האם יש הבדל בין ה-Power Supply Modules האלה? - עמוד 2 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם יש הבדל בין ה-Power Supply Modules האלה?

card

Recommended Posts

הקבלים האלה פשוט נראים כמו כל יתר הקבלים הזולים של חברות שמעולם לא ראיתי.... ואני לא מצפה למשהוא אחר בספק במחירים כאלה

אה, התכוונת מבחינת היצרן שלהם.

חשבתי שקבל לא אלקטרוליטי אלא סוג אחר, היה יותר טוב.

הרכיב השחור הוא מבודד אופטי, הלד נמצא בחלק המתח הנמוך והקולט בחלק המתח הגבוה. הוא מדווח לציפ בחלק המתח הגבוה מתי המתח ביציאה מגיע ל 5v ו "מבטל" פולסים בחלק המתח הגבוה בהתאמה

נחמד להבין איך הוא עובד, תודה

נניח משהוא שמחובר ל arduino שמחובר למחשב. נניח שקרה מצב שבו חוט אדמה לא מחובר ואתה מחבר חוט data, ברגע שלפני חיבור חוט ה data יש מתח בסדר גודל של 240V בין 2 הצדדים שאותם הוא מחבר. הזרם שיכול לעבור בקבל הזה קטן, אבל יכול להספיק על מנת לשרוף ציפ שהמוליך מגיע אליו

אני מבין.

תודה רבה

(מזכיר לי את מקרה המסך, אם אתה זוכר)

דרך אגב,

המודול ספק הזה דיי מזכיר את המודול ספק (שלא כולל מארז) שראיתי באלקטרודראגון:

http://www.electrodragon.com/product/ac-85-265v-dc-5v-power-module/

רק שבמודול שבאלקטרודראגון, התעקשו משום מה לשים את כל הרכיבים על צד אחד של ה-PCB, ובצד השני אין כלום:

image.png

המחיר של המודול שם הוא 1.8$ - זול מאד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 52
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בינארי,

הקבל הכחול זה לא פשוט Y capacitor שנועד להוריד אוסילציות במוצא?

אם כן, אני מכיר כמה וכמה ספקי כוח של טאבלטים עם כזה כבל, איך הם פותרים את הבעיה שדיברת עליה? האם זה בגלל איך שכבל ה בנוי (שקשה שהאדמה לא תהיה מחוברת אבל הדאטא כן)?

חוץ מזה, בשביל ספק 5V, לא כדאי פשוט לקנות ספק של פלאפון? זה אמור לעשות את העבודה (ולתת עד 2 אמפר אם הספק טוב).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוץ מזה, בשביל ספק 5V, לא כדאי פשוט לקנות ספק של פלאפון? זה אמור לעשות את העבודה (ולתת עד 2 אמפר אם הספק טוב).

אם יש לך שקע באיזור, אז כן ספק של טלפון יעזור.

אבל לפעמים יש לך קו מתח, בלי שקע שם. ואז המודול הנ"ל יותר נוח.

(כי אם תיקח ספק של טלפון, שהרי הוא בנוי כתקע, יהיה לך קשה לחבר את המגעים שלו אל חוטי החשמל שיש לך שם)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובכל מקרה רצוי שתחבר אותו על ידיי תקע. נניח שהמודול הפאתטי הזה מקצר, לאתוכל להרים את המפסק בלוח חשמל בלי שתנתק אותו מהמעגל ועוד בחושך

כמו כן הייתי רוצה לראות מה עומד בדבר הזה במקום פיוז - האם זאת הגנה מספיקה וניתן לחבר אותו לשקע או קו חשמל שעומד על מפסק של 16A ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובכל מקרה רצוי שתחבר אותו על ידיי תקע.

אתה מפספס משהו קטן, בגלל שלא ציינתי את זה עדיין:

הספק הזה מתחבר לקו חשמל, אבל לא קו חשמל ישיר של הבית,

אלא קו חשמל של מוצר קיים.

זאת אומרת, שיש תקע כבר, עבור המוצר בכלליות (המוצר, + הארדואינו שיפעל ע"י הספק הנ"ל)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומה אם הפיוז שיש במעגל ?

