בזמן שישנתם שדדו אתכם - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בזמן שישנתם שדדו אתכם

פילון153

Recommended Posts

• תגובות 87
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כנראה שכן חסר, אני קצת מנחש פה אבל נראה לי שיש חוסר פורפורציה בין מספר הדירות להשכרה בשוק לבין מספר הדירות למכירה בשוק ואני חושב שזה נובע מכך שיותר מדי דירות נמצאות בידיים של משקיעים. (גם צריך לקחת בחשבון שכל מרתף\חניה\עליית גג נחשבת ל"דירה להשכרה").

בכל אופן, אני די בטוח שהמחירים ירדו אם יכנסו עוד 100 אלף דירות לשוק תוך שנתיים וזאת בתנאי שדירות אלו ישווקו למגורים ולא להשקעה.

גם כל עניין הקרקעות תקוע פה סתם...20 שנה עד שמפשירים איזה קרקע בשרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון מאוד - יותר מדי דירות נמצאות בידיים של משקיעים. בין זה לבין מחסור בדירות אין שום קשר, ועל כן פתרונות שנועדו לפתור בעיה של מחסור בדירות לחלוטין אינם רלוונטיים פה. הבעיה היא בקושי למצוא כלים יעילים להבטיח שדירות ישווקו למגורים ולא להשקעה (מה גם שצריך שיהיו גם דירות להשכרה...).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איפה לכל הרוחות אמרתי שצריך "לקחת" למשקיעים את הדירות? צריך לעודד אותם למכור, אבל לא ידוע לי איך. ומה ימנע מאותם המשקיעים בדיוק להתנפל על אותן הקרקעות והדירות שאתה מציע לשווק? ואם כבר, מה יביא קבלנים למכור דירות זולות, כשהם יכולים להרוויח יותר בפרוייקטים רגילים? אין לך שמץ של מושג. גם ההבנה שלי את הנושא מוגבלת, כמובן, אך אני לא זורק שטויות ברמה שלך לאוויר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע, שמתי לב שיש לך רשימת תלייה ארוכה כזאת.

קצת מזלזל להגיד שאין לי מושג על מה אני מדבר, אף אחד לא יכול לתת פתרון שיעבוד בסבירות של 100% כי אף אחד לא נביא.

קצת יותר אפקטיבי לתת טיעונים ניגודיים מנומקים כך שאולי נגיע למסקנה יותר מושכלת במקום להגיד למישהו שהוא "מדבר שטויות".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע, שמתי לב שיש לך רשימת תלייה ארוכה כזאת.

קצת מזלזל להגיד שאין לי מושג על מה אני מדבר, אף אחד לא יכול לתת פתרון שיעבוד בסבירות של 100% כי אף אחד לא נביא.

קצת יותר אפקטיבי לתת טיעונים ניגודיים מנומקים כך שאולי נגיע למסקנה יותר מושכלת במקום להגיד למישהו שהוא "מדבר שטויות".

אפשר בקלות לתת פתרונות שיעבדו ב100%.

הבעיה היא שצמיחת ההון מסונדלת בכזה היקף, שבעלי הממון הגדולים בעצם מחזיקים חלק גדול ממעמד הביניים, כמו גם המעמד הנמוך כבני ערובה.

הם בעצם כובלים את שוק הנדל"ן ואת כלל הציבור לסוג של תרמית פירמידה של ממש.

והציבור מקבל זאת כעובדה קיימת ואפילו כהכרח של המציאות המודרנית.

ובמקום לנסות לתקן את הבעיה ברמת הבסיס ולשמור על איזונים חזקים, מכניסים את כולם למרוץ ומרחיבים את הפערים בין העשירים לעניים עד נקודת השבירה.

ניצול וסבל משתמשך וסיסטמטי ע"י בעלי הממון דרך מנגנוני הכלכלה.

הממשלה תמיד תעשה מעט מדי מאוחר מדי כדי למנוע את השורה התחתונה, שעוברת כמעט ללא מפריע, אם לא ככה אז אחרת.

וכל מי שמעיז לומר את האמת הזאת אומרים לו אתה הזוי.

