arch /sbin/init not found - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

arch /sbin/init not found

lsl

Recommended Posts

עגחק

- - - תגובה אוחדה: - - -

מצטער יש לי בעיה עם הכתיבת הודעה

שאני מעלה את הarch מgrub כתוב לי משהו עם מה שכתוב בכותרת

ניסיתי המון פתרונות מהאינטרנט כלום לא עבד

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מערכת הפורומים לא תומכת כמו שצריך בדפדפנים לינוקסיים מסוימים. אתה אמור להיות יכול לערוך את ההודעה על ידיי פיירפוקס או כרום

תאמר מה ניסית לעשות, צלם את המסך על ידיי ותעלה תמונה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התקנתי arch linux

אז התקנתי על אותו esp ואותו דיסק xubuntu (בשביל הgrub ובשביל שיהיה לי מחשב)

גם לפני הxubuntu היה את השגיאה הזאת

לא הצלחתי להעלות את הarch שהתקנתי בכלל

עקבתי אחרי המדריך "begginers guide" ולמעשה העתקתי את הפקודות שהיו שם

ניסיתי לעשות את התהליך כמה פעמים אבל עדיין אותה שגיאה

חוץ מהconfig the base system עשיתי את הכל לפי המדריך (עשיתי arch-chroot)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התקנת את המערכת הבסיסית (הפקודה pacstrap) ?

המחיצה בקובץ ההגדרות של grub מוגדרת לפי המחיצה שבה נמצאת המערכת המותקנת, או שלא נגעת (והשארת ברירת מחדל שאוליי לא נכונה) ? נסה להתקין syslinux, הוא פשוט ואמין יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. כן (pacstrap -i /mnt base-devel)

2. הxubuntu זיהה לבד לדעתי, בכל מקרה ניסיתי עם הsyslinux קודם וזה בדיוק אותו דבר

אני לא חושב שהמסך שאני רואה הוא חלק מהgrub כי מסך זהה 1:1 הופיע גם בsyslinux

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה boot loader מעלה את הקרנל ואומר לו מה המחיצה שאמורה להיות root. הקרנל עולה, בהצלחה mount למחיצה, ולא מצליח להעלות את systemd כי אין את הקובץ /sbin/init. בשלב זה הקרנל כותב את הודעת השגיאה למסך

מצב כזה יכול לקרות למשל אם יצרת כמה מחיצות, והתקנת את arch למשל ל sda1, אבל ה boot loader אומר לו שהמחיצה היא sda2. אם המחיצה sda2 קיימת אבל היא לא המחיצה הנכונה (למשל : היא מחיצת home), הקרנל יצליח לבצע mount ויגיע עד כאן

כשאתה מקבל את ההודעה, תנסה על ידיי הפקודות ls ו mount לבדוק באיזה מחיצה אתה נמצא והאם יש בה בכלל את התיקיה sbin או הקובץ /sbin/init

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הbootloader זיהה את המחיצה של הarch

הקובץ או התיקייה sbin init קיים

- - - תגובה אוחדה: - - -

הbootloader זיהה את המחיצה של הarch

הקובץ או התיקייה sbin init קיים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה boot loader לא חייב לזהות כלום, הוא נותן לקרנל את שם המחיצה שנמצא בקובץ ההגדרות שלו. אם בברירת מחדל כתוב שם sda2 ולא נגעת בו, הוא יעביר לקרנל sda2 גם אם במערכת שלך אין מחיצה כזאת

במקרה שלך המחיצה קיימת, ונשאלת השאלה : האם היא המחיצה הנכונה ? אין מצב שהיא בטעות מחיצת home או מחיצת / של xubuntu (ובמקרה כזה יכול להיות שיהיה בה sbin/init - אבל של xubuntu ולא של arch) ?

אם ממסך השגיאה אתה יכול לראות על ידיי הפקודות ls שקיים הקובץ sbin/init, תנסה להריץ אותו ותראה מה יקרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה

כבר פתרתי את הבעיה (היתה לי בעיה בעריכה אז לא יכולתי לעדכן)

עכשיו יש עוד משהו, המערכת עולה, מבקשת ממני להכניס סיסמא בterminal, השם משתמש הroot והססמא היא זאת שקבעתי בהתקנה

עשיתי login בהצלחה, הוא מביא אותי לterminal, מה עכשיו? הwifi-menu והping לא עובדים (הפקודות לא קיימות)

יש אפשרות להעביר את הkde לdok ולהתקין דרך הterminal?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעלה מדיסק ההתקנה, תתחבר לרשת, תעשה mount למחיצה ו arch-chroot, ותוכל להתקין את מה שאתה רוצה דרך הרשת

הפקודה ping נמצאת ב iputils

הפקודה wifi-menu נמצאת ב netctl

יתכן שתצתרך להתקין גם דרייבר או firmware לכ שלך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא עובד...

עשיתי mount וchroot

התקנתי את הuputils ואת הnetctl, היה כתוב לי שהם הותקנו אבל הפקודות עדיין לא עובדות

שאני כותב iw dev בarch שמותקן על המחשב כתוב לי צירוף של אותיות ומספרים ואז not found

זו בעיה של דרייברים? (אגב הצירוף הוא לא אותו אחד שהיה בהתקנה) אם כן אז איך להתקין אותם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...