הגיוני שאחרי שמזערתי משחק , הדיסק הקשיח שלי יהיה על 100 אחוז מאמץ - עמוד 3 - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הגיוני שאחרי שמזערתי משחק , הדיסק הקשיח שלי יהיה על 100 אחוז מאמץ

SPONER

Recommended Posts

כל הבדיקות שהוא עשה הם בדיקות די לינאריות.

הם לא באמת מדגימים את היתרון החזק של הSSD, היכולת לבצע פעולות מקבילות ללא עיקובים הולכים וגדלים, או במילים אחרות: להחליק מצבים מורכבים כאילו הם כלום ולייצר תגובתיות מעולה בכל סיטואציה מורכבת ככל שתהיה.

https://www.youtube.com/watch?v=quZrknZZQVQ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
תנסה בתור התחלה להסיר תוכניות שעולות עם זה ישפר מעט את כמות הRAM אתה אומר שהדיסק גם טוען לאט תעשה בדיקה לקשיח,

זה רק רעיונות ששווה לנסות.

גם כשיש בראם סה"כ 30 אחוז ניצול אקספלורר היה פתוח יש לי 100 אחוז .. והמחשב עובד לאט ..

אחרי משחק בסטים המחשב עובד דפוק ואיך לא יש 100 אחוז מאמץ בדיסק הקשיח

הינה בדיקה שפרסמתי בעבר http://hwzone.co.il/community/threads/547406-%D7%94%D7%90%D7%9D-%D7%AA%D7%95%D7%A6%D7%90%D7%95%D7%AA-%D7%94%D7%91%D7%93%D7%99%D7%A7%D7%94-%D7%A9%D7%9C-%D7%93%D7%99%D7%A1%D7%A7-%D7%94%D7%A7%D7%A9%D7%99%D7%97-%D7%94%D7%9F-%D7%AA%D7%A7%D7%99%D7%A0%D7%95%D7%AA#.VAC0_vl_v6Y

תנסה בתור התחלה להסיר תוכניות שעולות עם זה ישפר מעט את כמות הRAM אתה אומר שהדיסק גם טוען לאט תעשה בדיקה לקשיח,

זה רק רעיונות ששווה לנסות.

גם כשיש בראם סה"כ 30 אחוז ניצול אקספלורר היה פתוח יש לי 100 אחוז .. והמחשב עובד לאט ..

אחרי משחק בסטים המחשב עובד דפוק ואיך לא יש 100 אחוז מאמץ בדיסק הקשיח

הינה בדיקה שפרסמתי בעבר http://hwzone.co.il/community/threads/547406-%D7%94%D7%90%D7%9D-%D7%AA%D7%95%D7%A6%D7%90%D7%95%D7%AA-%D7%94%D7%91%D7%93%D7%99%D7%A7%D7%94-%D7%A9%D7%9C-%D7%93%D7%99%D7%A1%D7%A7-%D7%94%D7%A7%D7%A9%D7%99%D7%97-%D7%94%D7%9F-%D7%AA%D7%A7%D7%99%D7%A0%D7%95%D7%AA#.VAC0_vl_v6Y

3 עמודים ולא ראיתי שום דבר על מפרט חומרה ספציפי....

אתה משווה X למחשב נייח Y.

בגלל שאתה לא נותן שום מפרט לא X ולא של Y אני אנחש.

במחשבים ניידים יש עם צריכת חשמל נמוכה וכתוצאה גם הביצועים שלהם יותר חלשים ממעבדים בגרסאות "מלאות".

גם בזכרונות יש בניידים שצורכים פחות מתח אבל פה אני לא בטוח שגם הביצועים מופחתים (תקנו אותי אם אני טועה). בכל מקרה יכול להיות שהזכרונות בנייד יותר איטיים מבנייח (אתה לא מביא שמות, דגמים, מספרים).

לגבי ההארד דיסק, במחשב הנייח שלך היה לך HDD 7200RPM. במחשב הנייד סביר להניח שיש לך 5400RPM או אפילו 4800RPM.

תפסיק לבלבל עם מונחים של דפדפנים, טאבים, חלונות, דפי ......

תענה על השאלות ששואלים אותך. תאמין לי זה רק בשביל לעזור לך. אין לאף אחד אינטרס אישי לדעת איזה חומרה יש לך.

אחי אין לי מה להגיד לך , מצד אחד אני רואה תגובה רצינית שאני מניח בכוונתה לעזור , מצד שני תעבור בבקשה שוב על האשכול כי כל מה שמרתה פה לא נכון ..

