בזמן שישנתם שדדו אתכם - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בזמן שישנתם שדדו אתכם

פילון153

Recommended Posts

בזמן שאנחנו, האזרחים שעל גבם בנויה מדינת ישראל ניסינו להתחמק ממטחי הטילים ולהתגבר על השכול הרב, ציפינו מחברי הכנסת לספק לעם שבחר אותם תמיכה ועזרה בזמנים קשים אלו, אך הם עלו והתגלו כשועלים ערמומיים שניצלו את מצוקתנו כדי להמשיך ולקדש את אלוהי הכסף.

בזמן שהוסחה דעתנו, חברי הכנסת המנוולים העבירו חוקים ביזיוניים, מרושעים ומפלים. חוקים המנשלים אזרח מחירותו וכספו. הם ניצלו את חוסר תשומת הלב הציבורית כדי להעשיר עשירים ולהשפיל עניים...

הכנסת השודדת

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

עדכון: עוד מקרה של בזיזה ממשלתית!

גם בזמן שאתם ערים, שודדים אתכם. המנוול התורן ניסן סלומינסקי. בבקשה

הדרום - פח הזבל של המדינה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 87
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הבן אדם מביא דברים קשים.

חברי הכנסת בהחלט שודדים ואונסים אותנו על ימין ועל שמאל.

מאיר שטרית חתיכת מאניק חסר מעצורים שמקדם מתוך טפשותו גל של אסונות שלא ניתן יהיה לתקן.

ועל כל השאר אין לי זמן כרגע לדבר.

בושה וחרפה זה מה שיש לי לומר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חלק מהדברים שנכתבו שם, ואני מתייחס בעיקר לפוסטר של אורלי בר-לב, באמת קשים ומקוממים. חלקם מעלים סימני שאלה, ואי אפשר לשפוט אותם לכאן ולכאן בלי פרטים נוספים. חלקם פשוט דמגוגיה. בואו נראה...

1. כפר הנופש בנחשולים: מה הנזק הצפוי? על מה התרעומת?

2. קידוחי הנפט בגולן: שוב, מה הנזק הצפוי לעומת התועלת הפוטנציאלית?

3. סגירת החקירה נגד שיטרית בעניין העוזרת: אני מתעב את שיטרית, אבל מה הוא אשם שהעוזרת החליטה לסחוט אותו? טוב שסגרו.

4. התספורת של דנקנר: אכן מקומם, אין לי מילה אחרת. עם זאת, מקוממת הרבה יותר מעצם התספורת היא העובדה שהוא קיבל כ"כ הרבה אשראי ללא כיסוי מלכתחילה.

5. החווה של גלעד שרון: מקומם מאוד, אך אני מתקשה לראות כאן נזק נרחב לציבור או ש"שודדים אותו".

6. הג'וב החדש של עודד שריג: טוב, את דעתי על חברות הביטוח, ה"מפקח" עליהם ומה שביניהם רובכם מכירים היטב. מצידי שיתלו את כולם.

7. תשלומי החובה לבתיה"ס: לא ברור מה הרקע לכך - האם המצב החדש משקף את העלות האמיתית, או שמה מדובר באמת בשוד? לגבי ההשלכה על "השכבות החלשות" - ההשלכה האמיתית היא בעיקר על מי שמביא ילדים לעולם ללא יכולת לכלכלם.

8. ביטול תכניות הדיור הציבורי: בינתיים אני מברך על כך, כל עוד לא שונו הקרטריונים לקבלתו.

9. החרפת הסנקציות על בעלי חוב: ומה הבעיה בכך?

10. חוק המידע הגנטי: שימות.

11. החוק להגנת שכרו של עובד באזור לחימה: גם לא ברור מהו "אזור לחימה" (אם נופלים טילים בת"א היא אזור לחימה?), וגם מדובר בחוק עם כוונה טובה אולי אבל ללא טיפת מחשבה מאחוריו, שכן אם לעובד לא יהיה כל תמריץ להגיע לעבודה, הנזק למשק הישראלי כתוצאה מלחימה יגדל בשיעור מבהיל.

12. "העדר אישור לשיתוף פעולה בין מפעלים בשעת חירום": לא ברור כלל למה הכוונה, ועוד פחות ברור איך זה מתקשר ל"שוד הציבור".

13. אי-תשלום לקיבוצים על אירוח תושבי הדרום: סליחה, מישהו התחייב בפניכם לשלם? עשיתם מעשה טוב, אבל דרישת תשלום בדיעבד היא חוצפה - בעיקר לאור הדברים שקיבלתם מהמדינה ממילא.

