ייעוץ בבחירת ספק ומארז - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ייעוץ בבחירת ספק ומארז

biflush

Recommended Posts

שלום לחברי הפורום,

ברשותי השילוש הבא: מעבד - i7-920, לוח אם - intel dx58so ו4 סטיקים של 2gb.

אני רוצה להשלים אותם למפרט מלא ולעשות אוברקלוק לא כבד למעבד כדי לא להוות צוואר בקבוק לכרטיס המסך שאקנה (gigabyte gtx770), יש לי כמו כן ספק chieftec aps-550s אבל ממחקר קטן שעשיתי באינטרנט הוא יהיה גבולי למערכת.

אני רוצה לקנות ספק מתאים למערכת (עם אופציה להחלפת כרטיס מסך בעתיד בלי להחליף ספק) ומארז עם אוורור טוב כדי לעזור בעניין הטמפרטורות עקב הOC (יש לי שלושה מאווררים של 120ממ להוסיף לו), התקציב לשניהם יחד הוא 900 שקלים.

חשבתי על http://ksp.co.il/?uin=9815 ו- http://www.ivory.co.il/catalog.php?id=11574

לדעתכם הם מספיק טובים? יש לכם המלצות אחרות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אישית הייתי שופך יותר על הספק ופחות על המארז, שהרי silverstone PS05 או Zalman Z9 מספיקים די והותר לOC בינוני+. אני לא רואה כיצד CM690 בעל יתרון כלשהוא לצרכים שלך על פניהם

ב-200 ש"ח שחסכת, המינימום שהייתי לוקח זה M12 Gold, כי ספק לא מודולרי בתקציב כזה גבוה.. יהיה אבסורד

אם בא לך להתפנק, כמו שאחד מחברי הפורום שם לב לפני שבוע, plonter מוכרים seasonic x660 ב-500 ש"ח... תצא עם מארז+ספק צבאי ("על כל צרה שלא תבוא") בפחות מ-800 סכה"כ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מודולריות ו 80+ gold לא משפיעים על ביצועים ויכולות......

את הכבלים המיותרים של ספק לא מודולרי ניתן לסדר בצורה קומפקטית בפינה של המארז, והם לא יפריעו לזרימת אוויר

רמת היעילות 80+ gold / רמות אחרות קובעות את צריכת החשמל של הספק מהשקע, לא את היכולת שלו להחזיק חומרה. נכון שככל שהספק ברמת יעילות גבוהה יותר חשבון החשמל יהיה נמוך יותר, אבל זה לא השיקול היחיד.... כמה דברים שיש להם עדיפות גבוהה יותר :

- ספק בהספק גבוה יותר (כדי להגדיל את מקדם הביטחון מעל ל 1.5x הרגיל וכדיי לאפשר יותר OC בראש שקט)

- מארז מרווח שיש לו יכולות טובות ובמאווררים למארז

- גדול יותר למעבד - אם אתה מתכנן OC שיגיע לקצה היכולת של מה שיש לך עכשו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אסטון - למה אתה ממליץ כל הזמן רק על ה-X של סיסוניק?

אין טעם בספק של מעל 550~ כי שוק החומרה כל הזמן משפר את צריכת החשמל.

biflush -ספק אתה יכול לקחת באזור ה-550 וואט ומארז זה טעם אישי יש המון מארזים טובים. אופציה טובה לדעתי היא:

מפרט זה הורכב ב - www.startpc.co.il - סטארט מחשבים

465 ₪ - 400R Carbide Mid-Tower Case

390 ₪ - Seasonic S12G-550 550W Active PFC 80+ Gold

מחיר סופי: 855 ₪ לאשראי עד 10 תשלומים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=FD-CA-ARC-R2-BL-W

http://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=S12G-550&cart=139215968560608190〈=heb

מחיר למזומן:825₪

Fractal Design Midi R2 וכל מילה מיותרת:

בנוסף לכל זה ולהבדיל ממארזים אחרים, ניתן לאכלס כרטיסים ארוכים במיוחד על ידי הסרת הכלוב האמצעי של הקשיחים.

מה שמשאיר אותך עם מקום ל-3 SSD/HDD ובנוסף יש מקום ל-2 בגב הלוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

550W יש לו עכשו.....

