מחשב נייד מיני (סטייל נטבוק) ללימודים (וורד/אינטרנט) עד 1500 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב נייד מיני (סטייל נטבוק) ללימודים (וורד/אינטרנט) עד 1500

Milford Cubicle

Recommended Posts

* מטרות המחשב? ואופיס

* גודל המסך? 10-13", גמיש. הדרישה היא למחשב קטן (מיני) ולא מפלצות 15" שמנות וכבדות

* רזולוציית המסך? לא רלוונטי

* דרישות מיוחדות לאמצעי הקלט? לא

* משקל רצוי? כמה שפחות (אגב השאלה הזאת קצת טיפשית, אני לא רואה מצב שבו מישהו יעדיף מחשב כבד... לכל היותר צריך לנסח את השאלה: "האם משקל המחשב הוא פרמטר חשוב?")

* האם נדרש זמן סוללה ארוך? מומלץ מין הסתם (אותה הערה כמו השאלה הקודמת)

* האם יש צורך ביציאות מיוחדות? לא

* Bluetooth? לא

* גודל מינימלי וסוג של כונן קשיח? לא רלוונטי

* כונן אופטי? לא הכרחי

* האם דרושה תמיכה בתחנת עגינה ייעודית? מה זה? לא.

* האם נדרשת אחריות בינלאומית ? לא

* האם בתקציב צריך להיכנס רישיון למערכת הפעלה? כן

* האם יש לכם העדפה לחברה כלשהי? לא

* כל דרישה מיוחדת שחשובה לכם - קטן וקל, בסגנון הנטבוקים של פעם (אבל חזקים יותר ממה שאני מכיר מלפני ~5 שנים שהיו גרוטאות גמורות)

תקציב: עד 1500 ש"ח.

נ.ב.

פתרונות בסגנון טאבלטים- לחלוטין לא רלוונטיים. גם כי מכשיר בלי מקלדת הוא לא רלוונטי וגם כי על מערכת הפעלה מלבד היא לא רלוונטית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם תלך לזאפ, תעשה פילטר של מחשבים קלים עד 1500 שח עם 4GB זיכרון תגלה שאין לך מבחר.

http://www.zap.co.il/models.aspx?sog=c-pclaptop&db138933=1484535&db710529=4446467,4446466&db147733=842505&noidx=1&orderby=price

ובכל מקרה, הראשון שם ברשימה x200ma מחשב נחמד ויעשה את העבודה.

יש לי את הX201E שדומה לו וסך הכל זה אחלה מחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן זה הדגם היחיד שיתאים מבחינת מחיר והעובדה שהוא מגיע במחיר כזה עם מע' הפעלה וגם אחריות ל-3 שנים:

http://www.18comp.co.il/prodtxt.asp?id=5936

המעבד בסיסי אבל צריך להספיק לשימושים שציינת.

אם להעלות את התקציב ל-2100~ אז יש לך את ה-HP ProBook 430 G1 במשקל 1.5 ק"ג (עוד 250 גרם לעומת האסוס) אבל עם מעבד I3 דור4, מסך מט ובכלל מחשב יותר עמיד ובעל אפשרויות שדרוג עתידיות טובות יותר מבחינת זיכרון פנימי - 2 סלוטים ואפילו SSD בחיבור M.2 (גובה 42 מ"מ):

http://www.amazon.com/MyDigitalSSD-Super-Cache-Solid-State/dp/B00EZ2E8LQ/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1396402364&sr=8-2&keywords=m.2+ssd

בארץ המחיר ממש גבוה לסוג הספציפי הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מגניב תודה :)

אם אני מעדיף בעצם משהו קטן יותר, כי 11.6" זה כבר כמעט 12" שהוא כמעט 13" שהוא כבר לא כזה מיני.. יש אופציות דומות? באיזור ה-10" ואולי אפילו טיפה פחות?

