אנטנה אחרת בראוטר יכולה לשפר לי את עוצמת ה wifi? - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אנטנה אחרת בראוטר יכולה לשפר לי את עוצמת ה wifi?

oren99

Recommended Posts

תיאורטית כן.

בפועל זה תלוי בכל מיני גורמים מסביב ככה שאי אפשר להבטיח שום דבר בכל הנוגע לאלחוטי.

ובוא נגיד שהחלפת את האנטנה ועכשיו הראוטר יכול לתקשר עם ציוד במרחק של 50 מטר. אם המחשב יכול לתקשר רק במרחק של 10 מטר אז מה עשית בזה שהגדלת את הטווח רק של הראוטר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה ז"א? המחשב קולט (המרוחק). הראוטר משדר.

אם הראוטר יוכל לשדר רחוק יותר, עוצמת הקליטה של המכשיר המרוחק תגדל. לא?

למה? אם פיזית הכרטיס במחשב מסוגל לקלוט ולשדר למרחק X, איך החלפת אנטנה בראוטר משפיעה על ההגבלות שיש למחשב?

זה כמו שיהיו לך שני הארדיסקים איטיים ותעביר קבצים בין שניהם באותו זמן. אם תחליף אחד מהם למהיר זה לא יגרום להארדיסק השני להיות יותר מהיר.

הכרטיס במחשב צריך גם לשדר לראוטר וגם לקלוט מהראוטר.

הראוטר גם משדר למחשב וגם קולט מהמחשב.

אם הראוטר רק היה משדר והמחשב רק קולט איך הראוטר היה יודע מה אתה רוצה שהוא יישדר לך? המחשב צריך לשדר לראוטר את מה שאתה רוצה והראוטר צריך לקלוט.

אם הכרטיס במחשב מסוגל לשדר ולקלוט במרחק של 10מ והראוטר מסוגל לקלוט ולשדר למרחק של 50 מטר המרחק שבו תוכל להשתמש עם אותו מחשב הוא 10מ'.

זה לא שהראוטר מחליט על טווח והמחשב פשוט משתמש בו. אנטנה היא אנטנה וכדי ששתי אנטנות יוכלו לתקשר שתיהם צריכות להיות בעוצמה שמספיקה למרחק שאתה רוצה.

בשביל זה יש מתאמי אלחוטיים שמאפשרים להחליף את האנטנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רק כותב את מה שאני חושב, ויכול להיות שאני טועה:

הראוטר משדר וקולט, ברור. אבל הוא המכשיר שיוצר את הרשת האלחוטית.

אם ליד המחשב הנייד "עוברת" אלחוטית הוא יכול להתחבר אליה ולקלוט ולשדר אליה.

הנייד לא אמור להיות מסוגל לשדר עד הראוטר, אלא רק עד הWIFI שעובר מעליו.

לכן אני חושב שאם הראוטר משדר עד 50 מטר, אני יכול להתחבר מ50 מטר אפילו אם הנייד משדר רק 10 מטר.

או שלא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

oren99 - זה ממש לא עובד ככה.

מצד שני, לפעמים החלפת אנטנה בצד הקולט תשפר גם את טווח ממנו אפשר לקלוט את המכשיר המשדר, אם האנטנה רגישה יותר.

כמו כן מעבר למספר אנטנות משפר ביצועים ע"י התגברות על הפרעות, ומספק אות נקלט איכותי יותר ללא כל שינוי בצד המשדר.

אבל כמובן שזה לא משמעותי כמו להגביר את עצמת השידור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רק כותב את מה שאני חושב, ויכול להיות שאני טועה:

הראוטר משדר וקולט, ברור. אבל הוא המכשיר שיוצר את הרשת האלחוטית.

אם ליד המחשב הנייד "עוברת" אלחוטית הוא יכול להתחבר אליה ולקלוט ולשדר אליה.

הנייד לא אמור להיות מסוגל לשדר עד הראוטר, אלא רק עד הWIFI שעובר מעליו.

לכן אני חושב שאם הראוטר משדר עד 50 מטר, אני יכול להתחבר מ50 מטר אפילו אם הנייד משדר רק 10 מטר.

או שלא.

המחשב לא משדר לרשת האלחוטית. הוא משדר לראוטר דרך הרשת האלחוטית.

אני יכול לתת לך את אותה הדוגמה גם עם כבל.

לכבל יש הגבלה של 100 מטר.

המחשב לא משדר לכבל, הוא משדר לראוטר דרך הכבל.

אם אותו כבל יהיה 150 מטר, השידור לא יגיע לראוטר.

- - - תגובה אוחדה: - - -

אתה צריך להחליף את שלושת האנטנות, כך עוצמת השידור תגדל וגם רגישות הקליטה תגדל.

בכמה? זה כבר תלוי בהמון משתנים, רק תבדוק מראש שכל האנטנות פריקות.

פספסת את הנקודה ואתה חוזר על אותה טעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משהו שלא הבנתי בכל העניין ואשמח אם תסבירו לי:

כרטיס הרשת האלחוטי של המחשב מוגבל בעוצמתו ותמיד ישדר בעוצמה X שלא תשתנה (אני בכוונה משתמש במושג עוצמת שידור ולא במרחק כי המרחק כמובן תלוי בהפרעות שיש בדרך, לעומת זאת עוצמת השידור זה משהו שאמור להיות קבוע).