מהירויות/מתחים בסטוק :

מעבד 130W

כ מסך 230W

כל היתר 60W

ביחד 420W

הספק הקיים אמור להחזיק את זה, אבל הוא יתאמץ - ואל תלך לאוברקלוק

מקדם ביטחון 1.4-1.5 - ספק מומלץ כ 650W (בלי אוברקלוק)

מהירויות/מתחים ב OC בינוני :

מעבד נניח 200W בערך באיזור 3.2 GHZ ומתח לא יותר מ 1.15V (ולא הייתי מנסה להוציא יותר מ 180-200W מהלוח)

כ מסך (עתידי / אוברקלוק) 300W

כל היתר 100W

ביחד 600W

מקדם ביטחון 1.4-1.5 = ספק 850-900W בהתאמה.......

או שתיקח ספק קטן יותר, אבל תהיה מודע לכמה OC אתה עושה

המעבד יצתרך גדול יותר ב OC בהספקים כאלה. הספק חיייב להיות אם חיבור EPS 8PIN לחיבור ללוח ולא 4PIN

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בינארי נו באמת אתה מגזים ביותר, המערכת כולל לא תגרד את ה450W, אני עם מעבד i7 זללן תחת וכרטיס אחד הצרכנים הגדולים שיש(7970) כולל 3 קשיחים, בקר מאווררים, 10 מאווררים, קירור מים, צורב ועוד כמה דברים על הusb ואני לא מגיע ל-450W אפילו תחת מאסיבי לכרטיס מסך

זכור לך שיש לי מד צריכת חשמל?

בסוף אנשים יתחילו לקנות ספקים של 1000w בגלל המלצות כאלו מוגזמות.

את המקדם ביטחון שאתה מדבר עליו דאגו חברות הספקים להכניס כבר, במחילה מכבודך ומהידע הנרחב שיש לך

אך אני סבור שאין ברשותך מערכת עמוסה עם רכיבים מגווונים ועדכניים כדי לבדוק את העניין לפרטי פרטים.

ממך הייתי מצפה לתגובה אחרת, תאוריות לחוד ות'אכלס לחוד.

הנה הספק שלי תחת לשני ובשימוש של התוכנה הכי מאסיבית שיש שהיא פשוט אסון לספקים ולכרטיסי מסך, הספק שלי הוא 860W, במשחקים עם שני כרטיסים אני לא מגרד את ה650W. כמובן שצריך להוריד גם צריכה מהשקע ונצילות הספק. אני מוכן לערוך לך כל בדיקה שתרצה עם מד צריכת החשמל כדי שתבין שתאוריה לחוד ות'אכלס לחוד .

אומר את זה בביטחון מלא, ספק של 550W מחברה אמינה ומוכרת כמו seasonic יחזיק היום כל מערכת שתזרוק עליו, עם כרטיס חד ליבתי.

http://hwzone.co.il/community/threads/526766-%D7%9C%D7%90-%D7%9C%D7%94%D7%A9%D7%AA%D7%9E%D7%A9-%D7%91%D7%AA%D7%95%D7%9B%D7%A0%D7%AA-FurMark

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המפרט הקיים שלו עכשו אכן כמו שחישבתי למעלה מגיע למשהוא כמו 420W. אתה אומר 450W. עד כאן אין מחלוקת

עכשו בוא נחיל את הדרישות הנוספות שהיו :

מעבד ב OC בינוני. את המעבד שיש לו מביאים על קירור מים ל 4 GHZ (בצריכת חשמל של מעל 300W המעבד לבדו). ב OC בינוני, כזה שהלוח שיש לו יוכל להחזיק וניתן עדיין לקרר על אוויר, ניתן להגיע ל כ 200W. ואת זה ניתן לקחת כמקסימום למעבד

כ מסך הוא מבקש אפשרות לשדרג בעתיד. הכ מסך הכבדים ביותר שיוצאים יהום הם באיזור 300W, ואתה לא יכול להחליט עכשו שהם יקחו פחות על סמך זה שהכ מסך שלך לוקח פחות. הנתון היחיד שהוא future proof הוא הנתון התיאורטי.....

יתר המחשב לוקח במהירויות רגילות 50-60W, אבל כשמתחילים להעיף דברים ב OC הצריכה של ממירי מתח, וכו עולה ויכולה להוסיף גם כמה עשרות W. בסך הכול 80-100W מכסה את זה

והנה הגענו לצריכה של 600W....