זה נראה שהתגובה שלך לא ממש קשורה לעולם (חלקה) איפה אני לא עונה לשאולת ששואלים אותי ? איך אתה אומר דבר כזה?? + המפרט נמצא פעמיים בדיון .. ..

הבעיה שלו לא בפתיחת דפי ...

יש מצב שזה הגורם לבעיה אבל כל עוד אין פרטים מדוייקים אי אפשר להיות בטוח...

כל פעם הוא מביא אחרות...

נתתי סתם ככה או בקשר למשהו ? ? זה נראה שעברתה על הדיון ממש ברפרוף ופספסת את כל הפרטים .

הבעיה שלו לא בפתיחת דפי ...

יש מצב שזה הגורם לבעיה אבל כל עוד אין פרטים מדוייקים אי אפשר להיות בטוח...

כל פעם הוא מביא אחרות...

נתתי סתם ככה או בקשר למשהו ? ? זה נראה שעברתה על הדיון ממש ברפרוף ופספסת את כל הפרטים .

תוסיף זיכרון, קנה ותתקין עליו מערכת הפעלה+תוכנות+משחקים נבחרים, והעצבים שלך על תקיעות ועיכובים יהפכו להיסטוריה.

כל שאר הדברים שאמרו לך פה הם חסרי משמעות לעומת זאת.

עם 8GB זיכרון+SSD גם המערכת הכי מפוצצת ולא מתוחזקת תטוס.

כן אני צריך לחשוב על זה בהחלט אני כבר רוצה לנסות ולראות אם כל העניין יפטר אך אין לי אפשרות כל כך כרגע ועוד דבר , אם המחשב עובד לא תקין אני לא אמור להוציא עליו כסף בשביל שיעבוד תקין .. יש לי אחריות , אני מבין אם אני רוצה יותר אבל זה ממש לא המצב אני רוצה שיעבוד ויתן לי תמורה למה ששלמתי .. לא שלמתי למחשב מחודש או משהו כזה שאני יכול לקחת בחשבון שהוא יעשה לי צרות ..

אך תודה בכל זאת ..

^את זה אמרתי לו ממזמן כשניסיתי לעזור לו בפרטי אבל הוא חושב עדיין שהבעיה במחשב ולא מבין שSSD ישנה את הכל.

אבל אחי תסכים איתי ששלמתי למחשב תקין ולא כזה שאני צריך לשדרג אותו בשביל שהוא יעבוד תקין .. דברתי עם מספר אנשים שיש להם את המחשב ואין להם את הבעיה שלי יש אין פשוט אין

וברגע שאוכל לשדרג לSSD אני ישדרג ..כרגע אין אפשרות אך גם ברגע שאני ישדרג לSSD וכל הבעיה תפטר אני לא ישתוק , אני עדיין קבלתי מחשב שהוא לא יכול לעמוד בעבודה רגילה , ואני פשוט ידרוש שיחליפו לי אותו , גם אם הם לא יעשו את זה (מניח שהם כבר נלחצים (ASUS) מהלקוחות הזועמים ככה שבמוקדם או במאוחר יטפלו בבעיה שלי , עד אז אני ייהנה מעבודה תקינה של הSSD

למקרה שלא שמת לב יש לו כבר עכשיו 8GB וזה בדיוק מה שמוזר.

מה שהוא מתאר זה תקלה , גם בקשיח ואפילו של לא אמור להיות מצב כזה. לכן במידה והבעיה היא אכן בקשיח עצמו (ולא ברור לי איך אתם משוכנעים כל כך בזה) הוא יכול באותה מידה לקנות קשיח רגיל והמחשב יחזור לתפקוד סביר. איטי - אבל סביר.

ברור שעדיף על הדרך אבל אין קשר לתקלה.

שלום יוסי , לא נראה לי הם משוכנעים שהבעיה בדיסק הקשיח .. זה מה שאני מנסה להגיד בעצמי שיש בעיה בדיסק הקשיח אבל טוענים אחרת

הגיוני שאחרי שמזערתי משחק , הדיסק הקשיח שלי יהיה על 100 אחוז מאמץ?

כן!!

GTA IV אוכל לא מעט אאל"ט.

כשאתה עושה ALT TAB הPF טוחן את ההרדיסק.

יכול מאוד להיות שהוא עושה זאת גם כשיש לך 8GB .

למה?

ככה!

ALT TAB למשחק כבד מאז ומתמיד לאורך כל ההיסטוריה של ההיסטוריה גרם לפעילות הרדיסק כבדה.

מכמה וכמה סיבות, שאת חלקם אני מבין, את חלקם אני מכיר, את חלקם אני מרגיש, ואני לא רואה סיבה להתחיל להסביר.

