מעבר מחלונות ללינוקס - עמוד 2 - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעבר מחלונות ללינוקס

aboren

Recommended Posts

אובונטו הולכים בדרך הקיצונית של לפשט הכול עד כדיי טמטום בשביל המשתמש הפשוט

משתמש A נהנה מערכת שהוא לא צריך להבין כלום כדיי להתקין או לתפעל אותה

משתמש B כבר מרגע שהוא העלה את ה live cd, הוא מנסה להעריך מה זה המערכת הזאת ועד כמה הוא הולך להסתדר איתה. חלק ממשתמשי power users שהגיעו מוינדוס נרתעים כשהם רואים פישוט יתר כזה. זה רק מוכיח להם את מה שמקודם היה בשבילהם שמועה בלבד : sucks, ומערכת הפעלה שיש בה את כל האפשרויות היא וינדוס בלבד

המסקנה שלהם ש sucks היא טעות, אבל היא לא מתקבלת במקרה. כשמשתמש פותח דיון ומקבל 3-5 תגובות שכולן ממליצות על , מבחינתו "אובונטו" היא "לינוקס"

משתמש וינדוס אינו יודע כמה מערכות לינוקס יכולות להיות שונות אחת מהשניה. הוא מעולם לא ראה משהוא חוץ מאובונטו, והוא חושב שאובונטו מייצגת את כל מערכות לינוקס

או, הוא מכיר מיתוס קדום יותר "לינוקס היא מערכת מסוכת" ואוליי גם סיפורי אימה על עבודה בטרמינל. היא המערכת המומלצת, 1+1 = כל המערכות שהן לא מסובכות מידי

ומשתמש וינדוס גם לא מכיר את זה שיש יוניטי וגנום ו KDE. דסקטופים שונים זה לא משהוא שהיה קים בוינדוס, לפחות לא לפניי וינדוס 8. אין לו מאיפה לחשוב על זה שבאותה מערכת הפעלה יכולים להיות דסקטופים שונים, ושההבדל ביניהם למשתמש גדול יותר מההבדל בין מערכות שונות. הוא ראה את יוניטי, לא הסתדר, ומניח שבכל מערכות זה כך

המצב הזה גם מנציח את עצמו : מי שהחליט שאובונטו מתאימה לו, עובר מוינדוס לאובונטו, ובדיון שהמשתמש הבא יפתח הוא יהיה 1 מתוך ה 5 מגיבים אם האובונטו. מי שהחליט שאובונטו sucks נשאר בוינדוס, והוא לא יהיה נוכח בדיון הבא

בתור מי שמכיר את התהליך הנל אצל משתמשי וינדוס, ושותף לאותה דעה בדיוק (בהבדל שאני ממקד את זה לאובונטו ולא ללינוקס בכללי), אני לא חושב שצריך לקרות מצב שמשתמש פותח דיון וההמלצה היחידה שהוא רואה שם היא אובונטו

אני מעוניין לראות המלצות לכמה מערכות בכל דיון המלצה למערכת. כדיי שפותח הדיון יוכל לראות דברים שונים שמשמשים שונים ממליצים ולהוריד ולנסות אותם, גם אם בחלק מהם הסיכוי שהוא יסתדר נמוך יותר, וגם אם חלק מהן לא mainstream. משתמש שפותח את הדיון הראשון בפורום חייב לראות בעצמו צדדים שונים של "לינוקס", כדיי שלא יתחיל להכליל מאובונטו על לינוקס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משתמשים שיש להם מה לחפש בלינוקס הם משתמשים שרוצים נחיתה לכיסא של האדמין ולא למיטת תינוקות

גם משתמשים שצריכים מערכת יציבה שלא צריך לפרמט אותה כדי לנקות מוירוסים רוגלות וסתם זבל, חינמית, חוקית ללא צרוך לחפש פריצה שעובדת ויציבה.

הדבר היחידי שמצריך אצלי הרשאות אדמין מיום שסיימתי להתקין זה עדכון חבילות.

לא בוער לי לשחק בקרנל או להחליף הפצות כמו גרביים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם פשוט ממחישים את מה שאמרתי מקודם :

או, הוא מכיר מיתוס קדום יותר "לינוקס היא מערכת מסוכת" ואוליי גם סיפורי אימה על עבודה בטרמינל. היא המערכת המומלצת, 1+1 = כל המערכות שהן לא מסובכות מידי

כי מהתגובות שלכם נראה שבכל מערכת שהיא לא אובונטו צריך לעבוד בקונסול / לשחק בקרנל. זה הטעייה של המשתמש שפותח את הדיון. אתם שופטים אותו להיתקע אם מערכת כמו ואם אשליות שכל דבר אחר גדול עליו, כשיכול להיות שהוא היה מסתדר טוב יותר אם suse או debian

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...