עכשו למה ההגזמה בגודל של הספק ?

למה בכלל אתה ממליץ לו על ספק של 550W כשהספק שיש לו עכשו הוא 550W (והוא של chieftec - מיוצר על ידיי delta - איכותי) ? הוא לא יכול להישאר אם הספק הקיים ?

זהו, שלא כל הספקים מגיעים אם אותו מקדם ביטחון פנימי. אם (סתם דוגמה) seasonic מכניסים 1.25x לספקים שלהם, אוקי - קח את מקדם הביטחון הכולל הרצוי ותחלק אותו ב 1.25x שיש שם. אלא מה - לא אמרנו (ואנחנו גם לא אמורים לאמר) שהספק חייב להיות של seasonic. יש חברות אחרות שיוצרות ספקים איכותיים - רק בלי לתת כזה מקדם ביטחון גדול. יש ספקים מסוימים גם של seasonic שמקדם הביטחון שלהם קטן יותר בגלל מגבלות תכנון (כמו ספקים אם פסיבי)

מאיפה מגיע ה 1.4 - 1.5x שהבאתי בתור מקדם ביטחון כולל ?

ספק שמתאמץ קרוב למקס' שלו (באיזור ה 75% ומעלה) מתחמם, אבל לא בצורה שתגרום לשריפה של רכיב כלשהוא - זה עדיין "בסדר". הרכיב היחיד שמושפע הוא הקבלים בחלק המתח הנמוך. אורך החיים של קבלים מושפע בצורה דיי קיצונית מטמפרטורה - הוא מתקצר בחצי על כל 10C טמפ' גבוהה יותר

מכאן הגיעו כל השאלות של "יש לי ספק טוב אבל הוא כבר בן 5 שנים האם הוא עשה את שלו". יש אורך חיים סופי גם לקבלים איכותיים, אם הם עובדים בסביבה חמה, הם יסיימו אותו תוך כמה שנים. אם רוצים למנוע את זה, צריך להורידאת טמפ' הסביבה שלהם וזה אומר לא לאמץ את הספק יותר מידי

המאמץ שבו ספק עדיין לא מתחמם בצורה מורגשת לא ניתן לקביעה במדוייק (כמו גם וארך החיים של קבלים, זה הדרגתי ורציף), אבל הייתי אומר באיזור ה 2/3 (ממש בערך) מההספק המקס' שלו. מכאן 1/(2/3) = 1.5....

אם הוא יקנה ספק גדול יותר ויקר יותר, אבל שיוכל להחזיק לו ל 2-3 מפרטים קדימה ולא יגביל אותו ב OC, זה עדיין בזבוז ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה בכלל אתה ממליץ לו על ספק של 550W כשהספק שיש לו עכשו הוא 550W ?????

יש לי טוב לגבי הספקים הללו, אמנם אחלה חברה וגם אמינה אך תכנון לקוי בחסר מבחינת כמות האמפרים על מסילת ה-12V:

http://hwzone.co.il/community/threads/540233-%D7%99%D7%A2%D7%95%D7%A5-%D7%9C%D7%92%D7%91%D7%99-%D7%A1%D7%A4%D7%A7-%D7%A9%D7%9C-%D7%97%D7%91%D7%A8%D7%AA-chieftec

http://hwzone.co.il/community/threads/531336-GTX-770-עושה-לי-ריסטרט/page4

בקיצור תכנון קלוקל של ספק שמתאים לכרטיסי מסך חלשים מן העבר.

גם לי יש מעבד זללן i7 4930K שהוא צרכן גדול, אתה זורק מספרים פה כאילו על משקל ויש פה ניחוח של סימפטום מגזימיטיס :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

(שים לב בנתיים ערכתי קצת את התגובה מעל)

אכן. אבל העניין הוא שלא רק ספקים של chieftec במצב הזה. הרבה ספקים שונים, שהם לא מה high end של seasonic, גם כן בנויים להחזיק את ההספק שכתוב עליהם - אבל בצורה גבולית בלי אף מקדם ביטחון

