עם מה אתם מעדיפים לעבוד: Perfboard או Stripboard? - עמוד 2 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עם מה אתם מעדיפים לעבוד: Perfboard או Stripboard?

card

Recommended Posts

מגניב

למה השתמשת בחוטים בלי בידוד ולא בחוטים עם בידוד?

לביצוע ניתוקים לא חיתוך עם סכין יפני או אלא עם מקדח בקוטר 2.8-3.0 מילימטר

או כלי ייעודי שעולה 7 שקלים.

מהו הכלי שעולה 7שח?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 49
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
מגניב

למה השתמשת בחוטים בלי בידוד ולא בחוטים עם בידוד?

מהו הכלי שעולה 7שח?

בצד הרכיבים אין צורך בחוטים עם בידוד. למעשה אלה חוטי 'קצר' הנמכרים בסרט כמו נגדי 1/4 וואט והעלות שלהם אפסית וזה חוסך את פעולת הסרת הבידוד.

תוכל לרכוש אצל סימן טוב אלקטרוניקה כמות של 100 יחידות ב-5 שקלים.

יישנם כמה סוגי כלים להסרת מוליכי החשמל על לוח הבנייה ואחד מהם הוא מקדח רגיל בקוטר 2.8-3.0 מילימטר המחובר לידית כמו בתמונה המצורפת או כמו הכלי ש-MIKE הציע.

את הידית רכשתי בחנות לכלי צורפות.

הפעולה גוזלת 2 שניות מהחיים.

http://www.licast.co.il/Product_Item.asp?cat_id=324&product_id=1123&product_name=%E9%E3%E9%FA+%F2%ED+%F4%E5%E8%F8

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלה חוטי 'קצר' הנמכרים בסרט כמו נגדי 1/4 וואט והעלות שלהם אפסית וזה חוסך את פעולת הסרת הבידוד.

יש אולי איזה חומר שאפשר למרוח עליהם, אחרי שמלחימים אותם ללוח, כדי שלא יישארו חשופים?

אני מדבר על הצד של ה-PCB שהרכיבים נמצאים בו,

למרוח משהו שיכסה אותם מהחלק העליון שלהם.

(אין צורך לכסות את החלק התחתון של חוטי הקצר, כי הוא פונה ל-PCB. ואם היינו רוצים לכס ות גם אותו, אז כבר עדיף היה להשתמש בחוטים מבודדים רגילים, ולהסיר להם את הבידוד)

איך קוראים לחומר שמורחים על לוחות PCB כדי לבודד את הנחושת שעליהם?

והאם אפשר לקנות אותו ולהשתמש בו בבית? (זה לא דורש אולטרה-סגול או משהו כזה נכון?)

הפעולה גוזלת 2 שניות מהחיים.

באמת רק 2 שניות?

זה נשמע כמו משהו שצריך המוןןןןןן עבודה והמון חזרה על עצמו עד שזה קורה..

חבל שבתמונה לא ממש רואים את הראש של הכלי הזה, אבל מה העיקרון שלו?

שיוף? (זה חייב לקחת המון זמן, כי מדובר על מתכת)

או קילוף של המוליך בשלמותו?

דרך אגב לא ענית לגבי הקבלים.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הממ

ספריי נשמע מלכלך

אני מעדיף משהו שאפשר במריחה..

לכה לרהיטים? :)

נשמע כמו משהו הולך לייצר ריח מעצבן..

אי אפשר פשוט לקנות את החומר הירוק שמצפים איתו לוחות אחרי שהמיסו את הנחושת המיותרת בין המסלולים המוליכים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה שאתה כותב מחוסר ניסיון בבנייה של מעגלים על לוחות בנייה עם פסים לאורך לכן ברשותך קבל תיקון.

1. לוח בנייה עם פסים לאורך הרבה יותר נוח לעבודה מאשר לוח עם חורים בלבד. לוח בנייה עם פסים חוסך חיווט והבנייה נראית יותר מקצועית וקל לעקווב אחרי החיבורים בין כול הרכיבים.

2. לוח בנייה עם פסים בהחלט מתאים למעגלים עם יותר מ-2-3 רכיבם ואין שום בעיה גם עם 20 רכיבים.

כבודו מתעסק באנלוגי. כשכתבתי "רכיבים" לא התכוונתי לקבלים/נגדים ושאר ירקות עם 2 רגלים, אלא למעגלים משולבים "ג'וקים". לפרוייקטים דיגיטליים עם IC's שבכל אחד 14 רגליים ומעלה, זה מסובך מאוד לביצוע על פסים, ואם נתייחס לתמונות שלך, אז יש לך שם שניים שלושה רכיבים בלבד.