14. ביטול ההגבלה על מזקקי גז: בלי פרטים נוספים, גם כאן קשה מאוד לשפוט.

בקיצור, meh.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חלק מהדברים שנכתבו שם, ואני מתייחס בעיקר לפוסטר של אורלי בר-לב, באמת קשים ומקוממים. חלקם מעלים סימני שאלה, ואי אפשר לשפוט אותם לכאן ולכאן בלי פרטים נוספים. חלקם פשוט דמגוגיה. בואו נראה...

1. כפר הנופש בנחשולים: מה הנזק הצפוי? על מה התרעומת?

2. קידוחי הנפט בגולן: שוב, מה הנזק הצפוי לעומת התועלת הפוטנציאלית?

3. סגירת החקירה נגד שיטרית בעניין העוזרת: אני מתעב את שיטרית, אבל מה הוא אשם שהעוזרת החליטה לסחוט אותו? טוב שסגרו.

4. התספורת של דנקנר: אכן מקומם, אין לי מילה אחרת. עם זאת, מקוממת הרבה יותר מעצם התספורת היא העובדה שהוא קיבל כ"כ הרבה אשראי ללא כיסוי מלכתחילה.

5. החווה של גלעד שרון: מקומם מאוד, אך אני מתקשה לראות כאן נזק נרחב לציבור או ש"שודדים אותו".

6. הג'וב החדש של עודד שריג: טוב, את דעתי על חברות הביטוח, ה"מפקח" עליהם ומה שביניהם רובכם מכירים היטב. מצידי שיתלו את כולם.

7. תשלומי החובה לבתיה"ס: לא ברור מה הרקע לכך - האם המצב החדש משקף את העלות האמיתית, או שמה מדובר באמת בשוד? לגבי ההשלכה על "השכבות החלשות" - ההשלכה האמיתית היא בעיקר על מי שמביא ילדים לעולם ללא יכולת לכלכלם.

8. ביטול תכניות הדיור הציבורי: בינתיים אני מברך על כך, כל עוד לא שונו הקרטריונים לקבלתו.

9. החרפת הסנקציות על בעלי חוב: ומה הבעיה בכך?

10. חוק המידע הגנטי: שימות.

11. החוק להגנת שכרו של עובד באזור לחימה: גם לא ברור מהו "אזור לחימה" (אם נופלים טילים בת"א היא אזור לחימה?), וגם מדובר בחוק עם כוונה טובה אולי אבל ללא טיפת מחשבה מאחוריו, שכן אם לעובד לא יהיה כל תמריץ להגיע לעבודה, הנזק למשק הישראלי כתוצאה מלחימה יגדל בשיעור מבהיל.

12. "העדר אישור לשיתוף פעולה בין מפעלים בשעת חירום": לא ברור כלל למה הכוונה, ועוד פחות ברור איך זה מתקשר ל"שוד הציבור".

13. אי-תשלום לקיבוצים על אירוח תושבי הדרום: סליחה, מישהו התחייב בפניכם לשלם? עשיתם מעשה טוב, אבל דרישת תשלום בדיעבד היא חוצפה - בעיקר לאור הדברים שקיבלתם מהמדינה ממילא.

14. ביטול ההגבלה על מזקקי גז: בלי פרטים נוספים, גם כאן קשה מאוד לשפוט.

בקיצור, meh.

יש כאן פגיעה אנושה בטבע לטובת בעלי ההון, גם בקידוחי הנפט וגם בפצלי השמן. אי אפשר להשיב את הטבע לקדמותו בדיוק כפי שאני אפתח לך את הבטן ואחפש את האיבר הכי טוב ובסוף אני אוציא רק את הטחול. אתה לא תחזור להיות מה שהיית ותהיה מצולק ומכוער.

כאן בארץ אתה לא יכול להביא ילד אחד ולכלכל אותו, אז לא נתרבה? נמות בגלל הממשלה? או שכדאי שהממשלה תוריד את יוקר המחיה כדי שאנשים יוכלו לחיות בכבוד. אולי הם חיו בכבוד עם חמישה ילדים אך הגזרות החדשות הפילו אותם? קל לך לשפוט מרחוק, כנס לעובי הקורה, לא כל הנוצץ זהב.