וכאן מתחיל קטע כזה : אורך החיים של קבלים הוא רגיש מאוד לטמפרטורה (כלומר, למאמץ על הספק). הבדל של אם הספק עובד ב 70% או 80% מאמץ (מתמשך, בזמן משחק כבד) יכול להיות הבדל של 10 מעלות ויותר בטמפ' של הרכיבים בספק (בגלל התחממות של הרכיבים עצמם, צלעות חלשות מידי שיש בחלק מהספקים, והאוויר מחלל המארז שמגיע לספק כבר חם יותר בגלל יתר החומרה שמתחממת) יכול להביא להבדל של x2 באורך החיים של הקבלים....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע, אם המערכת שלו בהגזמה תצרוך בין 450-470W והבחור קיבל ספק 550W שמלכתחילה מכיל מקדם בטחון ומסוגל לספק גם 100W יותר מהמוצהר עליו, אז כבר יש לנו כמעט 200W ספייר.

לא צריך להשתגע, ספק של 550w יחזיק היום כל מערכת שתזרוק עליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובות

המעבד יצתרך גדול יותר ב OC בהספקים כאלה. הספק חיייב להיות אם חיבור EPS 8PIN לחיבור ללוח ולא 4PIN

אני אקנה scythe ninja 3 לטובת הOC הבינוני, אין לי כוונה לבצע משהו רציני יותר.

בנוסף לחיבור 8 פינים יש חיבור של מולקס על הלוח, לא יצא לי להיתקל בלוח כזה, מה הסיבה שיש חיבור כזה?

מודולריות ו 80+ gold לא משפיעים על ביצועים ויכולות......

זאת אומרת שלדוגמה בסדרה s12 של סיסוניק שיש S12G, M12II ו-S12II בעצם אין הבדל ביניהם מבחינת ביצועים מלבד המודולריות וצריכת החשמל?

מהירויות/מתחים בסטוק :

מעבד 130W

כ מסך 230W

כל היתר 60W

בביצוע של OC למעבד הוא יצרוך בערך 200W וכל היתר 100W, לכן בתוספת כרטיס המסך נקבל 530W.

נניח ואקנה ספק 620W של סיסוניק, אם נוסיף לו 1.25 אחוז של מרווח בטחון פנימי נגיע ל775W, ומקבלים 775/530=1.46 מרווח ביטחון שמספיק לפי ההסברים שלכם, הבעיה תהיה אם אבצע OC לכרטיס המסך או אקנה בעתיד כרטיס מסך שיזלול יותר.

בעיקרון אני לא מחפש למקסם את כל ההגדרות במשחקים ואין לי בעיה להתפשר מעט, אני לא מאמין שאחליף את הכרטיס בעתיד לכרטיס מהרמה הגבוהה ביותר ולכן אני חושב שהצריכה לא תשתנה.

בנוגע למארז - יש הבדל משמעותי בין הARC לCM690II מבחינת אוורור וכו'? גם בCM690II יש אפשרות להוציא את הכלוב האמצעי ולהישאר עם שלושה מקומות, ובנוסף יש מקום מאחורי הלוח, על תחתית כלוב ה5.25 ועל תחתית המארז לSSD.

כמו כן יש לו מאוורר 20cm מקדימה, האם הוא עדיף על זוג של 14cm?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחירת טובה (מבחינת , לא יודע איך מבחינת שקט)

המולקס על הלוח מעביר זרם נוסף לכ מסך. לא בכל הלוחות יש כזה, אבל אם יש לך נצל אותו - חבר אליו כבל מתאים מהספק

נניח שאכן אתה לוקח ספק כמו S12 או G ש (לפי הניחוש) יש לו 1.25x בפנים, או ספק אחר באותה רמה, אז כמו שאמרת, אתה תסתדר מעולה אם 620W

הספק של 620W יחזיק גם הרבה יותר (עד 620W כולל ויותר), אבל אם תעמיס אותו הרבה יותר מידי קרוב למקס', תהיה אי וודאות של לכמה שנים הוא יספיק. ספק טוב יכול לעבור איתך דרך כמה מחשבים ולהמשיך לעבוד באותה יציבות כמו חדש. אני משתמש בספקים בני 10 ו 15 של Enermax ו Delta (שהייתי צריך להוסיף לו חיבור 4 pin כי לפניי 15 שנים לא היה)

