החמדות של הוצאת הספרים "אופוס" בנוגע לסדרה "משחקי הכס" עולה על כל דמיון - עמוד 2 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

החמדות של הוצאת הספרים "אופוס" בנוגע לסדרה "משחקי הכס" עולה על כל דמיון

Bragiz

Recommended Posts

ואתה חמדן חזיר ורודף בצע שרוצה לקנות ספרים בזול תתבייש לך בגלל אנשים אגואיסטים כמוך שרוצים לקנות בזול לעובדים אין מה לאכול!

למקרה שזה לא היה בציניות, הרי שמי שמרוויח מהפקעת המחירים הזו אלה לא העובדים אלא רק ההנהלה והבעלים - וגם אם אלה היו העובדים, הרי שזכותם לקבל שכר הוגן עבור עבודתם לא גוברת על זכותי להוותר עם חלק הוגן משכרי ביד גם לאחר רכישת הספר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 239
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
למקרה שזה לא היה בציניות, הרי שמי שמרוויח מהפקעת המחירים הזו אלה לא העובדים אלא רק ההנהלה והבעלים - וגם אם אלה היו העובדים, הרי שזכותם לקבל שכר הוגן עבור עבודתם לא גוברת על זכותי להוותר עם חלק הוגן משכרי ביד גם לאחר רכישת הספר.

תעשו טובה אל תתייחס אליו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכיין.

מישהו הכריח אותך לקנות ספרים חדשים?

לא חסרות חנויות ספרים יד 2 במחירי ריצפה.

אם כבר להתבכיין זה על איכות ההדפסה שמשתמשים בה בארץ - איכות גבוהה מידי. 90% מהספרים שרכשתי באנגלית מודפסים על גבי נייר ממוחזר, מה שמוזיל עלויות וממזער את הפגיעה בסביבה. רק בארץ כל ספר חייב להיות עם hardcover, דפים לבנים וחדשים ובמשקל של 5 קילו.

אני חוזר ואומר - לא קונים ב"סופרים" של הספרים, קרי צומת ספרים וסטימצקי. אני תמיד מעדיף לקנות בחנויות יד שניה - גם מחיר יותר זול וגם ניתן למצוא ספרים שכבר לא משווקים יותר.

חיפשתי לא מזמן ספר ישן של אסימוב, ובחנות הקבועה שלי לא היה במלאי. כמה דקות הליכה משם ניצבות צומת ספרים וסטימצקי--

על מדף המדע בדיוני היה ספר 1 של אסימוב, אחד בלבד.:angryfire:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש פיתרון מצוין שקיים ממש מתחת לעיניים של כולנו, ועדיין אף אחד לא הזכיר אותו בדיון הזה.

ספרייה עירונית.

המנוי בחינם או בעלות זולה מאוד, תלוי במיקום. יש ספרים חדשים, ואם אין את הספר שאתם רוצים, אפשר להזמין והספרייה קונה.

למה לשלם כמעט 100 ש"ח על ספר, אם אפשר לשאול אותו מהספרייה בחינם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קרא את הספרים באנגלית.

אפילו תוכל להוריד אותם פיראטית אם תרצה, מבלי לשלם אגורה.

בלי הוצאות ספרים, בלי עלויות הדפסה, בלי להרוס עצים.

זה לא כאילו הסופר צריך את הכמה שקלים שלך יותר ממך, הוא מרוויח יפה מאוד וכבר מזמן מולטי מיליונר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכיין.

מישהו הכריח אותך לקנות ספרים חדשים?

לא חסרות חנויות ספרים יד 2 במחירי ריצפה.

אם כבר להתבכיין זה על איכות ההדפסה שמשתמשים בה בארץ - איכות גבוהה מידי. 90% מהספרים שרכשתי באנגלית מודפסים על גבי נייר ממוחזר, מה שמוזיל עלויות וממזער את הפגיעה בסביבה. רק בארץ כל ספר חייב להיות עם hardcover, דפים לבנים וחדשים ובמשקל של 5 קילו.

אני חוזר ואומר - לא קונים ב"סופרים" של הספרים, קרי צומת ספרים וסטימצקי. אני תמיד מעדיף לקנות בחנויות יד שניה - גם מחיר יותר זול וגם ניתן למצוא ספרים שכבר לא משווקים יותר.

