המחשב הפסיק להגיב, סבירות לקצר רחב טווח. - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המחשב הפסיק להגיב, סבירות לקצר רחב טווח.

Guy950

Recommended Posts

היי, אני אהיה כנה איתכם - אני בתקופת המבחנים עכשיו וכל החומר שלי כולו נעול בתוך המחשב הזה.

המטרה שלי כרגע היא לא להשיב את המחשב לתפקוד מלא אלא "להדליק" אותו כדי שתהיה לי את האפשרות לגבות את החומר של המבחנים שנותרו ומשם אשלח אותו לתיקון בTMS.

אבל אסביר מה קרה למחשב - מדובר במחשב הנייח שרשום בפרופיל שלי (כן אני יודע, אי אפשר לראות את המפרט שלי. אל תשאלו אותי, זאת בעיה של מערכת הפורומים פה שאי אפשר לראות את המפרט ע"י לחיצה במפרט בצד) ולמען האמת לא עשיתי למחשב שום שינויים פיזיים בחצי שנה האחרונה. כשקיבלתי את המחשב הדברים היחידים שעשיתי היו להוסיף 3 כוננים קשיחים ולהחליף את הקירור מעבד לקירור מים סגור.

על המחשב הרצתי 8.1 פרו.

בכל מקרה, בתקופה האחרונה (תקופת המבחנים) לא עשיתי במחשב שום דבר חוץ מלתכנת בג'אווה באקליפס ולגלוש בגוגל ופה ושם שיחקתי MineCraft, לא הותקנו תוכנות חדשות ולא נעשו ניסויים במחשב.

היום גלשתי להנאתי באינטרנט וברגע אחד המסכים קפאו ולפני שזה קרה קפצה באופן זריז הודעה, למטה בצד, שהדרייבר של NV איתר תקלה. לא יכולתי ללחוץ על הבועה כי המסכים קפאו ולא יכולתי לעשות כלום. חיכיתי בערך שש דקות שהקיפאון יעבור אבל כלום לא קרה ולחצתי על הכפתור reset שעל המארז - לא הייתה תגובה בכלל. אז נאלצתי לעבור לתותחים הכבדים ולחצתי על הכפתור הדלק של המחשב.

הקטע הוא שאני אפילו לא הספקתי ללחוץ לחיצה ארוכה, ברגע שלחצתי לחיצה קצרה מיד המחשב נכבה ומאז הוא לא נדלק.

יותר נכון הוא נדלק אבל הוא תקוע בלופ אינסופי שהוא נדלק ומיד נכבה, נדלק ונכבה וכך הלאה הלאה.

לכן הסקתי שהבעיה היא בכרטיס מסך וניתקתי את הכרטיס מסך והעברתי את המסך שלי ליציאת DVI על הלוח אם, והמחשב עדיין תקוע בלופ רק שהלופ לוקח יותר זמן (פעם הוא נכבה אחרי שנייה, פעם הוא נכבה אחרי דקה ופעם זה ופעם זה) והמסך לא נדלק ואני מסיק ששום דבר לא קורה כי אין אפילו אורות על המקלדת.

אציין שבמהלך הלופ גם אין אורות על הלוח אם ואין לי אז אני לא יודע אם יש צלצולים.

כמובן שבדקתי את הלוח אם - אני לא מוצא חלקים שרופים או קבלים מנופחים.

המחשב מחובר לחשמל עם מגן מתח, וככל הידוע לי לא הייתה קפיצה מתח (גם כן ששתי המנורות של המגן מתח עדיין דולקות) ואני פשוט מסיק שבכל זאת נהיה קצר בלוח אם והוא הפסיק לעבוד.

לדעתכם יש דרך להדליק את המחשב עם כל הבעיות האלה.

מצטער על החפירה אבל אני זקוק נואשות לעזרה,

החומר שלי נמצא שם בפנים ובשיא הרצינות אין לי דרך אחרת להשיג אותו חוץ מלהתחיל לסכם הכל מחדש שזה בזבוז טהור של זמן.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

יש לך עוד מחשב נייח?

אתה יכול לחבר את הדיסק קשיח מהמחשב התקול לתקין ולהעביר את המידע.

אולי אחד הרכיבים מקצר.

תנתק זיכרון, דיסקים קשיחים, כרטיס מסך ואת שאר הדברים המחוברים אם יש.

ותנסה להדליק אותו כשאתה מחבר רכיב רכיב.

תתחיל עם סטיק אחד של ללא כ. מסך. אחרי זה תעביר את הסטיק לסלוט אחר אם לא עזר וכך הלאה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי נייח נוסף לעשות את ההעברה ויש לי תחושה שאם אני אנסה לעשות את זה במעבדת מחשבים באונ' אני אעוף לכל הרוחות מהמקום...

