חוות דעת על מפרט לגיימינג 5 - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חוות דעת על מפרט לגיימינג 5

Four

Recommended Posts

תודה לעונים על ההתייחסות:)

נזדמנה לי אופציה לקנות מספר דברים באילת דרך חבר לפני כמה ימים, ורכשתי את הדברים הבאים: (יש כמה שינויים nמהמפרט המקורי שרציתי בגלל חוסר במלאי של המוצרים )

מעבד: Intel i5 4670k 3.4GHz Tray

כרטיס מסך:Gigabyte gtx 780 OC 3GB

דיסק קשיח: Barracuda 2TB SATAIII

דיסק קשיח: 840 EVO 120GB SATAIII

ספק כח: High Current Gamer 620W Modular

זכרון: G.Skill Aegis 2X4GB 1600Mhz

אלו עלו לי 4200 שקל.

נשאר לי 1000 שקל (מקסימום) למארז,קירור למעבד, וכונן אופטי, אשמח לקבל המלצה ללוח אם בעל ערכת שבבים Z87 שיתאים למפרט שלי. עדיף באזור ה500 שח, ולמארז טוב שיתאים באזור ה300 ש"ח.

ועוד ספק שלי:

רכשתי כרטיס מסך יותר חזק מהתכנון וגם מעבד, האם הספק כח יספיק למערכת? אני רוצה שהספק יתן לי גם אקסטרא הספק למקרה שארצה להוסיף מאווררים למארז וכדו'. האם כדי לי להחזיר את הספק ולקנות אחד חזק יותר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

1. למה אתה קונה חומרה בלי להתייעץ? ספק הכח נראה איכותי וטוב, אבל אין שום סיבה לקנות שני מודולי זיכרון של 4GB במקום מודול אחד של 8GB - זה סתם יגביל אותך אם תרצה להוסיף זיכרון בעתיד.

2. בסכום של עד 1000 ש"ח, לוח האם, הקירור למעבד, המארז והכונן האופטי שאפשר לקחת הם:

לוחות אם - Intel LGA1150

GA-Z87-DS3H - Gigabyte - Socket LGA1150 CPU support - Intel Z87 chipset - Dual channel DDR3 up to 3000 MHz memory - Integrate...

כמות: - 1 - 476/466

מארזי מחשב - ATX מארז

Three-Hundred-Two - Antec - The team that brought you the Three Hundred is back with an enclosure designed to handle today and t...

כמות: - 1 - 195/191

פתרונות קרור - מאווררים למעבדים

SCMG-3100 - Scythe - Scythe Mugen-3 Rev.B Multi-socket CPU Cooler - For sockets 2011/1366/1156/1155/775/AM2/AM3/FM1/FM2 -...

כמות: - 1 - 198/194

DVD צורבים תקליטורים ו - פנימי SATA DVD צורב

SH-S224DB - Samsung - SAMSUNG DVD-RW Burner - Up to 24X write speed - SATA interface - Black...

כמות: - 1 - 80/78

949.00 / 930

המחיר אינו כולל משלוח

עד 3 תשלומים ללא ריבית אלא אם מצויין אחרת במפרט המוצר

המחירים הזולים יותר הינם לתשלום במזומן/העברה בנקאית או תשלום בביטקוין - סכום ההנחה עומד על 2% ממחיר המוצר/עסקה

הזמנה שתיווצר בפורום לא תחוייב בדמי הרכבה

קישור להצעת המחיר

http://www.plonter.co.il/priceoffer_shoppingcart.tmpl?PriceOffer=1688

הערות:

א. המארז שהצעתי תומך בכרטיסי מסך עד אורך 31.8 ס"מ וקירור למעבד בגובה 17 ס"מ (אתר המארז). אני לא בטוח עד כמה המארז הזה אידאלי להמהרה, אבל הוא בין היחידים שמתאימים גם מבחינת הגודל וגם מבחינת המחיר (כן, ראיתי שביקשת מארז בכ-300 ש"ח, אבל בגלל שהקירור למעבד עולה כ-200 ש"ח, הלוח כ-500 ש"ח והכונן האופטי כ-100 ש"ח, לא ניתן לקחת מארז אחר בתקציב של 1000 ש"ח). אולי מישהו אחר ימצא לך מארז עדיף.

ב. אם אתה רוצה מארז אחר, תבדוק טוב את הגודל שלו - בהנחה שזה כרטיס המסך שקנית, האורך שלו הוא 29.2 ס"מ, ולא בטוח שהוא יתאים לכל מארז שתבחר. אותו הסיפור גם עם הקירור למעבד - כאן הצעתי קירור למעבד (אתר הקירור למעבד) שגובהו 15.8 ס"מ.

ג. למרות שאני לא רואה סיבה לכך, בחריגה של כ-20 ש"ח מהתקציב אתה יכול לקחת את הלוח GA-Z87-HD3, בעל כרטיס קול קצת יותר טוב (ALC892 לעומת ALC887 ב GA-Z87-DS3H), עוד חריץ הרחבה מסוג PCI-E X16 (לא ממש יעזור לך, שכן הוא עובד ב X4, ולכן לא יעיל במיוחד למערך כרטיסי מסך) וחריץ הרחבה אחד פחות מסוג PCI-E X1.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Smalul תודה רבה לך על ההתייחסות, ההצעה שלך נראית מעולה, שתי שאלות:

*רוב הרכיבים שרכשתי באילת דווקא כן מבוססים על ההתייעצות פה בפורום. לקחתי כרטיס מסך ומעבד חזקים יותר בגלל המחירים הטובים. לגבי הזכרונות לא היה להם סטיק אחד של 8 אז לקחתי 2 של 4 כי זה היה במחיר טוב. אבל אני עדיין יכול להחזיר רכיבים ולהחליף בלי בעיה. האם יש משהו שכדאי לי להחליף?

