זיהוי vCenter - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זיהוי vCenter

mwalker03

Recommended Posts

קיבלתי כתובת IP ברשת, אני צריך לבדוק אם המחשב הוא vCenter או vMware רגיל ..

יש למישהו מושג איך אני עושה את זה או יכול לתת לי כיוון ?

נאמר לי שאני צריך להשתמש ב vMware API אבל לא ממש מצאתי דרך

אשמח לכל כיוון ...

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה שלך ממש לא ברורה. vCenter או שרת ESX? או האם המכונה שייכת לvCenter או לא? במקרה הראשון לא צריך לתכנת שום דבר. מדובר על שני דברים שונים לגמרי ברמת מערכת ההפעלה שניתן לתשאל עם nmap או פאילו תשובת TTL של ICMP.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

vCenter היא תוכנה שמתקינים על מכונת . התפקיד שלה זה להיות orchestrator ומרכז ניהול לכמה שרתי ESX (מכמה יחידות לכמה אלפים) וניתן להחזיק יותר ממרכז שליטה אחד כזה.

VMWare זה לא שרת אלא חברה שלמה עם הרבה מוצרים שונים.

עכשיו - מה שוב היתה השאלה שלך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

OK תודה, VMware אני יודע מה זה, זו חברה שיש לה מוצר שנקרא VMware שעושה מכונות "וירטואליות".

עכשיו, השאלה שלי היא כזו

בהינתן כתובת ברשת, אני רוצה לדעת האם אני על שרת VMware, במידה וכן - האם מותקן עליו vCenter

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שנאמר אין קשר בין השניים. ואתה מחוסר ידע באמת מתבלבל.

שוב פעם : VC זו תוכנה. VMWARE זו חברה, ESX, ESXI, VMWARE SERVER, VMWARE WORKSTATION אלה מוצרים.

אין מוצר שנקרא VMWARE ולדעת האם מותקן VC על שרת כלשהוא זה כמו לדעת אם מותקן או . אין קשר לרשת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

vCenter היא תוכנה שמתקינים על מכונת . התפקיד שלה זה להיות orchestrator ומרכז ניהול לכמה שרתי ESX (מכמה יחידות לכמה אלפים) וניתן להחזיק יותר ממרכז שליטה אחד כזה.

VMWare זה לא שרת אלא חברה שלמה עם הרבה מוצרים שונים.

עכשיו - מה שוב היתה השאלה שלך?

מ5.1 לא מחייב שרת .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

OK, אתה רוצה להגיד לי שאין אפשרות לדעת האם המכונה עלייה אני נמצא היא מכונה פיסית או וירטואלית ??

אין אפשרות לדעת האם מותקן vCenter על מכונה ? העיניין הוא שאם מותקן VC על המכונה, אני רוצה להתממשק אליו אח"כ באמצעות ה API שלו ולשאול אותו שאלות על המחשבים שהוא מנהל .. אני בטוח שזה אפשרי, אני רק לא מוצא איך כרגע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מה שאני עושה חוקי. זה חלק ממערכת שאני כותב בעבודה

מה שאני מנסה לעשות זה כזה, אני נמצא במחשב ברשת ומתחיל לסרוק את הרשת .. (הכל בקוד כמובן)

קיבלתי כתובת IP, אני רוצה לדעת האם המחשב הוא וירטואלי, אם הוא וירטואלי, אני רוצה לדעת אם יש עליו VC בשלב הראשון.

נאמר לי שאני צריך להשתמש ב API של VMWARE, לביינתיים אני קורא את כל התיעוד של ה API של VMWARE עד שאני אעלה על משהו או אקבל רעיון ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חכה רגע!

תעבור שוב על השרשור ותעשה לעצמך סדר בכל המונחים.

אתה מנסה לדעת עם מכונה שקיבלת את הIP שלה היא פיזית או לא?

או שאתה מנסה לדעת אם מוכנה שקיבלת את הIP שלה היא בעצם vCenter?

VC (אם אני לא טועה) לא יכולה לשבת על מערכת וירטואלית בכלל,

אלא מנהלת שרתים שעליהם יש מכונות וירטואליות (ESX)

אם אתה סתם רוצה לדעת עם מכונה היא וירטואלית או לא יש דרכים הרבה יותר פשוטות .

כמו לדוגמא לראות אם יש AGENT של VMWARE רץ ברקע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...