מלבד זאת, יש לך בזבוז שטח עצום בכל אחת ואחת מהתמונות שהעלית. אולי לך זה לא מפריע, אך ברוב המקרים יש דרישה לגודל פיזי קטן. חלק מהלוחות שלך היו יכולים להיות בגודל עשירית ממה שיש שם. כמובן שחלק עצום מהלוח מבוזבז בהעברת ג'אמפרים מכאן ולשם. דבר שהיה נמנע בשימוש בלוח נורמלי. בלוחות שאני בונה, רוב שטח הלוח תפוס ברכיבים לבד. אין שטחים עצומים ומבוזבזים של PCB ונפח מיותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ZiggyMan אני חייב להגיד שהדברים שאתה אומר נגד Stripboard משכנעים.

אם היה סיכוי קטן שהייתי מתנסה עם Stripboard אי פעם, אז הוא נעלם עכשיו סופית.

ועל כך תודה.. חסכת לי התעסקות עם לוח שיש לו את כל החסרונות האלו..

מרק: נראה לי שזה עניין של הרגל, ולכן אתה עובד עם Stripboard.

אבל בבחינה אובייקטיבית של הסיפור, זה נראה ש-Perfboard הוא בעל היתרונות..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבודו מתעסק באנלוגי. כשכתבתי "רכיבים" לא התכוונתי לקבלים/נגדים ושאר ירקות עם 2 רגלים, אלא למעגלים משולבים "ג'וקים". לפרוייקטים דיגיטליים עם IC's שבכל אחד 14 רגליים ומעלה, זה מסובך מאוד לביצוע על פסים, ואם נתייחס לתמונות שלך, אז יש לך שם שניים שלושה רכיבים בלבד.

מלבד זאת, יש לך בזבוז שטח עצום בכל אחת ואחת מהתמונות שהעלית. אולי לך זה לא מפריע, אך ברוב המקרים יש דרישה לגודל פיזי קטן. חלק מהלוחות שלך היו יכולים להיות בגודל עשירית ממה שיש שם. כמובן שחלק עצום מהלוח מבוזבז בהעברת ג'אמפרים מכאן ולשם. דבר שהיה נמנע בשימוש בלוח נורמלי. בלוחות שאני בונה, רוב שטח הלוח תפוס ברכיבים לבד. אין שטחים עצומים ומבוזבזים של PCB ונפח מיותר.

לא שכנעת אותי. המעגלים שבניתי הם לא לשימוש תעשייתי לכן מקום מבוזבז לא ממש מעניין אותי.

כאשר אתה עובד עם לוח בנייה בעל חורים אתה מעביר בצד ההלחמות הרבה יותר מגשרים מצד לצד ובאלכסון דבר שמאוד מסבך את בדיקת המעגל.

בלוח עם חורים אתה לפעמים חייב לחבר לאותה נקודת הלחמה כמה מוליכים (מגשרים) שמצריך חימום נוסף של נקודת ההלחמה ולפעמים מוליכים מתחילים להתנתק מההלחמה (גם מבחינה אסטית זה נראה רע).

פעם ראשונה שאני שומע שמישהו כותב רכיבי אלקטרוניקה הוא מתכוון למשהו מסויים שרק הוא יודע למה הכוונה...

במקום לדבר ולנסות לשכנע במתק שפתיים אנא צרף בבקשה של מעגל שבנית על לוח בנייה עם חורים בכדי שנוכל להתרשם כיצד נראה צד הרכיבים וגם צד ההלחמות ונוכל להשוות לעומת מעגל שנבנה על לוח עם מוליכים.

- - - תגובה אוחדה: - - -

ZiggyMan

מרק: נראה לי שזה עניין של הרגל, ולכן אתה עובד עם Stripboard.

אבל בבחינה אובייקטיבית של הסיפור, זה נראה ש-Perfboard הוא בעל היתרונות..

חביבי, זה לא העדפה אלא ניסיון של יותר מ-20 שנים וקצת.

- - - תגובה אוחדה: - - -

דרך אגב,

האם יש סיבה מיוחדת לבחירה שלך להשתמש בקבלים מסוג Polyester Film Box? (באחד הלוחות שם)

קבלי פוליאסטר או פוליסטירן הם בעלי יציבות טובה עקב שינוי טמפ' וגם ניתן להשיג אותם בדיוק של 5 או 2 אחוז במחיר זול יחסית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קבלי פוליאסטר או פוליסטירן הם בעלי יציבות טובה עקב שינוי טמפ' וגם ניתן להשיג אותם בדיוק של 5 או 2 אחוז במחיר זול יחסית.