האמת שאני לא יודע בכלל אם יש פיוז במעגל :)

כתבת אתמול:

פיוז בכניסת המתח - הייתי רוצה לראות מה בדיוק יש שם. יכול להיות נגד-פיוז או קו דק ב PCB ואלה לא תמיד פתרונות אמינים שיכולים להחליף פיוז

אבל כיוון שאני לא מזהה שם משהו, אני לא יכול להוסיף מידע..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש נגד בערך 0 שמשמש כפיוז בפינה שמאלית תחתונה.

http://i.ebayimg.com/00/s/MTAwMFgxMjUw/z/NKoAAMXQh8NTdJyA/$_12.JPG

ZiggyMan שים לב שיש כמה מודולים שנראים מאד דומים(שני קבלים שוכבים), אבל הם לא מעגל זהה בכלל.

כמו למשל שהמודול של אלקטרודראגון מאד דומה, אבל שם אין רכיבים בצד התחתון של ה-PCB.

כך שמתמונה של מודול אחר אי אפשר בהכרח ללמוד על המודול הנ"ל,

אפילו שהם דומים בגלל שני הקבלים השוכבים.

האם 2 התמונות הנ"ל(שהעליתי אתמול) עוזרות לראות משהו?

האם צריך מעוד זויות?

image.jpg

image.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא רואה משהוא שנראה כמו פיוז בתמונות

נגד ה 0 ש ziggy man אומר ממוקם במקום לא הגיוני לפיוז, נראה כיאלו שהוא עומד אחריי הגשר, בין הגשר והקבל

נגד ה 0 בתמונה של הצד האחורי של המעגל מחובר נראה לי לקו בין המוספט והסליל הראשוני בשנאי, אם כבר, יש יותר סיכוי שהוא סוג של current sense ולא פיוז

תרים את הקבל ותבדוק לאן הולכים הקווים מהכניסה של 2 חוטי ה AC - מה הרכיבים הראשונים לפניי שהמתח מגיע לגשר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

CARD, המעגל זהה לזה http://www.ebay.com/itm/AC-DC-Power-Supply-Buck-Converter-Step-Down-Module-5V-700mA-for-Arduino-/131191004130

0101, לא ניתן לראות בין מה למה מחובר הנגד, אך עצם המצאותו של נגד בערך כזה באיזור הזה, יכולה להעיד על המטרה שלשמה הוא שם...

בכל מקרה, לא ניתן לראות שם פיוז, או פילטר כלשהו בכניסה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זהו שלא, ומהלינק האחרון של Ziggy Man ניתן לראות את זה

ps2.png

מהתמונה של הצד האחורי של המעגל ניתן לראות מה הציפ ולמצוא את ה datasheet :

http://www.icpdf.com/PartnoView.asp?id=6921138_536024

רגל 1 של הציפ מחוברת ל + של המתח הגבוה דרך נגד. בדרך כלל דברים כאלה משמשים לטעינה הראשונית של הקבל ממנו הציפ מקבל מתח נמוך, ולפעמים בתור אות "enable" כלשהוא. ערך של הנגד הזה בספקים הוא בדרך כלל כמה מאות K עד כמה M

ps1.png

הנגד במעגל, זה שבתמונה של Ziggy Man הוא 2.2M, נראה אכן מתאים, ואין למוליך הזה לאן ללכת חוץ מרגל 1 של הציפ. מהצד השני הנגד הולך ל via, והייתי מצפה שמהצד השני תלך ל + של המתח הגבוה

image.jpg

בתמונה של card הנגד הוא 0. קיימים ציפים שאכן מקבלים 340V ישירות, אבל כאן ב datasheet מצוייר נגד וממש לא נראה לי שהציפ הזה יסתדר אם 340V. ובמיוחד לא הקבל. מה שאומר שהנגד הגדול כנראה נמצא מהצד השני

ps3.png

בצד השני אכן יש נגד, בתמונה של Ziggy Man הוא 0, הוא מחובר מה via (שגם ניתן לראות אותה) ל + של הקבל (המרחק שם קטן מידי כדיי להעביר מוליך למקום אחר בלי שתהיה פריצה, וגם נראה לי שאני רואה את הקו במעגל אכן הולך לקבל)

נראה לי שהמתכננים של המעגל פשוט רצו לחלק את הנגד הגדול ל 2 נגדים בטור, על מנת שלא יהיה מפל מתח של כמעט 340V על נגד SMD קטן. ואז מי שבנה את המעגל החליט שלא צריך ושם ב 1 מהמקומות נגד של 0, כשכל ההתנגדות בנגד השני

(זה אמור להיות ניסיון לחתוך בעלויות של נגד smd ? -_-)

אז לא, זה לא פיוז

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...