הממשלה לא חושבת שכל מה שקורה כאן זאת מלחמה. כדי לא לשלם פיצויים לכולם זה נקרא "מבצע" אף אחד לא הכריח אף אחד, אבל צה"ל לא ידע לכלכל את חייליו. כל האזרחים קנו לחיילים ציוד ובגדים, תרמו לצה"ל.. מה קרה? איפה כל התקציב הביטחוני הענק? אני רואה כאן מדינה שלוקחת ולוקחת ובינתיים לא נותנת דבר. זאת מבחינתי בושה וחרפה.

רצית פירוט: בבקשה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדיור הציבורי והמלחמה במחירי הדיור ספגו מכות אנושות .

מהדיור הציבורי קוצצו מילארדים .

המלחמה במחירי הדיור , נדחתה עד לאחר החופשה השנתית של הכנסת כי גם לריקי מחדרה יש אותה .

פשוט בושה שאלו הנבחרים שלנו .

בזמן , שהילדים נפצעים/נהרגים . הנבחרים דואגים שהם לא יוכלו לקנות בישראל דירה לעולם .

זה לא דמגוגיה - זה פשוט בושה .

צריך מנהיג וכרגע אין אחד כזה באופק . מי שזוכר מה אריאל שרון עשה שהוא היה צריך לבנות הרבה יחידות דיור בזמן קצר .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רצית פירוט: בבקשה

תשמע, למרות שעל פניו מדובר בדברים קשים, אני פשוט לא מסוגל להכריח את עצמי לקחת ברצינות פרשנות של אדם הזועק על "שוד הציבור" ואז מלין על סגירת רשות השידור. פשוט לא. מצטער.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חלק ניכר מהדברים שנאמרו אינם "עובדות", אלא פרשנות. העניין הסביבתי כמשל - הנזק לסביבה כתוצאה מהפרוייקטים המוצעים מצויין כעובדה מוגמרת (ללא כל התייחסות ממשית להיקף הנזק הצפוי פרט לביטויים בומבסטיים שלא באמת אומרים משהו), תוך התעלמות מוחלטת מהתועלת האפשרית (נכון, המרוויחים העיקריים יהיו טייקונים, אך אסור לשכוח את מקומות העבודה שיווצרו או את המס הצפוי). הכותבים של דברים מעין אלו, כמו "הפעילה החברתית" אורלי, לא מחפשים להטיב עם הציבור כמטרת על ולשם כך להחליף את השלטון כמטרת ביניים, כמו שהם נוהגים לטעון, אלא להיפך - הם מחפשים להפיל את השלטון כמטרת על, ולשם כך עליהם לשכנע את הציבור שהשלטון ממש רע כמטרת ביניים.

בגלל זה, אני לוקח כל מילה הנכתבת במאמרים מעין אלו הנידונים כאן בערבון מאוד מוגבל. כבר אמרתי שעם חלק מהדברים אני מסכים בהחלט, אבל רוב הדברים נועדו רק להתסיס את הציבור לטובת מטרת העל שכבר הזכרתי, מבלי שיש להם יסוד עובדתי התואם את הפרשנות המובאת במאמר או רלוונטיות עבור כלל הציבור. בגלל זה, כמו שאמרתי בהודעה הקודמת, אין לכותבים בעיה לומר בעצם דבר והיפוכו, אם הם חושבים שהקורא הממוצע לא ישים לכך לב ואם לדעתם שני הדברים יסייעו להתסיס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתוך כל הנושאים שהועלו כאן + נושא רשות השידור, יש כמה נושאים שונים, שאני אמיין לכמה קבוצות :

1. חוק המידע הגנטי

2. בנייה בשטחים טבעיים בארץ על ידיי הטייקונים

3. פגיעה כלכלית באנשים שמגיע להם כסף

4. פגיעה כלכלית באנשים שלא מגיע להם כלום, ושסתם מנסים לעשות כסף על ידיי דעת הקהל + פופוליזם מכל הסוגים (ה "מחאות" למיניהן)

ו :

1. רק מלפלגה אחת בבחירות האחרונות הצהירה במצע חד וחלק שהיא תתנגד לכל חוק כזה, והיא לא עברה את אחוז החסימה

2. גם על זה לא היה רעש. הפעילות "הירוקה" שאני רואה בזמן האחרון עוסקת בלשרוף לנו את העיניים על ידיי מנורות LED והפיכת יתר מוצרים טכנולוגיים תקינים ועובדים לפסולת אלקטרונית בטענה של "התייעלות", ולא בלהגן על השטחים הטבעיים בארץ

