כל כמה זמן אם בכלל אתם מתקינים ווינדוס מחדש ? - עמוד 6 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כל כמה זמן אם בכלל אתם מתקינים ווינדוס מחדש ?

Yehudaa

Recommended Posts

• תגובות 104
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לא במיוחד. בכל המקומות שבהם תיקנתי מחשבים היו בעיות מטומטמות לחלוטין ש repair לא היה פותר. כשמדובר בוינדוס אני אם יד קלה מאוד על הפירמוט. לפחות הוא פותר כל בעיה בוודאות ולא יקראו לי אחריי 3 ימים על בעיה שחזרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשמשהו נדפק במערכת הפעלה ואני לא מצליח לפתור(נדיר אבל יכול לקרות פעם פעמיים בכמה שנים).

או כשיש גרסת וינדוס חדשה.

כשקניתי זאת היתה הזדמנות טובה לעבור לוינדוס 8, ממילא היה צריך להעביר את המערכת אליו, ועדיף התקנה נקיה.

בעבר הייתי מתקין בתדירות גבוהה יותר כי החומרה היתה חלשה יותר, ולוינדוס יש נטיה להתנפח ולהפוך לאיטי עם הזמן.

כיום עם חומרה חזקה וSSD זה הרבה פחות מורגש, ושיפור ביצועים כבר לא ממש סיבה להתקנה נקיה.

כשיש הזדמנות שמצדיקה התקנת וינדוס אני תמיד יעדיף התקנה נקיה על התקנת תיקון ושידרוג.

ככל שעובר הזמן הוינדוס מתנפח בדברים מיותרים ואולי גם בפרצות ותוכנות זדוניות.

זאת תמיד הרגשה טובה להתקין וינדוס נקי ואת כל התוכנות וההגדרות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל הטענה של המומחים בפורום היא שמאז 7, כבר אין כזה דבר שהווינדוס "מתנפח". כלומר, שאם תסיר את התוכנות שהתקנת, המצב יחזור לקדמותו.

ברור שגרסה חדשה של מצדיקה פורמט והתקנה נקייה, אבל לא על זה מדובר כאן.

השאלה המהותית היא אם יש יתרון בפורמט של 7 והתקנה מחדש, נניח מדי שנה או שנתיים. האם יש באמת אובדן ביצועים ו"התנפחות" עם הזמן, שרק פורמט יכול לפתור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרבה דברים יכולים להצטבר, לא רק במובן הנפח הכללי.

חלקם באגים או דריוורים שעושים צרות מתוכנות קודמות שהותקנו ואולי הוסרו.

הרבה דברים יכולים להידרדר או להשתבש עם הזמן.

לי היו באגים מטריפים כמו קריסת הוינדוס אקפלורר בחלון ספריה משולב עם 3 תיקיות ספציפיות בתצוגת LIST כשאני גולל הצידה. :rolleyes:

לך תבין למה זה קורה ותפתור את זה...

או כשחלון הDEVICES AND PRINTERS טען לנצח בלי להציג את הדף, ושום דבר שניסיתי במשך תקופה לא פתר.

באופן כללי עם מעבד חזק ותוספת וSSD המערכת תטוס גם אחרי תקופה ארוכה.

כך שמבחינת ביצועים נטו(חוץ מדפיקויות ספציפיות שאפשר אולי לפתור גם נקודתית) אין צורך בהתקנה נקיה עם מחשב מודרני.

התקנה נקיה פשוט מחזירה אותך לנקודת ההתחלה.

אם אין סיבה לחזור אחורה אז לא חוזרים סתם.

באותה המידה(ואפילו יותר טוב מהר ונוח) אתה יכול לשמור IMAGE אחרי התקנה נקיה ועליה כל התוכנות הבסיסיות וההגדרות הקבועות שלך, ולחזור לנקודה הזאת כשאתה לא מרוצה מאיך שהדברים התגלגלו מאז.

אם כבר עשית את התהליך פעם אחת, אין שום צורך להתחיל מאפס.

תוך רבע שעה אתה שם, בנקודה האופטימלית ביותר שאתה יכול לדמיין וליצור.

בלי דברים מיותרים וצרות נגררות, בלי דריוורים דפוקים, פירצות או תוכנות מזיקות.

אם אתה משדרג וינדוס לדעתי עדיף התקנה נקיה, כי אתה לא באמת יודע ב100 מה לעזאזל אתה מעביר הלאה ואיזה צרות יהיו בהמשך הדרך בגלל זה.

