עזרה בהרכבת מפרט בתקציב של עד 6,000 ש"ח כולל מסך - עמוד 3 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בהרכבת מפרט בתקציב של עד 6,000 ש"ח כולל מסך

Karos

Recommended Posts

TMS הוציאו מהאפשרויות בחירה את הלוח אם שהצעתם.

Gigabyte GA-H81M-HD3 Front USB3 - בקניית מחשב חדש בלבד

כמות: 1 - מחיר: ₪239

עכשיו גם אין אף מבצע על מסוג mATX בקניית מחשב חדש, מה שהופך את המפרט לפחות משתלם.

מה האלטרנטיבה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

גם Gigabyte GA-H81M-D2V Retail Front USB3.0 - מחיר מבצע ₪245 הוא לוח Micro ATX אם זה מה שחשוב לך פשוט למשל אין לו חיבור HDMI וכרטיס קול כמו לGigabyte GA-H81M-HD3 ויכול להיות שיש עוד כמה הבדלים קטנים שלא שמתי לב אליהם ואפשר לבדוק באתר היצרן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בסיסי מידי ופחות טוב מהקודם. ובנוסף לכל הוא גם יותר יקר... אמנם לא בהרבה אבל עדיין.

מוזר שהם הוציאו את הקודם מהמבצע בלי להציע חלופה.

אני אחכה כמה ימים, אולי הם יכניסו למבצע בקניית מחשב חדש mATX נורמלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם לי לא נראה שיהיה אחד נורמלי ובחודש הקרוב מקסימום ייצא שתחכה יותר ואז אולי ישתנו עוד דברים במפרט.

TMS עכשיו גם אין אף מבצע על מסוג mATX בקניית מחשב חדש, מה שהופך את המפרט לפחות משתלם.
אגב לא ברור לי בדיוק כתבת שרצית "מסוג mATX בקניית מחשב חדש" לא ציינת שיהיה לו משהו ספציפי.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל גרסאות הmATX תמיד יותר זולות מהגרסה המקבילה של הATX.

למשל הלוח שהבאת Gigabyte GA-H87-HD3 for 1150 - בקניית מחשב חדש - ₪389 , במקום שהגרסת מיקרו שלו תעלה פחות היא עולה 40 שקל יותר באתר.

ה-H81M-HD3 היה בסיסי אבל מספיק טוב. עכשיו אני צריך להוסיף כמעט 200 שקל בשביל H87M-HD3. זה כבר הבדל משמעותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב אתה לא ברור מספיק מה חסר לך בדיוק בלוח אחר שאתה צריך להוסיף כמעט 200ש"ח בשביל H87M-HD3 ?

בכל מקרה למה לא ללכת על GA-H81M-D2V ב245ש"ח שהוא גם mATX אמנם מעט פחות משתלם מהלוח הקודם אבל עדיין לא רע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי Gigabyte GA-H81M-D2V יותר גרוע מH81M-HD3 ואפילו עולה יותר, מה שבכלל מוציא לי את החשק אפילו לחשוב עליו :)

לא בוער לי לקנות את המחשב מחר אז אני אחכה כמה ימים לראות אם יעשו מבצע על mATX נורמלי. לא בא לי להתפשר על גרוע.

אין לי צורך דווקא ב H87M-HD3 כבר הייתי סגור על ה H81M-HD3. אבל אין אותו שם והבא בתור הוא H87M-HD3 שעולה כמעט 200 יותר. אני לא צריך ובטח שלא מעוניין לשלם עוד 200 ש"ח על משהו שלא ייתן לי שום שיפור. בדקתי באתרים בחו"ל וההבדל במחיר בין שני הלוחות האלה הוא 16$. לא ברור איך בארץ ההבדל הוא כמעט 200 ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקרה כמה ימים לא ממש יספיקו לדעתי לשינוי.

עדיין לא ממש ענית מה חסר לך בGA-H81M-D2V שאמנם פחות טוב ועולה כמה שקלים יותר שיש בH81M-HD3?

