איזו תוכנה יותר משתמשים - Zip או RAR? - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איזו תוכנה יותר משתמשים - Zip או RAR?

Zeev86

Recommended Posts

מעניין אותי לדעת באיזו תוכנה אנשים מעדיפים להשתמש.

השאלה הזאת עלתה מכיוון שיש לי אתר, ובו אני מאחסן קבצי EXE על מנת לתת למבקרים להוריד את הפרויקטים שלי, ולרוב אני מעלה אותם מקובצים לWin Rar, רק בעיה שאני מדי שבוע מקבל פניות מאנשים על כך שהם לא יודעים איך לפתוח את הקבצים.

אז לדעתכם, איך להעלות קבצי התקנה EXE כך שהם יהיו ככל האפשר נגישים יותר לאנשים בלי יותר מדי שאלות? הייתי מעלה פשוט EXE אבל רוב הדפדפנים יחסמו את זה. יש עוד סיבה למה בחרתי להשתמש בRAR, כי יש איזשהו שמתריע על קבצי ZIP :kopfpatsch:

בכל אופן אשמח לשמוע את דעתכם בעניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה לעזאזל חוסם קבצי exe?

לא חוסם, אבל כשלוחצים על הורדה אז זה מקפיץ הודעה שהקובץ יכול להיות זדוני ואם בנאדם לא מבין איך לפתוח קבצי RAR אז מן הסתם שיחשוד שאני מנסה לדחוף לו איזה וירוס...

המטרה שלי זה להגיע לכמה שיותר "לקוחות" ולכן אני צריך לחשוב איך לקבץ את הפרויקט לפני שאני משחרר את חבילת הקבצים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה דפדפן לעזאזל חוסם קבצי exe?

Internet explorer, . אחרים לא בדקתי. וגם הם לא חוסמים את כל קבצי ה exe

כרום יצא לי לראות חוסם מהסיבה ש ״הקובץ לא מספיק נפוץ״ אם הייתי מנחש כנראה תלוי בדירוג האתר בגוגל. לא זכור לי מה הסיבה של ie

אני הייתי ממליץ לך לעבוד עם קבצי zip. יודע לפתוח אותם גם בלי אף תוכנה אחרת מותקנת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל התקנה של כל תוכנה שתמצא באינטרנט מגיעה כ-exe או כ-zip (ולפעמים , rar או tar.gz). אין סיבה ששלך תהיה יוצאת דופן.

אם אתה באמת רוצה לעשות תוכנה שתעבוד בלי שום התקנה, אז שיהיה לה ממשק וובי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

7zip תוכנה חינמית שמפותחת תחת רשיון קוד פתוח.

היא תומכת ברוב הפורמטים כולל ZIP וRAR.

יש לה פורמט משלה בשם 7Z.

לדעתי הכי נכון להשתמש בה גם לכיווץ וגם לפריסה.

מכיוון שהיא חינמית קוד פתוח ומפותחת ע"י הקהילה, ומאוד מוצלחת, אתה יכול לתת לינק להורדה בדף האתר למי שעדיין לא גילה את התוכנה.

וכך גם לעודד את השימוש בה, שהוא וודאי עדיף לציבור הרחב מהתוכנות המסחריות WINZIP וWINRAR.

אולי כדאי לציין רק בשביל השלמות, שנתקלתי בעבר בקבצי RAR ש7ZIP לא הצליחה לפתוח ללא שגיאות.

אז רק בשביל זה לפעמים אולי יש צורך בWINRAR.

אלה אם כן העניין נפתר לגמרי וכבר אינו רלוונטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצד אחד אתה צודק, ולדעתי כל אחד צריך להשתמש ב-7zip. מצד שני, שימוש בפורמט 7z ידרוש מהמשתמשים להתקין תוכנה (שרובם כנראה לא מכירים) מה שבדיוק מנוגד לבקשתו של פותח הדיון. עדיף להשתמש ב-zip במקרה הזה, משום ש- תומך בו באופן מובנה. הפתרון הטוב ביותר הוא פשוט להשתמש ב-exe.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

TAR בכלל לא מכווץ, הוא רק מחבר את כל הקבצים לקובץ אחד. gzip זה החלק שעושה את הכיווץ (ובגלל זה יש tar.gz - קודם עושים tar ואז עושים gzip). בכל מקרה הכיווץ תלוי בכל מיני פרמטרים, אם כי האלגוריתם הטוב ביותר הוא למיטב ידיעתי זה של 7z.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן כך. אם אתה מכווץ קובץ יחיד אתה לא צריך את החלק של ה tar (ואכן יש מקומות שבהם מקובל לכווץ קובץ יחיד בלי tar, למשל svgz שהוא תמונת svg מכווצת ישירות ב gz)

כשקבצים מאוחדים ב tar לקובץ יחיד, ניתן לכווץ אותו בפורמטים שונים כמו gzip bzip2 ואחרים, כשההבדל ביניהם הוא גודל הקובץ המכווץ שמתקבל vs מהירות. 7z ו bz2 בדרך כלל יוצרים קבצים קטנים יותר מהאחרים, מה שאומר פחות בעיות בשליחת קבצים במייל למשל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מגדיר על מקסימום את הכיווץ ב7Z, ומשתמש בשיטות הכבדות יותר(כי הרי אפשר להגדיר לו כמה וכמה הגדרות), אני לא חושב שהוא יהיה פחות טוב מפורמטים אחרים.

זה גם תלוי מה אתה מכווץ.

יש דברים שמשמעותית מתכווצים יותר טוב עם פורמט מסויים מטבע הנוסחאות כיווץ וסוג המידע שבקובץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...