הבעיות שאתה מתאר אינם בעיות.

הרדיסק לא בנוי למולטיטסקינג.

כל פעילות כבדה מורידה את ההרדיסק על ברכיו.

כל פעילות שנוספת עליו מעבר לאותה פעילות כבדה מחסלת את התגובתיות באופן אקפוננציאלי עד פי 100.

מה שהיה אמור לקחת שניה וזהו!, יכול לקחת גם דקה או שתיים כשההרדיסק טוחן כמה פעולות רצופות במקביל.

הרדיסק לא מתאים למחשב המודרני.

אתה יכול לשפר ביצועים עם הרדיסק אם תתחזק ותנהל את המידע והתוכנות והדרך בה אתה פועל כדי לצמצם חוסר יעילות "ביזבוז"(באותו אופן שלנשום זה בזבוז) משאבים ופעולות מקבילות.

אבל למה לך?

קנה קיבינימט.

אני מוכן לוותר על ארוחות ערב ולא לוותר על SSD.

אני אתן ליטרת בשר תמורתו אם לא תהיה לי ברירה.

אוקיי ואני מבין שבSSD אני יכול לעשות את כל מה שאמרתה שאני לא יכול לעשות בHDD רגיל ..

הבנתי נכון?

ויש לי גם את ה100 אחוז אחרי כל משחק גם מהפשוטים מ אחרי שאני יוצא מהמשחק יש לי 100 אחוז ומגיב לאט

כל הבדיקות שהוא עשה הם בדיקות די לינאריות.

הם לא באמת מדגימים את היתרון החזק של הSSD, היכולת לבצע פעולות מקבילות ללא עיקובים הולכים וגדלים, או במילים אחרות: להחליק מצבים מורכבים כאילו הם כלום ולייצר תגובתיות מעולה בכל סיטואציה מורכבת ככל שתהיה.

https://www.youtube.com/watch?v=quZrknZZQVQ

אוקיי וואו השתכנעתי נראה מה אני יכול לעשות בקשר להשגת SSD אבל עדיין אני אשמח אם נוכל לחפש פתרון לבעיה של 100 אחוז .. אני לא מתעקש .

פשוט אם זה לא תקין אני שלמתי למוצר תקין (אני יהיה ראש קטן בקטע הזה) אז אני לא מוכן לקבל את המחשב הזה במצב הזה .. ואני יחזיר להם אותו ..

זה כמו שאם היתה לי בעיה במערכת הפעלה (קשור למייקרוסופט ), אני לא אשאר עם המחשב הזה למרות שהחומרה שלו תקינה וזה רק , אני ידרוש החזר כספי כי זה בפועל זה לא מוצר תקין ואין לי מה לחפש בדבר כזה .... ויצא לי לשמוע על מישהו שדרש החזר כספי רק בגלל ..

אז בבקשה מכולם לא להיתפס רק על הSSD הזה , הבנתי את היתרונות שלו וכמה שהוא הולך לסדר את הבעיה , אבל אם היתה לי אפשרות לקנות SSD הייתי כבר קונה ..

בכל אופן עכשיו אני לוקח את עניין הSSD ביותר רצינות .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעשה בדיקת ביצועים להרדיסק עם HDTUNE ותעלה תמונה של התוצאות.

תעשה זאת בזמן שהמחשב לא עושה שום דבר אחד.

וצמצם ככל הניתן את הישומים הפתוחים.

כך תדע אם ההרדיסק והביצועים שלו תקינים ברמת העיקרון.

מעבר לכך תתחיל להבין שיכול מאוד להיות שהמחשב שלך תקין לגמרי.

ופשוט מערכת הקבצים מפוזרת בחוסר יעילות על גבי שטח הדיסק.

מערכת ההפעלה עמוסה בתוכניות רצות ברקע.

ואתה פשוט מנסה לעבוד בחופשיות במולטיטסקינג ומפעיל כמה דברים אחד אחרי השני או במקביל, ולא מודע להגבלות הדיסק המכאני שקורס תחת כל אותם הדברים שהזכרתי, בשמיוחד כשאלו מתקיימים יחדיו.

לגבי מערכת הקבצים המפוזרת אתה יכול לעשות DEFRAG.

אבל על דיסק יש הרבה קבצי מערכת נעולים שDEFRAG רגיל לא יכול לסדר.

בשביל זה צריך OFFLINE DEFRAG.

יש הרבה גורמים שיכולים להפיל ביצועי הרדיסק ואיתו את תגובתיות המערכת עד לאיטיות מחרידה.

