החמדות של הוצאת הספרים "אופוס" בנוגע לסדרה "משחקי הכס" עולה על כל דמיון - עמוד 5 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

החמדות של הוצאת הספרים "אופוס" בנוגע לסדרה "משחקי הכס" עולה על כל דמיון

Bragiz

Recommended Posts

האמת אני באמצע אליס בארץ הפלאות באנגלית עכשיו... ידעתי שהבן אדם היה שרוט אבל לא עד כמה. בינתיים זה לא קיצוני כמו בשיר של אש ושל קרח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 239
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הרבה נאמר ונכתב למשל על סצנות סקס בספרות.

וההבדל בין כתיבה של נשים לגברים.

הרי הכל תוצר הדמיון של אדם יחיד, וסוג של פנטזיה חד צדדית.

יש אפילו מי שזכה בפרס סצנת הסקס הגרועה בספרות.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3476731,00.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברמת ההתנהגות האנושית ג. מרטין לא המציא דבר, גילוי עריות? התעלליות פיזיות ונפשיות בכלואים? טבח נשים וילדים? כריתת איברים? תאבת בצע, כח ושלטון? (והרשימה ארוכה אבל אני מניח שהנקודה הובנה) הכל מתועד בדברי ימי ההיסטוריה האנושית ואפילו, הנחה פרועה, מתרחשים עכשיו. הבעייה אצל חלק מהקוראים היא אני מניח במינון.

נקודה נוספת שנעלמה מעיני בדיון המרתק הזה היא, ההנחה שמקבלות השיווק - מעל 60% ממחיר הספר לצרכן - נוכח הנתון הזה אופוס הם הגנבים הקטנים, כשאר המולי"ם בארץ, צומת ספרים וסטימצקי הם העושקים הגדולים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נא לעדכן את ההודעה הראשונה בתרד.

הוצאת אופוס יצאה במבצעים מטורפים לקראת שבוע הספר. כל מה שדיברתם עליו אינו תקף וכעת תוכלו לקנות הספרים במחירים נוחים. המבצעים בתוקף עד סוף חודש יוני 2014.

http://opus.co.il/index.php?cPath=8_42

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נא לעדכן את ההודעה הראשונה בתרד.

הוצאת אופוס יצאה במבצעים מטורפים לקראת שבוע הספר. כל מה שדיברתם עליו אינו תקף וכעת תוכלו לקנות הספרים במחירים נוחים. המבצעים בתוקף עד סוף חודש יוני 2014.

http://opus.co.il/index.php?cPath=8_42

כבר הזכרתי את המבצע הזה בת'רד.

- - - תגובה אוחדה: - - -

יש פיתרון מצוין שקיים ממש מתחת לעיניים של כולנו, ועדיין אף אחד לא הזכיר אותו בדיון הזה.

ספרייה עירונית.

המנוי בחינם או בעלות זולה מאוד, תלוי במיקום. יש ספרים חדשים, ואם אין את הספר שאתם רוצים, אפשר להזמין והספרייה קונה.

למה לשלם כמעט 100 ש"ח על ספר, אם אפשר לשאול אותו מהספרייה בחינם?

שמע, אתה גאון, אני לא אומר את זה בציניות, אין לי שמץ של מושג למה אפילו לא חשבתי על ללכת לספרייה, כנראה שאני עמוק מידי בתוך תרבות הצריכה החזירית, בכל אופן היום הלכתי לספרייה והצטרפתי לרשימת ההמתנה לספר הראשון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"מבצעים מטורפים" - במקרה הטוב זה אמור להיות המחיר הרגיל שלהם, בטח לא מחיר לשבוע הספר.

אם הם לא היו מחלקים כל ספר לשניים אז המחיר של כל החמישה היה אמור להיות בערך 324 ש"ח אחרי הנחה שזה עדיין הרבה יותר יקר מהספרים באנגלית אבל לפחות מתחיל להראות כמו מחיר נורמלי של ספרים בארץ.

לפני שבוע קניתי 5 ספרים במסגרת וכל ה5 ספרים עלו לי 157.80 ש"ח. לזה אני קורא .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מספיק עם ההשוואה לארה"ב!. אתה לא יכול להשוות את המחיר של הסדרה הזאת בארה"ב לארץ.

כמה עובדות שכבר הוזכרו וכמה שלא.

1. עולה כסף לתרגם ספר(זה שהתרגום חרא זה משהו אחר), וצריך להכניס את זה לשקלול.

2. שוק הספרים בארץ ביחס לארה"ב הוא פיצפון, אם בארה"ב מספיק שירוויחו $ על כול הסידרת ספרים הזאת שהתחלק בין הסופר למו"ל ושניהם עושים מיליונים.

3. שוק ספרי הפנטזיה קטן אף יותר. והארי פוטר זה לא פנטזיה מבחינתי. הארי פוטר זה ספר שהשוק שלו גדול פי כמה ממשחקי הכס אז הוא לא דוגמה טובה.

4. הספרים בארץ מגיעים בכריכה קשיחה עם דפים עבים ולבנים. היתרון נוחות קריאה החיסרון מחיר. תשווה גירסת Hard Copy אמריקאית.

5. התמחור של הסידרה הזאת בארה"ב הוא חריג גם בקנה מידה אמריקאי.

6. הספרים עצמם הם כבר מקור הכנסה שולי, זה אולי ההסבר למחיר החריג בארה"ב. הסופר עושה כול כך הרבה כסף מהסדרה שהרווח שלו מסדרת הספרים קיבל חשיבות משנית. יש סיכוי שאחת הסיבות למחיר החריג היא לשכנע את המכורים לסדרה לקנות גם את הספרים, אבל זו רק השערה.