3. אני לא יודע לצפות את העתיד, אבל דברים כמו הטיפול בפתרונות מגורים למגורשי גוש קטיף, תמיכה בחיילי המילואים ממבצעים קודמים וכן הלאה - לא מעודד

4. על זה כל תל אביב יצאו לרחובות לפניי כמה שנים, דיברו במשך חודשים, ובחרו יותר מ 1/2 כנסת של בוגדים וניאו נאצים למיניהם

אני שניח את נקודה 3 בצד, מסיבה פשוטה : מה שמעניין אותי הוא בראש ובראשונה 1 ואחריה 2 (האמיתית - שטחים פתוחים, לא שטויות אנרגטיות שקל לממש כי הן מסתדרות אם רצון הטייקונים). כי 1 ו 2 הם בלתי הפיכים. כסף ניתן לשלם בדיעבד, וגם אם לא, אם כל האי צדק שבדבר, גם מי שנשדד יחזור וירויח כסף אם הזמן. אני לא מעוניין להילחם את כל המלחמות של כולם בו זמנית

בחרתי במפלגה היחידה שהצהירה על 1 ושמסכימה איתי גם ב 2. היא לא עברה את אחוז החסימה. כנראה שלא למספיק אנשים אכפת, ואני תוהה אם העלאות אחוז החסימה כל הזמן מכוונות בסתר למפלגה הזאת ולא לחמאס. אבל כנראה שאמשיך לבחור בה

בעניין מקומות העבודה והמיסים מהטייקונים, you kidding me ? יש מעל ומעבר עבודה "כחול לבן" לעשות בארץ, טוב לכלכלה, ובלי למכור את הטבע לטייקונים לפי המודל האוקראיני......

למשל ?

לאסור הכנסה של עובדים זרים חדשים לחלוטין, לתת תקופה של X שנים לעובדים הזרים החוקיים בלבד להישאר (אפשר להקל קצת אם אלה שנולדו להם ילדים בארץ בתקופה של עד 7 חודשים מיום יציאת החוק - מבין העובדים החוקיים), להוריד את גובה קצבאות הביטוח הלאומי ולחלק מגבים ודליים לתור שעומד בביטוח הלאומי

לפתור את בעיית החרדים, גם כלכלית. ולהעסיק לא-חרדים בשביל התפקידים המשמשים להפעלת כוח לפתרון הבעיה

להעסיק אנשים בתיקון נזקי הסופות מהחורף לפניי שנה בגליל (מאוחר מידי, אבל נראה מה יהיה בחורף הבא) + שתילת עצים להחלפת האיקליפטוסים ששתלו מייסדי הארץ לייבוש הביצות (וחלק גדול הגיעו לסיום חייהם)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בינארי, אתה עשוי להתעניין לא רק במאמרה של אורלי, אלא גם בקישורים שבגוף המאמר. אם היית נכנס לקישורים הללו, כמוני, היית מגלה שבחלק גדול מהמקרים הנאמר בקישור לא ממש מצדיק את הנאמר במאמר, ובחלקם אף נאמר ההיפך הגמור. במקרים אחרים, הכותבת אכן דוברת אמת, אך "שוכחת" לציין שהמצב שהיא מתארת הוא תוצאה ישירה של המאבק ל"צדק חברתי" בו היא חברה.

לגבי דבריך האחרים, הרי שיש לי שלושה דברים להגיד:

1. המאגר הגנטי\ביומטרי: להבטיח לא עולה כסף. אני לא יודע על איזו מפלגה בדיוק אתה מדבר, אבל לפני הבחירות רוב המפלגות התבטאו נגד החוק הזה, ובינתיים, מאז, חלקן עברו לתמוך בו.

2. בנייה בשטחים טבעיים: אני לא יודע האם שמת לב, מר בינארי, אבל כל בנייה שאינה במסגרת "פינוי בינוי" נעשית ב"שטחים טבעיים". ככה זה עובד. מעניין שהמוחים הכי קולניים נגד יוקר הדיור בארץ הם גם אלו שפועלים לטרפד הכי הרבה פרוייקטים בטענה של "פגיעה בטבע". גם נגד "הזנחת הפריפריה" הם מוחים, אבל כשבאים לסלול כביש או קו רכבת חדש, הם נזכרים שצריך להגן על שממית החולות הנדירה שבמקרה חיה באזור. איך אפשר לדרוש בו זמנית דבר והיפוכו, מישהו ישאל? על זה כבר עניתי בהודעה הקודמת. שיפור המצב לא מעניין אותם כלל, מטרותיהם שונות לחלוטין.