הדרך היחידה לקבל ביצועים טובים עם הרדיסק היא לצמצם את הפעילות המקבילה כמה שאפשר, ולשמור על רצף לינארי בפעולות משתמש, כמו גם במידע הכתוב על ההרדיסק.

אם יש לך שתי מחיצות על אותו ההרדיסק(בו גם מערכת ההפעלה), ובמחיצה השניה אתה עושה הורדות ומתקין תוכנות ומשחקים וצופה בסרטים, אז תגובתיות מערכת ההפעלה תסבול מאוד כי הראשים המכאנים יצטרכו כל הזמן לזגזג בין איזורים רחוקים על הדיסק.

Hard-Disk1.jpg

אני יכול לתת לך הרצאה שלמה על הנושא ולנסות להסביר לך מה בדיוק קורה ולמה(אם רק הייתי מוצא לינק לדיונים בהם כבר עשיתי זאת...)

מספיק לומר שמחשב לא חייב להיות "לא תקין" כדי שתחטוף עליו עצבים בגלל תקיעות ואיטיות הרדיסק.

הנטיה הטבעית של מערכת ההפעלה ומערכת הקבצים והמשתמש עצמו לפעילות מפוזרת ומקבילה, מנוגדים לטבעו הלינארי של הדיסק המכאני בו כל פעולה מקבילה נוספת או חוסר יעילות מרחבית מוסיפים לכונן נסיעות רחוקות בהן הוא לא עושה כלום.

הנה דוגמה להמחשה.

תאר לעצמך שאתה מתבקש להקריא לי ספר.

הכל טוב ויפה.

עכשיו תאר לעצמך שאתה צריך במקביל להקריא לאדם אחר עוד ספר, שנמצא במרחק 10 מטר ממך.

עכשיו אתה מקריא לי שורה, רץ לספר השני, מקריא לו שורה משם, רץ חזרה, וחוזר חלילה.

חצי מהזמן אתה מבלה בריצה בין השולחנות.

עכשיו תאר לעצמך שאתה צריך להקריא ספר שלישי, שנמצא עוד יותר רחוק.

זה הרדיסק!!!

לא צריך הרבה כדי לגרום לו לרוץ בין שולחנות ולגרום לכולם להמתנה מסוייטת.

עכשיו אני לא מתיימר לדעת בוודאות מה הסיפור של המחשב שלך.

אולי יש בעיה.

אבל רוב הסיכויים שהוא לא מתוחזק או מנוהל היטב בהתאם ובהתחשבות באופיו וטבעו של ההרדיסק ומערכת הקבצים.

אין לך מושג כמה אנשים סובלים ממחשבים עם ביצועים גרועים בגלל חוסר תחזוקה ועומס תוכנה והרגלי שימוש "בזבזנים"(שבSSD היו נוחים ויעילים מבחינת ביצועים ועבודת המשתמש).

אם אתה לא קונה , אתה צריך לבדוק ביצועים, לענות על השאלה לגבי קיומם של מחיצות על הכונן, ואם צריך אז לאחד אותם.

להסיר תוכניות מיותרות.

לעשות DEFRAG+OFFLINE DEFRAG.

להפחית עומס עבודה ופעולות מקבילות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על ההשקעה בתגובה !

הינה בדיקה שעשיתי לפני כמה זמן http://hwzone.co.il/community/threads/547406-%D7%94%D7%90%D7%9D-%D7%AA%D7%95%D7%A6%D7%90%D7%95%D7%AA-%D7%94%D7%91%D7%93%D7%99%D7%A7%D7%94-%D7%A9%D7%9C-%D7%93%D7%99%D7%A1%D7%A7-%D7%94%D7%A7%D7%A9%D7%99%D7%97-%D7%94%D7%9F-%D7%AA%D7%A7%D7%99%D7%A0%D7%95%D7%AA#.VADUI_l_v6Y

הבדיקה היתה שהמחשב לא עשה כלום

בקשר לישומים אני לא זוכר , כנראה אבצע זאת עוד פעם .

אם התוכנה אומרת שההרדיסק תקין לחלוטין , אז זה בוודאות?

תוכל להגיד

כן אבל דווקא אמרו לי שצריך להפריד מחיצות ולא לשמור קבצים על מחיצת מערכת ההפעלה , שמערכת ההפעלה תיהיה על מחיצה נפרדת.

אוקיי הבנתי לא להכביד עליו ולהפיל עליו פעולות מרובות .

מה הכוונה בלהסיר תוכניות ? אתה מתכוון תוכנות ?

OFFLINE DEFRAG זה איחוי בזמן עליית המחשב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ביצועי ההרדיסק נראים תקינים לגמרי.

