עזרה בהמלצה למצלמת DSLR למתחיל [יד2] - עמוד 2 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בהמלצה למצלמת DSLR למתחיל [יד2]

d30DK

Recommended Posts

המטרה שלי לקנות הכל מיד2, אני לא יודע אם יש שם רק חדשות אולי כאלה קצת ישנות שאין להן.

נגיד המצב הבא:

יש D80 עם 2 עדשות:

עדשה ראשונה : Nikon AF Nikkor 35-70mm 1:3.3-4.5

עדשה שניה : Nikon DX AF-S Nikkor 18-105mm 1:3.5-5.6G ED

עלות: 1,850 ש"ח

שווה משהו או סתם עדשות?

כי לעומת זה, ה-5300 מאחר והיא חדשה, צריך לקנות חדשה מהחנות שעולה לפחות 2400 ש"ח בלי כלום.

אני מחפש את היחס תמורה למחיר הכי טוב ולכן בחרתי ביד2, כי במחיר סביר אפשר לקבל עדשה אפילו בסיסית-טובה

ואפשר להשקיע בהמשך בעוד עדשות, וככה לא התחלתי מההתחלה במחיר גבוה משמעותית רק על הגוף.

כי תכלס, לפי הנאמר פה העדשות קובעות את התמונה בסופו של דבר. אז זה לא משנה אם זה גוף חדש או ישן, אם העדשה מקצועית ואיכותית אז התמונה תצא חדה, חיה בצבעוניות וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אפשרות זולה יותר היא ניקון D5100 +עדשת פריים 35mm f1.8 שיצא לך גם תמונות איכותיות מניסיון, אפשרות נוספת היא מצלמה עם עדשת קיט שהיא מעולה במחיר 2400ש"ח :

http://erlich.co.il/shop/reflex/nikon-d3300-kit-18-55/.

יד שנייה זה סיכון גדול כי אתה לא יודע אם העדשה נפלה פעם או המצלמה , או אם יש בתוך העדשה ריקבון וגם פיטריות , או שהיא לא תקינה , זה סיכון עבורך ביחוד שאין לך ניסיון בזאת, קנה גוף איכותי שלא כל כך יקר ועם עדשת פריים 35 mm F1.8 ותיראה איך תהיה מרוצה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי אבל מעדיף לא ללכת על חדש. אם הייתי הולך על חדש, הייתי מוציא כבר 5000 שקלים על משהו רציני.

מאחר ואני קונה רק יד2, אוכל להשקיע בסכום סביר במשהו קצת דור ישן עם עדשות סבירות (אלא אם כן תגידו אחרת) ואז להשקיע בנפרד בעדשות ספציפיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך את אותה עדשה בדיוק כמו שציינתי בתגובה שלי פה בדיון? זאת:

אפשר לדעת איזו מצלמה יש לך?

על איזה גוף זול היית ממליץ חוץ מD80? פשוט שאוכל לבדוק עלויות ואופציות ביד2.

בדיוק הגבתי לדיון כאן שאולי כדאי להתחיל בחיפוש עדשות כדי לראות עלויות (יד2) ואז אדע כמה להשקיע בגוף עצמו.

בזמנו הייתה לי D300S, קניתי D7000 ומכרתי את ה- D300S (ה- D300S היא מצוינת, אבל לא באמת הייתי צריך את הגוף שהדגם הציע, וה- D7000 נותנת תמונות יותר טובות לדעתי).

אני עדיין חושב שלא כדאי לוותר על מנוע פוקוס אוטומטי בגוף, אם תרצה לקנות עצמיות צד ג' או יד2 מדורות קודמים, אז אתה תהייה מוגבל, בנוסף העדשות שתקנה יהיו יקרות יותר.

הגוף שהכי מתלבש על הדרישות שלך בתור מתחיל זה של D80 או D90, שתיהן מאוד מוצלחות (אני התחלתי עם D80 ובהמשך קניתי את ה- 18-200 שעד היום בשימוש כאשר אני רוצה עדשת All around, האיכות שלה היא בהחלט טובה, אלא אם כן אתה Peeper...).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה.

ראית פה באחת התגובות שכתבתי על הצעה של D80, כאחד שהיה לו אותה ובמיוחד הראשונה שלו, היית ממליץ על הרכישה הזו? המצלמה עם 2 עדשות שציינתי בהודעה במחיר הזה? זה משתלם?

אצטרך עוד עדשה לדעתך?

אני לא PP, בסך הכל רוצה באמת איכות טובה גם לקרוב וגם יחסית רחוק.

עם המצלמה הנוכחית שלי הקרוב יוצא סבבה לגמרי, אבל כשמתחיל עניין הזום, זה כבר לא כל כך איכותי, לא חד, לפעמים אין פוקוס (וזה משגע אותי), ובזום ממש רחוק המצלמה לא יציבה אז זה לא באמת X20 טוב כזה.

כמה עלתה לך עדשת 18-200?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו העדשה שכתבתי שאהבתי בעמוד ההוא שצילמו איתה לא מעט תמונות. אפילו שם זו היתה גרסה ראשונה ולא 2.

כן היא יקרה אש, אבל ראיתי ביד2 מוכרים אותה (VR 2) ב-1600-2000 ש"ח. 1600 יותר הגיוני בשבילי :rolleyes:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה.

ראית פה באחת התגובות שכתבתי על הצעה של D80, כאחד שהיה לו אותה ובמיוחד הראשונה שלו, היית ממליץ על הרכישה הזו? המצלמה עם 2 עדשות שציינתי בהודעה במחיר הזה? זה משתלם?

אצטרך עוד עדשה לדעתך?

