כל כמה זמן אם בכלל אתם מתקינים ווינדוס מחדש ? - עמוד 7 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כל כמה זמן אם בכלל אתם מתקינים ווינדוס מחדש ?

Yehudaa

Recommended Posts

אין לי בעיה להראות לכבודו דיונים של 20 עמודים שלא מועילים בכלום.
ברור, אתה הרי התחלת רבים וטובים כאלה. :)

אותי אישית משעשע פה שפותח הדיון לא הגיב בו בכלל, אף לא פעם אחת.

והוא גם סיפר שיש לו מחשב עם (דבר שבפורומים כמו זה לעיתים נראה כאילו נכחד לחלוטין).

חשד סביר למיני-טרול.

:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 104
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני בדעה שמי שהדיון לא מעניין אותו ונראה לו מיותר וחסר תועלת, לא חייב לקרוא אותו...

בינתיים יש פה עמוד שלם של ויכוח האם יש טעם בדיון כזה או לא. קצת אירוני, לא?

(במקום זה היה אפשר לעזור לי למשל עם בחירת המחשב הנייד ולהועיל קצת יותר, שם לא קיבלתי אפילו תגובה אחת :()

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מוציא עצבים? איפה ראית אותי עצבני? על מה בכלל אני אמור להתעצבן...?

אני באמת לא מצליח להבין למה אתה כל כך מתנגד לקיומו של הדיון הזה. איזו גזירה אתה מנסה לשנות ואיך אתה בדיוק מנסה להוציא מכאן משהו מועיל? הרי מה שאתה טוען זה שהדיון הזה לא מתקדם לשום מקום, ובעצם מיותר.

אבל עזוב, כנראה שלא נבין אותך ושאתה לא תבין אותנו. אני לא רואה עוד טעם להמשיך בויכוח הסרק הזה, שאפילו לא קשור לדיון עצמו. שיהיה בהצלחה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מימי ה98SE ועד WIN7 וWIN8, טווחי הזמנים הפירמוטים התארכו משמעותית בעיקר בגלל שתי סיבות עיקריות:

*מערכות הפעלה מודרניות שצוברות פחות זבל ויותר קלות להגדרה ותחזוקה.

*ידע של משתמשים, לפני עשור וקצת, תופעת בורות מחשבים היתה הרבה יותר גדולה ממה שיש היום+נגישות ומודעות לבעיות ופיתרונות.

אישית, מוצא את עצמי מחליף מערכת הפעלה בממוצע של שנה וחצי-שנתיים. לרוב זה בגלל רכיב קריטי כמו שילוש חדש, , או בגלל באג מעצבן שלא הצלחתי לסדר בWIN.

בעבר הרחוק, בימי 98SE, אני זוכר שכמעט ולא ידעתי לתחזק ולהתעסק עם מחשבים יותר מדי - ומכאן לפירמוטים של כל שני וחמישי הדרך מאוד קצרה:smile1:

עד לשנת 2001 לא היה ניתן לחפש פתרונות לבעיות מסויימות בקליק אחד בגוגל, ולא בגלל עצלנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו !

לא יאמן...

אם לחזור לנושא המקורי (והתת נושא שלו) לדעתי אכן מ Windows 7 ועוד יותר 8 (אשר למרות הממשק השנוא מלמטה מדובר במערכת הפעלה מצטיינת) זמן ממוצע להתקנה אשר נעשית כראוי ומקפידים בה על תחזוקה טובה ובלי התקנות זבל יכולה להיות בין 3-5 שנים בממוצע (כן, אפשר גם יותר) וכמובן שכשמדובר ב זה הולך לקצה הארוך יותר. אפשר גם "לשרוף" התקנה אחרי פחות משנה בקלות, ובהרבה מקרים קל יותר להתקין מחדש מאשר לתקן התקנה.

ואם נגיע לנושא השני, , באמת די כבר, ממש די ומספיק.

כבר יותר מ 4 שנים שאני מתקין מערכות הפעלה באופן מקצועי רק על ואין שום ירידה בביצועים, כולל pagefile ו - scratch disk וכל דבר שתרצו והכל עובד flawlessly. אם כבר, דיסקים רגילים הם אלו שסובלים מירידה בביצועים העלובים שלהם מלכתחילה וגרוע מזה נכשלים. ב 5שנים האחרונות לצורך העניין לא נתקלתי פעם אחת בירידה בביצועים או תקלה ב (ואני לא טוען שאין - כי יש) ועם זאת זרקתי עשרות דיסקים קשיחים.

