עזרה/המלצה לקניית מחשב נייד חדש ללמודי הנדסת חשמל - עמוד 3 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה/המלצה לקניית מחשב נייד חדש ללמודי הנדסת חשמל

2005matan

Recommended Posts

כן ראיתי בכמה ביקורות על ה New Vostro 5470 בעיות באינטרנט...

שאלה לגבי כונן mSATA 8G הבנתי שמתקינים עליו את הווינדוס. 8 גיגה זה מספיק רק להתקנת הווינדוס ועוד כמה תוכנות אבל את כל השאר אצטרך להתקין על ה HDD? ככה שמה שאתקין עליו ירוץ פחות מהר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 46
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לא מתקינים עליו את הוינדוס! מאיפה ההנפצה הזאת??

ה-8GB משמש כ-Cache בלבד, למע' הפעלה שמותקנת את הכונן המכני. התצורה היא של "כונן היברידי" כפי שנמכר כיום בחנויות כמוצר אחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק לידע כללי, נפח תיקיית הווינדוס (c:\windows) במחשב שלי לבד הוא מעל 22 ג'יגה ולא מותקן אצלי יותר מידי זבל, וזה בלי כל מיני תיקיות הכרחיות נוספות, swap file וכו', ככה שהאמירה הזאת, אם היא אכן נאמרה כך, היא שקר והטעיית לקוחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם בתור בוגר התואר שעובד בתחום שנים רבות וגם בתור מי שמעסיק סטודנטים מהמחלקה מכל השנים - אני ממליץ לך ללכת על כיוון אחר.עם כל האי נוחות הכרוכה במחשב כבד והיעדר פינוקים כמו מסך מגע או זמן סוללה אינסופי, הייתי הולך בכל זאת על מחשב עם המעבד החזק ביותר שניתן בתקציב, על חשבון כל השאר.בהנדסת חשמל, צוואר הבקבוק בכל התוכנות (MATLAB, C או VHDL/VERILOG) הוא המעבד ובמיוחד כשמתחילים לעבוד תוך כדי התואר ו/או עוברים לדברים כבדים יותר זה מתחיל להיות מורגש.הרי תשתמש בו גם לעבודה עוד שנתיים שלוש וככל שתתקדם (פרוייקט, מעבדות) הדרישות רק יעלו.אני מסכים בהחלט שניתן "לשרוד" לא רע גם עם מחשבים חלשים יחסית (ראבאק - אני עשיתי את התואר עם 486) אבל מחשב חזק פשוט יחסוך לך זמן ותסכול ויחזיק יותר זמן - זה שווה לא מעט.מה שכן, תיאלץ לקנות בנוסף תיק גב איכותי כדי לסחוב 2.5 ק"ג של מחשב + ספק במשקל חצי ק"ג...http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=865285תתקין מערכת הפעלה, תשדרג ל- ותוסיף לבד - יצא לך זול יותר וכמעט בתקציב.אישית - מאוד לא ממליץ לך לקנות ב-KSP. גש לפורום צרכנות, חפש KSP ותחליט לבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-I5-4200U מעבד חביב מאוד ובהחלט "יסחוב" את התואר אבל אני ממליץ לכוון גבוה יותר... === עוד אפשרויות === === http://ksp.co.il/?select=&list=1&sort=2&glist=1&uin=23757&txt_search=G510&buy=&minprice=0&maxprice=0 ====== http://ksp.co.il/?select=.268..271..8.&list=1&sort=2&glist=1&uin=22397&txt_search=&buy=&minprice=0&maxprice=0 ====== http://ksp.co.il/?select=.268..271..8.&list=1&sort=2&glist=1&uin=23875&txt_search=&buy=&minprice=0&maxprice=0 ====== מה קורה לעריכה?! ===

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גונן, משהו נדפק בפורום בשדרוג שנעשה היום..בכל מקרה, אני לא מסכים עם הגישה שלך. אני אישית סיימתי תואר לפני כמה שנים בהנדסת אוירונאוטיקה וכמות סימולצית המאטלאב הכבדות שהרצתי הייתה מרשימה בהחלט, במיוחד בשנה האחרונה לתואר. למרות זאת, אני לא מסכים עם הגישה שלך.בתכלס, רוב רובן של ההרצות יהיו לא רציניות.C? קלי קלות גם על מעבד מלפני 10 שנים. הוא לא הולך לכתוב מיליון שורות קוד, ואת זה גם שרתי קומפילציה לא יאהבו. i5-4200u מחזיק בקלות כל סביבת פיתוח מודרנית.matlab? שמע, אני עובד עם מאטלאב בצורה יום יומית מהשנה השניה לתואר. 90% מהשימוש לא באמת דורש כוח עיבוד מטורף. אז זמן הריצה יהיה שניה ורבע במקום שניה וחמישית... boo hoo. הכלי של מאטלאב שדורש כוח עיבוד די עצבני הוא simulink (אני עובד עליו בעבודה, עם מעבד בעמדה ייעודית והוא נחנק לפעמים, ככה שמעבד M לא יהיה המושיע), והשימוש בו בתואר ככל הנראה יהיה זניח וגם אם כן - לסימולציות קטנות.VHDL וחברים - לא יצא לי להשתמש בהם. כן השתמשתי בתוכנות כבדות אחרות כמו סולידוורקס - מעולם לא הגעתי למצב שבו אני קיללתי את המחשב, ועבדתי בלימודים על מחשבים הרבה יותר חלשים.סה"כ צריך לקחת את זה בפרופורציות - ברור שהרבה יותר נחמד שיש מעבד חזק יותר, אבל אם הבחור סוחב על הגב שלו את המחשב יום יום, ההבדל בין 2.5 ל-1.5 קילו הוא עצום ויהיה הרבה יותר משמעותי מההבדל בין מעבד לא מוחלש ומעבד מוחלש ב-99% מהשימוש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

