האם יש חשיבות לאיכות כבל הרשת כאשר מדובר באורכים גדולים? - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם יש חשיבות לאיכות כבל הרשת כאשר מדובר באורכים גדולים?

yoni_h

Recommended Posts

אני צריך להעביר כבל מההוט בוקס בסלון עד לחדר, ומדובר בקצת מעל ל-10 מטרים.

אני לא יודע אם יש הבדל באיכות בין כבל אחד לאחר, ולכן אני שואל אם יש כבלים שנחשבים איכותיים יותר ושעדיף לקנות דווקא אותם באורכים כאלה, או שפשוט צריך לקנות את הכבל הכי זול. האם כבל באיכות "ירודה" עלול להביא לניתוקים באינטרנט או לקצב העברת נתונים איטי יותר?

איך לדעת איזה כבל נחשב איכותי ואיזה לא?

אני מתכוון להזמין מאיביי, אז בכל מקרה אם יש למישהו הצעה למשהו טוב, אשמח לקבל קישור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, תודה על המענה המהיר!

אני צריך להשחיל את הכבל בתעלה בקיר והבנתי שיש כבלים עם רמות סיכוך שונות. האם יש לכך חשיבות? הבנתי ש-FTP זה כבל עם סיכוך שמתאים להשחלה בתעלות. האם חייב ללכת על זה, או שגם הרגיל-UTP יעשה את העבודה? הסיכוך בעצם מקל על ההשחלה?

בנוסף, הבנתי שיש כבל מוצלב וכבל ישר. לשימוש שציינתי, איזה סוג אני צריך?

ודרך אגב יש לי עוד שאלה:

אם בנוסף יהיה לי מחשב בסלון, האם אוכל לחבר גם אותו לאינטרנט? צריך לשים מפצל בהוט בוקס? איך עושים את זה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סיכוך בא להגן מפני הפרעות אלקטרומגנטיות מקווים סמוכים.

FTP זה כבל עם סיכוך רזה ובגלל העובי הקטן יותר זה מקל להשחיל בתעלה צרה ודחוסה.

קרוב לוודאי לא ממש משנה במה תשתמש.

אתה צריך כבר ישר. אפשר להפוך כבל מישר למוצלב וההפך ויש חומרות שגם עושות את זה בשבילך.

אתה לא שם מפצל.

אתה יכול לקחת כבל של 1000 8 גידים ולהפוך אותו ל-2 כבלי 100 4 גידים, או לחבר ל-SWITCH.

יש לך פה מאמר מורחב של ידידנו Netchief

http://www.netcheif.com/Articles/Cabeling/cabeling.htm

השחלה זה לא דבר קל דרך אגב.

הדרך הכי טובה לעשות את זה היא להשתמש בכבל קיים לקשור אליו שני כבלים ולמשוך אותו החוצה מהקצה השני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי את המאמר ולא ראיתי סעיף שמראה איך לפצל לשני כבלים.

לא הבנתי, מה זה כבל 1000? וכבל 100? איך הופכים כבל של 8 גידים לשניים של 4? ומה זה SWITCH?

לגבי ההשחלה, יש לי כבל משיכה בקיר שאליו באמת אחבר את כבל הרשת, אבל לא הבנתי למה רשמת לחבר שני כבלים?

האם זה סוויטץ'? http://www.ebay.com/itm/Network-AB-2-Way-Manual-Sharing-Switch-Box-Mini-2-Port-/321435808837?pt=US_Network_Switches&hash=item4ad7113445

ואיך בפועל את זה? יש שני יציאות בקצה אחד ובקצה השני יש אחת. ויש גם שני כפתורים כאלה. מה מחברים למה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נתן, אני עדיין לא מבין איך זה פועל. למה מחברים את הסוויץ? יש לו כבל שמצד אחד מתחבר למכשיר עצמו וצד שני זה . לאן מחברים את הusb? מה אני מחבר להוט בוקס?

המצב הוא כזה: ההוט בוקס נמצא בסלון. 2 מטר ממנו יש מחשב, ובחדר שינה יש מחשב נוסף במרחק של כ15 מטר מההוט בוקס.

מה אני צריך לעשות כדי לחבר את שני המחשבים לאינטרנט. איזה כבל לחבר לאן?

מצטער על החפירה, אני פשוט לא הבנתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהנחה שיש לך את המכשיר הזה, אתה לא צריך סוויטש (מתג) או לפצל כבלים.

מה שאתה צריך (על פי תאור המצב שלך) זה לחבר את שני המחשבים בעזרת כבלי סטנדרטים להוט בוקס. להוט בוקס יש מתג מובנה של 4 חיבורים, מה שאומר שניתן לחבר אליו עד 4 מכשירים שונים (מחשב/טלביזיה חכמה וכד').

הבעיה שאתה עלול להתקל בה היא השחלת כבל, עם תקע בקצה, בצינור ההשחלה. אם הצינור ריק הבעיה קטנה אבל אם כבר יש בצינור כבל נוסף אתה עלול להתקל בבעיה. אם יש לך תעלה חיצונית (על הטיח) אז אין בעיה בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורי, נכון אתה צודק. כל הדיבור הזה היה בלי שהסתכלתי בכלל על ההוט בוקס :S מסתבר באמת שאפשר לחבר אליו כמה כבלים. בקשר להשחלת הכבל, אם אקנה כבל מסוכך, אתה חושב שזה יקל על ההשחלה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...