ובכלל מצחיק אותי שאנשים משקיעים אלפי שקלים במחשב ומתקמצנים על מוצר שעולה 500-800 שח לטובת או כן קונים אותו אבל נזהרים עליו. אני רוצה לשרוף אותו בטורבו, כל מה שזה אומר זה שעל כל ביט שנכתב עליו חסכתי זמן יקר והרווחתי ביצועים , אחרי 5 שנים (ובכל מקרה הוא מחזיק הרבה יותר) גם ככה מחליפים מחשב (בממוצע).

חברה תהנו מהדיסקים האלה, אין דבר יותר מייאש מלחכות 2-3 דקות למחשב לסיים BOOT עד הסוף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברה תהנו מהדיסקים האלה, אין דבר יותר מייאש מלחכות 2-3 דקות למחשב לסיים BOOT עד הסוף.

אני מניח שיש דברים מייאשרים יותר, אבל האמת היא שBOOT מלא גם ככה אין סיבה לעשות יותר מפעם בכמה שבועות / חודשים. STANDBY או HYBRID SLEEP מספיקים כמעט לכל מצב. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם הזמן עוד יתברר שכל עניין פעולות ה Cache/Scratch/Page לכונני הן קונספרציה ענקית של WD ושות' בכדי להשאיר את הכוננים המסתובבים והרועשים שלהם ב LOOP. ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם הזמן עוד יתברר שכל עניין פעולות ה Cache/Scratch/Page לכונני הן קונספרציה ענקית של WD ושות' בכדי להשאיר את הכוננים המסתובבים והרועשים שלהם ב LOOP. ;)

מעניין :)

ואם כבר באוף טופיק, התעשייה הזאת נאבקת קשות על מקומה ולדעתי סופה קרוב מתמיד (ופה כבר מדובר בדעה ולא נסיון), ב 4 שנים האחרונות הם הצליחו להכפיל מ 2TB ל 4TB בלבד ועדיין זה לא הסטנדרט (נשאר 2TB לדעתי) תקופת יובש שלא נראתה מעולם, והם מדברים על 6TB בדיסקים מלאים בהליום (מדברים כבר שנתיים) ללא שום התקדמות בנושא.

ברגע שמחירי הפלאש יגיעו נמוך יותר זה יהיה גמור (זה למה הם מתחילים לשים פלאש בנוי במוצר שלהם - ובעצם למה חיכו עד היום?). אמנם לתעשיית הפלאש יש עננים רבים בעתידה שקשורים לבעיות פיסיקליות של חשמל אבל זה עולם של פריצות דרך. היום כבר יש אבטיפוס של 16TB ב אמנם ה Latency שלו גבוה מאד אבל הוא לא איטי יותר מדיסק קשיח 4TB...

אני כבר מחכה ליום שאפשר יהיה לקנות 1TB מהיר לביצועים בפחות מ 1000 שח ועוד כמה עשרות טרה ב 4 דיסקים של איטיים יותר, והנה לכם NAS Server בגודל של חצי קופסת נעליים :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור, אתה הרי התחלת רבים וטובים כאלה. :)

אותי אישית משעשע פה שפותח הדיון לא הגיב בו בכלל, אף לא פעם אחת.

והוא גם סיפר שיש לו מחשב עם (דבר שבפורומים כמו זה לעיתים נראה כאילו נכחד לחלוטין).

חשד סביר למיני-טרול.

:)

הנה אני עונה מהויסטה המהוללת :)

לאחר פירמוט ולאחר איזה גיגה של עדכונים ...

הכל עובד פיקס מקווה שלא יהרס בקרוב שוב .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תשכח שהיתה עליית מחירים גדולה וארוכה בעקבות הצפות המפעלים.

וודאי שבגלל זה היתה ירידה בכמות הנצרכת.

השוק עדיין מתאושש.

לפני ההצפות מחיר 1TB היה אפילו פחות ממחירו היום.

אומנם פר גיגה אפשר להשיג היום יותר יחסית למחיר באופן כללי, אבל פר יחידה המצב קצת פחות טוב.

במיוחד לאור העובדה שפשוט לא משתלם לקנות פחות מ2TB מבחינת יחס עלות/נפח, ולכן הקניה המשתלמת יקרה יותר ממה שהיתה בנקודת השיא לפני העליות.

בכל מקרה לא הולך להחליף את ההרדיסק, וודאי לא בשנים הקרובות.

הנה אני עונה מהויסטה המהוללת :)

לאחר פירמוט ולאחר איזה גיגה של עדכונים ...

הכל עובד פיקס מקווה שלא יהרס בקרוב שוב .

תעשה גיבוי ופעם הבאה תוכל לחסוך את כל התהליך הבסיסי ההכרחי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתקין רק כשמחליף חומרה משמעותית..

אחד המחשבים שלנו מותקן מ 2004 ועדיין עובד! מהתקופה הטובה של ABIT!

מצ"ב קובץ שצילמתי לפני כמה זמן..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...