מתכנן לשדרג את המחשב (תקציב: 1600-2000 ש"ח) - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מתכנן לשדרג את המחשב (תקציב: 1600-2000 ש"ח)

DannyK92

Recommended Posts

שלום,

לפני שנתיים וחצי קניתי לעצמי מחשב לגיימינג, הוא קצת מתחיל "להראות את הגיל" והחלטתי לשדרג אותו קצת עם כרטיס מסך חדש (עדיף של NVIDIA), תוספת של 8 ג'יגה נוספים של RAM וכונן SSD בשביל מערכת ההפעלה

אם אפשר להציע לי מוצרים מ-KSP, (זאת החנות שהכי קרובה אליי) אני אשמח

אני קונה גם Windows 7 64bit אז גם זה אמור להיכלל בתקציב של 1600-2000

המפרט שלי הוא:

-

לוח אם: INTEL Cold Lake ATX DDR3

-

מעבד: INTEL i5-2500 3.30Ghz

-

זיכרון: KINGSTON 4GB 1600MHz x2

-

כרטיס מסך: GainWard GTX560Ti 1G DDR5

-

מארז (אם זה רלוונטי): COUGAR-Compucas Midi ATX

-

ספק כוח: AcBel 750W IPOWER

-

תודה מראש על העזרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מה זה אחי יש לך מחשוב לפני שנתיים יותר סוסון משלי לפני שלוש שנים חחח

זיכרון סבבה טוב לשדרג, מעבד סביר אך עדיין יותר טוב והספק כוח עצבני, תעמיס עליו קצת יותר חחח!

באמת אתה צריך SSD במקום הרבה יותר מקום? זה כ"כ רלוונטי שהמחשב יעלה יותר מהר? חבל נראה מיותר.

כמה עולה הזיכרון והכונן SSD שאתה רוצה לקנות? צריך להוריד מתוך ה- 1600 - 2000 ולחשוב כלכלי על הכרטיס מסך...

הספק כוח סוס כמו שאמרתי כבר.

אני הייתי הולך עם הכרטיס מסך הזה: EVGA GTX750Ti 2GB GDDR5 DVI HDMI DP PCI-E

נמצא כלול ב- KSP - http://ksp.co.il/?uin=22418

שיקול דעת שלך, תהנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה אחי יש לך מחשוב לפני שנתיים יותר סוסון משלי לפני שלוש שנים חחח

זיכרון סבבה טוב לשדרג, מעבד סביר אך עדיין יותר טוב והספק כוח עצבני, תעמיס עליו קצת יותר חחח!

באמת אתה צריך SSD במקום הרבה יותר מקום? זה כ"כ רלוונטי שהמחשב יעלה יותר מהר? חבל נראה מיותר.

כמה עולה הזיכרון והכונן SSD שאתה רוצה לקנות? צריך להוריד מתוך ה- 1600 - 2000 ולחשוב כלכלי על הכרטיס מסך...

הספק כוח סוס כמו שאמרתי כבר.

אני הייתי הולך עם הכרטיס מסך הזה: EVGA GTX750Ti 2GB GDDR5 DVI HDMI DP PCI-E

נמצא כלול ב- KSP - http://ksp.co.il/?uin=22418

שיקול דעת שלך, תהנה.

אז אתה מציע לי לוותר על SSD (מה שאני כנראה אעשה) ורק להוסיף וכרטיס מסך?

ועוד שאלה, יש לי עכשיו 2 סטיקים של 4 ג'יגה במהירות 1600, אם אני מוסיף עוד סטיק אחד של 8 ג'יגה באותה מהירות זה לא... יחרפן את המחשב?

ועוד שאלה, הכרטיס מסך שהצעת לי נראה ממש מפלצת לעומת מה שיש לי, הוא לא יעשה צוואר בקבוק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע אחי, עדיף כמה שיותר זיכרון (בכל כרטיס) וכמה שפחות כרטיסים אשר ישארו במחשב, נניח-

1x8 GB או 4x2 או 2x8 כן גבוהים, תלוי במחיר.

כל הזיכרונות חייבים להיות באותה מהירות של לוח האם- 1600 אז כן 1600Mhz מהירות.

שמע אחי, הספק כוח שלך סבבה.

תראה... (לפחות זה מה שאמרו לי ושמעתי הרבה על זה).

מתי ש- 2 GB זיכרון כבר לא יהיו אפקטיבים, אז מלא כרטיסי מסך כבר לא יהיו בשימוש כיוון צוואר הבקבוק.

נכון ל- 3GB או 4 GB ....

כן גם אני חשבתי על זה, רוחב חיים וזמן רחב יותר.. אבל תעשה את השיקול דעת שלך.

כי מתי שהכרטיס מסך הנ"ל יהיה "גרוע" כ"כ הרבה כרטיסי מסך כבר לא יהיה באמת שווי ערך.

ובקשר ל- אני לא אגביל אותך, עם מהירות העלאה חשובה לך, קנה אותו אבל הייתי מעדין 1 TB או 2+ במקום מקסימום 256GB ... (זה יכול להגביל משמעותית בעתיד, אלה אם לא מחשב חדש).

