איך בודקים כמה FPS יש במשחק? - משחקי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך בודקים כמה FPS יש במשחק?

gll

Recommended Posts

perfoverlay.drawfps 1

אפשר גם עם תוכנה צד שלישי - fraps, dxtory, afterburner, shadowplay וכו

ברוב המשחקים 60 ומעלה זה מעולה, כאן הייתי ממליץ לפחות על 80-90.

הכי חשוב שתגדיר את ההגדרות ככה שלא יהיה לך דרופים פתאומיים ב- FPS, אלא שישאר יחסית יציב. הדרופים זה הדבר היותר מורגש ומפריע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת המסך שלי כבר הרבה שנים זה 2407wfp לא יודע כמה הוא טוב או לא

לפי מה שאני זוכר הוא עובד על 60HZ

טוב לאחר בדיקה - 30-40 FPS לפעמים בכלי טיס זה מגיע ל-60 אבל תלוי במפה (יש מפות שנשאר על 30 אפילו טיפה פחות)

השאלה מה כדאי לשנות בהגדרות? כרגע הכל על גבוה...

הכרטיס מסך gegorce gtx 760

האם זה נורמלי לכרטיס מסך הזה?

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מסך מהשנים האחרונות מספיק טוב בשביל "לשחק מעל 60FPS". ומי שאומר שמעל 60 FPS על מסך של "רק 60hz" לא רואים הבדל (או שאין הבדל בין 30 ל- 60 FPS) מדבר שטויות. רואים יפה הבדל בין 30, ל- 60 ול- 160 FPS ולא משנה על איזה מסך (ואני לא אכנס לויכוח למה - מי שירצה יחפש בגוגל וימצא בקלות 1000 הסברים). מה שכן FPS גבוה יותר מקצב הריענון של המסך מגדיל פי כמה מונים את הסיכוי לקבל tearing

טוב לאחר בדיקה - 30-40 FPS לפעמים בכלי טיס זה מגיע ל-60 אבל תלוי במפה (יש מפות שנשאר על 30 אפילו טיפה פחות)

השאלה מה כדאי לשנות בהגדרות? כרגע הכל על גבוה...

הכרטיס מסך gegorce gtx 760

האם זה נורמלי לכרטיס מסך הזה?

תודה!

זה תלוי בשאר המפרט, אבל בגדול, לא נורמאלי. אני עם 760 מקבל FPS של 70-80 בהגדרות גבוהות (90+ ב- test range)

תוודא ש VSYNC כבוי. המטרה שלו לבטל tearing, אבל בפועל מה שקורה שאם אתה יורד אפילו ב- 1 FPS מקצב הריענון של המסך שלך ה- FPS יורד בחצי (מ- 60 ל- 30)

זה ההגדרות שאני משחק איתן (post processing על medium כי במפות של dragons teeth ה- FPS יורד אצלי דרסטית כשזה גבוה יותר)

xOHIsX9.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מסך מהשנים האחרונות מספיק טוב בשביל "לשחק מעל 60FPS". ומי שאומר שמעל 60 FPS על מסך של "רק 60hz" לא רואים הבדל (או שאין הבדל בין 30 ל- 60 FPS) מדבר שטויות. רואים יפה הבדל בין 30, ל- 60 ול- 160 FPS ולא משנה על איזה מסך (ואני לא אכנס לויכוח למה - מי שירצה יחפש בגוגל וימצא בקלות 1000 הסברים).

הקטע הוא שמי שיחפש בגוגל, ימצא בקלות 1000 הסברים, שמתוכם 999 שגויים ואחד נכון. זה תקף פחות או יותר לכל דבר טכני שהוא "נחלת הרבים". אז אולי בתור מומחה למשחקים תשתף אותנו בהסבר הנכון(אולי פשוט תביא קישור למאמר שמסביר את העניין בצורה שהיא נכונה לדעתך). :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אני לא מומחה למסכים ;)

אני לא הכי מבין איך כל העניין עובד, אבל כן יש הבדל במשחק בין 60 ל- 120 FPS. ב- FPS גבוה המשחק פשוט מרגיש חלק יותר. זה לא משנה איזה מסך יש לך, 60 או 120 או 144, אתה תרגיש בהבדל במשחק בין 60 ל- 120 FPS.

מה שכן מסכים עם קצב ריענון גבוה יותר יאפשרו להגיע ל- FPS גבוה יותר בלי tearing

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משחקים רבים, או מנועים רבים עובדים בשיטה שקושרה לביצועים. היא מקשרת ביצועים עם יכולות הקלט שלה.

הסיבה שאנשים בגיימינג תחרותי זקוקים לכך שמנוע יעבוד במקסימום פריימים לשניה או במספר גבוה, הוא כדי שקלט מהמקלדת ומהעכבר יקלט מהר יותר במנוע המשחק, עובד ממש כמו טורים. במקרה ובו הביצועים נעים מהר מדי בין מספר אחד לשני, מתקבל לאג לא רק בתמונה, אלא גם באמצעי הקלט.

לכן, בקשה של תחרותי במשחק COD על 120FPS נעול או ב-CS על 300 נעול היא בהחלט רלוונטית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל אני לא מומחה למסכים ;)

אני לא הכי מבין איך כל העניין עובד, אבל כן יש הבדל במשחק בין 60 ל- 120 FPS. ב- FPS גבוה המשחק פשוט מרגיש חלק יותר.

