ריטלין - בעד או נגד - עמוד 6 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ריטלין - בעד או נגד

2Fluffy4U

Recommended Posts

המשפט של yosi b הוא נכון בהחלט. רק שהיה צריך לומר אותו ככה: "אמונה בתאוריות קונספירציה שונות ומשונות היא הדרך של אנשים טיפשים להרגיש חכמים". מתאים לך בול. זה שאתה אידיוט שמאמין פחות או יותר בכל תאוריית קונספירציה שקיימת, כבר ידוע (מספיק לראות את שאר ההודעות שלך בפורום).

מה שאתה לא יודע הוא שכל תאוריות הקונספירציה האלה שאתה מאמין בהן (ריטלין, השבתה מכוונת, נזקי הבשר, הביטקוין וכו') הושתלו במיוחד ע"י אנשים מהממסד שגם שתלו "ראיות" מזויפות, והכל כדי שפתיים עבדים כמוך יאמינו בהם ויחשבו שיש קונספירציה מסוימת, בעוד שהקונספירציה האמיתית היא הרבה יותר עמוקה. מה אתה חושב שבממסד יושבים אנשים מטומטמים? לא חביבי, הם חכמים הרבה יותר, וככה הם שולטים בך. כי בזמן שאתה נאבק "להשתחרר" מהשליטה שלהם, אתה בעצם נשלט ברמה הרבה יותר בסיסית. :)

מה זה פה, 1984?

זה גם לא תמיד מומלץ, תאמין לי. כשמשנים את המציאות מהיסוד צריכים להיות מאוד מאוד מוכשרים, מנוסים וקפדניים. בפעם הקודמת שניסיתי (לפני כמה אלפי שנים) לא היה לי הניסיון הדרוש, וגרמתי להתפוצצות והשמדה מוחלטת של מערכת שמש שלמה. :x מזל שבאותה תקופה הציוויליזציה שלהם הייתה רק בהתהוות ונהרגו רק כמה עשרות מיליוני יצורים תבוניים. :cry:

כן, זה קרה לי אתמול. חבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 106
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אם זה המשפט היחיד שיש לך לתרום לדיון הזה, אז אתה בטוח גאון.

בקשר לדיון עצמו שעסק בתרופה ריטלין, כתבתי מה שהיה לי לכתוב , אולי לא הרבה כמוך , אבל יותר ממצה ורלוונטי. ואם טרחת לקרוא ההית מגלה שאני מכיר את הנושא דרך אבי - אחד מהפסיכולוגים הנחשבים והמוכרים בארץ. הוא אגב לא קשור לשום ממסד , ולא , הוא לא רצח את קנדי.

בקשר לדעה על קונספירציות זה מה שיש לי להבהיר. לא כולם מושחתים, פשוט כולם אינטלגנטים (גאונים אמרת?! נו שיהיה...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המשפט של yosi b הוא נכון בהחלט. רק שהיה צריך לומר אותו ככה: "אמונה בתאוריות קונספירציה שונות ומשונות היא הדרך של אנשים טיפשים להרגיש חכמים". מתאים לך בול. זה שאתה אידיוט שמאמין פחות או יותר בכל תאוריית קונספירציה שקיימת, כבר ידוע (מספיק לראות את שאר ההודעות שלך בפורום).

מה שאתה לא יודע הוא שכל תאוריות הקונספירציה האלה שאתה מאמין בהן (ריטלין, השבתה מכוונת, נזקי הבשר, הביטקוין וכו') הושתלו במיוחד ע"י אנשים מהממסד שגם שתלו "ראיות" מזויפות, והכל כדי שפתיים עבדים כמוך יאמינו בהם ויחשבו שיש קונספירציה מסוימת, בעוד שהקונספירציה האמיתית היא הרבה יותר עמוקה. מה אתה חושב שבממסד יושבים אנשים מטומטמים? לא חביבי, הם חכמים הרבה יותר, וככה הם שולטים בך. כי בזמן שאתה נאבק "להשתחרר" מהשליטה שלהם, אתה בעצם נשלט ברמה הרבה יותר בסיסית. :)

אתה זה שמקבל את כל מה שאומרים לו ההורים\התקשורת\משרד החינוך והממסד כמובן מאליו. תלך כל יום לעבודה שלא תורמת כלום, בשביל משכורת מגוחכת (כן גם אם אתה עושה 50K בחודש זה מגוכח) ואתה תמשיך להיות עבד. אני השתחררתי כבר.