או פשוט גם אם לא תשתמש למשל בחיבורים כמו וכשיש DVI זה לא משנה כי זה אותו דבר פשוט מחברים בכבל של DVI לHDMI ואז גם קול יעבור אבל ממילא יש לך כרטיס מסך אז לא תשתמש בחיבור הספציפי הזה.

אני אניח שחוץ מזה שזה מבאס אותך שהוא פחות טוב ועולה כמה שקלים יותר לא באמת חסר לך בו משהו ספציפי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעבר לחיבורים שחסרים לו גם ה pci express שלו הוא 2.0 ולא 3.0 כרגע זה לא משמעותי אבל זה יכול להיות חשוב בהמשך.

בנוסף קראתי חוות דעת על הלוח אם הזה והנה מה שכתבו

GIGABYTE GA-H81M-D2V not gather high-performance station and set a record for overclocking, but in fact it is for this and is not intended. The main priority of its use – equipment jobs in the office or sales rooms, as well as a simple home PC to work with office suite, surfing the and viewing of media content.

בקיצור זה לא מומלץ לגיימינג, אבל למי שזה לא חשוב לו אז כנראה שבאמת אין הבדל מהותי בין הלוחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או קיי, אז תשקיע עוד 250 שקל בלוח H87 ו Define R4 זה עדיין יכנס יפה בתקציב שלך ובכל מקרה יהיה עדיף על ה H81 והמארז מיני, גם מבחינת פיצ'רים וערכת שבבים עדיפה של הלוח וגם מארז מרווח יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעבר לחיבורים שחסרים לו גם ה pci express שלו הוא 2.0 ולא 3.0 כרגע זה לא משמעותי אבל זה יכול להיות חשוב בהמשך.

בנוסף קראתי חוות דעת על הלוח אם הזה והנה מה שכתבו

GIGABYTE GA-H81M-D2V not gather high-performance gaming station and set a record for overclocking, but in fact it is for this and is not intended. The main priority of its use – equipment jobs in the office or sales rooms, as well as a simple home PC to work with office suite, surfing the internet and viewing of media content.

בקיצור זה לא מומלץ לגיימינג, אבל למי שזה לא חשוב לו אז כנראה שבאמת אין הבדל מהותי בין הלוחות.

לא יודע מאיפה הבאת את זה אבל ב2 הלוחות יש PCI-E 2.0 ולא 3.0 לפי מה שאני רואה באתר היצרן

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4668#sp

(The PCI Express slots conform to PCI Express 2.0 standard.)

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4674#sp

(The PCI Express slots conform to PCI Express 2.0 standard.)
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע מאיפה הבאת את זה אבל ב2 הלוחות יש PCI-E 2.0 ולא 3.0 לפי מה שאני רואה באתר היצרן http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4668#sp http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4674#sp

הבאתי את המידע מהאתר הזה http://www.scan.co.uk/shop/computer-hardware/all/motherboards-intel/socket-1150-intel-h81#Category1516

יש שם אפשרות לסנן לפי ואז לבחור את שני הלוחות האלה ולעשות השוואה. כנראה שהם טועים, אני סומך על המידע של ג'יגהבייט. בכל מקרה הלוח אם הזה לא מלהיב אותי.

האופציה לקחת מארז גדול ויותר ולוח אם ATX קיימת אבל זה נראה לי קצת מיותר. הרי אני לא הולך למלא את המארז בכל מיני תוספות וכרטיסים. בינתיים יש לי סבלנות, פריטים מתחלפים די מהר בתחום הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב החלטתי להגדיל טיפה את התקציב כי לא התלהבתי מהלוח אם. אני קונה מחשב פעם בהרבה שנים אז אני אשקיע קצת יותר כדי שיישאר רלוונטי גם בעתיד...

מהסיבה הזאת בחרתי במפרט שכולל מבוסס צ'יפסט H97M

בנוסף אני מעדיף בגודל 250GB כדי שלא ייסתם מהר מידי.

בקשר לRAM אני אלך בכל זאת על 2X4GB CL9 גם בגלל שהביצועים קצת יותר טובים אבל לא רק. במצב של שני כרטיסי אם יתקלקל כרטיס אחד עדיין המחשב יעבוד.