אז מה שאתה אומר למעשה הוא שאין לך הסבר, אלא זה רק "מרגיש" חלק יותר? קצת קשה להגיע מכך למסקנה כלשהי. אולי זה רק עניין הדרופים (ב60FPS מקסימום כמעט תמיד יהיה איזה דרופ ל30-40 ומטה מידי פעם)? אולי זה בכלל אפקט פלצבו?
משחקים רבים, או מנועים רבים עובדים בשיטה שקושרה לביצועים. היא מקשרת ביצועים עם יכולות הקלט שלה.

הסיבה שאנשים בגיימינג תחרותי זקוקים לכך שמנוע יעבוד במקסימום פריימים לשניה או במספר גבוה, הוא כדי שקלט מהמקלדת ומהעכבר יקלט מהר יותר במנוע המשחק, עובד ממש כמו טורים. במקרה ובו הביצועים נעים מהר מדי בין מספר אחד לשני, מתקבל לאג לא רק בתמונה, אלא גם באמצעי הקלט.

ההסבר מסבר את הדעת במידה מסוימת. הגיוני בהחלט שמנוע מתזמן את תשאול הקלט עם ציור הפריימים, אבל 300FPS זה משהו כמו 3 מילישניות. באמת יש מישהו שמסוגל / צריך לתת פקודות במהירות הזו? האם מה שמשנה פה זה המספר האבסולוטי או השינויים (דרופים)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעקרון כשהקלט מהיר יותר ככה גם השחקן יכול לבצע פעולות בצורה חלקה יותר, זה חשוב מאוד, פעם הייתה חשיבות מאוד גדולה לרמות FPS קטנות מהיום, כגון הבדלים בין 30 ל 60 ובין 60 ל 120 היו שמיים וארץ עבור שחקנים מקצועיים ושחקנים חובבנים.

אני לא יודע הרבה על המסכים אבל אני יודע בתור גיימר כבר 15 שנה שמבחינת ביצועים-וניצול ביצועים זה תלוי בהרבה פרמטרים (חלקם לא קשורים ל FPS):

ואפרט:

1. כנושא הדיון - סוג המסך - קצב רענון + FPS במשחק

שזה מתחלק ל כ.מסך רזולוציה, כמות הפירוט.

מתוך הגרפיקה, לדוגמא ב CS היה לי קונפיג מיוחד שמריץ את המשחק על הגרפיקה הכי נמוכה, ומבטל לחלוטין אפקטים, מבטל השתקפויות ו DECALS, מבטל חביות מיותרות במשחק, מדגיש את הכוונת, מדגיש את המפה והראדאר.

2. עכבר - קלט מהירות לרוב השחקנים זה קשור מאוד לביצועים במשחק.

3. מקלדת, חשוב לא אלחוטית - מנסיון כל ציוד כזה או אחר מניב אחריו אי סינכרון ודיוק של פעולות שיכול לעלות בעצבים של אותו שחקן.

4. כסא, ישיבה נכונה אל מול המסך, ביטוי נכון בין הידיים ב 90 מעלות והנחתן בצורה שהן ינוחו ולא יופעלו אל מעל למידה המבוקשת, רק (הפעולה הנכונה היא להזיז רק את האמות, אבל זה לא קורה בפועל בשחקני FPS הם משתמשים רק במפרק כף היד להזזת העכבר ולהגדלת הסיכויים לפגיעה במטרה).

5. אור ישיר אל המסך, מיקום המסך ביחס למקור אור בחדר בו משחקים.

זה בעיקר הדברים שמעלים את חדות השחקן ביחס לביצועים שהמחשב שלו יכולים לתת, במידה והשחקן מסונכרן עם הביצועים הוא יצליח לבצע כל משימה שירצה. במידה והמערכת לא מאפשרת לו בכך הוא צריך לשדרג (FPS נמוך).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משהו מוזר יש לי gtx 760

שאני משחק על הגדרות גבוהות עם AA דלוק יש לי בערך 30 FPS

שהורדתי את ה- AA זה נשאר בערך אותו מצב, וגם בהגדרות בינוניות זה בערך 40 FPS

שאני עושה הכל על LOW וגם בלי AA אני מקבל בערך 50 FPS אבל גם לא יציב לגמרי

מה יכול להיות דפוק אצלי? הדרייבר הכי מעודכן

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי,

קודם כל אם תוכל לרשום לי את כל המפרט + המסך שלך ואת הרזולוציה עליה אתה משחק,

במידה והרזולוציה לא עולה על 1920x1200 תנסה לראות שה RESOLUTION SCALE על 100.

דבר שני, כנס לGEFORCE EXPERIENCE ומשם תנסה לעשות אופטימיזציה למשחק, הוא אמור למצוא לך את המשחק ולהגדיר אותו, המידה והוא לא מוצא את המשחק, כוון אותו לתקיית המשחק - בד"כ C:\Program Files\Origin\Origin Games\Battlefield 4\BF4.exe

תנסה ותגיד לי מה קורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסך 2407wfp

זיכרון 8G

מעבד I5 760 2.80 GHz

כרטיס מסך 760GTX

לוח אם ג'יגהבייט לא זוכר את הדגם האמת

ווינדוס 7

רזולוציה 1920 על 1200

הוא אומר לי לשים את המשחק על הגדרות מטורפות לא נראה לי שהוא יזוז בהגדרות כאלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...