אתה סתם זורק תיאוריית קונספירציה.

אנרכיסט.

סוציאליסט קומוניסט.

כי בתיאוריה של הכלכלה המודרנית המגבה את המציאות הצינית, לכאורה אם כולם ישחקו את המשחק אז כולם יהיו עשירים.

החלום האמריקאי.

האמת היא שהחלום האמריקאי בסופו של דבר, כשמסתכלים על התמונה הכללית, הוא הסיוט של עשרות אחוזים מהאוכלוסיה.

כשבאמצע יש כמה עשרות אחוזים שבשבילם החיים פשוט קשים אבל יחסית נוחים בזמן המועט שיש להם לקחת הפסקה.

הביטחון כלכלי של המיעוט מגיע מחוסר הביטחון הכלכלי של הרוב.

וכולם במרוץ להישאר מעבר לקו האל חזור, תוך כדי נסיון לחצות את קו החיים הטובים.

אין להם ברירה, הם "חייבים"(תרתי משמע).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר לעצב את מציאות הדירות באופן דרסטי ומהיר.

אבל אם מחר ההיצע יגדל משמעותית, וערך נכסים ירד משמעותית, אז המציאות תהיה שהרבה מאוד אנשים ממעמד הביניים או כאלו שמשתמשים בנדל"ן כמינוף ומושקעים בו עד צווארם ימצאו את עצמם בקריסה כלכלית.

כשחלק ניכר בכלכלה תלוי בערכים מנופחים, ובהמשך עקומת צמיחה חדה, אי אפשר להוציא את האוויר מהבלון בלי לגרום לפיצוץ.

ואם תקרא מאמרים בעיתונות הכלכלית על הנושא אתה תמצא כמה מוטיבים החוזרים על עצמם.

אחד הוא שאפשר וצריך לעשות.

השני מסביר כמה מסוכן ולא אחראי לעשות זאת מהר.

השלישי מצביע על כך שהמגמות כמעט ולא השתנו.

הדבר דומה לביטוי הניתוח הצליח, החולה מת.

אי אפשר לטפל במחלה מבלי להרוג את החולה, כשהמשך קיומו תלוי בהמשך המחלה.

לכל היותר אפשר להקל קצת על הסימפטומים ולפעול מדי פעם להורדת החום.

בתקווה שבעתיד הרחוק מאוד מצב החולה ישתפר.

כרגע כל מה שאפשר לקוות ולצפות לו זה האטה בקצב החמרת המצב באזורים הקשים.

הקלה קלה באזורים בהם הבעיה פחות חמורה.

ושחרורי לחץ בנקודות מרוחקות בהם אפשר לעשות זאת מבלי להשפיע על מוקדי הבעיה הגדולים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאף אחד אין אינטרס להוריד את מחירי הנדל"ן. המדינה מרוויחה הון תועפות ממיסים והרבה מאוד בעלי מקצוע החל מעורכי דין ועד שיפוצניקים מתפרנסים מעליית מחירי הנדל"ן. ירידה חדה במחירי הנדל"ן תגרום לקריסה של מעמד הביניים בישראל שלקח משכנתאות אדירות לצורך רכישת הנכס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תרמית פירמידה קלאסית.

כולם מתחייבים לשלם כל חודש לקומה העליונה על ההזדמנות למכור את אותה ההזדמנות לקומה התחתונה.

כשהכל תלוי במצטרפים חדשים שצפויים להגיע מגידול האוכלוסיה.

אבל יש באג קטן בתוך הפירמידה.

כל קומה משלמת את העמלות שהקומות מהעליה צריכות לשלם לקומות שמעליה.

וכך יוצא שההתחייבויות גדלות מקומה לקומה, והרווחים קטנים.

ומי שממוקם גבוה יותר מרוויח יותר באופן יחסי עם הזמן, וכתוצאה מכך מרשה לעצמו להעלות את גובה העמלה מהקומה שמתחתיו.

ושני דברים במעגל אכזרי ממשיכים להתעצם לכל אלו שאינם מבוססים חזק.

HIGH RISK - LOW REWARD

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...