מחפש המלצה לממיר מ220V ל110V - עמוד 3 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחפש המלצה לממיר מ220V ל110V

ag43

Recommended Posts

• תגובות 78
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני בטוח שאני אפספס משהו בתשובה שלי, כי היו פה מלא דברים, אבל אני אנסה בכל מקרה להגיב לכל מה שאני זוכר מהדיון.

1. PF של ספק לינארי של מגבר אודיו יכול להיות דיי סביר במגברי שהשתמשו בספק לינארי אמיתי. הסיבה היא שבדר"כ כל מה שמיוצב שם הוא הספק של דרגות הכניסה. דרגת המוצא בדר"כ מופעלת ממתח מיושר ומפולטר ללא שום מייצב. במקרה כזה המתח תחת עומס יכול ליפול משמעותית וזה תקין לגמרי (כי בפועל ההספק המקסימלי שרשום על המגבר בונה על זה שהמתח יפול ויגביל את ההספק המקסימלי ביציאה). לכן מתח המוצא של השנאי יהיה גבוה יותר מהמתח הזה בחלק משמעותי של הגל, והזרם שנצרך מהשנאי יתפרס על חלק יחסית גדול של המחזור, מה שיגרום ל-PF גבוה יותר מאשר עם כל ההספק הזה היה נצרך בפרקי זמן קצרים מאוד). לצערי אני לא יודע לתת מספרים מדויקים של מכשירים מסחריים כי מעולם לא מדדתי את זה. אני מניח שמדובר על משהו כמו 0.65 , אבל אני לא בטוח בזה ולכן אל תתפסו אותי במילה. במספר מגברים שבדקתי (מכשירי DIY, לא דברים ביצור מסחרי) לא היה headroom כזה גדול למתח הספק כי כל המסילות היו מיוצבות (גם לדרגת המוצא), ה-PF היה בסד"ג של 0.5.

זה לצערנו לא תמיד המקרה, ויש מגברים שבהם יש הרבה פחות headroom כזה (כמו לדוגמא אלה שכן מדדתי). לכן מבלי לדעת מה הולך בספק הזה, השד יודע מה יש שם ומה ה-PF. סביר להניח שהוא הגבוה יותר כי קשה לי להאמין שמישהו מייצב מתח לדרגת מוצא במגבר לסאב-וופר.

אני כן אומר שבמקרה של סאב-וופרים, בהרבה מהם יש ספקים SMPS, ואז ה-PF בדר"כ דיי גבוה כי כבר טורחים לשים PFC גם במכשירים דיי זולים (לפחות עד כמה שידוע לי, לא בדקתי מעולם בדברים הממש חרא).

2. במגבר שקישרת אליו יש 4 ערוצים, ואם אתה מפעיל רק סטריאו אתה מקבל bridging. במצב הזה כמו שאמרו לך, האדמה של שני הערוצים לא הולכת לאותו המתח ולכן אם הסאב-וופר יקצר אותם, אתה פשוט תשרוף את המגבר (או במקרה היותר טוב - הוא ייכנס למצב הגנה). לכן אני חושב שמומלץ לבדוק תחילה מה עושה הסאב-וופר על הסיגנל הזה.

3. בכל סאב-וופר כמעט יש אפשר לחבר בכניסה סיגנל ברמת line, או כניסות מוגברות שיוצאות ממגבר (כל זה קיים גם אצלך בסאב). אני לא רואה סיבה אמיתית להשתמש בכניסות המוגברות לסאב. תשלח את הכניסות המוגברות ישירות לרמקולים, ולסאב-וופר תכניס רק את רמת ה-line. סביר להניח שב-pre שלך יש יציאות Pre-out שתוכל להשתמש בהן לזה. אם יש רק זוג יציאות אחד, אפשר להשתמש במפצל ולסגור עניין.

4. מקריאה זריזה בפורום של Polk, כנראה שלא תוכל לשנות את השנאי של המכשיר. עם זאת, תמיד אפשר לנסות לפתוח ולראות האם זה אכן המצב או שהם פשוט רוצים להרוויח מלא כסף. אגב, בזמנו הבאתי לך קישור לשנאי 220-110 מיד2, המחיר נראה דיי סביר אם לומר את האמת.

5. peak power הוא בדר"כ פחות רלוונטי לשנאי. בדר"כ מדובר על הספק למשך זמן קצת מאוד שבמקרה הזה בונים אך ורק על האנרגיה האגורה בקבלים ולא על מה שמגיע מהשנאי. השנאי אמור לעמוד בהספק המתמשך, בדיוק כמו גוף הקירור של המגבר, והדרייבר (שמתחמם מאוד בזמן עבודה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

אז הסאבוופר הגיע סוף סוף כשהסתכלתי על חיבור החשמל נאורו עיני:

https://www.dropbox.com/sc/1xggr2jgwpec8a1/AADrAo9jFXbYHTgmxCUs93Dsa

אבל אח"כ הסתכלתי מתחת לסאב וראיתי את המדבקה הבאה:

https://www.dropbox.com/sc/jezlumaeaev4qc5/AABYEkKfiZDFnq-ZRZDLl_tZa

למה להאמין? האם המדבקה מתחת היא רק שם הדגם או שהיא באה לסייג את מה שכתוב ליד חיבור המתח?

עריכה:

אתה זריז, בזמן שתיקנתי כבר הגבת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני זוכר שראיתי דיון בפורום של החברה שבו אמרו מפורשות שמדובר על גרסא שלא מתאימה ל-220V. אני לא יודע אם כדאי לנסות - אולי לא יזיק לשלוח להם מייל ולוודא את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חושב שהם היו שמים את המדבקה הזו אם הוא היה אוניברסלי. אני מבין את החשד (כי בכל זאת רשום שהוא אוניברסלי, והם יכולים להרוויח מזה שהם מגבילים את המכירה למקומות מסוימים וכו'), אבל בסך הכל אני חושב שבאמת מדובר על מכשיר שמאפשר עבודה במתח הזה בלבד.

האופציה היחידה להיות בטוח היא לפתוח ולנסות לראות מה הולך בפנים, וגם זה פיתרון שכנראה לא טוב במיוחד למכשיר חדש תחת אחריות שעוד לא בדקת האם הוא פועל או לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...