כאשר הראוטר ישדר למחשב, כמובן שאם הראוטר יישדר בעוצמה יותר גבוהה (למשל על ידי החלפת האנטנה), כרטיס הרשת במחשב יקלוט את האות בצורה יותר טובה.

אבל גם כשכרטיס הרשת משדר לראוטר, לפי ההגיון אפילו שעוצמת השידור של כרטיס הרשת לא השתנתה, הרי החלפנו את האנטנה בראוטר שאמורה להיות יותר עוצמתית ולכן אמורה לבצע את התפקיד שלה (קליטת האות שמגיע מהמחשב) בצורה יותר טובה, היא אמורה להיות פחות מושפעת מרעשים ויותר רגישה ולכן היא אמורה לקלוט את האות ממרחק יותר גדול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון. ומה לא הבנת בזה?

מן הסתם רוב הפעמים ההשפעה שתיהיה להחלפת אנטנה רגישה יותר בקליטה היא פחות משמעותית מלהגביר את עוצמת השידור. אבל כן, זה עדיין משפר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משהו שלא הבנתי בכל העניין ואשמח אם תסבירו לי:

כרטיס הרשת האלחוטי של המחשב מוגבל בעוצמתו ותמיד ישדר בעוצמה X שלא תשתנה (אני בכוונה משתמש במושג עוצמת שידור ולא במרחק כי המרחק כמובן תלוי בהפרעות שיש בדרך, לעומת זאת עוצמת השידור זה משהו שאמור להיות קבוע).

כאשר הראוטר ישדר למחשב, כמובן שאם הראוטר יישדר בעוצמה יותר גבוהה (למשל על ידי החלפת האנטנה), כרטיס הרשת במחשב יקלוט את האות בצורה יותר טובה.

אבל גם כשכרטיס הרשת משדר לראוטר, לפי ההגיון אפילו שעוצמת השידור של כרטיס הרשת לא השתנתה, הרי החלפנו את האנטנה בראוטר שאמורה להיות יותר עוצמתית ולכן אמורה לבצע את התפקיד שלה (קליטת האות שמגיע מהמחשב) בצורה יותר טובה, היא אמורה להיות פחות מושפעת מרעשים ויותר רגישה ולכן היא אמורה לקלוט את האות ממרחק יותר גדול.

ההסברים הם בצורה הזאת כדי להסביר עקרון.

אנטנה אחרת לא משדרת חזק יותר. היא ממקדת את השידור לכיוון מסויים.

2dbi אומר שהאנטנה מפזרת את השידור לכל הכיוונים.

15dbi אומר שהאנטנה ממקדת את עיקר העוצמה לכיוון מסויים. ככה שאם תחליף לאנטנה כזאת ותכוון אותה שתמקד את עיקר העוצמה לכיוון מסויים שלא הייתה בו קליטה, היא תשתפר.

מצד שני, האנטנה של המחשב עדיין מפזרת את השידור שלה לכל הכיוונים ולא ממקדת את העוצמה בחזרה.

בהנחה שיש הפרעות באמצע (ותמיד יש), יהיו שגיאות ולמרות שתראה קליטה חזקה את תסבול מאיטיות ואולי גם ניתוקים.

הפתרון הנכון הוא בדרך כלל להחליף את האנטנות בשני הצדדים כדי שיוכלו למקד את העוצמה שתהיה מכוונת אחד לשני.

אבל גם עם זה צריך להזהר, כי אם תמקד את העוצמה יותר מדיי לכיוון מסויים, תאבד את הקליטה בשאר הכיוונים.

בתנאי מעבדה בלי הפרעות, אתה צודק. אנטנה עם dbi גבוה יותר תספיק רק בצד אחד.

- - - תגובה אוחדה: - - -

פיזור של 5dbi

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSJttHM0gcSDA-vQNa3k8rWnhRxJcGuwERO05QH0-EYn0XMbr5HBA

פיזור של 15dbi

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSXn04DUutzbDrrLM_OpC1t-lHGR1s53fMJkGaBQX_kx4fZnrya9A

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאחר והנושא מורכב ולא באמת ניתן להסביר אותו לעומק כאן, אני אחזק את מה שאמרתי בדברים הבאים:

תיאורתית אין טווח לשידור כי הגל ממשיך לרוץ לנצח אבל יש טווח אפקטיבי שבו אתה יכול לפענח את השידור ולכן במקום מסויים הראוטר ייקלט בטווח של חמישה מטרים ובבית אחר הכיסוי יהיה של עשרים מטר.

הגבר טבעי של אנטנה (ולא משנה כרגע אם היא כיוונית או שלא), הוא הגבר טבעי, הן בעוצמת השידור האפקטיבית (כי רכיב השידור והקליטה לא משתנים הן בראוטר והן במחשב המתקשר איתו), והן ברגישות לקליטת אותות חלשים (מהמחשב המרוחק).

לכן אנטנות של 15 DB יגדילו את הטווח האפקטיבי של השימוש.

החיסרון שלהן שהן גם קולטות הפרעות ממכשירים מרוחקים יותר, וגם לזה צריך לשים לב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...