בעיה שתמיד חוזרת על עצמה עם איזולירבנד - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה שתמיד חוזרת על עצמה עם איזולירבנד

card

Recommended Posts

שלום

מאז שאני זוכר את עצמי, תמיד כשקניתי איזולירבנד הוא בא במצב טוב,

אבל אחרי שמשתמשים בו, ומאחסנים אותו איפהשהו(ארגז כלים, או מגירה), אז כשבאים להשתמש בו שוב אחרי שנה,

מגלים שקצת נזל ממנו דבק שלו, ועכשיו הוא נדבק למשטח שעליו הוא אוחסן.

זה קרה לי עם כל איזולירבנד אי פעם..

האם יש איזה סוג של איזולירבנד שזה לא קורה איתו?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש איזולירבנדים איכותיים יותר

אם זאת בדיוק בגלל זה איזולירבנד לא מתאים לאף עבודת חשמל. מבחינתי הוא לא יכול להיות חלק מפרוייקט או עבודת חשמל קבועה, לכל היותר משהוא זמני לבודד בזמן ביצוע עבודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם זאת בדיוק בגלל זה איזולירבנד לא מתאים לאף עבודת חשמל. מבחינתי הוא לא יכול להיות חלק מפרוייקט או עבודת חשמל קבועה, לכל היותר משהוא זמני לבודד בזמן ביצוע עבודה

אתה בוודאי יודע שאצל חשמלאי עדיין איזולירבנד נמצא בשימוש רחב. לא שאני בעד אבל זה המצב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי פעם כמעט נשרף דיהטסו שרייד שנת 92 בגלל חיבור שבוצע והודבק עם איזולירבנד על ידי איזה חשמלאי שקר לפני שקניתי את הרכב.

התעסקתי עם משהו מתחת להגה ופתאום אחד החוטים(פלוס) נגע בגוף, עפו ניצוצות ונדלקה אש באיזור ההגה מתחת לשעונים, אם לא היה לי רקע, הרכב היה עולה בלהבות.

מיד תפסתי מפתח 10 ורצתי לנתק את המינוס מהמצבר, הייתי צריך אחר כך לשחזר צמת חוטים שנשרפה שם והריח השרוף לא עזב את הרכב איזה שנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה כן מתאים בתור קבוע?

HeatShrink?

ועוד דברים?

נסה את 3m או tesa

תודה, אבדוק אותם.

השימוש היחיד שאני מכיר לאיזולירבנד זה חיבור זמני של כבל לכבל משיכה סטלבנד. אם אתה עושה איתו משהו אחר, אתה עושה את זה לא נכון...

מה זה סטלבנד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. butt connector

ב. משחילים אותו בקיר במקום שאתה רוצה להעביר חוטים (קל להשחיל אותו לקיר). אחר-כך מחברים לו בקצה את הכבלים שרוצים להעביר ומושכים. שימושי ביותר.

http://www.mediagalaxy.co.il/rec/789-%D7%97%D7%95%D7%98-%D7%94%D7%A9%D7%97%D7%9C%D7%94-%D7%9E%D7%A9%D7%99%D7%9B%D7%94-%D7%A1%D7%98%D7%9C%D7%91%D7%A0%D7%93-%D7%90%D7%95%D7%A8%D7%9A-15-%D7%9E%D7%98%D7%A8-%D7%A7%D7%95%D7%98%D7%A8-4-%D7%9E%D7%99%D7%9C%D7%99%D7%9E%D7%98%D7%A8

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חיבור קבוע תלוי בסוג של מה שאתה מנסה לעשות, התנאים שבהם החיבור אמור לעבוד, סוג החוטים שמחוברים, רמת ההגנה, מתח זרם וכו

למשל heatshrink, רק שהחוטים מתחתיו אמורים להיות מולחמים ולא קשורים

כמה מהאפשרויות האחרות :

conn3.jpg

IDC קטן

conn4.jpg

שורה של IDC כמו lsa plus

conn9.jpg

sicame גדול של חברת חשמל

conn10.jpg

מהדק wago קפיצי לחוטים קשיחים דקים

conn5.jpg

טרמינל

conn8.jpg

טרמינל אמריקאי

conn2.jpg

מהדק wire nut לחוטים קשיחים

conn7.jpg

מהדק לחיצה

conn1.jpg

מהדק לחוטי אלומיניום

conn6.jpg

מהדק split bolt לחוטי אדמה ראשיים

שתאלבנד (fish tape) הוא סרט ארוך מפלסטיק קשיח (החומר קצת דומה לזה של בקפיציות שלו) אם לולאת מתכת בקצה. חשמלאים דוחפים אותו לתעלה בקיר, קושרים אליו חוטי חשמל וכך מושכים אותם לתוך התעלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...