צריך המלצה ללוח אם תומך i7-4790k - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך המלצה ללוח אם תומך i7-4790k

Darkone

Recommended Posts

שלום,

יש ברשותי מעבד אינטל i7-4790K ואני צריך לקנות לוח אם, אני די חושב עם לרכוש לוח תומך או לא כי זה מקפיץ את המחיר, אבל לא יודע עם אני ישתמש בפונקציה הזו (מחשבה קדימה לשימוש ל 4K).

יש המלצות ללוח עד 500 ש"ח.

עם זה משנה אני לא מתכוון לעשות OC למעבד בעתיד.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב-500 ש"ח אני בספק אם תצליח למצוא לוח שתומך ב SLI. תמיכה ב SLI קיימת בד"כ בלוחות בעלי ערכת השבבים Z87 או Z97, דבר שדיי הופך את הלוח ליקר. הלוחות הכי זולים שהצלחתי למצוא הם:

1. ה Z87 Extreme3 של ASRock (קישור) שעולה 523 ש"ח בפלונטר (קישור). שים לב שכאן מדובר בלוח בעל ערכת השבבים Z87 ולא Z97.

2. ה Z97-G55 SLI של MSI (קישור) שעולה 566 ש"ח ב TMS (קישור).

יכול להיות שיש עוד לוחות מתאימים, אבל לא הצלחתי למצוא אותם בחנויות בארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@בור ועם הספר ו shapin

רק ערכות השבבים Z87 ו Z97 מאפשרות פיצול של 16 ערוצי ה PCI Express 3.0 מהמעבד ל-2 חיבורים במהירות X8 או ל-3 חיבורים כשהראשון עובד ב X8 והשאר - ב X4. תמיכה במערך של 2 כרטיסי מסך בערכות שבבים אחרות (H87, H97 או B85) נעשית ע"י שימוש ב-4 מסלולי PCI Express 2.0 המגיעים מערכת השבבים, אבל הדבר אומר שכל המערך יעבוד במהירות של X4, ולכן זו לא ממש אפשרות משתלמת.

@Darkone

אם אתה רוצה תמיכה במערך SLI (שיהיה יעיל), אתה חייב לוח עם ערכת השבבים Z87 או Z97. שני הלוחות הנ"ל שציינתי הם כנראה הזולים ביותר שניתן למצוא בארץ נכון להיום שמאפשרים לך לבנות מערך SLI של 2 כרטיסי מסך של NVIDIA.

בכל מקרה, אני מסכים עם AvlK - עדיף להשקיע בכרטיס מסך אחד חזק וכאשר יהיה צורך בכרטיס מסך חזק יותר - עדיף למכור את הקיים ולקנות אחד חזק יותר. צריך גם לציין ששימוש ב-2 חזקים דורש גם ספק כח חזק (ויקר) יותר וכמובן מארז המאוורר בצורה טובה יותר, וכמובן חייבים להזכיר שמערך לא נותן ביצועים השקולים לפי 2 מאלו של כרטיס מסך בודד, אלא לכל היותר יהיה שיפור של 50%. מכאן שמערך יקרים הוא בד"כ לא משתלם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@בור ועם הספר

את מסלולי ה PCI Express 3.0 שמגיעים מהמעבד לא ניתן לחלק בערכת השבבים H97 - חייבים להשתמש בהם כיחידה אחת של 16 מסלולים, ואז כולם מחוברים לחריץ ההרחבה שמתאים לכרטיס המסך. כפי שהסברתי - אם לוח בעל ערכת שבבים כזו תומך במערך , המערך כולו יעבוד ב X4, שכן חריץ ההרחבה השני עושה שימוש ב-4 מסלולי PCI Express 2.0 הנובעים מערכת השבבים. אם מערך כרטיסי המסך עובד ב X4 אין ממש טעם להשתמש בו, שכן במצב כזה הירידה בביצועים תהיה מורגשת לעומת כרטיס מסך יחיד (רוחב הפס לכרטיס המסך יקטן מ 15754MB/s לכרטיס מסך אחד, כאשר נעשה שימוש ב 16 מסלולי PCI Express 3.0, ל 2000MB/s לשני כרטיסי המסך, כאשר נעשה שימוש 4 מסלולי PCI Express 2.0). לוחות כאלו טובים למי שרוצה להתקין מספר , אך לא למטרות משחקים (אולי למטרת ריבוי מסכים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה Z87-Extreme3 של ASRock עולה 523 ש"ח בפלונטר (קישור).

ה Z97-HD3 של Gigabyte עולה 560 ש"ח ב TMS (קישור).

ה Z97-G55 SLI של MSI עולה 566 ש"ח ב TMS (קישור).

ה Z97-D3H של Gigabyte עולה 583ש"ח ב TMS (קישור).

הכנתי לך טבלה המשווה בין התכונות של הלוחות הנ"ל:

5422817d6b843.png

אני יודע שאתה לא מעוניין בהמהרה וכנראה גם החלטת שלא לעשות מערך , אבל בכל זאת אני אציין מספר הבדלים בין הלוחות:

1. כפי שאפשר לראות, שני הלוחות של Gigabyte לא ממש מיועדים למערך של כרטיסי מסך, שכן חריץ ה PCI Express X16 השני עובד רק ב X4, וכמו כן אין תמיכה במערך SLI. בנוסף הם פחות מתאימים להמהרה, כי יש להם פחות שלבי ייצור מתח. לעומתם, הלוחות של MSI ו מיועדים יותר להמהרה, הם מיועדים למערך של כרטיסי מסך (חריץ ה PCI Express השני עובד ב X8) והם תומכים ב .

2. מבין שני הלוחות של , הלוח Z97-D3H יהיה עדיף כי יש לו חיבורי M.2 ו SATA Express וכן יש לו כרטיס קול עדיף (ה ALC1150). לדעתי שווה להוסיף כ-20 ש"ח בשביל לקחת את הלוח הזה.

3. בלוח של יש חיבור M.2.

הלוח של , שעולה 6 ש"ח יותר מאשר ה Z97-HD3 נראה לי האפשרות העדיפה - הוא בעל כרטיס קול טוב יותר, יש לו יותר חיבורי USB 3.0 בפאנל האחורי, יש לו חיבור M.2, ולמרות שזה לא רלוונטי - הוא גם מתאים להמהרה וגם מיועד למערך SLI. לדעתי, אם אתה כבר משקיע 560 ש"ח בלוח, תוסיף עוד 6 ש"ח ותיקח את הלוח של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...