עזרה באיתור תקלה בספק כח - עמוד 2 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה באיתור תקלה בספק כח

roeesnir

Recommended Posts

מה המתחים ביציאה על כל מסילה? כתבתי למעלה האם הדיודות שלמות ? איך נראות דיודות? הכל נראה לי שלם

אם יש דיודה מקוצרת ביציאה הספק יכול להיכנס להגנה ולהתכבות, כשהוא נכנס למצב הזה הקבל מפסיק לקבל טעינה מהשנאי (נשאר רק אם הטעינה האיטית דרך נגד מהמתח הגבוה) והמתח שלו יורד

אם אין, יכול להיות שהקבל עצמו לא תקין. תנסה להחליף אותו לקבל שהוא לפחות כמו המקורי בקיבול (ואם המקורי היה 10-22uF הייתי מעלה אותו ל 22-47uF לפחות בהתאמה, אבל זה אמור לעבוד גם אם קבל שהוא בדיוק כמו המקורי) ומתח לפחות 35V

אנסה להחליף את הקבל הזה. זה מה שאני יכול לעשות בינתיים. הקבל המקורי הוא 10UF 50V.

יש לי :

10uf 50v

33uf 50v

10uf 25v

100uf 50v

47uf 50v

47uf 25v

השאר לא רלוונטיים (מזל שקניתי שקית עם כל הסוגים בeBay)

מה לשים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבדוק את הדיודות של היציאה על ידיי מולטימטר במצב צפצוף/בדיקת דיודות

כולן אמורות להיות מוליכות בכיוון קדמי אם מפל מתח של כ 400-700mV (בדרך כלל באיזור ה 600-700) ולא להוליך בכיוון האחורי (יכול להיות שבהתחלה כן תראה משהוא כשתחבר הפוך בגלל קבלים שנטענים מהמתח של המולטימטר, אבל זה אמור להיעלם תוך כמה שניות אם אתה משאיר את המולטימטר מחובר באותו מצב)

כל אלה שכתבת שם אמורים לעבוד (אם כי ה 25V על הגבול מבחינת מתח). אני הייתי שם 33-47uF במתח 35V או יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדיודה מקוצרת.

אתה צריך למצוא כזו, או עם נתונים זהים/גבוהים יותר - ולהחליף.

מדובר לרוב בדיודה fast switching, מתח של מאות וולטים בודדים (היא בכלל מיישרת מתח נמוך) וזרם של כ3~5 אמפר. תבדוק לפי המק"ט עליה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה הדיודה של מסילת 12 או 5 ? אם של 12 תבדוק אם האינוורטר מקוצר ויכול להיות שהוא שרף אותה

ואם כבר, הייתי שוקל להלחים 2 דיודות במקביל - יש מקום במעגל

תכופף את הרגליים שלה גבוה כמו המקורית. תחזיק אם פלאייר את הקטע שצמוד לדיודה עצמה כדיי שלא יהיה קיפול צמוד לדיודה (זה יכול לגרום לאיבוד האטימות של הפלסטיק וקיצור אורך החיים שלה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע אם זו הדיודה של מסילת ה12 או ה5.

איך אפשר לבדוק?

בכל מקרה, הזמנתי את הדיודות מeBay.

כשיגיעו אתקדם עם זה ואעדכן.

תודה רבה רבה חבר'ה.

למדתי ה-מ-ו-ן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה סימני היכר :

יש מצב שפשוט כתוב איפה שהוא ? תחפש לייד החיבור שהולך למעגל VGA ותעקוב אחריי הקווים במעגל

מה המתח של הקבלים האלקטרוליטיים על המסילה הזאת ? קבלים של 10V למשל לא יכולים לעמוד על מסילה של 12V

מאיזה מסילה מחובר האינוורטר ? בדרך כלל הוא על 12V מה שאומר שאותה מסילה היא כנראה 12V והשניה כנראה 5V

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע אם זו הדיודה של מסילת ה12 או ה5.

איך אפשר לבדוק?

לא יודע מה זה משנה לך.. אבל אתה יכול לבדוק רציפות בין הדיודה לפינים ביציאה, שרשום לך ליד כל אחד מה הוא מוציא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 חודשים מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...