אני גם אוהב את הצורה שלהם :)

האם הם מתאימים לצימוד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא שכנעת אותי. המעגלים שבניתי הם לא לשימוש תעשייתי לכן מקום מבוזבז לא ממש מעניין אותי.

כאשר אתה עובד עם לוח בנייה בעל חורים אתה מעביר בצד ההלחמות הרבה יותר מגשרים מצד לצד ובאלכסון דבר שמאוד מסבך את בדיקת המעגל.

בלוח עם חורים אתה לפעמים חייב לחבר לאותה נקודת הלחמה כמה מוליכים (מגשרים) שמצריך חימום נוסף של נקודת ההלחמה ולפעמים מוליכים מתחילים להתנתק מההלחמה (גם מבחינה אסטית זה נראה רע).

פעם ראשונה שאני שומע שמישהו כותב רכיבי אלקטרוניקה הוא מתכוון למשהו מסויים שרק הוא יודע למה הכוונה...

במקום לדבר ולנסות לשכנע במתק שפתיים אנא צרף בבקשה של מעגל שבנית על לוח בנייה עם חורים בכדי שנוכל להתרשם כיצד נראה צד הרכיבים וגם צד ההלחמות ונוכל להשוות לעומת מעגל שנבנה על לוח עם מוליכים.

.

אז אוקיי, מדובר בשימוש אחר וצרכים אחרים. אני יכול להבין את זה.

וכן, אני כן בונה דברים לשימוש אינטנסיבי ותעשייתי, לוחות שבניתי עובדים עשרות שנים, חלקם גם בתקן צבאי.

כשאני מעביר חיבורים באלכסון בצד ההלחמות, אני חוסך הרבה מקום והרבה חומר. לגבי בדיקת המעגל; לא מעניין אותי. ויותר מזה; רוב המעגלים שאני מוציא יוצאים עם מספרי רכיב מחוקים, כדי שלא ניתן יהיה לבדוק/לתקן אותם (חוץ ממני, שלי יש את התוכנית) ככה שהחיסרון שמנית זה רק יתרון מבחינתי.

לגבי "רכיבי אלקטרוניקה", אז כן. נגדים, קבלים, סלילים וכדומה, היו קיימים כבר לפני למעלה מ100 שנה, שזה הרבה לפני שהמציאו את המושג "אלקטרוניקה". תחשוב לבד אם הם יכולים להקרא בשם זה. אצל מי שנמצא בתחום, ההגדרה לסוג הזה של הרכיבים היא "רכיבים פאסיביים".

לגבי ... אני מבין שאצלך זה תחביב, ולכן אתה מצלם כל דבר שאתה עושה. אצלי זה ממש לא. ולכן אני לא מצלם את זה (אלא אם זה משהו שבמסגרת תחביב ואני מעלה לפורום) :\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הממ

ספריי נשמע מלכלך

אני מעדיף משהו שאפשר במריחה..

לכה לרהיטים? :)

נשמע כמו משהו הולך לייצר ריח מעצבן..

אי אפשר פשוט לקנות את החומר הירוק שמצפים איתו לוחות אחרי שהמיסו את הנחושת המיותרת בין המסלולים המוליכים?

ספריי לציפוי מעגלים מודפסים עדיף על לכה בהברשה מכמה סיבות:

1. יותר נוח ליישום.

2. השכבה המתקבלת אחידה יותר.

3. הספריי מתייבש תוך דקה או שתיים וניתן לרסס שכבה נוספת.

חפש ספריי תוצרת סרוויסול.

* כול עוד המעגל לא הולך לעבוד במקום עם לחות גבוהה ותנאים קיצונים אין שום סיבה שתבזבז כסף על רכישת הספריי.

גם לכה לציפורניים מתאימה למעגלים ביתיים.

אתה מתבלבלת...:character0009:

החומר הירוק שאתה רואה על מעגלים מודפסים איכותיים זה למעשה סוג של הדפסת משי אשר מכסה את האיזורים הריקים ואת מוליכי החשמל בצד ההלחמות עד לפד ההלחמה. הציפוי בין הייתר מונע מהבדיל בזמן ההלחמה לזרום לכול אורך המוליך ולכן נוצרת נקודת הלחמה רק באיזור הפד.

ראה הסבר שצירפתי בתמונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...