לדעתי עדיף להתקין נקי פעם אחת, להתקין תוכנות ולהגדיר הכל כמו שאתה אוהב, לעשות IMAGE לSSD(או מחיצה קטנה יעודית על ההרדיסק), ושלום על .

יש אנשים(לדוגמה IVAN אאל"ט) שעשו התקנת שידרוג מאז וינדוס דרך דרך 7 דרך 8 דרך 8.1 דרך 9 דרך 10, וטוענים שזה עובד יופי והם לא רואים שום סיבה לא לעשות זאת.

אני באופן אישי קצת פרנואיד, וככל שעובר הזמן עם אותו הוינדוס גובר בי החשש שהסתננו אליו תהליכים למטרות זדוניות(באשמתי הבלעדית כסיכון מחושב מול תועלת בהתקנות תוכנות לא חוקיות וכו...).

אבל אפילו עם הפראנויה המקננת אני לא רץ להתקנה נקיה/שמירה קודמת ללא סיבה טובה אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל הטענה של המומחים בפורום היא שמאז ווינדוס 7, כבר אין כזה דבר שהווינדוס "מתנפח". כלומר, שאם תסיר את התוכנות שהתקנת, המצב יחזור לקדמותו.
מוויסטה, אם כבר. אבל ת'כלס, כל מתוחזק כהלכה יעבוד טוב גם אחרי שנים.
השאלה המהותית היא אם יש יתרון בפורמט של 7 והתקנה מחדש, נניח מדי שנה או שנתיים. האם יש באמת אובדן ביצועים ו"התנפחות" עם הזמן, שרק פורמט יכול לפתור.
התנפחות - יש (כל מיני שאריות של התקנות, קבצים כאלה או אחרים או כניסות בregistry שלא מתנקים וכו'). אין סיבה שזה יפריע לך אלא אם הכונן שלך ממש קטן.

אובדן ביצועים - אין סיבה שיהיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעבר אובדן הביצועים בעקבות כל מיני התנפחויות והצטברויות כל מיני, היו קשורים גם לפעילות מעבד נוספת, גם לתפיסת זיכרון נוסף, וגם למאמץ נוסף וירידה ביעילות ההרדיסק.

כשיצאו מעבדים רב ליבתיים עם ביצועים גבוהים ירידת הביצועים בגלל עומסים מצטברים קטנים על המעבד נגמרה כי מדובר בהשפעה שולית שאין לה יכולת לתקוע את המעבד.

אותו הסיפור עם הזיכרון שכבר הפך להיות די גדול יחסית.

אובדן הביצועים העיקרי עדיין היה(רובו המוחלט כמעט כולו) בגלל עליה במספר ומורכבות פעולות ההרדיסק.

וזה נגמר כשקונים .

- - - תגובה אוחדה: - - -

גם גרסאות קודמות של הוינדוס היו פחות מוצלחות במולטיטסקינג מה שגרם לכל פיפס קטן להשפיע על הביצועים.

איפה שהוא ב7 ומעלה דברים התחילו להשתפר מאוד בעיבוד מקבילי יעיל, כי החומרה הנחוצה כדי לבצע זאת היתה קיימת ופיתוח הקרנל של הוינדוס התמקד שם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדיין לא הבנתי לאן הדיון הזה חותר ?

כאילו מה ?

יש עונשים על פירמוט או פרסים על אי פירמוט ?

שכל אחד יעשה מה שנראה לו.

:nixweiss:

כנראה באמת לא הבנת... זה פורום מקצועי, לומר "שכל אחד יעשה מה שנראה לו" זה לא מקצועי. בפורום יש ערך מוסף להבנה איך עובדים הדברים, אפילו במקרים בהם אין יישום פרקטי.

במקרה הזה, דווקא יש משמעות פרקטית לדיון. מבחינתי, הדיון הזה מסייע לי להבין האם יש טעם לפרמט מדי שנה את המחשב ולהתקין מחדש מערכת הפעלה, כמו שהייתי נוהג לעשות עם ווינדוס .

תהליך ההתקנה מחדש, עם כל העדכונים, הדרייברים, עשרות התוכנות וההגדרות למיניהן לוקח לי אישית כמה שעות טובות. אני בהחלט אשמח להימנע מזה, אם זה מיותר ולא משפר את הביצועים. אני לא מחפש "טקסים" חסרי משמעות שרק יבזבזו לי את הזמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני באמת לא מבין את האמירה שלך. זה לא עניין של מה שנראה למישהו. השאלה היא מה נכון לעשות, מה יעיל לעשות, מה כדאי לעשות.