אבל זה טוב. ככה עובדת הברירה הטבעית. החזק שורד (חזק שכלית, אם לא שמת לב השלב באבולציה הפיזית נגמר כבר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני דווקא חושב Distortion שכולם מקבלים ברמה מסוימת את מה שההורים/תקשורת/משרד החינוך אומרים להם. אילולא הורים/חברה/רעיונות של אחרים => ככל הנראה היינו עדיין חברה מאד קטנה ושבטית שחיה במערות ומחזיקה תוחלת חיים של 30 שנה במקרה הטוב. אני אתן דוגמה קטנה מעולם המחשבים - היום אנשים עושים שימוש בשפות תכנות מאד מתקדמות ו - MATLAB למשל שהם כולן מבוססות קוד בינארי. האם מישהו היום יכתוב קוד בינארי? מה פתאום. מה קרה לנו פה? האדם הקשיב, למד, התבסס על נסיון אחרים והיום הוא מסוגל לספק יכולת עצומה מבעבר.. אם כולם היו כמוך ולא מקשיבים לתקשורת או משרד החינוך - לא היה מונח מול ענייך מסך שעליו אתה יכול להקליד את דעותייך.

בתור אדם שמעיד עליו שהשתחרר כבר, שמאמין שהברירה הטבעית עובדת והחזק שורד (שכלית כמובן לדעתך) הרי שאתה מציג עצמך קצת אחרת:

אתה אוטם את עצמך מהתקדמות החברה - אתה לא מוכן לתת ערך הסחר החליפי שנקרא כסף, אתה לא מוכן לתת ערך לשיטת השלטון ואתה לא מוכן לקבל את קיומה של חברה המכילה מספר גדול של פרטים בהינתן שחלקם לא מסכימים עם דעתך. אתה מעיד עליך שאתה חזק ושמה שחשוב באמת זה להיות חזק שכלית, למרות זאת אתה בוחר לשים תמונת "כוח הזרוע" כמייצגת אותך פה בפורום וקורא לעצמך Distortion כסוג של אולי עדות על כך שאתה חווה משהו כ - "מעוות". איפה זה משאיר אותך? לטעמי זה שם אותך במקום מאד לבד ומאד בודד, אחד שלא מוכן להתקבל בתוך חברה ולא מוכן שהחברה תקבל גם אותו כפי שהוא.. מקווה שאולי פה בפורום אתה מצליח פחות להרגיש לבד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברים קראתי את כל השרשור מהתחלה... אני גם נמצא בנקודה של השואל.. בלימודים לתואר ראשון, ובכלל...

קשה לי מאוד לשבת מול הספר ולהתרכז יותר מעשר דקות ברציפות בלי לשים לב שאני חושב על משהו שונה לגמרי.. קשה לי מאוד לארגן משהו כי תמיד הכל מתבלגן לי בראש.. תמיד אני חושב על חמישה דברים במקביל.. יש לזה יתרונות מסויימים, אבל כשרוצים להתרכז במשהו מסויים עד הסוף זה בכלל לא פשוט.. זה ככה שנים, עוד מהתיכון.. רציתי לבדוק את זה בצורה הכי מדעית ומדוייקת שאפשר בלי לשבור קופת חיסכון.. המליצו לי בקופה על מכון "גלאי" זה מבחנים עם כדור ובלי כדור, ונותנים תוצאות לנוירולוג.. עם תוצאות של מכון כזה נוירולוג יכול לומר לי -אדם בוגר שרוצה לעשות סדר בחיים שלו ולהגביר ריכוז בלי קשר למבחן ספציפי... שיש לי הפרעת קשב וריכוז? אפשר לקבוע בוודאות אם ריטלין יעזור או שהכל רק השערות? לגבי כל הנזקים שהבחור כתב לפני כן... שווה לקחת את הסיכון? תודה רבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל-Distortion

אתה אל תיקח ריטלין.. זאת בחירה בלעדית שלך וזה בסדר גמור, אני לא מתווכח איתך על בחירתך.

