מחשב למשחקים - אין כלכך תקציב - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב למשחקים - אין כלכך תקציב

AlphaNoob

Recommended Posts

אני חושב לבנות לעצמי מחשב למשחקים, אני יודע שזה ישמע מטופש אבל אני אשמח אם הוא ישרת אותי למשך 5 שנים לפחות מבחינת גרפיקה מקסימלית בכל משחק שאשחק - אני מבין שאם עוד שנתיים ימציאו את הגלגל מחדש ויגלו איזה שדרוג עצום לגרפיקה של היום המחשב הזה לא יוכל להריץ במקסימום אבל נניח שזה לא יקרה אשמח אם ל5 שנים הקרובות הוא יריץ הכל מעולה..

אין לי בעיה להשקיע כרגע בשביל זה, אבל אני גם לא מחפש יותר מדי להגזים, אין לי צורך ב4 כרטיסי מסך ו10 SSD.

אז מה שחשבתי עליו בנתיים, תקנו אותי אם יש משהו שצריך להוריד או לשדרג..

-מעבד: i7 4770K or i7 3930K - לא כלכך יכול להחליט בניהם, לא סגור על אם אעשה מתישהו OC, לא ממש מבין בזה.

-קירור למעבד: אני מתכנן קירור מים גם למעבד וגם לכרטיס מסך במידה ואשנה את דעתי אלך כנראה על Corsair H100i.

-לוח אם: Asus maximus VI extreme or Asus rampage IV black edition

-זכרון: Corsair dominator 16GM platinum 2400Mhz

-כרטיס מסך: פה יש לי בעיה שאני לא סגור עליה, המסך שלי הוא מסך יחיד 1440p בזמן הקרוב זה גם ישאל ככה עד שלא אמצא מסך שווה להשקיע עליו שיהיה ככה שהכרטיסים שחשבתי עלהם הם: Nvidia GTX TItan black or Nvidia GTX 780 Ti dual or one

לא כלכך יודע מה עדיף במקרה שלי, 2 780ti או אחד טיטאן או אולי בכלל אחד 780ti יעשה את העבודה..

-דיסק קשיח: יש לי 2 SSD שקיבלתי במתנה Samsung EVO 840 1B כל אחד..

-ספק כוח: 860i

-מאווררים: תלוי באיזה קירור אחליט עדיין לא סגור עליהם וזה באמת חשוב כרגע.

מה דעתכם? מה חסר? מה כדאי להוסיף? אולי בכלל לשנות הכל..

זה המחשב הראשון שאני בונה ב3 שנים האחרונות אני משתמש ב pro Retina בגלל הלימודים וכל הPC שהיו לי לפני היו לפני שהיה לי כסף ולא ממש יכלתי להרשות לעצמי משהו מעבר למחשב מובנה מראש מעל 3000 שקלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 50
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

1. אם אתה לא מתכנן המהרה, אין טעם לקחת מעבד בעל סיומת K או לוח בעל ערכת שבבים Z87 - זה סתם מייקר את המפרט.

2. למשחקים אין ממש צורך במעבד i7 - מעבד i5-4570 יספיק לך. האם זה יספיק לך גם בעוד 5 שנים? אי אפשר לדעת.

3. למה אתה רוצה כזה? אין ממש הבדל בביצועים בין בתדר של 1333MHz או לזיכרון בתדר של 1600MHz, ואני בספק אם שעובד בתדר של 2400MHz יהיה שונה, למעט העובדה שהוא עולה הרבה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ללא תקציב לא ניתן להמשיך, תענה בבקשה על השאלון:

quote_icon1.png

1. מה התקציב המקסימאלי?

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך?

ב) במידת הצורך- עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב?

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)?

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה).

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין:

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב.

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך).

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)?

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים.

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט?

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 10 (10=שקט קרטי)?

6. האם מתוכנן (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)?

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות?

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים.

9. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה).

10. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באין כלכך תקציב התכוונתי שאין גבול לתקציב.. כמה שיעלה יעלה.. העיקר שיעמוד בדרישות שלי..

אני חושב שעניתי על כל השאלות, חוץ מתקציב שהסברתי את עצמי לא כמו שצריך..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייתי בטוח שבאומרך "אין כלכך תקציב" התכוונת ל"אין הרבה כסף להשקיע"

אין כזה דבר בלי הגבלה, תמיד אפשר יותר.

תרשום באופן מסודר (עם הטופס שעידן שם) את התקציב והפרטים, ותסדר את החלקים שכבר ברשותך.

דרישות מיוחדות מהמחשב (קומפקטי, הרבה , שקט במיוחד, מראה מסויים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. מה התקציב המקסימאלי? 5000$

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? לא משנה.

ב) במידת הצורך- עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? כמה שצריך.

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? משחקים.

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה). אין.

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין:

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב. אין משחק ספציפי כל מה שיוצא אני מנסה.

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך). כרגע 2560x1440 מסך יחיד, בעתיד כשייצא מסך שווה השקעה יהיה מסך .

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)? מקסימליות.

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים. אין צורך, יש הכל כבר.

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט? כל מה שלא ציינתי בהודעה הראשונה השאר או שיש לי או שאין לי צורך בזה.

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 10 (10=שקט קרטי)? 5.

6. האם מתוכנן (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? לא מבין בזה, אבל בעתיד כנראה שכן. באיזה רמה, כנראה הכי גבוה שאפשר לעשות בלי חנקן נוזלי.

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? אין צורך בשום תוכנה.

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. כל חנות שהיא בארץ.

9. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה). אני מעדיף לשמור אופציות פתוחות בעתיד כך שלוח אם עדיף שיהיה מהמתקדמים ביותר.

10. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? מעדיף לא לשדרג שום דבר למעט כרטיס מסך ב5 שנים הקרובות, אם יהיה צורך לתחזק את הגרפיקה, אחליף כרטיס מסך או אוסיף אחד נוסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי..

אז אני אגיד לך מראש שאפשר בהרבה פחות.

רק, האם אתה מעדיף מחשב קטן במיוחד? עם חלון? אורות?

חנות מועדפת? (אייבורי, KSP, TMS, IQPC, STARTPC)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשבתי האמת על CM Storm Stryker אבל עדיין לא סגור על זה, כנראה יהיה full tower בשביך הקירור מים ואין לי בעיה של מקום..

עדיך חנות שאפשר יהיה לקנות את הכל בה בלי להסתובב בכל מיני חנויות שונות ולחפש דברים שונים.. אבל אם זה לא אפשרי זה לא נורא..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן ראיתי את ה750 החדש נראה באמת נחמד, אני עדיין חושב על זה, אני כבר אחליט בסוף.. ואבדוק את מה שהמלצת..

ראיתי כמה קייסים חדשים ב CES 2014 עם ממש גדולים שעניינו אותי, אבל מי יודע מתי הם ייצאו לפועל..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...