התייעצות לגבי קניית מחשב לעריכת תמונות - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התייעצות לגבי קניית מחשב לעריכת תמונות

Ziv Vaintrub

Recommended Posts

היי :) הרבה שנים לא כתבתי כאן..

אז אני רוצה לקנות מחשב לעריכת תמונות ב-Lightroom ויש את המפרט של המחשב הזה: https://www.ivory.co.il/catalog.php?id=8829

אני רוצה לשנות שם את הזיכרון הפנימי ל8GB. ולהוסיף עוד 120GB של זיכרון . וכמובן לשדרג את הכרטיס מסך למשהו קצר יותר טוב כי הבנתי שזה יכול להיתקע בגלל זה. ואולי גם לשדרג את הלוח אם? חוץ מה זה אתם חושבים שהמחשב יספיק לעריכת תמונות?

תודה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תענה בבקשה על השאלון הבא כדי שיוכלו לעזור לך להרכיב מפרט מתאים

quote_icon1.png

1. מה התקציב המקסימאלי?

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך?

ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב?

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)?

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה).

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין:

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב.

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך).

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)?

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים.

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט?

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)?

6. האם מתוכנן (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)?

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות?

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים.

9. מתי מתוכננת קניית המחשב?

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה).

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד?

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

quote_icon2.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. מה התקציב המקסימאלי? 1800+-

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? -כל התקציב

ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? -100 ש"ח

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? -שימוש לעריכת תמונות. בעיקר עם lightroom וקצת פוטושופ.

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה).-אופן שימוש תדיר.

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין:

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב.

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך).רזולוציה של:1920x1080

גודל המסך: 24 אינטש.

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)? -בינונית

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים. -אין צורך.

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט?

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)? -לא חשוב השקט בכלל.

6. האם מתוכנן (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? -לא מתוכנן.

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? -אני רוצה לקנות את המחשב בחנות. ומתלבט לגבי איזה גירסא של וינדוס 7 מתאימה.

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. -חשבתי על אייבורי.

9. מתי מתוכננת קניית המחשב? -בשבועות הקרובים.

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה). -לא, לא שידוע לי שאני צריך משהו מההתקנים האלה.

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? -לא מתוכנן משהו לעתיד.

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אתן את דעתי לא כאיש מחשבים אלא כמשתמש כבד ב-Lightroom.

את המחשב שלי קניתי לפני 3 שנים, בגדול זה i3 3.1 Ghz, 8GB , HDD 1T 7200RPS, כרטיס מסך מובנה במעבד.

סה"כ זה עבד יפה עם Lightroom 3.6 עם קטלוג של כ-10,000 תמונות ועבודה עם שני מסכים במקביל.

Lightroom 5 זה כבר סיפור אחר, העבודה איטית הרבה יותר והכל לוקח יותר זמן. זה יכול להיות מאוד מתסכל אם עובדים עם כמות גדולה של קבצים.

אני לא יכול להגיד לך איזה רכיב הייתי מחליף אבל אם הייתי קונה היום הייתי מוסיף גם וגם כרטיס גרפי, אל תשאל אותי איזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^^^

אין חכם כבעל ניסיון. הפוסט הכי משמעותי עד עכשיו.

ולפותח הדיון -

א. תומר באיזו גירסה אתה משתמש ומה אופי העבודה.

ב. זה לא מבשר טובות בקשר לתקציב.

ג. הכוונה לעלות בסכום התקציב בכדי לקבל מפרט נורמלי, לפחות.

אני משתמש בגירסא של

Lightroom 5 רק בגלל שגירסא קודמת לא מזהה את את קצבי ה-RAW שאני מצלם..

מה הכוונה אופי העבודה? אני עורך את התמונות שאני מצלם בצורה די פשוטה..

אפשר לעלות את התקציב אבל מה לשדרג בכסף הזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אממ בסדר אפשר להרכיב משהו בסביבות 2500 ש"ח ולראות איך זה מסתדר..

הסתכלי על הכרטיס מסך הזה (GT 750) שאמרת ויש כמה סוגים שלו באמת צריך משהו כזה מתקדם? כי זה מוזר למה בדרישות משתמש של lightroom 5 לדוגמא מבקשים משהו כזה מינימלי כמו 4GB של ובכלל מעבד של .. כאילו הם לא בכוונה רוצים להטעות את הלקוחות שלהם..

לא שאני בא בטענות אליך פשוט מנסה להבין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע, בייחוד לאר התגובה לעיל, צריך לשדרג הכל.

החל מהמעבד, נאמר איזה I5 , עבור SSD נורמאלי

של 256 גיגה כלה בכרטיס מסך נאמר GT 750.

תכל'ס, עדיף להרכיב מפרט מהיסוד.

נאמר, למשהו בסביבות 2500 ש"ח לפחות.

אתה יכול לחיות עם תקציב כזה ?

אתה מזה לא בכיוון מבחינת מחירים, יותר נכון לא בכיוון ביותר מ-1000 שקלים.