חיפשתי לא מזמן ספר ישן של אסימוב, ובחנות הקבועה שלי לא היה במלאי. כמה דקות הליכה משם ניצבות צומת ספרים וסטימצקי--

על מדף המדע בדיוני היה ספר 1 של אסימוב, אחד בלבד.:angryfire:

אז ברשותך אני אמשיך להיות בכיין בגלל שאין אפילו חנות יד שנייה אחת בעיר שלי ולא בשום עיר ברדיוס של 50 ק"מ.

וכן זה נכון שאיכות ההדפסה בארץ היא גבוהה אבל להגיד שכל ספר חייב להיות עם hardcover זה בולשיט ולא נכון.

- - - תגובה אוחדה: - - -

יש פיתרון מצוין שקיים ממש מתחת לעיניים של כולנו, ועדיין אף אחד לא הזכיר אותו בדיון הזה.

ספרייה עירונית.

המנוי בחינם או בעלות זולה מאוד, תלוי במיקום. יש ספרים חדשים, ואם אין את הספר שאתם רוצים, אפשר להזמין והספרייה קונה.

למה לשלם כמעט 100 ש"ח על ספר, אם אפשר לשאול אותו מהספרייה בחינם?

אתה צודק, ברוב המקרים ספרייה זה הפתרון האידיאלי.

אבל במקרים כמו של משחקי הכס זה פשוט לא עובד, כבר בדקתי עם הספריים ורשימת ההמתנה לספר ארוכה בטירוף, וגם כשאתה מקבל את הספר סוף סוף אתה בלחץ של זמן לסיים אותו (כשמדובר בספרים ללא ביקוש בד"כ זו לא בעיה).

ו

קרא את הספרים באנגלית.

אפילו תוכל להוריד אותם פיראטית אם תרצה, מבלי לשלם אגורה.

בלי הוצאות ספרים, בלי עלויות הדפסה, בלי להרוס עצים.

זה לא כאילו הסופר צריך את הכמה שקלים שלך יותר ממך, הוא מרוויח יפה מאוד וכבר מזמן מולטי מיליונר.

חשבתי על זה, לקחתי את הספר הראשון מחבר שקנה את הספרים ב15$ באמזון, הבעיה שבאנגלית הקריאה שלי לא זורמת כמו בעברית, אני זוכר שהייתי מסיים ספרים בני 400+ עמודים ביום אחד, באנגלית אני בספק אם אני יכול יותר מ50 עמודים ביום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נסה אולי בגרסת AUDIOBOOK.

אם ההפקה איכותית מאוד נחמד לשמוע את הספר במקום לקרוא אותו.

מאז שגיליתי אותם ועד היום הם תחביב נחמד שמאפשר "שמיעת"/"הקראת" ספר ללא הגבלות התנוחה/תנועה שקריאה רגילה בספר יוצרת.

מה גם שאפשר לעשות זאת תוך כדי נסיעה.

ללא תאורה.

בזמן מנוחה.

לדמיין את הסיפור תוך כדי עצימת עיניים.

כמובן שהכל תלוי באיכות ההפקה והמקריא/ים.

הנה דוגמה להפקה איכותית(גרסה מלאה 11 שעות!!!):

https://www.youtube.com/watch?v=eZ2jAs-17gU

אם כבר הזכרנו את האפשרות, חפש ביוטוב את המילה AUDIOBOOK ותמצא המון ספרים טובים בחינם וכנראה חוקי לחלוטין.

כמובן שאם תחפש באפיקים לא חוקיים תמצא אוצרות נוספים בשפע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להגיד ש"ספרים תמיד עלו יותר בישראל" זו לא סיבה לגיטימית.
לגיטימי או לא, מה שאני אומר הוא שזה לא חמדנות של שום הוצאה ספציפית.
בספר החמישי ישנם 887 עמודים באיכות גובהה, והספר תומחר כרגיל.
על מה אתה מדבר? הספרים הראשונים הקצרים עולים 88 שקלים, והאחרונים הארוכים 128 שקלים. זה כמעט 50% הפרש. למה אתה מקשקש?

http://www.steimatzky.co.il/Steimatzky/Pages/SearchResult.aspx?SearchType=Simple&SearchSimpleText=%D7%94%D7%90%D7%A8%D7%99%20%D7%A4%D7%95%D7%98%D7%A8

סדרת הספרים באנגלית עולה 180 ש"ח ללא ו54 ש"ח במבצע.
תמצא לי את המבצע הזה. שקרן. ואני מניח ש54 שקלים זה גם כולל משלוח מאמזון לישראל. שקרן בן שקרן.
אם אתה מצדיק הפרש של 517 ש"ח בטענה "איכות נייר וכריכה טובים יותר" אז כנראה שאתה מטומטם.
מצדיק משהו? רק אמרתי שיש הבדלים מסוימים. אבל מה זה משנה. העיקר שכולם חזירים חמדנים שדופקים אותך. לך תצטרף למחאת האוהלים, חתיכת פוץ.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק, ברוב המקרים ספרייה זה הפתרון האידיאלי.

