. בכל חנות זה שונה ולא בטוח שתקבל מפרט כזה באותו המחיר בחנות אחרת ובטח שלא עם שירות של איסוף והחזרה במקרה של תקלה למשך כל תקופת האחריות.

6. שמתי לב שהוא כבר לא זמין הינה 2 מפרטים

המפרט עם הi7 והלוח אם של ASUS

http://www.tms.co.il/pcbuilder/preview/1:13333:1/6:13144:1/2:14195:1/4:13507:1/5:6877:1/3:13124:1/9:13090:1/11:12120:1/16:13177:1/18:10042:1/

או עם i5 הלוח אם של Gigabyte וSSD

http://www.tms.co.il/pcbuilder/preview/1:13326:1/6:13144:1/2:13364:1/4:13507:1/5:6877:1/3:13124:1/9:13090:1/20:12161:1/11:12120:1/16:13177:1/18:10042:1/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התשובה,

כמה שציינתי future proof הוא פרמטר שחשוב לי היות ואני לא קונה מחשבים חדשים בתכיפות רבה ולרוב אעדיף לשדרג.

השאלה שלי (בהתחשב בזה שהתקציב שלי מוגבל) היא האם עדיף לי להשקיע בכרטיס מסך חזק יותר ובעתיד לשדרג את המעבד לדור החמישי כשיצא וכשהמחירים שלו ירדו ?

או שמא עדיף לי להישאר עם הi7 ולשדרג בעתיד את הכרטיס מסך?

אם אני בוחר באופציה הראשונה כנראה שאני אצטרך להגדיל את התקציב בשביל גם לקנות כרטיס מסך יותר חזק וגם ללכת הלוח אם של ג׳יגה בייט כדי להשאיר את האופציה לשידרג המעבד פתוחה.

השאלה היא מה יותר ישתלם לי ?

האם מושג futureproof בהקשר של רלבנטי בכלל

האם הנעילה שלי על מפרט futureproof נכונה לתקציב שלי ? אולי בכלל עדיף לי בכלל לקנות מחשב חדש כל כמה שנים ?

על איזה כרטיס מסך ההית ממליץ אם ההיתי מגדיל את התקציב ל4-4.3k והולך על i5 ?

שוב תודה, מקווה שאני לא חופר יותר מידיי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה נורא תלוי כי בדרך כלל מעבד זה משהו שלא משדרגים בדרך כלל וההבדל במעבדי הדור הבא ממה שאני יודע יהיה ברובו צריכת חשמל מופחתת משמעותית ולא איזה הפרש ביצועים מטורף, בנוסף הרזולוציה של המסך שלך לא הכי גבוהה אז גם לא נראה לי שיש כרגע צורך ביותר מ7950 שיספיק גם לFHD כרגע.

גם נתתי לך קישור לדיון לגבי המעבדים i5/i7 באחת התגובות הקודמות, כנס אליו ותקרא קצת זה יכול לעזור אני מניח

בודדים המשחקים שמנצלים את i7 ובכלל יש דיון על זה

i5 4690 vs i7 4790 - גיימינג

אם תגדיל תקציב ל4.3K אתה יכול להשאר עם i7 + הGigabyte GA-H97-HD3 ואז ייצא סה"כ: ₪4389 ואחרי הנחת מזומן 4302 ₪

http://www.tms.co.il/pcbuilder/preview/1:13333:1/6:13144:1/2:13364:1/4:13507:1/5:6877:1/3:13124:1/9:13090:1/20:12161:1/11:12120:1/16:13177:1/18:10042:1/

מצד שני גם לוחות אם עם יותר תכונות שיקרים יותר מGigabyte GA-H97-HD3 יבטיחו לך אפילו יותר "futureproofing" אבל אז לא תוכל לעלות לi7 כרגע

המפרט הבא כרגע ללא לוח אם אבל עם i5

http://www.tms.co.il/pcbuilder/preview/1:13326:1/6:13144:1/4:13507:1/5:6877:1/3:13124:1/9:13090:1/20:12161:1/11:12120:1/16:13177:1/18:10042:1/

אתה יכול להשתמש בו ולהתעייץ בפורום מעבדים, לוחות-אם וזכרונות בשביל יותר ספציפי עם כמה שיותר תכונות כמו M.2 וSATA Express ועוד תכונות שלא פירטתי עליהם.

דרך אגב בFXP ענית שאתה יכול עד 4.5K ופה אתה כותב לי עד 4.3K בכל מקרה לא הייתי הולך על המפרטים שלהם.

