BIOS מתאפס מעצמו כמעט בכל הפעלה - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

BIOS מתאפס מעצמו כמעט בכל הפעלה

Ash Binary

Recommended Posts

לוח P5S800-VM. הלוח מורכב במחשב דיי בסיסי (מעבד P4, המסך מחובר לכ מסך המובנה, ספק גנרי ברמה יחסית גבוהה ותקין, ומחוברים HDD ו CD ROM)

כמעט בכל הפעלה ה מתאפס מעצמו ללא סיבה - יש הודעות של Overclocking Failed, Chassis Intrusion Detected F1 to continue F2 to enter setup וכן הלאה. בתוך ה הכול מתאפס - תאריך, Boot Order וכן הלאה

הסוללה תקינה והחלפתי בסוללה חדשה, הג'אמפר מחובר נכון, המתח על הסוללה ועל הג'אמפר כ 3.1V כשהמחשב לא מחובר לחשמל

המחשב לא באוברקלוק

הג'אמפר של Chassis Intrusion מחובר נכון (על 2 הפינים במקום המפסק של ה Chassis Intrusion)

אין משהוא אחר שאמור להקפיץ שגיאות כלשהן

כשהרכבתי את המחשב הוא לא היה עושה את זה, יום אחד הוא פשוט התחיל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם המגשר תקין ? ממה שכתוב בספר הוא חייב להיות על 2-3 כל הזמן .

עקרונית זה נראה כמו משהו שקשור לגילו של הלוח אבל בכל מקרה , בהנחה שמדובר במינימום עבודה הייתי מנסה ספק אחר .

לעניין הספק נשאלות השאלות , אם אתה עושה ריסט , הוא מתאפס ? אם לא, אם אתה מכבה ומנתק ספק הוא מתאפס ?

אם זה אפשרי , חבר רב מודד לרגל 1 ו 2 ( + ו - ) של המגשר ובדוק אם לאורך זמן המתח יציב .

יכול מאוד להיות שאחד הקבלים ליד הסוללה עושה את הבעיה .

אולי כדאי לשים קבל קטן בין ה+ של הסוללה לאדמה . (בשני המקרים אני מדבר על SMD )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מה שניתן לבדוק בצורה טריויאלית (מתחים, שלמות הג'אמפר, שהוא מחובר במקום הנכון וכו') בדקתי והם לא הבעיה

המתח יציב והוא כ 3.1V על הג'אמפר ועל הציפ. מהסוללה מחובר רק הציפ (שלוקח זרם בסדר גודל של nA) ובכללי אין שם מה שישפיע על יציבות שלו

המתח של הסוללה לא מגיע לקבלים אלקטרוליטים - יש להם זרם פריקה עצמית דיי גבוה, אם קבל אלקטרוליטי היה מחובר במעגל של הסוללה הוא היה פורק אותה אוליי תוך כמה חודשים. יש קבל multilayer (כנראה של כמה pF) צמוד לציפ והוא תקין (אם הוא היה פרוץ לא הייתי מקבל 3.1V על הציפ)

הספק תיאורטית יכול להיות בעיה (ספק גנרי) אבל המחשב הזה כמעט לא מעמיס אותו (כ מסך מובנה) והוא מהגנריים היותר סבירים, הוא אמור להסתדר אם הלוח

אני אבדוק את הספק בכל מקרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...