הנה דוגמה עם SSD של 120 גיגה, אפילו לא 256/250:

מעבד:

Intel Core i5-4590 3.3 GHz 3.7Ghz Turbo LGA1150 Tray

כמות: 1 - מחיר: ₪940

קירור למעבד:

Arctic Cooling Freezer 7 Pro Rev 2

כמות: 1 - מחיר: ₪126

לוח אם:

Asus B85M-G for 1150

כמות: 1 - מחיר: ₪295

מארז:

באנדל - Silverstone Presicion PS08 USB3 + FSP 500W - בקניית מחשב חדש

כמות: 1 - מחיר: ₪399

זיכרון:

Hynix Original 8GB DDR3 1600 בקניית מחשב חדש בלבד

כמות: 1 - מחיר: ₪349

כרטיס מסך:

Gigabyte GTX750 1GB DDR5 OC GV-N750OC-1GI

כמות: 1 - מחיר: ₪578

קשיח למחשב שולחני:

Samsung SSD 840 EVO 120GB SATA3 2.5 inch

כמות: 1 - מחיר: ₪403

קשיח למחשב שולחני:

Seagate Barracuda 7200.14 1TB SATA3

כמות: 1 - מחיר: ₪287

כונן אופטי:

Lite-On Phillips DVD-RW X24 SATA

כמות: 1 - מחיר: ₪95

תוכנות:

Windows 8.1 Premium English 64bit - בקניית מחשב בלבד

כמות: 1 - מחיר: ₪358

הרכבה:

הרכבת מערכת מחשב כולל בדיקות מלאות וחיווט ברמה גבוהה לחברי הפורומים חינם או בהזמנה מעל 3500 ש"ח - זמן הספקה בחנות עד 7 ימי עבודה

כמות: 1 - מחיר: ₪0

סה"כ: ₪3830

המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית. ההרכבה, משלוח ואיסוף במקרה של תקלה חינם.

תשלום מזומן (תשלום מזומן לשליח, צ'ק מזומן, כסף שטרות, העברה בנקאית) מקנה 2% הנחה

מחיר אחרי הנחת מזומן הינו: 3754 ₪

http://www.tms.co.il/preview/spec/cdq1jpz2

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על כרטיס מסך אתה יכול לוותר לחלוטין! פוטושופ ולייטרום משתמשים במעבד גרפי רק לצורך התצוגה ולכן המעבד האינטגרלי של מספיק לגמרי. מה שכן קריטי למהירות העבודה זה מעבד וזיכרון. כדאי שיהיה לפחות מעבד i5 ומינימום 8GB זיכרון. כל השאר פחות חשוב.

תשקיע במעבד i5 4590 או i5 4690 בזיכרון 8GB, ובספק איכותי שישמור לך על המערכת. המפרט של idanmal הוא מפרט מתאים וטוב, רק אפשר להוריד את כרטיס המסך.

במחשב העיקרי שאני עובד איתו אין כרטיס מסך, רק HD4000 אינטגרלי של ועדיין אין לי שום בעיה לעבוד עם קבצים ענקיים בפוטושופ או לעבוד על מאות RAW בו זמנית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על כרטיס מסך אתה יכול לוותר לחלוטין! פוטושופ ולייטרום משתמשים במעבד גרפי רק לצורך התצוגה ולכן המעבד האינטגרלי של מספיק לגמרי. מה שכן קריטי למהירות העבודה זה מעבד וזיכרון. כדאי שיהיה לפחות מעבד i5 ומינימום 8GB זיכרון. כל השאר פחות חשוב.

תשקיע במעבד i5 4590 או i5 4690 בזיכרון 8GB, ובספק איכותי שישמור לך על המערכת. המפרט של idanmal הוא מפרט מתאים וטוב, רק אפשר להוריד את כרטיס המסך.

במחשב העיקרי שאני עובד איתו אין כרטיס מסך, רק HD4000 אינטגרלי של ועדיין אין לי שום בעיה לעבוד עם קבצים ענקיים בפוטושופ או לעבוד על מאות RAW בו זמנית.

תודה.. זה נתן לי עוד נקודת מבט על כל הנושא הזה. בסוף אחליט על משהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זיו ירכוש מחשב עם מעבד 4690 i5, זיכרון 8GB ו-SSD, וירגיש שיפור משמעותי. הוא יעבוד עם לייטרום כמה חודשים. יום אחד יהיה לו קצת כסף לשדרג וירכוש כרטיס מסך ב-600 ש"ח. שמח וטוב לב יגיע הביתה, יחבר את הכרטיס, ינסה לעבוד שוב בלייטרום ויגלה שרמת הביצועים והמהירות עלו ברמה מדהימה ומטורפת של 0.0001%. אחרי כמה דקות יבין שסתם זרק 600 ש"ח לפח. את ה-600 ש"ח המיותרים האלו עדיף שישתמש כדי לשדרג את מה שכן ישפיע על המהירות והביצועים של התוכנה.

התסריט הנ"ל הוא לא דמיוני, הוא 100% יקרה. לייטרום זקוקה לרמה מאוד בסיסית של מעבד גרפי שקיים באופן אינטגרלי במעבדים של אינטל. השימוש היחידי הוא לתצוגה דו מימדית וסטטית רוב הזמן.