3. עובדים זרים ו"פרוייקטים לאומיים": לגבי בעובדים הזרים, אני מסכים אתך בערבון מוגבל. למה מוגבל? כי אין לך סמכות מוסרית לשלוח אנשים לעבוד בעבודות שאתה לא רואה את עצמך עובד בהן. אני, למשל, יכול לראות עצמי עוסק בבניין, אבל בסיעוד??? יתהפך העולם, לא אעשה זאת. אני מאמין שגם אתה לא. אין מה להוסיף. ובקשר לפרוייקטים לאומיים, אתה שוכח משהו קטן - פרוייקטים שלא מייצרים כלום בעצם (במובן הכלכלי) רק עולים למדינה כסף, מה שאומר שיהיה צורך להעלות מיסים או למכור אגרות חוב לטייקונים. מה שאתה מדבר עליו הוא דרך להוציא כלכלה ממצב של מיתון עמוק המלווה באבטלה גבוהה מאוד, בעוד שבמצב בו הכלכלה במצב פחות או יותר סביר הם רק יזיקו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1

התבטאו כן, כתבו כסעיף עיקרי במצע נראה לי שלא. כפי שאתה עצמך אמרת, המפלגות שרק התבטאו הפכו את דעתן ולמעשה מכרו את אזרחי ברגע שהיו צריכות להגיע להסכמים אם מפלגות אחרות

2

קיימים שטחים צמודים לערים שיש להם ערך אקולוגי נמוך יותר, חלק גדול מהמקומות בהם נעשית הבנייה נבחרים בגלל נוף טבעי - שהם עצמם הורסים - על מנת להעלות את מחיר הדירות ולא יותר מכך. לדעתי עדיף עיר אם שטחים עירוניים ירוקים במקומות שצריך + נוף טבעי שנראה ממרחק גדול יותר, על פני נוף טבעי מול החלון כשהבניין עצמו פוגע פגיעה חמורה בטבע באותו מקום והוצב שם רק בשביל הנוף

כמו כן, שמת לב ש 100% מהמגדלים שנבנים נראים אותו דבר ? אם כבר בונים בלב עיר (ובמיוחד בפינוי בינוי), ניתן לבנות בצורה של בניינים משולבים שמנצלים בצורה יותר חכמה ו "מעניינת" את המרחב, וכך עדיין לתת לדירות יותר הרגשה של "בית פרטי" ולא "דירה בבית קומות". לסטייל הבניה של הברוטליזם היה הרבה מאוד מה להציע בעניין, שהלך לאיבוד ונשכח

3

אני חושב שיש ערך גבוה ל "יכולת התמודדות עצמית" :

ברמת המדינה, אנחנו מדינה אחת, וחוץ מענייני מסחר במוצרים וטכנולוגיות, אני חושב שכל יתר הפעילות במדינה אמורה להגיע מתוך המדינה עצמה

ברמה האישית, אתה לא רואה את עצמך עובד בעבודות סיעוד, אבל יצרת לעצמך במו ידיך את הזכות לא לעבוד בסיעוד בכך שהעברת לילות לבנים בטכניון. אני יוצר לעצמי את הזכות הזאת כיום במוסד אקדמי אחר. הרבה אנשים אחרים יצרו את הזכות הזאת על ידיי מקצועיות בתחומים שונים, גם אם ללא הסמכה רשמית. אבל יש מי שלא רוצה ללכת לאף מקום אחר חוץ מהביטוח הלאומי ולהמציא תירוצים למה מגיע לו, ובכלל לא מתאמץ להרים את עצמו בתחום כלשהוא. מצידי שאלה ינקו אחד לשני את התחת הדדית - קופים יושבים בשורה ומוציאים פרעושים אחד לשני הדדית, בלי שימוש בקופים פיליפינים, למה בני אדם לא יכולים

פרוייקטים לאומיים הם חשובים פשוט בשביל עצמם. ניתן לתכנן אותם ללוח זמנים מהיר על מנת להשיג יעדים, ניתן לתכנן אותם ללוח זמנים ממושך על פני שנים על מנת לנצל כוח עבודה קטן מקבוצות שונות באוכלוסיה ותקציב שנתי מוגבל. חוצמזה, אני כן רואה תועלת כלכלית ישירה מפינוי התור שעומד בביטוח הלאומי, שילוב החרדים בחברה, וסוגים נוספים של פרוייקטים לאומיים שניתן להמציא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...