ואז עדיף כבר לקנות מחשב חדש, אבל זה נושא אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע אחי, עדיף כמה שיותר זיכרון (בכל כרטיס) וכמה שפחות כרטיסים אשר ישארו במחשב, נניח-

1x8 GB או 4x2 או 2x8 כן גבוהים, תלוי במחיר.

כל הזיכרונות חייבים להיות באותה מהירות של לוח האם- 1600 אז כן 1600Mhz מהירות.

שמע אחי, הספק כוח שלך סבבה.

תראה... (לפחות זה מה שאמרו לי ושמעתי הרבה על זה).

מתי ש- 2 GB זיכרון כבר לא יהיו אפקטיבים, אז מלא כרטיסי מסך כבר לא יהיו בשימוש כיוון צוואר הבקבוק.

נכון ל- 3GB או 4 GB ....

כן גם אני חשבתי על זה, רוחב חיים וזמן רחב יותר.. אבל תעשה את השיקול דעת שלך.

כי מתי שהכרטיס מסך הנ"ל יהיה "גרוע" כ"כ הרבה כרטיסי מסך כבר לא יהיה באמת שווי ערך.

ובקשר ל- אני לא אגביל אותך, עם מהירות העלאה חשובה לך, קנה אותו אבל הייתי מעדין 1 TB או 2+ במקום מקסימום 256GB ... (זה יכול להגביל משמעותית בעתיד, אלה אם לא מחשב חדש).

ואז עדיף כבר לקנות מחשב חדש, אבל זה נושא אחר.

אז כדאי לי ללכת על הכרטיס הזה, להיות איתו שנתיים ואז כבר לקנות מחשב חדש עם חומרה יותר מתקדמת?

ומה לגבי זיכרון? אני יכול להוסיף עוד סטיק של 8 בנוסף ל-2 סטיקים של ה-4 שיש לי או שעדיף להחליף אותם בעוד סטיק של 8? כי זה עוד הוצאה ואני רוצה לחסוך כמה שיותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע בקשר לזיכרון בכייף אתה יכול 2x8 או להוסיף עם 2x4 + 1x8 שהם ביחד 16 GB .

או שאתה רוצה, ראיתי שיש/ עושים אחי לוקחים 4x4 GB = 16 GB כן 4 סטיקים של 4 GB אשר ביחד בקיבולת של 16 GB .

ב- 20 GB אין ממש טעם וגם אפילו שהמקסימום האפשרי זה 32 GB במחשבים מודרנים, לא צריך כ"כ הרבה פשוט בזבוז.

יש מצב שהמחשב ישאר/ישרוד אצלך אפילו לעוד 3-4 שנים, לא שנתיים.

החלטת לגבי ה- או HDD ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע בקשר לזיכרון בכייף אתה יכול 2x8 או להוסיף עם 2x4 + 1x8 שהם ביחד 16 GB .

או שאתה רוצה, ראיתי שיש/ עושים אחי לוקחים 4x4 GB = 16 GB כן 4 סטיקים של 4 GB אשר ביחד בקיבולת של 16 GB .

ב- 20 GB אין ממש טעם וגם אפילו שהמקסימום האפשרי זה 32 GB במחשבים מודרנים, לא צריך כ"כ הרבה פשוט בזבוז.

יש מצב שהמחשב ישאר/ישרוד אצלך אפילו לעוד 3-4 שנים, לא שנתיים.

החלטת לגבי ה- או HDD ?

הבנתי...

שינוי קטן בתוכניות:

ויתרתי על בינתיים, אני אשאר עם ה-HDD 1TB שלי ובמקום זה אני בודק אולי אני יכול לשדרג מעבד, יש i7 שיתאים ללוח אם שלי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם המטרה היא שיפור הביצועים במשחקים, תשדרג קודם כל כרטיס מסך ותחליט אם זה מספיק או לא. כנראה שזה יספיק בהחלט. הגדלת כמות ה לא תעזור בתחום הזה.

אם המטרה היא גם שיפור "כללי" בעת עבודה שוטפת בווינדוס, הרי שלא כרטיס מסך, לא מעבד ולא זכרון יעזרו לך. אם אתה לא רוצה , תתחיל מניקוי של שטויות (לדוגמה, Services שלא צריך) מהמערכת ותבצע איחוי דיסק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם המטרה היא שיפור הביצועים במשחקים, תשדרג קודם כל כרטיס מסך ותחליט אם זה מספיק או לא. כנראה שזה יספיק בהחלט. הגדלת כמות ה לא תעזור בתחום הזה.

אם המטרה היא גם שיפור "כללי" בעת עבודה שוטפת בווינדוס, הרי שלא כרטיס מסך, לא מעבד ולא זכרון יעזרו לך. אם אתה לא רוצה , תתחיל מניקוי של שטויות (לדוגמה, Services שלא צריך) מהמערכת ותבצע איחוי דיסק.

הבנתי, כנראה שזה מה שאני אעשה

ומה עם שדרוג מעבד? כרגע יש לי i5 והייתי רוצה לדעת אם יש i7 שיתאים ללוח האם שלי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...