יתכן שבעתיד אדובי יחליטו להפנות חלק מהעיבוד שמבצע המעבד, לביצוע ע"י GPU כפי שקורה בפרמייר עם cuda. אבל כרגע זה לא המצב ולשימושיו של זיו אין צורך בכרטיס מסך נפרד. זה יהיה נטו זריקה לפח של כסף. ואם יום אחד אדובי ישנו מהלך, הוא בהחלט יוכל להוסיף כרטיס מסך בכל עת שיחפוץ.

קישורים רלוונטים:

http://helpx.adobe.com/lightroom/kb/optimize-performance-lightroom.html

http://arstechnica.com/civis/viewtopic.php?f=8&t=1210285

אם תבדוק את הדרישות של לייטרום אתה תראה שאין שום דרישה מיוחדת לGPU וגם רשום בפרוש שGPU אינטגרלי מספיק בהחלט. בפוטושופ יש דרישה למינימום 512MB זיכרון מעבד גרפי (1GB מומלץ). אם זיו ירכוש לוח B85 של asus/gigabyte/msi הוא יקבל את כמות זיכרון גרפי של 1GB (זיכרון משותף מקסימלי). בH97 של אותן החברות (שכפי הנראה ביצעו ביניהם תיאום חצוף תוך דריסת לקוחותיהם), הוא יקבל רק 512MB. עם כל לוח של ASrock (למשל H97M Pro4) הוא יקבל את מלוא הזיכרון שאינטל מאפשרים: 1.7GB.

בפוטושופ CS6 הסיפור אמנם דומה, אך יש הבדל אחד. אדובי כן הכניסו עיבוד ע"י GPU במס' מוגבל של פילטרים (כרגע 7) של אפקטים מיוחדים. אבל המעבדים של אינטל מהשנים האחרונות תומכים בפעולות אלו ואושרו ע"י אדובי. במקרה של אותם פילטרים, כרטיס גרפי נפרד יבצע את העיבוד קצת יותר מהר מהאינטגרלי אבל זה לא מאוד משמעותי והשימוש בפילטרים האלו גם ככה נדיר עבור רוב המשתמשים בפוטושופ.

הסיבה היחידה כרגע בשביל זיו לרכוש כרטיס מסך, היא רק אם המסך שלו דורש רזולוציה מאוד גבוהה שהלוח לא יכול לספק בהתאם לחיבורי המסך האפשריים. ASrock מוגבל ל 1920x1200. בasus/gigabyte ההגבלה לDVI זהה, אבל יש תמיכה ב-4K אך ורק דרך HDMI. אבל גדול: יש מסכים בעלי רזולוציה גבוהה שתומכים ברזולוציה הגבוהה הזאת רק דרך כניסות Display Port ו- DVI. ואז זה עלול להוות בעיה, כפי שניתן לראות כאן: https://communities.intel.com/thread/42773?tstart=0

אגב, למה אתה חושב שכרטיס מסך יעלה לו יותר אם הוא לא יקנה עם המחשב? מניסיון שלי לפחות, המחירים של החלקים לא ממש משנים אם קונים אותם עם או בלי מחשב שלם. להפך מס' חודשים או שנים אח"כ זה יעלה פחות או שיוכל לקנות משהו יותר מתקדם באותו המחיר.

מי שמרגיש לפעמים איטיות בלייטרום 5 לעומת 4, יש מה לעשות (וזה לא עניין של חומרה):

http://alikgriffin.com/solutions-lightroom-running-slow

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלוח האם אין זיכרון פנימי. מדובר בשיתוף של הזיכרון הרגיל שאתה מוסיף למחשב, עם המעבד הגרפי של אינטל. למעבד הגרפי של אינטל אין זיכרון משל עצמו כמו בכרטיס גרפי והוא משתמש בחלק מהזיכרון של המערכת. הוא יכול לקבל עד 1.7GB מקסימום וזהו הזיכרון המשותף. בלוחות אם דור 8 יש לרוב הגבלה כך שהמעבד הגרפי של אינטל יכול להשתמש לכל היותר ב-1GB שזה עוד בסדר. אבל בלוחות החדשים ההגבלה היא ל512MB.

לדעתי עדיף Asus H81M-Plus שיש לו קצת יותר אפשרויות חיבור (למשל HDMI וחיבור לUSB 3.0 קדמי). עוד יותר עדיף ,Asus B85M-G, כי יש 4 סלוטים לזיכרון במקום 2, ו-6 SATA במקום 4 בH81. התוספות האלו יאפשרו לך להוסיף בעתיד עוד זיכרון ודיסקים. עוד לוחות אפשריים עם חיבורים מורחבים: Gigabyte GA-H81M-D3H, Gigabyte GA-B85M-D3H, MSI B85M-E45, B85M Pro4. את רוב הלוחות הנ"ל תוכל למצוא בפלונטר או בTMS במחירים טובים.

לגבי הזיכרון המשותף, יש לכל הלוחות הנ"ל 1GB וזה בסדר (חוץ מל- שיש לו יותר, 1.7GB).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...