איך ה- transformer T100 שהוא גם 10" וגם דיי מגניב כי אפשר להפוך אותו לטאבלט?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשים לב שבאמת יש לו נתונים של טאבלט..

2GB ....(זה צריך להיות עבירה על החוק)

קשיח עם נפח של... 32gb.

תחשיב את זה כטאבלט גדול עם .

אגב

מי אני שיסביר לעומרי הערנב מה התכוון HWZONE . רק נראה לי שמישהו כותב שהוא מעוניין במחשב חזק בתקציב X הוא גם כותב אם חשוב לו זמן הסוללה או שהוא מסכים להתפשר על חלשה לטובת ביצועים. כנ"ל משקל יש שכותבים עד קילו וחצי. ויש שכותבים שלא אכפת להם שיהיה מחשב גדול ושמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא די מוגבל מבחינת חיבוריות, אבל עם זמן סוללה ארוך יותר כמובן בגלל זה.

המשקל דומה לאסוס הרגיל (יחד עם המקלדת). משקל הטאבלט הוא כמו משטח ההקלדה כך שיחד זה סביב ה-1.1 ק"ג

אם זה הכיוון אז אולי תבדוק את ה- לדגמיו השונים

יש הרבה ביקורות משתמשים וגם ביקורות יותר מקצועיות אחרות על ה-T100. אם אתה מוכן להתפשר על חיבוריות (יש רק 1) ועוד כמה דברים בעיקר בביצועים אז יתכן וזה יספיק לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי (למרות שאני לא מבין מה הבעיה עם 2GB בשביל השימושים שציינתי), אז יש משהו טוב יותר בגדלים של עד 10" ?

המטרה היא שזה יהיה מחשב מיני קטן ונוח שכמעט ולא יהיה מורגש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני משתמש בT100 לשימושים דומים למה שציינת והוא עושה את העבודה אחלה, כל עוד לא נסחפים עם טאבים בכרום או משהו כזה. ממליץ להצמיד לו עכבר בלוטות' (אני משתמש ב-v470) בשביל לא להתקע בלי חיבור וגם כי הטראקפד לא משהו.

אם אתה חושב בכיוון שלו הייתי ממליץ רק לשים לב למעבד כי המכשירים החדשים יותר מגיעים עם Z3775 שחזק יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שלפי מה שאני רואה בזאפ בכל החנויות יש את ה-Z3740...

יש אופציות אחרות, למחשבים אחרים עם specs של מחשב אמיתי ולא טאבלט, שבכל זאת קטנים יותר פיזית מה- X200MA (שמגיע לכמעט 12" והוא כבר כמעט ממש "לפטופ בגודל מלא") ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

עדכון:

קניתי את ה-T100 64GB עם המעבד החזק יותר (Z3775) ב-2,230 ש"ח ב-KSP (היו זולים יותר, גם ב-KSP, אבל עם המעבד הקודם ולא רציתי לוותר על תוספת ביצועים).

כמו כן למרות שבמחיר הזה היו עוד אופציות, לא רציתי לעלות מעבר ל-10" כי הגודל הפיזי זאת היתה הדרישה החשובה ביותר. מה גם שהבונוס של מסך נשלף הוא בונוס נחמד.

בינתיים אחרי שימוש ראשוני בסיסי הוא עושה אחלה רושם.

האמת שהמשקל שלו קצת מפתיע.. אני לא רוצה להגיע "לרעה", אבל הוא משמעותית קטן יותר מה-Zenbook 13" שלי שכשמסתכלים עליהם מצפים שהוא יהיה קל יותר.. ובפועל הוא שוקל כמוהו. קטע מוזר.

זה לא אומר שהוא רע/כבד, רק שיחסית לגודל מוזר לי שהוא שוקל כמו מחשב שגדול ממנו באיזה 30%..

הקטע שאפשר לנתק אותו (לוותר על חצי מהמשקל) ולהשתמש בו כטאבלט - מגניב רצח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...