מדריך מצולם להחלפת המשחה במעבדי Haswell (שיטת הסכין) - ביקורות ומדריכי גולשים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מדריך מצולם להחלפת המשחה במעבדי Haswell (שיטת הסכין)

idanmal

Recommended Posts

היי חברים..:hi:

בעבר ביצעתי מדריך מצולם להחלפת המשחה במעבדים מדור IVY:

http://hwzone.co.il/community/threads/527784-%D7%9E%D7%93%D7%A8%D7%99%D7%9A-%D7%9E%D7%A6%D7%95%D7%9C%D7%9D-%D7%9C%D7%94%D7%97%D7%9C%D7%A4%D7%AA-%D7%94%D7%9E%D7%A9%D7%97%D7%94-%D7%91%D7%9E%D7%A2%D7%91%D7%93%D7%99-IVY-(%D7%A9%D7%99%D7%98%D7%AA-%D7%94%D7%A1%D7%9B%D7%99%D7%9F)?p=4737515#post4737515

השנה, שוב זה קורה והפעם עם מעבד מדור , אציג בפניכם מדריך מצולם להחלפת המשחה הזולה של , שבין המעבד(השבב) לבין ההיט ספרדר(מפזר החום).

חשוב לציין שבמעבדי האסוול רמת הקושי עלתה, נוספו על ה-PCB טרנזיסטורים/מייצבי מתח שבקלות ניתן לפגוע בהם בעת הפתיחה, מה שדרוש הוא קצת רקע טכני וסבלנות בעיקר.

הדרך בה ביצעתי את פתיחת המעבד מסוכנת מאוד ובקלות אפשרי לגרום נזק למעבד, לערוצי הזיכרון או למייצבי במתח, ישנה דרך נוספת בעזרת פטיש ומספריים אך לדעתי דרך זו מסוכנת לא פחות,

בדרך זו אפשרי לשבור את המעגל המודפס, להעיף את המעגל המודפס ולגרום נזק לשבב, לעקם את ההיטספרדר על ידי לחיצה לא מבוקרת במלחציים.

***אין אני או הנהלת האתר אחראים על כל נזק שיגרם מביצוע מדריך זה***

***המשחה איתה עבדתי בעלת מוליכות חשמלית גבוהה ועם שימוש לא נכון יכולה לקצר לכם את המעבד או הלוח***

**במעבדי האסוול חשוב

לבודד את הVRMים בכדי שהמתכת הנוזלית לא תקצר אותם**

**לא לכל מעבד סכין יפנית תתאים ויש להזהר מפגיעה בלוח ה-PCB הירוק או במייצבי המתח שעליו**

לפני ההחלפה ביצעתי כמה בדיקות לניטור טמפרטורת המעבד, המעבד הגיע תחת בדיקת PRIME95 במצב סטוק רק עם הבוסט של ל-75 מעלות, כשניסיתי תדר של 4.5GHz עם מתח של 1.3

המעבד התחמם לטמפרטורה של 101 מעלות וקרס, נפלתי על ממש אבל ממש לא איכותי, לפי מה שאני רואה, אם אצליח לייצב אותו על 4.4GHz אהיה אסיר תודה.

הקירור שברשותי חזק ועדיין לא הצליח לעמוד בכמות החום הנפלטת, הקירור שברשותי הוא:

WAKeVBe.jpg

הכלים איתם עבדתי:

wuwF5Vr.jpg

*השתמשתי ברצועות יעודיות לפריקת החשמל הסטטי, חשוב כאשר עובדים עם רכיבים עדינים.

שמעתי כבר על אנשים שעבדו ברגליים יחפות, אך מבירור עם אנשי אלקטרוניקה בעבודה, זה לא מה שיפרוק אותך מחשמל סטטי.

השתמשתי ברצועת רגל הזו:

xIElqDO.jpg

וברצועת יד הזו:

6FFUR0I.jpg

אז ככה, את המשחה הזמנתי מכאן:

http://coollaboratory.com/shop/product_info.php/products_id/3

בלי להכביר במילים ניגש למדריך המצולם:

והרי הטמפרטורות לאחר החלפת המשחה:

qvwVpUZ.png

לאחר החלפת המשחה הטמפרטורות המקסימליות הגיעו לאיזור 75 מעלות תחת PRIME95 עם ל-4.4GHz, מעבר לכך לא ממש הצלחתי לייצב את המעבד, כמו שכבר כתבתי, נפלתי על מעבד לא ממש איכותי.

תודה שצפיתם, אשמח לתגובות ושאלות :xyxthumbs:

חברים אם מצאתם מידע זה שימושי, אשמח אם תלחצו על לחצן התודה

;)--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------->

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל מדריך ברור ויפה מאוד (החכמתי, אם כי לא נראה לי שאעז לקלף את המעבד שלי כ''כ מהר..)

לאחר החלפת המשחה הטמפרטורות המקסימליות הגיעו לאיזור 75 מעלות תחת PRIME95 עם ל-4.4GHz

מה מקסימום המקורי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...