אבל במקרים כמו של משחקי הכס זה פשוט לא עובד, כבר בדקתי עם הספריים ורשימת ההמתנה לספר ארוכה בטירוף, וגם כשאתה מקבל את הספר סוף סוף אתה בלחץ של זמן לסיים אותו (כשמדובר בספרים ללא ביקוש בד"כ זו לא בעיה).

גם אם יש רשימת המתנה, זה לא כזה נורא. לספרים מבוקשים יש מספר עותקים, כך שהתור מגיע מהר יחסית.

חוץ מזה, בינתיים יש אלפי ספרים אחרים שאתה יכול לשאול מהספרייה. זה לא שאתה עומד ברחוב וכוסס ציפורניים עד שמישהו יחזיר את הספר שאתה רוצה.

לחץ של זמן? יש לך חודש לקרוא את הספר. כתבת בעצמך שאתה מסיים 400 עמודים ביום... אז איזה לחץ בדיוק מופעל עליך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמצא לי את המבצע הזה. שקרן. ואני מניח ש54 שקלים זה גם כולל משלוח מאמזון לישראל. שקרן בן שקרן.

נראה לי שהפעם תקפת מוקדם מדי. ב54 שקל אמנם לא מצאתי, אבל ב82 שקל כבר כן:

http://www.amazon.com/gp/offer-listing/0345535529/ref=tmm_mmp_new_olp_sr?ie=UTF8&condition=new&sr=1-1&qid=1401863571

זה עדיין רחוק שנות אור מהמחיר הישראלי.

ולגבי עלות המשלוח, בוודאי שזה לא כולל. למה שזה יהיה כולל? אנחנו משווים את החמדנות של בתי העסק, לא את העלויות לצרכן. האם מרוויחים מהמשלוח לישראל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חכה כשתגיע לספר השלישי, שנחשב עד כה הטוב מבין כולם, ותראה מה עשו לו.

אין סדרת ספרים של "משחקי הכס". לסדרת הספרים קוראים (בעברית) "שיר של אש ושל קרח". :)

מחבר הספרים - ג'ורג' ר.ר. מרטין - התייחס לסוגיית פיצול הספרים באחר מהראיונות שלו.

ראשית - זה לא ייחודי לישראל, אלא המצב בכמה וכמה מדינות שבהן יש תרגומים של הספרים.

שנית - אני גם לא בטוח עד כמה זו חמדנות טהורה. עלויות הדפסה שונות ממדינה למדינה, ואני כלל לא סבור שהם מרוויחים על זה הרבה. אם במקום למכור לך שני ספרים ב50 שקלים כל אחד היו מוכרים לך ספר אחד ב100 שקלים - היית יותר מרוצה?

מהה? אני מבקש ממך בבקשה להראות לי חנות אחת שמוכרת ספר ב50 שקל. את כל הספרים קניתי כל אחד ב100.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הספר השני יותר ארוך מהראשון (בכ20-25%). השלישי עוד יותר ארוך. אז זה מתקזז חלקית. ובכל זאת עולה יותר להוציא שני ספרים מאשר אחד, אז זה מתקזז עוד קצת.

ספרים תמיד עלו יותר בישראל. זה לא רק בגלל "החמדנות" של הוצאה כזו או אחרת בנוגע לספר ספציפי.

אל תשכח גם שב$50 באמזון אתה מקבל 5 ספרי paperback קטנים באיכות ירודה. אני יודע בדיוק מה האיכות שלהם כי יש לי את כולם בבית וקראתי את כולם (המקוריים באנגלית). התרגומים שאתה מדבר עליהם (ראיתי אותם בחנויות) באים גם בפורמט יותר גדול וגם באיכות גבוהה יותר, הן של הנייר והן של הכריכה.

אגב - 571 ש"ח במבצע לכל 9 הספרים? זה פחות מ5 כפול המחיר של הספר הראשון - אז למה אתה בוכה?

למי שתרגם את הספר השלישי לא מגיעה אגורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...