אז התקנתי ubuntu - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אז התקנתי ubuntu

Mpro

Recommended Posts

אני חדש בלינוקס וזו פעם ראשונה שאני עובד על המערכת

חשבתי שיהיה יותר מהיר מ win 8 ובינתיים אני מרגיש יותר איטיות בדפדפן בעיקר

נתקלתי בכמה בעיות של אי יכולת הוספת ספריות ל plex לדוגמא שאני לא מצליח למצוא פתרון

הכל נפתח מאוד לאט כולל ספריות

ההפעלה הראשונית דווקא מהירה אבל ככה גם היה בwin 8

אין ספק שצריך להתרגל

בהתקנה הראשונית לא הצלחתי לפצל כונן קשיח והמערכת פשוט משתלטת על כונן קשיח שלם ומעלימה אותו

ה לא ממש בא לידי ביטוי משום מה

ניסיתי גם להתקין את המערכת על מחשב נייד בנוסף ושם בכלל נתקלתי באי יכולת של להתקין את עצמו

אם מישהו עובד עם המערכת הזו ויכול לעזור אשמח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה התקנת אובונטו?

מה מפרט המחשב?

האם וידאת שהדרייבר של כרטיס המסך מותקן?

למה? כי ראיתי סרטונים והוא נראה דיי טוב ומהיר ובעיקר כי אני רוצה לבדוק לינוקס לבדיקה של xbmc בעתיד הקרוב

זה המפרט מחשב

Intel 2 Quad Q6600 @ 2.4 GHz

DDR 3 667 MHz 4GB

ATI HD 5830

ולא ווידאתי ואולי כאן קבור הכלב, עדיין לא ידעתי איפה לגשת ואיך להתקין (בכל זאת הגעתי ממקום אחר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מזמן לא התקנתי אובונטו (אני מדבר על שנים), אבל למיטב זיכרוני, בהתקנה בסיסית היא באמת משתלטת על כל הדיסק. צריך לבחור בהתקנה מקדמת ואז אפשר להגדיר התקנה על מקום ריק או חלוקה ידנית של הדיסק.

בכל מקרה, עבור XBMC אפשר להתקין אובונטו מינימלי, בלי ממשק גרפי (XBMC תהווה את הממשק הגרפי - זה מה שאני עעשיתי, פעם מזמן), התקנה מוכנה בשם XBMCBuntu או, מה שכנראה מהווה את האפשרות המועדפת כיום, הפצת לינוקס ייעודית בשם OpenELEC, שנועדה להריץ את XBMC וההתקנה שלה אמורה להיות מאוד פשוטה (לא ניסיתי, לא יודע).

האפשרות הראשונה, של אובונטו מינימלי ללא GUI, עובדת גם על מחשבים מאוד חלשים ובנפח דיסק ש- לא תמצא אפילו עם משקפיים של שען חרש, בין השאר בגלל שלא צריך את המעמסה של הסביבה הגרפית. אז למה להתקין מלא, עם מאות ג'יגה לא נחוצים, רק כדי להריץ XBMC?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא רק להריץ XBMC,

היה בא לי שינוי ולהכיר את הלינוקס

לא חקרתי לעומק גירסאות שונות, פשוט התקנתי אחת שחשבתי שתהווה חלופה ראויה ל WIN

אני בעיקר משתמש באינטרנט, הזרמת ל PLEX ול XBMC

ומדיי פעם למשחקים בזמן הפנוי

עריכה:

עכשיו שאני נכנס לזה יותר אולי הייתי צריך לבחור ב Fedora או Trisquel ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כל כך הרבה הפצות... על הטרי-מה-שמה בחיים לא שמעתי. פדורה היא ההפצה השולחנית של רדהאט, אחת משני השמות הגדולים בתחום (השני הוא דביאן, שאובונטו מבוסס עליה). מבחינת הסביבה הגרפית, ושוב, אני לא ממש מעודכן, שתיהן על בסיס Gnome, אבל למיטב ידיעתי פדורה עם Gnome 3 ואובונטו עם סביבה משלהם מבוססת Gnome 2. יכול להיות שפדורה תעבוד לך טוב יותר.

עוד משהו שהרגע חשבתי עליו: בהחלט יתכן שגיל צודק ואתה עם דרייבר בעייתי. בד"כ מותקן כברירת מחדל דרייבר קוד-פתוח שמפותח ע"י הקהילה, אבל אפשר להתקין במקומו דרייבר בינארי שמפותח ע"י AMD, שבזד"כ נותן ביצועים טובים יותר. ובכלל, אני לא רואה את הכרטיס שלך ברשימת התאימות של דרייבר הקוד הפתוח, אז יכול להיות שהחמשב שלך עובד עם הדרייבר הממש-ממש ישן של ATI והביצועים בהתאם. הוראות כאן:

https://help.ubuntu.com/community/BinaryDriverHowto/AMD

מומלץ ללכת על האפשרות הראשונה, אותה אפשר לבצע בקלות עם ה- GUI - פותחים את ה- aditional drivers manager ובוחרים להתקין את הדרייבר הבינארי של , פשוט וקל. אחרי ההתקנה ואיתחול אתה אמור לקבל ביצועים משופרים. לקבלת האצת חומרה בניגון , ראה סעיף 4 בקישור הנ"ל (צריך גם נגן תואם, אבל כמעט כל הנגנים היום אמורים להסתדר עם זה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...

ייתכן שכרטיס מסך של AMD 58XX לא הותקן בצורה אופטמלית (אני מקווה שבגרסה 15 הם יתקנו את זה). כרגע אתה מותקן עם דרייבר שנקרא VESA . הוא מאד כללי.

איך יודעים: תריץ איזה סרט HD במחשב. אם הוא מקרטע או רואים פסים מדי פעם - סימן שאתה לא משתמש בדרייבר הנכון.

אופציה נוספת זה לרשום משהו בטרמינל ,אבל אני יודע שאנשים שונאים את זה.

בקיצור: אתה צריך להוסיף דרייבר יעודי לחומרה שלך. תבדוק באתר של AMD ותתקים משם את catalyst או שתעדכן את זה

https://launchpad.net/ubuntu/saucy/+package/xserver-xorg-video-radeon

אין סיבה שהמחשב יהיה איטי מחלונות 8.1

למעשה בבדיקות עם גרסת catalyst האחרונה חלונות 8.1 מפגר אחרי אובונטו ברוב מבחני הגרפיקה.

http://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=catalyst144_win81_ubuntu14&num=1

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...