אבל...

למה מפריע לך שאחרים כן נוטלים?

למה אתה מתפלמס עם אחרים שנוטלים ואומרים שזה עוזר להם?

אתה מתיימר לדעת מהי החוויה שלהם יותר טוב מהם עצמם?

מה זה משנה לך אם אני אקח או לא אקח ריטלין?

במה זה פוגע בך?

מה זה בכלל עניינך איזה תרופות אדם אחר נוטל?

אתה מנסה להציל אותי?

אתה מנסה לתקן אותי? (תודה, אני לא צריך..)

שחרר, זרום.. תחיה את החיים שלך על פי אמונותיך בלי מירמורים ותיסכולים.

- - - תגובה אוחדה: - - -

ל-naki

תתחיל בנוירולוג דרך קופת החולים שלך. בד"כ בדיקה שלו + בדיקה נוספת (למשל TOVA) תתן לו מספיק מידע לאבחן. בסופו שלך דבר מי שיקבע את האיבחון זה אתה, אם הנוירולוג ימליץ לך על תרופות..נסה. לא קורה מזה כלום,.. מקסימום לא יעזור.

אגב,

לכל מי שמודאג מ"חומר כימי שמשפיע על המוח" הנה לכם רשימה של חומרים כימיים שמשפיעים:

סוכר - בלעדיו המוח מת

ניקוטין - ממכר ביותר ומשפיע על המוח יותר מאשר ריטלין

אלכוהול - ממכר ומשפיע הרבה יותר

קפה - חומר ממכר (הקפאין) עם השפעה מעוררת, משפיע על המוח לפחות כמו ריטלין...

החיים סביבנו מלאים ב"כימיקלים פסיכיאטרים" שמשפיעים על מוחנו לטוב ולרע במזון, בהרגלים והתמכרויות.. ריטלין לא מעלה ולא מוריד כאן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל-Distortion

ל-naki

תתחיל בנוירולוג דרך קופת החולים שלך. בד"כ בדיקה שלו + בדיקה נוספת (למשל TOVA) תתן לו מספיק מידע לאבחן. בסופו שלך דבר מי שיקבע את האיבחון זה אתה, אם הנוירולוג ימליץ לך על תרופות..נסה. לא קורה מזה כלום,.. מקסימום לא יעזור.

אגב,

לכל מי שמודאג מ"חומר כימי שמשפיע על המוח" הנה לכם רשימה של חומרים כימיים שמשפיעים:

סוכר - בלעדיו המוח מת

ניקוטין - ממכר ביותר ומשפיע על המוח יותר מאשר ריטלין

אלכוהול - ממכר ומשפיע הרבה יותר

קפה - חומר ממכר (הקפאין) עם השפעה מעוררת, משפיע על המוח לפחות כמו ריטלין...

החיים סביבנו מלאים ב"כימיקלים פסיכיאטרים" שמשפיעים על מוחנו לטוב ולרע במזון, בהרגלים והתמכרויות.. ריטלין לא מעלה ולא מוריד כאן.

מה שהוא אומר ^^

בנוסף,

אתה מתאר סמפטומים קלאסיים לADD\ADHD (כמובן שאינני מומחה או בעל הסמכה, זה נטו בגלל שחוויתי סמפטומים דומים)

נסה ריטלין רק אחרי המלצה של רופא שבדק אותך. לי זה עזר, והוציא מתוכי שד שלא ידעתי שבכלל קיים, והחיים טובים הרבה יותר עכשיו.