והתשובה צריכה להיות מבוססת על עובדות ולא על מה שנראה או לא נראה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תהליך ההתקנה מחדש, עם כל העדכונים, הדרייברים, עשרות התוכנות וההגדרות למיניהן לוקח לי אישית כמה שעות טובות. אני בהחלט אשמח להימנע מזה, אם זה מיותר ולא משפר את הביצועים. אני לא מחפש "טקסים" חסרי משמעות שרק יבזבזו לי את הזמן.

כמה שעות טובות - מצבך עוד טוב, או שזו הערכה נמוכה.

מחשב שרץ שנים ויש בו לפעמים מאות תוכנות (כולל כאלה שמשתמשים בהם פעם ב-, אבל משתמשים), וגם עשרות הגדרות וטוויקים שמביאות אותו למצב הכי נוח עבורך - זה ייקח כמה ימים, ועדיין תשכח כמה דברים ואז בעוד חודשיים תגלה שחסר לך משהו ואתה לא זוכר איפה מוצאים / איך מגדירים. להתקין מחדש מחשב כזה זה כמעט פשע. :)

גם אם יש תוספות ביצועים קטנות בהתקנה חדשה, בחיים לא תרוויח בחזרה את הזמן המבוזבז הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה בהחלט צודק, לא רציתי להיראות כמישהו שמגזים. אני תמיד עובד יסודי, כתבתי כמה שעות כי "נטרלתי" את היסודיות האישית שלי.. כמה שעות זה רק התאמה בסיסית. ההתאמה המלאה באמת לוקחת יותר זמן. בעיקר אני שונא את כל ההגדרות הקטנות שצריך לעשות בכל תוכנה. התאמות הטולברים והקיצורים וכיו"ב.

בכל אופן, התגובה כוונה ל-KAKADU999

, כדי לנסות להסביר למה הדיון הזה כן מוביל לאנשהו, למה כן יש לו חשיבות. אתה רק מחזק את ההסבר שלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדי פעם נכנס איזה ליצן לדיון שבו אנשים מדברים על עניינים מעשיים או תיאורטיים שמעניינים אותם, ומתחיל להגיד: למה צריך את הדיון הזה? הרי הכל תיאורטי/כל אחד עושה מה שבא לו/הדיון לא מעניין אותי וכו' וכו'.

אדון נכבד: הדיון לא מעניין אותך? אתה לא מבין למה הוא חותר ומה זה עוזר? עבור לדיון הבא. אף אחד לא הכריח אותך להשתתף בכל הדיונים בפורום. העובדה שהדיון הגיע ל10 עמודים מוכיחה שיש מספיק אנשים שזה מעניין אותם מה אחרים עושים, וזכותם לדבר על כך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העניין הוא שאת השאלה שלך אפשר לשאול על חלק גדול מהדיונים בפורומים (ובעיקר בפורום כללי, שמיועד לדיונים סתמיים "אוף טופיק"). אם תתחיל לשאול, לא תגמור. לכן, השאלה שלך מצטיירת כ"סתימת פיות" לא פחות מהתגובה שלי.

מעבר לזה, התשובה לשאלה שלך נמצאת בשאלה עצמה. אתה טענת בעצם:

"מי שרוצה לפרמט, שיערב לו. מי שלא רוצה, לא צריך. מה אכפת לך מה אחרים עושים?"

ועל אותו משקל אני שאלתי אותך:

"מי שרוצה להשתתף בדיון זה, שיערב לו. מי שלא, לא צריך. מה אכפת לך מה אחרים עושים?"

באופן טבעי התרגזת על ההתבטאות, ועל "סתימת הפיות", אבל במחשבה פשוטה, הרי שהתשובה לשאלה השנייה עונה לשאלה הראשונה: בדיוק כשם שמעניין אותך למה מישהו אחר פתח או מגיב בדיון שאתה לא מוצא בו טעם, עד כדי שטרחת לשאול ולהתדיין על כך, באותו אופן יכול לעניין אותי למה מישהו אחר מפרמט או לא מפרמט את המחשב שלו, למרות שאני נוהג הפוך ולא מוצא היגיון בהתנהגות האחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...