על קירור מעבד אני אוותר כרגע כדי לחסוך, קראתי שאם לא עושים אז המאוורר של מספיק טוב. גם לא נראה לי שאינטל יספקו גרוע הרי יש להם אחריות על המעבד ומן הסתם הם לא ירצו שהוא יתקלקל :)

בניתי שני מפרטים באתרים שונים ואשמח לחוות דעת שלכם. הראשון בKSP

30872 מעבד אינטל ‏Intel i5 4690 3.5Ghz 6MB L3 Cache s1150 - Box‎ 1

30867 לוחות אם למעבדי אינטל ‏Gigabyte GA-H97M-D3H LGA1150, Intel H97, 1600, 2xPCI-E,VGA, DVI, HDMI‎ 1

23582 זכרונות ‏G.Skill 2x4GB 1600Mhz Ares Dual Channel CL9-9-9 ‎ 1

28677 כרטיסי מסך ‏Sapphire Radeon R9 280X DUAL-X BOOST OC 3GB 2xDVI DP PCI-E‎ 1

27404 כונני ‏Sandisk Ultra Plus SDSSDHP-256G-G25 256GB SATA III‎ 1

25818 ספקי כוח ‏SeaSonic G-550 550W Gold Modular G-Series Active PFC 12CM Fan PSU‎ 1

28415 מארזים ‏Corsair Obsidian 350D Windowed Micro ATX Case No ‎ 1

25145 מע' הפעלה ‏Microsoft 8 / 8.1 Multilanguage OEM - With KSP New Computer Only‎ 1

2579 הרכבה ‏הרכבת חבילה מחלקים שבמבצע‎ 1

והמפרט השני בTMS

מפרט זה הורכב ב - www.TMS.co.il - חנויות המחשבים האמינה והמקצועית בישראל

מעבד:

Intel Core i5-4690 LGA1150 Tray

כמות: 1 - מחיר: ₪1052

קירור למעבד:

Intel Original LGA1155-1150 ליבת נחושת - עד 95W

כמות: 1 - מחיר: ₪47

מארז:

באנדל - Define Mini + Seasonic 550W RT 80+GOLD - בקניית מחשב חדש

כמות: 1 - מחיר: ₪699

זיכרון:

Corsair 8Gb Kit (4G X2) CML8GX3M2A1600C9W CL-9-9-9-24 LP + 1.35V

כמות: 1 - מחיר: ₪458

כרטיס מסך:

MSI Radeon R9 280X GAMING 3GB GDDR5 - בקניית מחשב חדש

כמות: 1 - מחיר: ₪1330

קשיח למחשב שולחני:

Samsung 250GB 2.5" SSD 840 Series

כמות: 1 - מחיר: ₪779

תוכנות:

Windows 8.1 Premium English 64bit - בקניית מחשב בלבד

כמות: 1 - מחיר: ₪336

הרכבה:

הרכבת מערכת מחשב כולל בדיקות מלאות וחיווט ברמה גבוהה לחברי הפורומים חינם או בהזמנה מעל 3500 ש"ח - זמן הספקה עד 7 ימי עבודה

כמות: 1 - מחיר: ₪0

סה"כ: ₪4701

המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית. ההרכבה, משלוח ואיסוף במקרה של תקלה חינם.

תשלום מזומן (תשלום מזומן לשליח, צ'ק מזומן, כסף שטרות, העברה בנקאית) מקנה 2% הנחה

מחיר אחרי הנחת מזומן הינו: 4607 ₪

http://www.tms.co.il/preview/spec/b1skxe58

המפרט הזה לא כולל ... ב-TMS יש כרגע רק שני לוחות מסוג H97 ואף אחד מהם לא mATX.

הספק במפרט הראשון מודולרי לעומת הספק במפרט השני.

הSSD של עדיף.

בקשר למארזים אני לא יודע מה עדיף.

הכרטיס מסך r9 280x בשניהם אבל של יצרן שונה. איזה מהם עדיף, אם בכלל?

מבחינה כספית המפרט שבניתי ב TMS יוצא יותר משתלם.

מה הייתם משנים, בין אם כדי לשפר או להוזיל עלויות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...