בהצלחה.

אני לא מסביר? אתה זה שפשוט מבלבל את המוח עם סיפור הסמים האישי שלו. הבעיות הנפשיות שלך נגרמות בגלל תזונה לא נכונה כנראה, אתה רק מטפל בסימפטום בעזרת סם.

אני מת

אתה ממשיך לדבר בנחרצות מוחלטת כאילו דגל האמת מונף מעל ראשך, בזחיחות מעיקה, וטוען שיש לי בעיות נפשיות למרות שאין לך מושג מי אני.

אני לא יודע מי אתה, ולמה אתה יורד כזה נמוך בדיון פשוט על האם ריטלין עוזר או לא, אבל זו לא הדרך. הבנו כבר שיש לך הרבה על הלב על כל נושא אפשרי שקשור לממשלה\חברות תרופות\קפיטליזם, ובכיף שלך לשפוך את זה מכל כיוון.

תבין,

קראתי את דבריך, אתה טוען שהכדורים האלו הם מפלצות שנועדו לשלוט באנושות ולקחת את כל הכסף והכוח מן פשוטי העם (אני למשל) אל החזירים שיושבים בראש הפירמידה. יכול להיות שאתה צודק, ויכול להיות שאתה גם טועה. בכל מקרה, זה לא מעניין ולא מוסיף לדיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תלך כל יום לעבודה שלא תורמת כלום, בשביל משכורת מגוחכת (כן גם אם אתה עושה 50K בחודש זה מגוכח) ואתה תמשיך להיות עבד. אני השתחררתי כבר.
וואו, 50K זה מגוכח. אז אתה בטח עושה 500K בחודש מאז שהשתחררת. אני כל-כך מקנא!!! אפשר לגעת בך?

ואתה גם בטח נורא תורם לחברה! (טוב עצם זה שאתה מדבר פה ופוקח עיניים לכולנו זו תרומה שערכה לא יסולא בפז. מה זה לעומתה עבודה של רופא, מורה, כבאי, מהנדס... :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנוסף,

אתה מתאר סמפטומים קלאסיים לADD\ADHD (כמובן שאינני מומחה או בעל הסמכה, זה נטו בגלל שחוויתי סמפטומים דומים)

LOL. זה כבר מגוחך. עדיף היה שלא היית אומר את זה.

אבל האמת היא, קבל ביטול על מה שאמרתי - אתה צודק לגמרי. הוא גם מראה סימפטומים קלאסיים של הומוסקסואל בארון... :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברים קראתי את כל השרשור מהתחלה... אני גם נמצא בנקודה של השואל.. בלימודים לתואר ראשון, ובכלל...

קשה לי מאוד לשבת מול הספר ולהתרכז יותר מעשר דקות ברציפות בלי לשים לב שאני חושב על משהו שונה לגמרי.. קשה לי מאוד לארגן משהו כי תמיד הכל מתבלגן לי בראש.. תמיד אני חושב על חמישה דברים במקביל.. יש לזה יתרונות מסויימים, אבל כשרוצים להתרכז במשהו מסויים עד הסוף זה בכלל לא פשוט.. זה ככה שנים, עוד מהתיכון.. רציתי לבדוק את זה בצורה הכי מדעית ומדוייקת שאפשר בלי לשבור קופת חיסכון.. המליצו לי בקופה על מכון "גלאי" זה מבחנים עם כדור ובלי כדור, ונותנים תוצאות לנוירולוג.. עם תוצאות של מכון כזה נוירולוג יכול לומר לי -אדם בוגר שרוצה לעשות סדר בחיים שלו ולהגביר ריכוז בלי קשר למבחן ספציפי... שיש לי הפרעת קשב וריכוז? אפשר לקבוע בוודאות אם ריטלין יעזור או שהכל רק השערות? לגבי כל הנזקים שהבחור כתב לפני כן... שווה לקחת את הסיכון? תודה רבה

יצא לי לקחת ריטלין לא מזמן.

סתם לקחתי כדור מארון תרופות של מישהו.