אבל איך אתה כותב לי פה

אולי בכלל עדיף לי בכלל לקנות מחשב חדש כל כמה שנים ?

אבל בFXP כתבת

אבל אני לא אחד שמחליף מחשב כל שלוש שנים

בכל מקרה זה גורם לי למעט בלבול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם זה כמו שאתה אומר והמעבדים מהדור החמישי ישפרו בעיקר את בצריכת חשמל ופחות בביצועים, אז באמת אני לא רואה את עצמי משדרג אליהם, ונראה כאילו אני יוכל להסתדר בסבבה עם הi7 או i5 לאיזה חצי עשור או משהו.

וכמו כן, נראה כאילו שהלוח אם של b85 יספיק לי בסוף..

קראתי גם את הדיון ששלחתי לי ולא יצאתי ממנו עם תשובה ממש,

הדילמה שמה אם הבנתי נכון היא האם להשקיע בi7 או לקנות 5I. ולבצע .

המהרה מבחינתי זהו לא תחום שאני שש להיכנס אליו אפילו אם זה יהיה כדאי עבורי,

לא יודע כמה זמן יהיה לי ללמוד ולהתעסק עם זה בסופ״שים המעטים שלי.

הדילמה שלי לעומת זאת היא האם עדיף לי להשקיע יותר מהתקציב בכרטיס מסך חזק יותר כמו gtx950 ולהתפשר על מעבד i5 ?

או שאולי עדיף לי להישאר עם הi7 וsapphire 7950

הקטע הוא

שאני לא מוצא ממש ביקורות, לא באנגלית ובעברית על הכרטיס מסך ( 7950 ) והדגם הספציפי שהצעת.

אפילו אם אני אגדיל את התקציב ל 4.3k זה לא יעזור לי בהרבה לקנות כרטיס מסך יותר חזק כי ה7950 יד ראשונה כמו שאמרת עולה 1200 שקל ואילו אני משלם 600 על יד שנייה, מה שאומר שיהיה לי בערך 1100-900 שקל להוציא על כרטיס מסך עם תקציב של 4.3- או 4.5k

אני לא שולל גם קנייה מסך FHD בעוד כמה חודשים ואז בכלל אני לא יודע כמה 7950 ימשיך להריץ משחקים חדשים עלhigh

מצד שני, אני לא צריך גיימינג beast ולשחק על רזולוציה של 4k

אני לא פריק של גיימינג , או לפחות כבר לא.

ועכשיו שאני בצבא יוצא 17-4,)אז בכלל אם זה היה תלוי בי ההיתי סוחב עד השיחרור שלי עם המחשב הישן שלי ואז קונה חדש, אבל אם כבר קרה הדבר ואני קונה מחשב אז מעדיף שזו תהיה קנייה והשקעה חכמה,

ואולי גם אני אשכיל טיפה על הדרך.

ופה נכנס הקטע של future proofing

לגבי הפרש המחירים, רשמתי חריגה של 500 שקל סתם כי רציתי לראות מה מציעים לי בתקציב הזה, פה רשמתי 4.3 כדי שהמפרט לא יחרוג מה500.

למען האמת לא קל לא לי מהארנק כל כך, ובאופן עקרוני לא יודע למה, אני לא ירשה לעצמי להשקיע מעבר לכך על מחשב גיימינג, יכול להיות כי ההורים גם משתתפים טיפה במימון ולא רוצה לרכוב עליהם.

אבל איך אתה כותב לי פה

נכתב במקור על ידי yamdan

אולי בכלל עדיף לי בכלל לקנות מחשב חדש כל כמה שנים ?

אבל בFXP כתבת

נכתב במקור על ידי yamdan

אבל אני לא אחד שמחליף מחשב כל שלוש שנים

בכל מקרה זה גורם לי למעט בלבול.

חח, כן אני מודע לזה שיש פה סתירה ואני לא החלטי, לא מתכחש לזה.

אף פעם לא ההיתי expert בתחום החומרה ולא התיימרתי ולכן רציתי לשמוע מה יותר נפוץ בימינו:

לשדרג את המחשב או להחליף.

(זה למה רשמתי ״ואולי בכלל עדיף לי...?")

חח, בכל מקרה אני מקווה שאתה לא מרגיש נבגד או משהו על זה שפניתי לפורם מתחרה, סהכ רציתי לשמוע עוד חוות דעת.