אני לא PP, בסך הכל רוצה באמת איכות טובה גם לקרוב וגם יחסית רחוק.

עם המצלמה הנוכחית שלי הקרוב יוצא סבבה לגמרי, אבל כשמתחיל עניין הזום, זה כבר לא כל כך איכותי, לא חד, לפעמים אין פוקוס (וזה משגע אותי), ובזום ממש רחוק המצלמה לא יציבה אז זה לא באמת X20 טוב כזה.

כמה עלתה לך עדשת 18-200?

בתור התחלה גם D80+ 18-105 או 18-135 יכולים לשרת אותך היטב, עד שתרצה יותר (אם בכלל, הרבה משקיעים בציוד ואח"כ הוא יושב בארון עד שמחליטים אחרי כמה חודשים-שנים להיפרד ממנו ביד2). עצמיות בעלות (מנוע הייצוב של ניקון) בד"כ יתנו לך טווח יותר גדול לפני שיתחילו המריחות בגלל תזוזה (סטופ עד 2 סטופים של מהירות חשיפה). אפשר גם לרכוש טריפוד לא יקר.

שים לב לבדוק בתור התחלה את מספר הקליקים שעברה המצלמה, מצלמות כמו D80/D90 בד"כ מגיעות ל- 100K* קליקים לפני שצריך להחליף את התריס (ואולי עוד חלקים על הדרך), בעלות של כמה מאות שקלים.

*לא מחייב, יש גם כאלו שלא שורדות חצי מזה, תלוי איך שומרים על המצלמה וגם מזל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי סבבה. הרוב מוכרים את האמת עדשת 18-105 עם המצלמה, בדרך כלל.

מצאתי את המודעה הזו:

"מצלמה NIKON D80, עדשה:AF-S NIKKOR 18-200, פילטר SUNPAK UV ,שתי סוללות ,כרטיס 2GB , תיק TAMRAC VELOCITY 1פחות מ-3000 קליקים"

אני מחכה מהבן אדם לתשובות כמו בדיוק איזו עדשה (השם המלא) ויצרף לי תמונות.

ובקבוצת של מכירת יד2, יש מישהו שפרסם D90 במחיר טוב עם עדשה 18-105:

"Nikon D90 + Nikon 18-105 3.5-5.6 - 1,300 (כולל העדשה, שתי סוללות)."

רק 1,300 ש"ח. נשמע מחיר טוב.

מחכה גם כן לתשובה לגבי קליקים, מצב המצלמה והעדשה וכו'.

את הקליקים רואים בתפריט המצלמה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למיטב זכרוני את הקליקים אתה יכול לראות ע"י ה- EXIF של תמונה מקורית מהמצלמה (התוכנה הזו יודעת להציג את המידע). בנוסף תבדוק כאן, לעיתים יש מציאות במחירים טובים -

http://d-spot.co.il/forum/index.php?showforum=4&prune_day=20&sort_by=Z-A&sort_key=last_post&topicfilter=all&st=0

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסתכלתי שם היום למען האמת, אבל בחיפוש מצלמות אחרות בכלל.

עכשיו אני רואה מישהו שפרסם ביד2 עדשות בלבד, פרסם שם:

http://d-spot.co.il/forum/index.php?showtopic=328063

התכתבתי איתו, 2 העדשות ב-1850 ש"ח, כולל נרתיק ומגן שמש ל-18-200.

זה מחיר טוב?

מה אפשר לצלם עם ה-50MM? שאלות טיפשיות אני מניח.. :smiley7:

בנוסף, הבחור עם עדשת 18-200 ומצלמת D80 השיב לי, צירף תמונה. ה- על העדשה בצבע אדום ולא זהב. זה אומר שזה גרסה ראשונה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העדשה של 50 mm ממש פנטסטי באיכות , היא עדשת פריים טובה אבל ללא מנוע פוקוס פנימי , לכן לעדשה זו אתה חייב עם מנוע מובנה,לגבי ה200 18 נראה לפי התמונות במצב טוב, אם תיקנה אותה תוכל לבדוק אותה גם אתה, תסתכל טוב טוב על העדשה הפנימית והחיצונית אם אין פטרת או שריטות , בחלק הפנימי של העדשה בצד של החיבור למצלמה יש מן מוט בולט שאם אתה בזהירות מזיז אותו אז תוכל להסתכל טוב בעדשות הפנימיות , זה שופשיק שפותח את הצמצם , תנער אותה בזהירות בכדיי לשמוע אם אין חלקים זזים , אבל ממש בזהירות , גם תוכל לבקש מהמוכר שירכיב אותה ותוכל לבדוק את הצילומים עם העדשה הזו, רצוי רק דרך מסך מחשב , אם הכל בסדר אז ממש כדאי לקנות אותה וגם את ה50 mm תבדוק כך.

בהצלחהץ

רוני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שים לב שחלק מהמצלמות תומכות בצורה כזו או אחרת בצילומי . האיכות (בצירוף עדשה טובה) מעלפת, בוודאי ביחס למצלמות יעודיות מהדור הישן.

אם אתה חושב שזו תכונה שאולי תשתמש בה אז כדאי להתמקד בדגמים שתומכים בזה.

אני למשל כשקניתי את D300 שלי לא חשבתי שאשתמש בזה. בדיעבד אני די (ממש) מתבאס שאין לי את האפשרות הזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן בהחלט. כן מעניין אותי.

אני כרגע בודק עוד אופציה, יחסית יקרה, אבל אולי משתלמת.

אפשר לשאול אילו עדשות יש לך כרגע ilu_xa? חוץ מזו שאמרת לי על הצילומי מחשב שלך :)

רוני - תודה רבה. אבדוק את זה באמת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...