tmpusr Yoavתודה רבה חברים על העזרה . ה I7 יקר מאוד אני אפילו רוצה להשקיע פחות ממה שתכננתי.

ל- Dell New Vostro 5470 יש באמת בעיות עם האינטרנט האלחוטי והחלטתי לרדת ממנו וגם לרדת במחיר השקעה ראיתי כמה דגמים בערך באותו מחיר אבל כל אחד מהם יש יתרון שונה

רציתי לדעת מה אתם אומרים על זמן סוללה של כל אחד מהם ועל מה אתם ממליצים? או שיש דגם אחר שאתם ממליצים ? (כרגע יש לי העדפה לFLEX ראיתי ביקורות טובות עליו)

1.Lenovo Flex (14 inch) 5940-2741 מגיע עם 8גיגה מסך מגע וכרטיס מסך GT 820M

2.Lenovo IdeaPad U430p 5942-0164 יחסית קל 1.71 קילו וכרטיס מסך GT 730M

3.Dell New Latitude 14 3000 E3440-5039 מגיע ללא זול יחסית אחריות לשלוש שנים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. בפלקס הספציפי הזה לא לדעת - מדובר בגרסה הראשונה והלא מוצלחת שלו. הגרסה השניה, שנקראת FLEX 2 14 היא מאוד מאוד מומלצת.

2. ה-U430P הוא +- המתחרה הישיר ב-5470 של . יש לו כרטיס מסך פחות טוב והוא שוקל 150 גרם יותר, אבל בקו התחתון מדובר במחשב מומלץ מאוד.

3. הדל נחות משני האחרים מבחינת ביצועים ומסך. היתרון שלו - 3 שנות אחריות בבית הלקוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Yoav מה הכוונה גרסא לא מוצלחת מצאתי עכשיו סקירה ביוטיוב מציינים שם שהוא מחזיק 7 שעות עבודה לא היה שם משהו בעיתי..

שאלה קטנה לגבי הרחבת האחריות של ע"י מעבדות CPM ב 290 ש"ח זה מעבדה של KSP ? או של לנובו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Yoav מה הכוונה גרסא לא מוצלחת מצאתי עכשיו סקירה ביוטיוב מציינים שם שהוא מחזיק 7 שעות עבודה לא היה שם משהו בעיתי..

שאלה קטנה לגבי הרחבת האחריות של לנובו ע"י מעבדות CPM ב 290 ש"ח זה מעבדה של KSP ? או של לנובו?

גרסה לא מוצלחת - מחשב פשוט לאטוב. זמן סוללה זה לא הפרמטר היחיד שקובע את איכותו של המחשב.

הנה ביקורת על הפלקס המקורי:

http://www.notebookcheck.net/Review-Lenovo-IdeaPad-Flex-14-Notebook.104975.0.html

זמן העבודה שלו הוא 5 וחצי שעות על WIFI בבהירות בינונית (או 7 שעות אם אתה לא נוגע בו).

אם תדפדף למטה תקרא את החסרונות העיקריים שלו. יודע מה, אני אחסוך לך:

[TABLE]

[TR=class: pc]

[TD]-[/TD]

[TD]CPU Turbo Boost is disabled if running on batteries[/TD]

[/TR]

[TD]-[/TD]

[TD]Brightness not suitable for outdoor use[/TD]

[/TR]

[TD]-[/TD]

[TD]Attracts fingerprints and grease easily[/TD]

[/TR]

[TD]-[/TD]

[TD]CPU suffers slightly from throttling[/TD]

[/TR]

[TD]-[/TD]

[TD]Keyboard keys feel very light[/TD]

[/TR]

[TD]-[/TD]

[TD]No higher resolution options[/TD]

[/TR]

[TD]-[/TD]

[TD]Lid quality could be better[/TD]

[/TR]

[TD]-[/TD]

[TD]No Kensington lock[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

ובנוסף מדובר על מסך TN רגיל ולא IPS. הנה ביקורת על ה-FLEX 2

http://www.notebookcheck.net/Lenovo-IdeaPad-Flex-2-14-Notebook-Review.122901.0.html:

שגם לו חסרונות (וזמני דומים) אבל ביחס למקורי הם זניחים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...