מי שאמר לך להפריד מחיצות לא לקח בחשבון ביצועים.

אני לא ממליץ להפריד מחיצות בכונן מערכת הפעלה שהוא הכונן היחיד במחשב.

זה יכול לעשות יותר נזק מתועלת אם זה לא נעשה נכון.

וגם לא מתאים לכל אחד בהתחשב בשיטות העבודה הקבועות שלו על המחשב.

אם יש לך כונן פיזי נוסף, אז אולי אני אמליץ על מחיצה למערכת הפעלה, כששאר השטח מוקצה לאיחסון פאסיבי.

ועל הכונן הפיזי השני להעביר פעולות אחרות כדי שהם לא יפריעו לתגובתיות מערכת ההפעלה.

להסיר תוכניות התכוונתי לתוכנות וישומים מיותרים שמותקנים ורצים ברקע.

כמה שפחות ישומים ושירותים רצים ברקע, פחות גישות קטנות להרדיסק מדי פעם שרק מחמירות את הבעיה בזמני עומס.

OFFLINE DEFRAG זה איחוי בזמן עליית המחשב, אך הוא עושה זאת רק לקבצים מערכת מסויימים הנעולים אחרי שהיא עולה.

הDEFRAG לא עושה עבודה מושלמת, והקבצים כל הזמן ממשיכים להתבלגן ולהגדיל זמני גישה, אבל כדי לא לצבור איטיות חובה לעשות DEFRAG באופן קבוע.

יש תוכנות שעושות עבודה טובה יותר, ויש כאלו שפחות.

אפשר להשתמש גם בזה של הוינדוס.

אבל תעשה לעצמך טובה, קנה בהקדם האפשרי.

ותשתחרר אחת ולתמיד מכל ההגבלות והקרטועים והאיטיות והתקיעות וההמתנות והעצבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי אבל זכור לי שזה אומר שהמערכת ההפעלה תעבוד מהר יותר , זה לא חלק מבצועים ?

יש משהו דומה אולי שאומר את זה באחד הדיונים שפתחתי בעבר , תראה את התגובה של איון

http://hwzone.co.il/community/threads/531599-%D7%91%D7%A2%D7%99%D7%94-%D7%91%D7%97%D7%99%D7%9C%D7%95%D7%A7-%D7%9E%D7%97%D7%99%D7%A6%D7%95%D7%AA-%D7%9E%D7%A7%D7%91%D7%9C-%D7%94%D7%95%D7%93%D7%A2%D7%AA-%D7%A9%D7%92%D7%99%D7%A2%D7%94-%D7%91%D7%9E%D7%97%D7%99%D7%A6%D7%94-%D7%94%D7%A8%D7%91%D7%99%D7%A2%D7%99%D7%AA?p=4773598&viewfull=1#post4773598

ד"א אני קבלתי את המחשב עם שני מחיצות D וC וגם "שחזור הגדרות יצרן" הוא עם שני מחיצות, מה אפשר לעשות?

אסור לי להתקין ווינדוס מחדש כי אחרת אני יאבד את אחריות התוכנה.

"רצים ברקע" זה אומר שהן פועלות אבל אם הן מכובות אז הן לא רצות ברקע? או שכל עוד הן מותקנות על המחשב הן רצות ברקע?

אני הבנתי בעבר שהרבה תוכנות על המחשב זה פוגע בביצועים של מערכת ההפעלה ,

ואז נאמר לי שזה לא משפיע

תוכנת האיחוי של הווינדוס או יש תוכנות שיעשו עבודה טוב יותר ? אם כן אפשר כיוון?

בהחלט בראש הרשימה

אבל בתכלס אם אני יפנה לעשרות אנשים שיש להם דיסק קשיח והם לא נתקלים מהבעיה שיש לי מה אפשר להסיק מזה ? הריי תוצאות הבדיקה תקינות , ד"א עד כמה אפשר לסמוך על התוכנה הזאת ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

יש לי גם את המחשב הזה כמעט שנה אבל הדגם עם ה 1 טרה ב 5400 RPM.

ב"ה מעולם לא היו לי בעיות איתו.

עשיתי בדיקונת פשוטה עכשיו, הפעלתי את הכרום עם 4 כרטיסיות, היוטורנט גם עובד והפעלתי את COD Ghosts ולהלן התוצאות:

k1b66v.jpg

חייב לציין שאחרי כמה שניות ה"דיסק" ירד גם ל8 אחוז אבל הזיכרון נשאר על 52.

התוצאה היתה כמעט זהה כאשר המחשב גם לא היה מחובר לחשמל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...