וניתקתי חלק מהרכיבים, אני בדיוק עכשיו עושה את הבדיקות על הרכיבים אבל המצב עדיין קיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבקש מחבר לעשות גיבוי דרך המחשב שלו או על המחשב שלו(אם אין לך כונן חיצוני)

אתה גם יכול לבקש מTMS שיבצעו גיבוי (בתשלום כמובן) או לשאול אם אפשר לשלוח את המחשב ללא הדיסק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פנה לחבר שיתן לך לחבר את הדיסק הקשיח למחשב שלו. אתה יכול גם לקנות מתאם USB/SATA ולחבר את הדיסק הקשיח אליו (להפעלה של הדיסק תשתמש בספק של המחשב שלך), וזה יאפשר לך לחבר אותו למחשב נייד

או שתפנה לאנשי מחשוב באונ', תסביר להם את הבעיה, יתכן שיוכלו לאפשר לך לחבר את הדיסק באיזה שהוא מחשב במעבדה שלהם וכו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ככה, בדקתי את המחשב כמה וכמה פעמים, המסקנות הסופיות הן שהלוח אם כנראה חטף קצר או שהספק כוח כנראה חטף קצר. מה שבטוח זה שזה אחד מהם.

אני מקווה שהקצר לא צלה רכיבים אחרים אבל כמו שציינתי אין שום תגובה מהלוח אם ובד"כ כשאני מדליק את המחשב יש נורה שנדלקת מהלוח עצמו.

לגבי המידע - יש לי חבר שיביא לי חוט עם מתאם (כמו שבינארי ציין) ואני אעביר מידע מהHDD. אני אבקש מTMS שיגבו את הSSD ונראה מה יהיה בסוף.

החומר של הלימודים נמצא בHDD אז רק הוא מעניין אותי בשלב זה.

תודה על הטיפים, את רוב הדברים אני סוגר פה ואני אצור קשר עם TMS לגבי מימוש אחריות.

ועידן, כן זה הספק כוח שלי, ידוע לך משהו על זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן אני יודע שההודעה הראשית יצאה ארוכה, זה בשביל לפרט בפרוט מרבי.

כלום לא קורה עכשיו, כמו שציינתי למעלה המחשב נמצא בלופ של כיבוי והפעלה שבעיקר מתבטאת במנורה על המארז שנדלקת ונכבית.

מהלוח עצמו אין שום תגובה וגם לא מהמסכים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. נסה עם ספק כח אחר.

ב. פתחת את המארז לראות מה קורה בפנים? כבר נתקלתי בקירור מים שנזל וקיצר, החשב נדלק ונכבה בלופ כיוון שהספק הפעיל את אחת ההגנות שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, פתחתי את המחשב ממזמן. עברתי עכשיו על הצינורות של הקירור מים וניערתי את הצינורות - אין דליפה.

אין גם כתמי מים יבשים על רצפת המארז או על רכיב כלשהו שיכול להיות במסלול של הדליפות והמשאב על תושבת המעבד נראה תקין לגמרי.

ולגבי הספק, אם TMS לא יוכלו לשלוח שליח מחר או מחרתיים אז נראה אם אצליח להשיג ספק לבדיקה - כרגע אין לי אפשרות להשיג אחד לבדוק :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תזכיר לי איזה ספק כח היה לך שם fsp reidar 650W?

מעניין אותי לדעת מה גורם לך לחשוב שיש בעיה עם ספקי הכח האלו? לא ראיתי ביקורות שטוענות שיש משהו לא בסדר בספק כח הזה.

אגב, לפי המפרט שלו, שלקוח ישירות מהפרופיל שלו, ספק הכח הוא אכן FSP Raider 650W:

i7 4770

CoolIT Eco

Gigabyte Z87x-d3h

Crucial 16GB (2x8GB)

Gigabyte GTX 770 OC 4GB

FSP Raider 650W

intel 520 180gb

Kingston V300 120GB

WD HDD black 1TB

Fractal Design Define R4

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא טענתי שיש בעיות עם הספקים האלו, רציתי לאשר את שזכרתי אם יש ברשותו ספק יחסית אמין.

זכרתי שגיא שאל לפני כמה חודשים אם הספק שברשותו יחזיק מערך של GTX770 (-:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצטער אם הבנתי לא נכון. פשוט מה שכתבת נשמע לי כמו "אהה, זה FSP Raider 650W...", ולכן חשבתי שאתה יודע שיש משהו לא בסדר עם ספקי הכח האלו.

אגב, בשביל 2 כרטיסי GTX 770, שכל אחד דורש כ 250W ו-2 חיבורים (לפי האתר של - אחד של 6 פינים ואחד של 8 פינים), ספק כח כזה לא יתאים - לא מבחינת ההספק הכולל ולא מבחינת מספר החיבורים (למרות שאפשר להשתמש במפצלים), ואני לא חושב שיש ספק כח של 650W שכן יתאים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...