שעות של ריכוז מעולה שבוודאות לא היו פרודוקטיביות באותה המידה באופן טבעי.

אני לא חושב שהדיבורים על השפעות שליליות וטווח ארוך משמעותיים מספיק כדי להתעלם מהיתרונות.

יש אנשים שזה עוזר להם מאוד.

במקום לראות את זה כסם תלותי, אפשר להסתכל על זה כKICKSTARTER למערכות שזקוקות לקצת עזרה.

זה לא רק מאפשר לך לשפר ריכוז תוך כדי השפעה, זה גם יוצר תבנית שיכולה לקבל מומנטום מעצם קיומה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יורשה לי להתערב בדיון, אני יכול לחלוק את חוויותי עם הריטלין.

אצלי ההשפעה של הריטלין שדחפו לי לפה בתור ילד כדי שאלמד יותר טוב הייתה שונה לחלוטין ממה שהתרופה היתה אמורה לעשות. היא הגבירה כל רגש קיים בי בצורה קיצונית, כל שטות הכי קטנה עצבנה אותי בצורה מטורפת, כל פחד הכי קטן הפך להתקף פאניקה, כל דבר טיפה משעשע הפך לצחוק מטורף, ועצב הפך לדיכאון. מיותר לומר שלהתרכז ככה אי אפשר. הכי אבסורד היה כשכל ארבעת הדברים קרו יחד, אני זוכר את זה טוב כי אני זוכר איזה הזוי זה היה להתחיל לבכות ואז לצחוק בגלל שאני לא מבין למה אני בוכה, רק כדי לגלות שפיזית, הגרון לא מסוגל להפיק קול צחוק בזמן שבוכים.

הרגשתי כאילו באמת אני לא לוקח תרופה, אלא פשוט סם לכל דבר. אחרי שסיימתי את כל הטבליות בחפיסה הצלחתי לשכנע את הורי שזה באמת לא עוזר. ולא לקחתי ריטלין יותר בחיים, וגם לא העזתי לנסות כל מיני תחליפים דומים במינונים שונים.

זה היה בכיתה ז' וברוך השם עברו שנים מאז. גיליתי שהתרופה הכי טובה לריכוז זה פשוט להתעניין באמת ולתפוס את מה שאתה לומד, גם אם זה לוקח חזרה של מיליון פעם על אותו הדבר. אפילו אם זה אומר לקרוא קטע שלם רק כדי לגלות שאתה לא תפסת כלום ממה שקראת, אז חוזרים וקוראים שוב, עוצרים וחוזרים על החלקים הבעייתים. הפתרון הוא פשוט שליטה עצמית. להיות מודע לכך שהמוח שלך מנסה למצוא משהו מעניין יותר לעשות ולחסום את זה עד שהוא מבין שללמוד זה הדבר המעניין היחיד שהוא יכול לעשות ברגע זה.

מצד שני, אני מודע לכך שיש אנשים שריטלין באמת עוזר להם. לדעתי כל עוד זה עובד, זה בסדר.

קונספירציה, לא קונספירציה, לכל חברה הרי יש אינטרס להרוויח כסף, וכמה שיותר, מה זה משנה לאותו סטודנט שחייב את התרופה כדי להצליח במבחן?

מה שכן, חבל שדוחפים את זה לכל ילד שלא מצליח להתרכז, או שטיפה היפראקטיבי, וככה לגרום לו לתלות בתרופה.

מערכת החינוך פועלת כמו פס יצור, ולא מגלה הבנה לילד שדרושה לו התייחסות כמו לעבודת יד. ההורים צריכים לגלות סבלנות ולנסות לעזור לילד לפענח איך הוא יכול ללמוד לבד אולי גם ללא התרופה. אבל לצערי הרב לרוב האנשים אין זמן, כוח וסבלנות לילדים שלהם וזו הטעות פה, גם של מערכת החינוך וגם של ההורים בכללי שיושבים אובדי עצות איך להפוך את הילד שלהם ל"נורמלי".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקיצור הכל שאלה של איזונים.