* האם הקירור שנתת לי יתאים לOC קל למעבד בעתיד בלי בעיה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באתר הקירור למעבד אפשר למצוא קישור לביקורת שעשו פה באתר (הנה קישור לעמוד הסיכום בביקורת). הביקורת קצת ישנה (מסוף 2012), אבל ניתן לראות בה את היכולות של הקירור הזה.

בקשר לזיכרון - אני לא יודע כמה הוא עלה לך, אבל אני מניח שמדובר בזוג הזה. אני הייתי מחליף אותו במודול אחד של 8GB בתדר של 1600MHz רק אם ההפרש במחיר הוא רציני - אחרת חבל סתם על הטירחה (נסיעות, בזבוז זמן, ויכוחים בחנות וכד') בנוסף, בלוח שהצעתי יש מקום ל-4 מודולי , כך שגם אם שניים מתוכם יהיו תפוסים עדיין נשארת לך האפשרות להוסיף עוד בעתיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סבבה, שאלה לגבי הקירורScythe mugen 3 - Rev .B:

בביקורת באתר אומרים שהוא עלול לחסום את הזכרונות אם הם גבוהים בגלל הגודל שלו. איך אני מוודא שלא יקרה לי המצב הזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, אני לא רואה נתונים לגבי גובה הזיכרון שקנית באתר של , אבל אם תסתכל באתר של הקירור, תוכל לראות את התמונה הבאה:

SCMG-3100-AMD1_01.jpg

http://www.scythe-eu.com/uploads/tx_cfamooflow/SCMG-3100-AMD1_01.jpg

חיפוש באתר של G.SKILL מגלה שכנראה מדובר בזיכרון הזה (או בזיכרון דומה פיזית אך בעל תכונות קצת שונות). תמונה של מודול בודד:

1159.jpg

http://www.gskill.com/imgs/pro/1/1159.jpg

עכשו נסתכל על הזיכרון שאתה קנית - כנראה זה. תמונה של מודול בודד:

1452.jpg

http://www.gskill.com/imgs/pro/1/1452.jpg

מהתבוננות בעין בלבד (אין לי אפשרות למדוד) נראה כי הזיכרון שקנית לא יותר גבוה מהזיכרון הנראה באתר של הקירור. מכאן אני הייתי מסיק שלא צריכה להיות בעיה עם הזיכרון (רק צריך להתקין אותו לפני חיבור המאוורר).

בנוסף, אם נסתכל על סרטון ההתקנה מהאתר של הקירור:

נוכל לראות בסביבות הזמן 5:03 שגוף הקירור מותקן בזווית של 90 מעלות לעומת ההתקנה בביקורת, כך שהמאוורר לא צריך להפריע לזיכרון אם הוא מותקן כך (אני לא בטוח שהמאוורר לא יפריע למשהו אחר, אבל זה כבר סיפור אחר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על העזרה, אני גם לא חושב שתהיה בעיה עם הזכרונות.

לגבי הקירור שהצעת לי, יש לי התלבטות מסויימת: אני כרגע במצב שאני לא יכול להוסיף כסף למפרט, אבל עוד כמה חודשים יהיה לי ממש קל להוסיף איזה 200 שקל נגיד כשאני יהיה פחות לחוץ על כסף.

מה שאני חושב לעשות זה כרגע לקחת קירור Alpine 11 PLUS שלפי מה שהבנתי משתווה, ואף מתעלה במקצת, על קירור הסטוק של - ב55 שקל. ולהשקיע כרגע את ה150 שקל האלו במארז - מה שנותן לי תקציב למארז של 400+.

ככה אם ארצה לעשות OC - שזה בכל מקרה יהיה אני מאמין עוד די הרבה זמן (חצי שנה+), אוסיף כסף על טוב. אני לא רוצה כרגע להתפשר על האיכות של המארז ולכן נראה לי שזה רעיון טוב.

אם מישהו יוכל להמליץ על מארז באזור ה400 (אפשר גם חריגה של כמה עשרות) איכותי אשמח מאוד.

ההעדפות שלי למארז:

*לא צריך שיהיה שקט בכלל.(1/10 - קריטיות לשקט)

*אופציה ללפחות עוד 3-4 מאווררים (לא כולל של המעבד והספק), ומתגי שליטה עליהם

*חיבורי USB3 בפאנל הקידמי

*שיתאים לכרטיס מסך הגדול שקניתי 29.2X12.9X43

*כמובן יופי, אבל זה הכי פחות חיוני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחרתי את הCorsair Carbide series 300R.

קראתי קצת על כל החברות הפופולריות למארזים, ומי שהכי משכה אותי הייתה .

המפרט הסופי יוצא:

מעבד: Intel i5 4670k 3.4GHz Tray

קירור למעבד:Arctic Alpine 11 PLUS

לוח אם: GA-Z87-DS3H

זכרונות: G.Skill Aegis 2X4GB 1600MHz

כרטיס מסך: gtx 780 OC 3GB

דיסק קשיח: Barracuda 2TB SATAIII 720RPM

אס.אס.די: 840 EVO Series 120GB

ספק כח: High Current Gamer 620W Modular

מארז: Carbide Series 300R

החלטתי להשאיר שתי המודולים של ה4GB במקום להחליף לאחד של 8 כי בכל מקרה יש לי עוד חריצי בלוח אם אני לא מאמין שזו תהיה בעיה.

אני אסיים לרכוש את הרכיבים, ארכיב את המחשב ואעדכן בסטיקי איך יצא כמובן:) תודה לכולם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...