אם כן אז קבל את התנצלותי,

בכל זאת הרגשתי טיפה כאילו עברתי פה עימות משטרתי חחח ,no hard feelings

שוב תודה על הזמן והסבלנות ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי דעתי מאחר ואתה רוצה "futureproofing" ואתה מסופק מהתכונות של הASUS אם אני מבין נכון אז פשוט תלך על i7 יחד עם ה7950 שיספיק לך עד לרזולוציה של FHD על הגדרות גבוהות וכשתרצה בעתיד פשוט תשדרג את כרטיס המסך.

ה7950 באתר של TMS/Plonter מגיע עם עם OC מהמפעל

http://www.tms.co.il/product/13090

http://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=S7953GD5OH

והינה באתר של

http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?cid=1&gid=3&sgid=1157&pid=1450&psn=&lid=1&leg=0

900 MHz Clock

28 nm Chip

1792 x Stream Processors

3072 MB Size

384 -bit GDDR5

5000 MHz Effective

ביקורות עליו יש לך פה

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16814102963

בנוסף אתה יכול לשאול לגבי חוות דעת בפורום משתמשים נוספים שכבר רכשו אותו.

אני לא מרגיש נבגד P: ואין צורך להתנצל בכלל וזה מובן מבחינתי אבל אם כבר אתה מחפש עצות בפורום אחר יש לך את IOPANEL .

לבינתיים כנראה זה המפרט בשבילך

רק חסר אבל מקסימום תוסיף כבר בעתיד אחד שאפילו ייתן לך יותר ביצועים מהKingstone שהצעתי במפרט עם הi5 .

בכיף שמחתי לעזור וחג שמח .

ואם יש עוד שאלות פשוט תשאל :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התשובה

אני לא מרגיש נבגד P: ואין צורך להתנצל בכלל וזה מובן מבחינתי אבל אם כבר אתה מחפש עצות בפורום אחר יש לך את IOPANEL .

ואם יש עוד שאלות פשוט תשאל :)

חחח טוב לדעת, דאגתי שכבר שרפתי את עצמי פה :lol:

תאמת אני מכיר מתחומים אחרים שFXP הוא אתר שנוי במחלוקת...

אני חושב שאלך בסוף על הi7

בנוגע ללוח האם, אני קבעתי שהasus יספק אותי רק על סמך זה שאני לא רואה את עצמי מתעסק עם שדירוג בעתיד

(הדור החמישי לא נשמע כזה משתלם ואלוהים יודע איפה אני אהיה כשיצא השישי וכן הלאה, בכל מקרה הi7 נשמע שהוא עדיין יהיה רלבנטי מבחינת ביצועים לכמה שנים טובות),

ועל סמך זה שהלוח אם תומך בזיכרון של 32gb, Pcie3 וכו',

מעבר לכך כמו שאמרתי אני לא מבין גדול, אולי יש שיקולים ופיצרים חשובים שאני מתעלם או לא מודע אליהם בבחירת לוחות אם ? מה זה בדיוק fsb למשל ? כמה FSB משפיע על הביצועים של המחשב ?

האם למשל עתידיים של השנים הקרובות יתאימו ללוח אם הזה ? הזכרתי פעם משהו שהוא תומך ב PCIE3, האם של העתיד עדיין צפויים להשתמש בו ?

עוד דבר לגבי הכרטיס מסך, נראה כאילו ה7950 נודע ברשת רק בגירסת הoc, מה ההבדל בין גירסת הoc ל\כרטיס מסך שהצעת לי ? עד כמה ביקורות שנכתבו על גירסת הoc יכולות לשקף גם את הכרטיס שלי ? במה שונה גירסת הOC רק בקירור?

בכל מקרה, בשעה טובה אני רוצה לבצע הזמנה בשבוע הבא וכבר חשבתי שאולי זו השקעה חכמה וכן כדאי לי כבר לחרוג מהתקציב ולהוסיף גם אם כבר בהזדמנות זו אני קונה מחשב ומערכת הפעלה.

השאלה שלי היא האם 120gb באמת יספיקו ?

האם יש מישהו שיכול להעריך כמה מקום פנוי יצרכו מערכות הפעלה עתידיות, וכמה מקום ישאר למשחקים חדשים ?

מרגיש לי סוג של הימור...

אולי עדיף כבר 240-256gb ? ראיתי דגם הכי זול של בTMS בסביבות560 שקל...

האם כונני קונים לפי מה שהכי זול או לפי מה שהכי אמין ? כי הבנתי שקיים סיכון בתחום הזה.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...