אם ריטלין מאזן אותך אז יש לזה השפעה חיובית.

אם ריטלין מוציא אותך מאיזון אז יש לזה השפעה שלילית.

וכמו בכל דבר אחר, הגזמות יכולות להוציא מאיזון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מחזק את ChaosPower.

אנשים באמת מקריבים חלק מן היכולת שלהם לפתח משמעת עצמית (ועל הדרך, גם חלק מההערכה העצמית שלהם) בעבור הריטלין. שלא נאמר מפספסים את הצדדים החיוביים של הפרעות קשב וריכוז (יצירתיות, רמות אנרגיה גבוהות, היפרפוקוס בנושא שמעניין אותך).

גילוי נאות - אני יוצא עכשיו, ממש עכשיו לנוירולוגית כדי לאבחן אם יש לי בעיות קשב וריכוז (אני בן 24 בקרוב). למרות שיש לי ראש ויכולת טובה ללמוד, לאחרונה, דווקא כששיפרתי בגרות מסויימת במתמטיקה, שמתי לב עד כמה הבעיות הקטנות שאף פעם לא שמתי לב אליהן בכלל בתור ילד מפילות אותי.

למרות הבנה מצויינת של החומר, וניסיון לעבוד לאט ככל האפשר, לעיתים דיי קרובות הייתי עושה שגיאות חישוב הכי טיפשיות בעולם (למרות שעברתי 3-4 פעמים על כל חישוב).

בסוף גם הצלחתי, ואת הבגרות כנראה אעבור בציון 100. אבל הדרך שלי הייתה הרבה יותר סיזיפית ומתסכלת משל אדם מרוכז.

(לצורך העניין, רק בבגרות עצמה - לא קראתי בכלל את ההוראות של הבחינה, וכתבתי את כל השאלון הראשון ומחצית השאלון השני בעיפרון עד שבכלל העירו לי שאסור בעיפרון, מה שיצר דיי בלאגן. כמו כן פתרתי 2 שאלות שלמות עד הסוף, כשבדרך התחלתי להסתבך במספרים מסובכים בקטע לא אופייני לבגרות, רק כדי לגלות שטעות חישוב מטופשת בתחילת השאלה הייתה מקצרת לי את הדרך ביותר ממחצית הזמן. אז גם כתבתי פי שלוש ממה שהייתי צריך, גם נוסף לי תיסכול, וגם התפספס לי זמן (למזלי, זה לא משהו שחסר בבגרות).

אני מאמין שאם הייתי מתחיל לקחת ריטלין בגיל צעיר, ומנסה עכשיו לפתור את הבגרות בלי ריטלין, הייתי נכנס לתסכול הרבה יותר גדול, אולי אפילו יאוש.

אבל דווקא בזכות זה שגדלתי בלי התרופה - דווקא בגלל זה הצלחתי לפתח לעצמי משמעת עצמית חזקה, ולמדתי לשים ברקסים לכל תהליך החשיבה שלי.

מאז ומעולם אחת התכונות שהכי איפיינו אותי הייתה אימפולסיביות. תכונה שרק בשנים האחרונות הצלחתי למתן ברמה שאנשים חדשים בכלל לא רואים אותי כאדם אימפוליסיבי. אני עושה מאמצים אדירים לפעמים כדי להחזיק את עצמי, ולחשוב פעמיים שלוש לפני שאני עושה משהו. אבל אני מצליח בלי תרופות, וזו ידיעה שאני מבסוט שיש לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני זוכר נכון זה מבחן מול מחשב שאתה צריך להקליק בעכבר רק שהמסך מציג משהו מסויים (אולי ריבוע שחור במרכז המסך)

על כל מקרה אם אתה משחק במחשב לפעמים המבחן הזה היה בדיחה, אני עשיתי אותו כמעט מושלם ובכל זאת קיבלתי מרשם לריטלין

אם אתה לא משחק אז אולי זה כן משקף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...