מחשב חדש שהורכב לבד לא עולה. - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב חדש שהורכב לבד לא עולה.

yosi b

Recommended Posts

המפרט הוא מעבד i7 4770K

זיכרון (16) 4X4 Corsair Vengeance Pro

לוח אסוס Asus Maximus VI Formula

כרטיס מסך Gigabyte NVIDIA GTX780 OC

ספק Corsair rm 550.

קירור CoolerMaster Eisberg 240L

חיברתי מסך ישן אבל תקין ב100 אחוז דרך מתאם מ vga לdvi ולכרטיס. (בלוח יש רק יציאת hdmi)

הלוח מנסה להפעיל כמה פעמים וכותב (במסך בקרה הקטן שלו) '99'.

אציין כי מלבד הכרטיס כל החומרה חדשה לגמריי ואף הכטיס תקין לגמריי ועבר שימוש של כמה חודשים בלבד.

אשמח לעזרה.

[h=1][/h]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

חיברת את הלוח למארז דרך מתאמים?

המארז הגיע כשהמתאמים עליו (530 phantom).

או שצריך גם אחרים?

תפרט יותר מה קורה כשאתה מפעיל את המחשב.. מה עולה על המסך למשל יכול לעזור

המסך נשאר כבוי עם נורית כתומה (כמו במחשב כבוי)

על מסך לד הבקרה הקטן שמותקן על הלוח שיש בו מקום לשתי ספרות\אותיות רצים מספרים עד שלבסוף הופיע '99' ונכבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. תבדוק עם מסך אחר, אולי המתאם לא תקין

2. אם אין מסך אחר תחבר לטלוויזיה בסלון (בהנחה שיש לה HDMI) ככה תוכל לבדוק את הכרטיס המובנה וגם את הכרטיס שלך.

3. תבדוק אם חיברת גם את X6 וגם את X8 לכרטיס מסך שלך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי החוברת של הלוח, קוד 99 מציין IO Initialization, כלומר בשלב הזה המערכת נתקעת. אני מניח שמדובר בבעיה בלוח, שכן מדובר בבקר המובנה בלוח.

דבר ראשון - תנסה לאפס את הביוס. מסתבר שיש לך כפתור בפאנל האחורי של הלוח שזה תפקידו, אז תנסה אותו קודם, ואם זה לא עוזר - תוציא את הסוללה מהלוח לכמה דקות (אלו אמורות להיות פעולות שקולות לאיפוס הביוס).

אם הבעיה לא נפתרה, לדעתי פשוט עדיף לפרק את המחשב, ותרכיב אותו מחוץ למארז. תניח את הלוח על משטח מבודד (למשל על הקופסה שלו), תוודא שהמעבד וגוף הקירור מותקנים בצורה נכונה, שים מודול אחד, התקן את כרטיס המסך (דחוף אותו לחריץ המתאים) וחבר אליו מסך, חבר את הרמקול ללוח (בהנחה שקיבלת אחד) וחבר את ספק הכח ללוח. זהו - אל תחבר שום דבר נוסף. יש לך כפתור הדלקה מובנה בלוח - תנסה אותו ותראה מה קורה.

אם הבעיה ממשיכה (נתקע בשלב 99, המסך לא נדלק), הבעיה כנראה בלוח או באחד הרכיבים האחרים (המעבד, הזיכרון או הספק) ותצטרך לנסות אחרים בכדי לשלול אותם.

אם הבעיה נפתרה - תתחיל לחבר אליו רכיבים עד שתאתר את הרכיב הבעייתי. אם אף רכיב לא גורם לבעיה - כנראה היה קצר כלשהו כאשר הלוח היה מותקן במארז. התקן מחדש את הלוח במארז, תוך שאתה מוודא שכל הספייסרים מותקנים במקום ושאין ספייסרים מיותרים (דבר שיכול לגרום לקצר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה על העזרה.

עכשיו, הוצאתי את כל החומרה מהמארז וחיברתי והיא עבדה מעולה (כלומר קיבלתי על המסך את הביוס של ה - של הלוח)

שזה לכאורה שולל בעיית חומרה .

גם בזיכרון גם בכרטיס מסך וכמובן גם בספק לוח ומעבד.

אלא ששוב שחיברתי הכל במארז זה שוב לא מתחבר.= כלומר שוב מגיע ל99 וקופא

(לא חיברתי אף חיבור נוסף של המארז - למעט ההברגות הכל אותו דבר.)

אני מבין שזה משאיר אותי עם הברגי בידוד? פירקתי שוב וחיברתי שוב.

אגב חיבור 8 פינים מחובר היטב, וברגע שהוא רופף טיפה זה לא עולה בכלל אז לא נראה שזו הבעיה.

בכוננים הקשיחים: חיברתי sdd חדש וגם hdd ולא היה שינוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם החומרה כולה עובדת בצורה תקינה מחוץ למארז, אז היא כנראה תקינה. עכשו השאלה היא מה בדיוק אתה עושה בהתקנה - האם בדקת שהלוח מונח על כל הספייסרים המתאימים לחורים שיש בלוח? האם בדקת שאין שום דבר אחר (ספייסר או חתיכת מתכת כלשהי) שנוגע בלוח כאשר הוא מותקן במארז?

דבר נוסף שאני חושב עליו הוא חיבורי המארז ללוח - כפתורי ההדלקה והאיתחול, חיבורי ה , יציאות הסאונד וכד' (אני לא יודע איזה עוד יציאות יש לך במארז). נסה להפעיל את הלוח במארז כאשר כל החיבורים הנ"ל מנותקים, כלומר הלוח רק יושב במארז, אבל לא מחובר אליו. אם הכל תקין, תתחיל לחבר את המארז אליו ותראה אם חיבור כלשהו גורם לבעיה. אם כן - ייתכן שהרכיב במארז עצמו לא תקין (כפתור תקוע, ממשק שמקצר או משהו כזה). כמו כן וודא שאתה מחבר את החיבורים של המארז בצורה נכונה לפינים המתאימים בלוח האם. יש חשיבות לסדר של חלק מהחיבורים, שכן אתה לא יכול להחליף בין חיבורי ה + (פלוס) וחיבורי ה - (מינוס).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...