אין גבול חד של "מספיק / לא מספיק" בספקים / . זה לא נקבע על גבול של 1W. יש הרבה רכיבים אלקטרוניים שאורך החיים שלהם "אינסופי" והם נשרפים אם עוברים זרם או טמפ' מסויימת. יש רכיבים אחרים - קבלים - שיש להם אורך חיים סופי בכל מצב, והוא תלוי בטמפרטורה בצורה קיצונית, וגם בהרבה גורמים אחרים. ככל שהרכיבים הפנימיים של הספק חמים יותר אורך החיים שלו יורד, וגם זה לא צפוי מראש בצורה מדוייקת. 2 ספקים מאותו דגם ובאותם תנאים, אחד יכול להחזיק 3 ואחד 5 שינם, או בתנאים טובים יותר אחד 8 ואחד 20.....

ספקים איכותיים יהיו תמיד בנויים כך שכל הרכיבים של "תוצאה מיידית" יחזיקו מעמד בהספק המקס' של הספק. אבל מה אם הקבלים ? ספקים איכותיים מכילים קבלים מספיק גדולים כדיי שהם יעשו את העבודה שלהם (ייצוב מתח) בהעמסה מקס'. זה דבר שנבדק בהרבה ביקורות על ספקים, וספקים שמוציאים מתחים יציבים יותר נחשבים לספקים איכותיים יותר, ובצדק (גם אם יש ספקים פחות יציבים שעדיין עונים על דרישות התקן והם בסדר גמור)

אבל כמה זמן הספק ישמור על יציבות מתחים הטובה שלו ? - מה שבטוח, הרבה יותר מהזמן שנמשכת בדיקה של ספק בהעמסה מקס' בביקורות באתרי חומרה. לא ניתן לבדוק אורך חיים של קבלים בביקורת שנמשכת שעה, אלא רק בהפעלה אמיתית של הספק בהספק המקס' שלו במשך חודשים ושנים....... ושם גם יהיו כל ההפתעות שאין כל אפשרות לדעת מהביקורת....

"מקדם הביטחון של 1.25 בספקי seasonic" הוא דוגמה שהבאתי לעידן. אין לי נתונים מדוייקים, אבל אני מנחש שאכן יש בהם מקדם ביטחון כזה בסדרות הטובות

אבל ספקי seasonic (וכמובן של חברות אחרות, שלחלק מהן גם כן יש ספקים באותה רמה) שונים אחד מהשני - יש סדרות כמו S12 או G שיש להם טוב ונראה שגם מקדם ביטחון פנימי טוב, ויש סדרות כמו X שבנויות בעיקר לשקט ואפילו יש ספקים פסיביים. ולי זה מעלה שאלה - עד כמה השקט הזה בא על חשבון טמפ' גבהה יותר של הרכיבים הפנימיים באותו מאמץ ? אוליי אין להם מקדם ביטחון פנימי כזה גדול וכן צריך מקדם גדול יותר "מבחוץ" - גם מבחינת העמסה על הספק, וגם (ובמיוחד בספקים פסיביים) מבחינת קירור המארז ויצירת סביבה שבה הספק יכול לעבוד בטמפ' נמוכות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדקתי קצת את עניין מרווח הביטחון בכל מיני סקירות, לדוגמה מצאתי סקירה על seasonic g650w ומסתבר שיש לו מרווח בטחון של בערך 83 וואט (שזה יוצא 1.127), ואחר כך הוא הולך לישון.

ניתן לראות כאן - http://www.kitguru.net/components/power-supplies/zardon/seasonic-g-series-650w-power-supply-review/6/

בכל מקרה מצאתי סיקור בtom's hardware על צריכת החשמל של i7-920 תחת המהרות שונות, מסתבר שזה לא כל כך גבוה, המספרים של 200+ וואט שמוצאים באינטרנט נכונים לצריכה מקסימלית של כל המערכת תחת prime 95. אני מניח שבשימושי גיימינג הוא יהיה נמוך יותר, ויחד עם gtx 770 לא יעבור את ה450.

לינק לסיקור - http://www.tomshardware.com/reviews/overclock-core-i7,2268-10.html

אני חושב שאני אלך על ה g650w בכל זאת כדי לשמור על האופציה של אובר-קלוק חזק יותר למעבד ואולי בעתיד גם לכרטיס המסך, ושינויים כאלו ואחרים במערכת.

תודה רבה על העזרה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...