7.שאלה לי אליך פותח השרשור בדקת כמה עולה להדפיס ספר של 700 עמודים בארץ? הרבה ואני אומר את זה מנסיון(אבא שלי הוציא כמה ספרים לאור).

8. עסק תפקידו להרוויח ולמקסם רווחים. אם יש הזדמנות לעסק למכור מוצר מבוקש אז הוא יתמחר אותו במחיר קצת גבוה יותר. בשוק הספרים זה נכון פי כמה. אורך החיים של ספר והפופולריות שלו לא נצחיים. הספרים שקנית 5 ב150 הם ספרים שנמצאים על המדף כבר הרבה זמן והבאז סביבם עבר. משחקי הכס היא סידרה שעכשיו מקבלת את כול הבאז שלה. בעוד 20 שנה(התחשבי בקצב הכתיבה של מרטין), אחרי שהסידרה תיגמר ויעברו כמה שנים תבדוק כמה עולה ספר.

מכול הסיבות האלה אני מבין לחלוטין את התמחור של סידרת הספרים הזו.

אני קראתי אותה באנגלית. כמו מישהו אחר כאן גם אני ניסיתי לקרוא את טולקין בעברית וזה הביא לי חלחלה ומאז אני לא מוכן לקרוא פנטזיה בעברית.

גם לי רמת האנגלית הייתה גבוהה בהתחלה, ומהירות הקריאה איטית, אבל זה משתפר במהירות. גם ילד בכיתה א' קורא לאט עברית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה אומר את זה.

אתה יודע מה העלות של הדפסת כול ספר, התרגום שלו ותשלום התמלוגים?

אתה יודע כמה ספרים מהסידרה הזאת הם מוכרים?

אתה יודע כמה הם מרוויחים מכול סידרת משחקי הכס?

אתה יודע כמה הם מרוויחים בכלל?

התשובה לכול השאלות האלה היא כנראה לא. אז מאיפה אתה מחליט שהמחיר מוגזם כי יש ספר אחר שעולה פחות והוא גם מתורגם?

כמה הספר הזה חדש(ככול שהוא יותר חדש יש סביבו יותר באז ואפשר לגבות יותר)?

מה פוטנציאל השוק של הספר הזה?

מבחינתי 120 שקל לספר של 700 עמודים מתורגם שיש סביבו באז עצום מצד אחד, אבל פוטנציאל מכירות קטן מצד שני זה מחיר הגיוני, לא אמרתי שזול אבל הגיוני. מי שעצלן ומפונק כי יש אלטרנטיבות אחרות(לא רוצה באנגלית כי קשה, לא רוצה יד שניה כי צריך לחפש, לא רוצה ספריה כי צריך לחכות) ישלם פרמיה.

עכשיו כול ספר עולה 60 שקל, וגם זה יקר לבחור כי הוא קנה 5 ספרים במבצע שקל תשעים בסטימצקי אז מה קרה 60 שקל לספר.

צריך לדעת מתי לבכות, וצריך לדעת מתי להבין שאתה מפונק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואתה יודע כמה עולה להם לתרגם? העובדות מדברות בעד עצמן - כל הספרים של אופוס מתומחרים ביוקר, לא רק משחקי הכס. יש די והותר ספרים עבים, מסובכים ובעלי ציבור קוראים קטן שלא נמכרים בסכומים האלו. אין שום סיבה שדווקא לספרים שהם בוחרים לתרגם יהיה עלות מיוחדת כלשהי. הדרך הבולטת להדגיש זאת כמובן הם הספרים הנוסטלגיים - רומח הדרקון לדומא. אלו ספרים שהחזירו את עלותם מאות מונים מאז שתורגמו לפני יותר מ20 שנה. אתה מוזמן לבדוק את המחירים שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כך אני מסכים איתך התמחור מוגזם ביחס לשוק. הם עדיין לא עושים מזה מיליונים תאמין לי קשה מאוד להרוויח מספרים אז המילה חמדנות היא קצת לא במקום.

בכול מקרה כרגע הספרים מתומחרים במחיר בין 60 ל75 שקלים.

האם גם זה מחיר מוגזם לחלוטין לדעתך? כי אני לא רואה בתמחור הזה שום דבר חריג. זה תמחור רגיל של ספרים פופולריים.

כי גם על זה הלין פותח הדיון. הוא הרי קנה 5 ספרים ב150, והסידרה הזאת עולה 15$ בארה"ב אז 70 שקל לספר? למה מי מת?

זו הסיבה שכתבתי את מה שכתבתי. זה נראה לי יותר פינוק מבכיינות לגיטימית.

בלי קשר, איך רומח הדרקון שווה קריאה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא כתבתי את כותרת הדיון, רק הלנתי על המחירים שלהם. בקשר למחיר הנוכחי - אם תבדוק כמה פוסטים למעלה תראה שכתבתי שזה אכן אמור להיות המחיר שלהם ביום רגיל, לשבוע הספר ציפיתי להנחה למחירי שאר ההוצאות. רומח הדרקון זה תלוי - יש מי שמאוד אוהבים ויש מי שלא סובלים. אני מאוד אוהב את הסדרה, חלק בגלל שקראתי אותה כשהייתי צעיר וחלק בגלל איכות הסדרה עצמה. אם אתה מאלו שמחפשים גיבורים מורכבים (מפוצלי אישיות לדעתי) בספרי הפנטזיה שהם קוראים אז הסדרה הזו לא בשבילך. הגבולות בין טוב ורע מחולקים שם בבירור. הספר הראשון כתוב בצורה קצת מקוטעת ורואים שזה ספר שבוסס על משחק לוח מהשני והלאה הרמה משתפרת דרמטית. אני מדבר כמובן על "רשומות" ו"אגדות", השאר נחותים באופן משמעותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...