שלושה ראוטרים שונים מסרבים למשוך כתובת מHOT... - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שלושה ראוטרים שונים מסרבים למשוך כתובת מHOT...

ilanhorn

Recommended Posts

בוקר טוב,

אני מחובר דרך HOT ובזק בינלאומי, בחיבור ללא חייגן.

לפני יומיים הראוטר שלי (edimax BR-6428nS) התחיל לעשות צרות. בסוף הגיע למצב שאי אפשר יותר להתחבר לממשק הניהול שלו.

ניסיתי לחזור לראוטר הקודם שלי (TP-LINK TL-WR841 אם אני זוכר נכון). הוא לא הצליח למשוך כתובת IP.

כנ"ל עם שני ראוטרים חדשים: TP-LINK WL-WR941N וגם edimax BR-6478AC.

הסימפטומים זהים - הראוטרים מנסים להתחבר ולמשוך כתובת IP דרך DHCP, ולא מצליחים.

מי שכן מצליח זה מחשב של הבת שלי, בחיבור ישיר למודם Arris של .

בשיחות ארוכות על התמיכה הטכנית הם לא הצליחו לעשות שום דבר. מעבר לזה מבחינתם אין בעיה כי "הם תומכים רק בWINDOWS".

חשבתי בשלב הבא לבקש מHOT לבטל את החיבור ללא חייגן - אולי איזה אתחול מחדש עצבני יוציא את החיבור שלי מהמצב הקטטוני בו הוא נמצא. זה משהו שכדאי לנסות? המלצות אחרות למישהו?

אילן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שתי אפשרויות.

1. לברר מה כתובת הMAC של יציאת הWAN בנתב הישן. ולשנות את הכתובת בנתב החדש בהתאם.

2. להתקשר להוט, ולבקש שיאפסו רשימת כתובות במודם

1. ניסיתי ולא הועיל.

2. לדעתי הם עשו אתמול וגם לא הועיל כלל.

יש עוד משהו שאתה יכול לחשוב עליו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פרט לשכפל את כתובות המאק של כניסת ה WAN בראוטרים שכן עובדים אל הראוטרים שלא עובדים, האופציה היחידה זה להתקשר להוט ולבקש מהם כפי שירח אפל הציע.

או שהם לא ביצעו את זה כאשר התקשרת אתמול, או שמיד אח"כ שוב חיברת את כל הראוטרים הישנים.

הסיבה לבעיה: הוט מחלקים עד 3 כתובות IP להתקנים. ברגע שאתה מחבר התקן רביעי, הוא לא יקבל כתובת IP עד שהרשימה הקודמת תתנקה. וזה יקרה רק לאחר זמן ארוך שההתקנים האחרים מנותקים, לפעמים שבועות. או שהוט ינקו בעצמם את כתובות ה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פרט לשכפל את כתובות המאק של כניסת ה WAN בראוטרים שכן עובדים אל הראוטרים שלא עובדים, האופציה היחידה זה להתקשר להוט ולבקש מהם כפי שירח אפל הציע.

או שהם לא ביצעו את זה כאשר התקשרת אתמול, או שמיד אח"כ שוב חיברת את כל הראוטרים הישנים.

הסיבה לבעיה: הוט מחלקים עד 3 כתובות IP להתקנים. ברגע שאתה מחבר התקן רביעי, הוא לא יקבל כתובת IP עד שהרשימה הקודמת תתנקה. וזה יקרה רק לאחר זמן ארוך שההתקנים האחרים מנותקים, לפעמים שבועות. או שהוט ינקו בעצמם את כתובות ה .

אז מה כתובת הMAC של הראוטר הישן אני לא בטוח (אני יודע מה זו הדיפולטית שכתובה עליו במדבקה אבל אין לי דרך לדעת אם זו שהוא השתמש בה היתה שונה או לא), אבל ניסיתי לקחת את כתובת הMAC של מחשב הWINDOWS (שכן מצליח להתחבר) ולשים אותה בראוטר החדש. גם זה לא עזר.

יש עוד משהו שכדאי לנסות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה קרה לי בעבר.

צריך שהוט יאפסו את המודם לחלוטין, הנציג שהיה איתי על הקו אמר לי שלא תמיד זה עובד בפעם הראשונה ולכן הוא חיבר אותי זמנית בחיבור ללא חייגן לספק אחר כדי שהמודם יקבל סגמנט שונה של כתובות IP מהספק, איפס שוב, ושוב החזיר אותי לספק המקורי, בקיצור רק לאחר מאבק של כמעט חצי שעה שהוא שיחק במודם, זה פתאום עבד.

צריך ליפול על נציג מנוסה שכבר אכל מזה ושיש לו גם ראש גדול לפתור את הבעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי. התנחלות אצל הוט וצירוף של הטכנאי של בינלאומי (שהיה הרבה יותר קל לדבר איתו, מסתבר) פתרו את הבעיה.

מעבר למסלול עם חייגן, שכמובן גורם למודם לראות סגמנט שונה לחלוטין של כתובות IP, פתר את הבעיה. לא לפני שהסבירו לי חמש פעמים שזה ממש, אבל ממש, לא קשור לבעיה שלי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש פתגם במרוקאית שהפירוש שלו זה "שחק אותה מסכן ותרוויח".

הדרך הפשוטה לא להתמצא ולא להבין מה אתה עושה הם ישלחו טכנאי והוא ידאג לחבר לך את הציוד....

והיה לי כבר קומבינה של מודם אריס מחובר למתאם שיחות נטוויזן מחובר לראוטר פרטי שלי והטכנאי של חיבר לי הכל כמו גדול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למעשה במעבר לחיבור עם חייגן הם עשו את מה שהמוקדן של הוט עשה איתי כשהעביר את החיבור באופן זמני דרך ספק אחר, הם למעשה אילצו את המודם לקבל טווח כתובות שונה שמחק את הכתובות שהוא היה תקוע איתן.

לדעתי אם תחזיר את החיבור ללא חייגן הבעיה לא תקרה כי המודם כבר "שכח" את הכתובות שהוא היה תקוע איתן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...