2.4GHZ VS 5GHZ ? - עמוד 2 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

2.4GHZ VS 5GHZ ?

KF

Recommended Posts

כבל קצת בעייתי להעביר כי צריך לעשות חור בקיר ואין לי כוונה לעשות זאת.

למחשב הנייד אני בטח ובטח לא אקנה סטיק כי אני בקושי גולש בו בבית..

יש לי נייח אחד שמחובר עם כבל.. ונייח אחר שמחובר עם סטיק שתומך אך ורק ב2.4..

לכן אני מתלבט אם להחליף את הסטיק ולקנות אחד של 5.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אל תשתמש בסטיקים.

שים כרטיס רשת נורמלי.

בארץ תתקשה למצוא כרטיסים שתומכים ב-5 גה"צ

לנייח: http://www.amazon.com/TP-LINK-TL-WDN4800-Wireless-Express-Low-profile/dp/B007GMPZ0A

לנייד: http://www.amazon.com/Intel-Network-7260-HMWG-Wireless-AC-Bluetooth/dp/B00DMCVKMU/ref=sr_1_1?s=electronics&ie=UTF8&qid=1399490994&sr=1-1&keywords=intel+dual+band+wireless-ac+7260

באופן מפתיע, לנייד דווקא מצאתי בארץ: http://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=7260HMW

אמור לעבוד עם הלנובו E330 וידרוש קצת פירוק שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לרכוש כרטיס PCI עם אנטנות שמתחברות מאחורי המחשב שצמוד לקיר ומסתבכות בכל הכבלים מאחור, זו פשוט שגיאה. בימים האחרונים מסתובב כאן שרשור על אחד שקנה כרטיס כזה וקיבל רמת קליטה אפסית. המלצה שלי - קנה כרטיס USB ואם אתה ממש ממש צריך, אחד דואלי (רק קח בחשבון שהעלות שלהם כפולה ויותר מכרטיסים שתומכים רק ב-2.4Ghz).

לגבי כרטיסים למחשב נייד - תהיה זהיר. לא רק שהדבר דורש פירוק כזה או אחר של המחשב אלא שלעיתים ה- של הנייד אינו תומך בכרטיסים האלה. כבר נתקלתי באחד שקנה כרטיס אלחוטי בכמה עשרות דולרים למחשב נייד של HP, עבד שעתיים כדי לפרק את המחשב, להרכיב את הכרטיס ולחבר הכל מחדש ומצא שהכרטיס אינו נתמך על ידי ה-.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבל קצת בעייתי להעביר כי צריך לעשות חור בקיר ואין לי כוונה לעשות זאת.

למחשב הנייד אני בטח ובטח לא אקנה סטיק כי אני בקושי גולש בו בבית..

יש לי נייח אחד שמחובר עם כבל.. ונייח אחר שמחובר עם סטיק שתומך אך ורק ב2.4..

לכן אני מתלבט אם להחליף את הסטיק ולקנות אחד של 5.

בשביל מה?!?!? האינטרנט לא מספיק מהיר לך? אם הכל עובד טוב בשביל מה?

לדעתי אם עובד לך טוב עזוב את זה ככה, סוס מנצח לא מחליפים

אם יש לך איטיות או בעיות עם התדר או לא יודע מה אז תשדרג את הUSB סטיק... (שוב, למרות שאני הייתי מעביר כבל למחשב נייח גם אם זה אומר חור בקיר- יותר זול, יותר מהיר, אפס תקלות..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב דואל בנד , אם הסיסמא לשתי הרשתות (2.4 ו 5) היא אותה סיסמא והשם של הרשתות אותו הדבר (אפילו עם סיומת שונה, לדוגמה: "רשת 2.4" , "רשת 5") אתה תזהה רק את רשת ה 2.4 במכשירים גם אם הם תומכים בתדר 5GHZ.

אני לא מומחה אבל זה מניסיוני עם vegn2610 של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^לא מפקפק בידע שלך לרגע^

אבל מה שתיארתי הוא מה שקורה אצלי כרגע בבית ככה שאם יש הסבר אחר או סיבה אחרת שזה קורה אשמח לשמוע...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

והשם של הרשתות אותו הדבר (אפילו עם סיומת שונה, לדוגמה: "רשת 2.4" , "רשת 5")

מזה אומר שם אותו דבר עם סיומת שונה?

ויכולות להיות הרבה סיבות תאורטיות למה דווקא אצל בן מסוים יש התנהגות שונה, אבל הן כנראה לא יניחו את הדעת..

אני רואה את הרשתות כ2 שונות לגמרי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדוגמה:

רשת 2.4GHZ:

SSID=NET_2.4GHZ_1

PASS:12345

רשת 5GHZ:

SSID=NET_5GHZ_2

PASS:12345

במצב ה^זה^ מכשירים אצלי בבית מזהים רק את ה 2.4GHZ אלא אם אני משנה אחת מהסיסמאות כדי שלא יהיו זהות ואז אני מזהה שתי .

כמו שאמרתי ה SSID שונה (רק קצת אבל שונה) אבל הסיסמה זהה מכשירים לא מזהים את שני הרשתות.

אם השם זהה לגמרי והסיסמה זהה - אותו סיפור (מן הסתם)

אם השם זהה לגמרי סיסמה שונה - אותו סיפור.

רק שם שונה סיסמה שונה - מזהה שתי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות.. אבל זה לא כזה משנה כל עוד הכל עובד.

אני חשבתי שאולי פותח התרד הגדיר בצורה כזו וזה מה שמונע ממנו לזהות את הרשת השנייה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מניסיוני המצב הפוך. הקליטה של כרטיס שהאנטנות שלו מאחורי המארז גרועה מאוד. הייתי צריך לחבר כבלים מאריכים ולמקם את האנטנות מעל המארז כדי לקבל קליטה טובה. לאחרונה שדרגתי לקשת AC והחלפתי את הכרטיס הזה בסטיק תואם. אפילו לא שקלתי לקנות כרטיס PCI.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי עדיין כדאי לקחת כרטיס PCIE אבל עם אנטנות חיצוניות באמת, שמתמגנטות למארז.

אני ראיתי דונגלים שמבטיחים לך 1200 מגהביט לשנייה ב-AC אבל מחוברים ב-USB2.0 (שנותן 300 מגהביט, וזה עוד תיאורטי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדונגל של אדימקס (7822UAC) עובד מצויין מנסיוני, הרבה יותר טוב מכרטיס PCI ללא כבלים מאריכים לאנטנות, וכמובן יותר מהיר מכרטיס PCI ברשת N (ללא תלות בשיפצורים). אין סיכוי שאני חוזר ל-PCI.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...